Дата-центри для майнінгу

У 2022 році видобувати криптовалюту, як і раніше, вигідно. Але через складність топових мереж підвищилися вимоги до обладнання. Для стабільного доходу потрібна потужна ферма з кількох асиків або клуні з відеокартами. Розміщувати вдома таку конструкцію некомфортно, оскільки вона сильно шумить, вібрує та нагріває кімнату.

Обладнати окреме приміщення дорого. Це можуть дозволити собі лише великі підприємці. Тому обчислювальну техніку розміщують у дата-центрах для майнінгу. Більшість компаній безкоштовно виконують технічне обслуговування обладнання. У майнінг-готелях доступні стабільне інтернет-підключення та цілодобова охорона.

Як вибрати дата-центр для майнінгу

Щоб отримувати дохід від видобутку криптовалюту в 2022 році, потрібно інвестувати у ферму 2-4 млн рублів. Для встановлення техніки потрібне окреме приміщення. Його потрібно обладнати:

 • Встановити хорошу шумо- та теплоізоляцію.
 • Провести якісну електропроводку.

Деякі підприємці використовують для добування монет вільні площі — гаражі, склади, лазні чи кімнати у будинках.

Користувачі, які не мають такої можливості, орендують стійки в дата-центрах для майнінгу.

У цій сфері багато шахраїв. Щоб унеможливити розкрадання дорогої техніки, потрібно вивчити ринок. Не варто укладати договір з організацією, яка пропонує надто хороші умови та підозріло низькі ціни. Додаткові заходи безпеки:

 • Залишити відгук про компанію на форумах.
 • Спілкуватися зі співробітниками центру по телефону та звірятися з інформацією на сайті.

Дані про компанію

Спочатку потрібно зібрати відомості про постачальника послуг. Реєстраційні дані зазвичай розміщують на сайті компанії. По ІПН можна дізнатися таку інформацію:

 • Рік заснування (зазначений в ЄДРЮЛ).
 • Юридична адреса організації.
 • Обороти та прибуток за минулі роки.
 • Виплачені податки.
 • Судові справи та виконавчі провадження.

Історія

Один із основних критеріїв при виборі дата-центру для майнінгу – репутація. Історію компанії можна дізнатися з виписки ЄДРЮЛ. Її легко отримати на сайті Федеральної податкової служби. Цей документ містить таку інформацію:

 • Дата реєстрації підприємства.
 • Склад засновників.
 • Список довірених осіб
 • Дані про зміну керівництва.
 • Відомості про отримані ліцензії.

Дані з ЄДРЛ можна використовувати для моніторингу в інтернеті. Перші особи компанії іноді стосуються шахрайських проектів. У періоди спаду на крипторинці клієнти дата-центрів масово розривали договори та продавали техніку.

Багато компаній-одноденки розорилися та привласнили обладнання користувачів. Деякі їх могли вийти ринку після відновлення під іншим брендом.

Контакти керівництва

Великі майнінг готелі стежать за якістю обслуговування користувачів. У разі виникнення спірних ситуацій клієнти можуть звернутися за допомогою до менеджерів або вищих співробітників. Тому контакти посібника знаходяться у відкритому доступі. Якщо цього немає, можна згаяти багато часу на спілкування з некомпетентними працівниками.

Локація серверної

Зручніше користуватися послугами дата-центру у своєму місті або на невеликій відстані. Якщо поблизу немає великих готелів для майнінгу, краще вибирати сервіс із локалізацією у великому обласному центрі з гарною транспортною розв’язкою. Тоді за необхідності можна буде приїхати до дата-центру та забрати обладнання.

Перед підписанням договору слід відвідати майнінг-готель. Деякі підприємці розміщують техніку на зарубіжних платформах. У такому разі можуть виникнути труднощі з транспортуванням обладнання.

Відгуки клієнтів

Перед початком роботи з сервісом потрібно подивитися, що пишуть користувачі на форумах та блогах. Варто уникати компаній, якщо в мережі зустрічаються:

 • Лише позитивні відгуки.
 • Полярні коментарі (одні клієнти говорять про високу якість обслуговування, інші скаржаться на відвертий обман).
 • Грубі помилки в повідомленнях, що видають людину, далеку від майнінгу.

Технічні характеристики

Якість послуг дата-центрів для майнінгу можна оцінити сертифікат Tier III-IV. У компанії такого класу час простою становить не більше 2 годин за 2-3 роки. За рівнем сертифікату Tier можна визначити якість оснащення платформи:

 • Tier I. Відсутні резервні джерела живлення та фальшпідлога. Відмови обладнання призводять до зупинення роботи центру.
 • Tier II. Є джерела безперебійного живлення та фальшпідлоги. Ремонтні роботи також призводять до зупинення роботи платформи.
 • Tier III. Майнінг-готель оснащений резервними каналами розподілу електроживлення та охолодження. Можна проводити ремонтні роботи без припинення роботи сервісу.
 • Tier IV. Є резервні канали для основної та додаткової систем живлення. Можна проводити ремонт без зупинки роботи центру.

Деякі компанії повідомляють недостовірну інформацію про сертифікацію. Ці дані можна перевірити на веб-сайті Uptime Institute.

Сертифікат Tier також обмежений терміном дії. Тому слід перевіряти дату його закінчення.

У бюджетних майнінг-готелів, як правило, немає сертифікату. Оцінити технічне оснащення центру можна за такими параметрами:

 • стійки. Обладнання розміщують на полицях відкритого типу або відокремлених. При поганому охолодженні другі перегріватимуться.
 • Розмір орендованого осередку. Техніку встановлюють у стандартні корпуси. Габарити таких контейнерів – 42U, 47U, 48U. Один юніт дорівнює 48 см. Деякі дата-центри дозволяють комплектувати нестандартне обладнання у своїх контейнерах. Але більшість сервісів не приймають застарілі моделі асиків.
 • Кількість розеток. За замовчуванням показник відповідає числу юнітів. Однак ця умова часто не дотримується.
 • Потужність, що підводиться до техніки. Зазвичай стійка розрахована споживання 5-15 кВт. Ці дані слід порівняти з параметрами охолодження центру. У деяких компаніях потужність обладнання діють підвищені тарифи.
 • Електроживлення. Потрібно уточнити наявність у дата-центрі джерела безперебійної електрики (ДБЖ) та автоматичного введення резерву (АВР).

Аварії та простої

Базовий параметр оцінки якості сервера – Uptime. Час безперебійної роботи з моменту запуску вимірюють у годинах чи відсотках. У другому випадку необхідно розділити період простою на тривалість експлуатації. Отримане значення віднімають зі 100%. Перебої у роботі можуть виникнути з кількох причин:

 • Помилки програмного забезпечення (переповнена пам’ять жорстких дисків та логів).
 • Відмовлення приладів охолодження.
 • Аварії у електроживленні, каналах зв’язку, маршрутизаторах.
 • DDoS-атаки.

Немає дата-центрів із параметром Uptime 100%. Аварії та відмови обладнання допустимі. Варто оцінювати, як швидко співробітники компанії усувають несправності. Хороший показник Uptime – понад 95%. Актуальне значення для вибраного дата-центру можна дізнатися на веб-сайті Ping-admin.

Доступ до обладнання

Майнінг-готелі працюють цілодобово. Однак, відвідувати їх можна у встановлений час.

Перед підписанням договору потрібно заздалегідь з’ясувати, які обмеження доступу до устаткування. Деякі компанії не приймають клієнтів у нічний час або на вихідні.

Технічна підтримка

У деяких майнінг-готелях Європи слід доплачувати за швидкі відповіді операторів сервісного центру (менше 30 хвилин). Краще заздалегідь уточнити час обробки заявок та канали, якими можна зв’язатися з технічними співробітниками.

Зазвичай у договорі визначають проблеми, які вирішує сапорт. З іншими питаннями доведеться розбиратися самостійно. Також необхідно дізнатися, які послуги надає служба підтримки за додаткову плату. Деякі дата-центри беруть гроші за надання програмного забезпечення або зміну прошивки.

Канали

Для стабільної роботи майнінг-центру потрібний хороший інтернет. Для сталого зв’язку оператори підключають щонайменше 2 канали оптоволоконного кабелю різних провайдерів. Маршрути ліній повинні відрізнятися, щоб унеможливити обрив зв’язку через аварію.

Кількість каналів залежить від розмірів дата-центру для майнінгу. Великі платформи оснащують магістральними товстими каналами з високою пропускною здатністю. Це забезпечує клієнтам мінімальний пінг. Користувачі провідних сервісів можуть прокласти кабель від провайдера.

Якість каналів зв’язку можна визначити за такими параметрами:

 • Пінг від клієнта до сервера – не більше 100 м/с.
 • Реальна швидкість передачі.
 • Середній час відповіді DNS на запит IP-адреси – не більше 400 м/с.

Виробник електроустаткування

Функція дата-центру — створення захищеного простору із сприятливими кліматичними умовами розміщення обчислювальної техніки. Головним критерієм якості серверної є час безперебійної роботи. Для цього майнінг-готель має використовувати якісне електрообладнання.

Переважно вибирати світові бренди. Продукція лідерів ринку відрізняється високою надійністю та зручністю в установці. Компанії надають гарантію на обладнання та докладні посібники з експлуатації.

Сервісні центри великих марок (наприклад, Schneider Electric) розташовані у багатьох країнах.

Особливості приміщення

У 2009-2018 роках послуги з розміщення майнінгового обладнання були вторинними для бізнес-центрів. Це допомагало утилізувати площі в очікуванні великих клієнтів. У 2020-2022 роках зросла популярність видобутку криптовалюту. Тому підприємці стали будувати та обладнати будівлі спеціально під майнінг . Великі дата-центри також пропонують послуги хостингу.

Не можна розміщувати платформу для видобутку криптовалют у таких приміщеннях:

 • Бункер або бомбосховище можуть вимагати звільнити протягом доби.
 • Підвал є загроза затоплення.
 • Офісна будівля – шум і вібрації розповсюджуються по всьому приміщенню.
 • На другому поверсі чи вище — треба враховувати посилені навантаження на підлогу.
Краще, якщо центр обладнаний в окремому складському приміщенні. Також підійдуть одноповерхові промислові будинки.

Охолодження ферми

Окремим пунктом у договорі прописують температурний режим, який зобов’язується підтримувати майнінг-центр. Від якісного охолодження залежить термін експлуатації обладнання.

Варто враховувати, що температура у підлоги, у середині стійки та нагорі відрізняється. У майнінгових готелях часто встановлюють фальшпідлогу на відстані більше 0,5 метра. Його основна функція – розміщення системи охолодження приміщення (водяного або кондиціонерів). Потрібно запитати у співробітників центру схему відведення тепла (розташування кондиціонерів та трубопроводу).

Безпека

У 2022 році клуняк з 6 відеокарт коштує від 300 тис. рублів, ASIC – від 500 тис. рублів. Послугами дата-центрів користуються майнери з фермами від 10 асиків або риг GPU. Тому базовим критерієм під час виборів сервісу вважається безпека. У майнінг-готелях вживають таких заходів захисту:

 • На території центру організують пропускний режим.
 • Доступ до окремих приміщень дозволено лише персоналу. Клієнти можуть потрапити до технічного відсіку виключно за пропуском.
 • Охорона складається щонайменше з 2 осіб та проводить регулярні обходи території.
 • Доступ до приміщення зі стійками дозволено лише у присутності технічного співробітника.
 • Дата-центр обладнаний системою пожежогасіння та сигналізацією.
 • На території встановлено камери, в яких переглядаються всі коридори всередині приміщення та підходи до нього. Архів зберігають щонайменше 100 днів.
 • За запитом клієнта, організація може встановити додатковий захист стійки (огорожу або замок).

Також потрібно уточнити відповідальність виконавця у разі крадіжки чи псування майна. Цей пункт необхідно включити до договору. Надалі на нього можна послатись, якщо доведеться звернутися до суду.

Додаткові послуги

Обов’язки виконавця не обмежуються стандартними опціями. Великі майнінг-центри часто пропонують клієнтам додаткові послуги:

 • Оплата електронними грошима або криптовалютою. Деякі компанії пропонують знижки при внесенні застави в нативних токенах. Наприклад, GoMining надає знижку 5% при оплаті GMT.
 • Надсилання рахунків-фактур в електронному вигляді.
 • Надання касового та товарного чеків.
 • Консультації та технічна підтримка вночі, у вихідні та святкові дні.
 • Окремий LAN-кабель та вибір провайдера.
 • Захист від DDoS-атак.
 • Розміщення нестандартного обладнання. Деякі сервіси приймають лише останні моделі асиків.
 • Надання віртуальних серверів, SSL-сертифікатів, реєстрації доменів.
 • Резервне копіювання програм.

Вартість

Ціни на послуги дата-центрів майже однакові. Різниця із прайсами становить 1-2 тис. рублів. Порівняно з вартістю обладнання та технічне обслуговування вона несуттєва. Тому оцінювати прайси в майнінг-готелях варто лише за інших рівних параметрів.

Деякі компанії беруть забезпечувальний депозит. Також потрібно з’ясувати, чи входить у вартість технічне обслуговування. У договорі має бути зазначено фіксовану ціну послуг без прив’язки до котирувань криптовалют.

Minespot

Великий дата центр, який має ліцензію на використання електрики. Потужність Minespot складає 160 MBT. Компанія надійно захищає техніку клієнтів. Об’єкт оснащений системою безпеки та озброєною охороною, яка проводить регулярні обходи.

У дата центрі можна розмістити будь-яку кількість обладнання (від 1 пристрою). Також є оренда місця для роботи нестандартних пристроїв (у власному контейнері).

MinerWorld

Один з найбільших дата-центрів, який обслуговує та продає техніку для майнінгу в  країнах СНД. MinerWorld працює з 2017 року. У послуги компанії входять:

 • Оренда осередків для розміщення обладнання.
 • Купівля та продаж асиків.
 • Ремонт обладнання.

Дата-центр надійно захищає пристрої та надає цілодобову технічну підтримку клієнтам. Зв’язок із саппортом — телефоном або чатом Telegram. Можна орендувати стійки для 1-1000 асиків. Ферми на відеокартах компанія не розміщує.

IntelionMine

Майнінг-готель збудований у Москві на базі металургійного заводу. Intelionmine обладнаний потужним охолодженням, припливною та відточною вентиляцією. Також є моніторинг вологості повітря та фільтрації пилу.

До стандартного тарифного плану входять цілодобова технічна підтримка та охорона обладнання. Ціна розміщення залежить від потужності асиків. Страхування техніки та ремонт оплачуються окремо. Доставку асиків клієнт також здійснює власним коштом.

Bitcluster

Дата-центри компанії обладнані в Іванівській області, Ангарську та Братську. Bitcluster безкоштовно доставляє техніку до розташування. У вартість контракту входять цілодобове технічне обслуговування та інформування.

Приміщення обладнане системою пожежної безпеки та відеоспостереженням. Також є озброєна охорона. Окремо потрібно заплатити за страховку та ремонт техніки. Ціна розміщення залежить від моделі асиків. Компанія працює лише за передоплатою.

BitmineCorp

Платформа для майнінгового обладнання знаходиться у центрі Санкт-Петербурга. BitmineCorp пропонує такі послуги:

 • Цілодобова служба підтримки клієнтів.
 • Відеоспостереження.
 • Якісне охолодження.
 • Контроль температури.
 • Віддалений доступ до обладнання.

Центр має недоліки:

 • Потрібен забезпечувальний депозит.
 • За електрику та страхування доведеться заплатити окремо.

1GHS

Дата-центри компанії розташовані у країнах СНД. У готелях працюють досвідчені співробітники, які консультують телефоном або в чаті сайту. Інші плюси 1GHS:

 • Розміщення без передоплати та депозиту.
 • Всепогодна вентиляція та охолодження (від -35 до +35 градусів).
 • Безкоштовне технічне обслуговування техніки.
 • Доставка асиків за рахунок компанії.
 • Цілодобова охорона та відеоспостереження.
 • Страхування та віддалений доступ.

Ремонт обладнання оплачують окремо. Ціна залежить від моделі асика. Центри не приймають застарілого обладнання (Antminer L3+).

Minery

Компанія працює з 2018 року. Дата-центр знаходиться в Братську (Іркутська область). Вибір локації зумовлений партнерськими відносинами з енергогенеруючою компанією. Minery збудувала ГЕС, щоб надати клієнтам знижений тариф на електрику. У 2018 році платформа сертифікована IDACB (Міжнародною децентралізованою асоціацією криптовалюти та блокчейну).

Minery пропонує тарифний план «Все включено», де зібрані такі послуги:

 • Встановлення, налаштування та обслуговування обладнання.
 • Цілодобова підтримка електронною поштою, телефоном, в Telegram-чаті.
 • Резервний сервер для бекапу даних.
 • Низькі тарифи на електроенергію.
 • Контроль температури компонентів та запобігання перегріву.
 • Страхування ресурсу техніки. За цією програмою можна отримати гроші, якщо хешрейт обладнання знижується. Також компанія викуповує старе.
 • Відеоспостереження.
 • Миттєве виявлення збоїв та швидка локальна діагностика.

Резюме

Не варто довіряти дорогу техніку для видобутку криптовалют першої організації, що попалася. Потрібно ретельно вивчити ринок, перевірити інформацію про компанію, порівняти умови розміщення та ціни.

Отримані дані можна звести в таблицю і кожному параметру надати значення за важливістю. Пріоритетні характеристики вибирають з урахуванням цілей та бюджету користувача.

Не варто погоджуватися на найдешевшу пропозицію. Різниця вартості послуг незначна порівняно з ціною техніки. Критерії вибору – надійність центру та хороша технічна підтримка.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close