Американці запустили стартап – друк космічних ракет на 3D-принтері

Засновники стартапу Relativity Space планують друкувати вантажні космічні кораблі на 3D-принтері.

Колишній фахівець компанії Blue Origin Тім Елліс і екс-співробітник SpaceX Джордан Нун заснували стартап Relativity Space, який покликаний здешевити виробництво вантажних космічних кораблів в 10 разів. Творці стартапу вважають, що за 3D-печаткою космічних кораблів майбутнє, і хочуть стати в цьому першими, повідомляють ЗМІ.

Ідея друкувати компоненти ракет на 3D-принтері не нова, проте при нинішньому рівні розвитку технологій процес йде повільно і коштує набагато дорожче традиційних технологій. Тому родзинка проекту – створення власного, спеціально сконструйованого під потреби космічної галузі принтера.

Шестиметровий 3D-принтер зможе створити паливні баки ракети за кілька днів. Таким чином, на друк цілої ракети може піти всього місяць, тоді як сьогодні процес її створення займає набагато більше часу.

Відомо, що Relativity Space має намір до 2021 р налагодити випуск 30-метрових ракет, вартість пуску яких не буде перевищувати 10 млн дол. Ця сума приблизно в 10 разів менше, ніж нинішні витрати.

Нагадаємо, в Нідерландах відкрили міст, повністю надрукований на 3D-принтері.

У минулому році авіаконцерн Boeing надрукував на 3D-принтері найбільшу деталь.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.