Мультивалютні гаманці для криптовалюти

Управління цифровими активами здійснюється спеціальним програмним забезпеченням. Щоб не встановлювати програми для кожної окремої монети, можна завантажити комплексне програмне забезпечення з підтримкою десятків коінів. Щоб знайти найкращий мультивалютний гаманець для криптовалюти, треба ознайомитись з усіма пропозиціями на ринку. Вони бувають у вигляді десктопних програм, мобільних програм та веб-сервісів. Балансуючи між зручністю та захищеністю, вони відповідають різним вимогам користувачів.

Рейтинг мультивалютних гаманців для криптовалюту у 2022 році

Команди програмістів розробляють продукти взаємодії та зберігання відразу кількох цифрових активів. Такі програми позбавляють користувача необхідності записувати десятки паролів і приватних ключів до різних гаманців. Новачкам на крипторинці складно визначити найкращий варіант. Рейтинг допоможе їм.

Exodus

Десктопна програма із підтримкою операційних систем Windows, MacOs, Linux. Відкриває доступ до кількох десятків криптовалют, включаючи Bitcoin, Ethereum, Augur, Dash та інші. Має систему вбудованого обміну – ShapeShift. Зручна програма із зрозумілим інтерфейсом.

Trust Wallet

Мобільний додаток для роботи з 60 типами монет, включаючи NFT (незамінні токени). Trust Wallet – некастодіальний гаманець. Приватні ключі зберігаються під контролем власника. В інтерфейс вбудований децентралізований браузер для взаємодії з будь-якими DApps. Випущено нативний токен, заснований на Binance Smart Chain – TWT, який дає власникам знижки на послуги DEX та право голосу при управлінні проектом.

Jaxx

Децентралізований гаманець може бути встановлений як десктопна програма, мобільний додаток або як розширення для Google Chrome. Підтримує понад 80 криптовалют та сервіс обміну ShapeShift, за допомогою якого можна свапнути монети всередині гаманця.

Ledger Nano S

Апаратне сховище може обробляти операції з більш як 1,8 тис. монет. Пристрій оснащений невеликим дисплеєм для перевірки транзакцій та основного налаштування. Середня ціна гаманця становить $100.

Atomic Wallet

Кросплатформовий продукт, доступний у десктопній та мобільній версіях, підтримує 300 типів криптовалют. Має вбудований обмінний сервіс, протокол стекінгу для пасивного заробітку та термінал для покупки монет. Atomic Wallet сплачує 19 фіатних валют, включаючи російські рублі. Це хороший мультивалютний криптогаманець з обміном та виведенням коштів.

MEW Wallet

MyEtherWallet обслуговує всі токени, випущені на базі блокчейна Ethereum, у тому числі NFT. Приватні ключі та паролі зберігаються безпосередньо у власника. В інтерфейсі є інструменти для взаємодії зі смарт-контрактами та децентралізованими програмами.

Coinomi

Мультиплатформний криптовалютний гаманець із підтримкою 145 цифрових монет та 160 видів фіатних грошей. До загального функціоналу входять Web3-браузер та інструменти для роботи з ринком децентралізованих фінансів DeFi. У програму вбудована платформа купівлі коін платіжної картки.

Blockchain

Популярний онлайн сервіс гарячого зберігання з 80 млн. активних рахунків. Є підтримка понад 200 валют, вбудований торговий термінал для трейдингу та протокол стекінгу. Є, напевно, найкращим мультивалютним криптогаманцем російською мовою. Як і на будь-якій біржі, підтримується велика кількість платіжних систем для поповнення та зняття коштів.

Навіщо потрібний мультивалютний гаманець

Із запуском Bitcoin у 2009 році з’явилося програмне забезпечення, яке дозволяло користувачам взаємодіяти із записами в блокчейні. З його допомогою можна було переміщувати монети, заводити нові публічні ключі та зберігати приватні. Запускаючи нові цифрові активи, розробники представляли програми та програми.

Зі зростанням криптовалютного ринку та появою великої кількості проектів виникла проблема управління коїнами. Користувачам було незручно тримати десятки програм для роботи з кожною окремою монетою і зберігати паролі до закритих ключів. Мультигаманець для криптовалюти може взаємодіяти з різними блокчейнами всередині одного програмного середовища.

Сфера застосування коін значно розширилася. Цьому сприяло розвиток програмного забезпечення взаємодії з блокчейном.

ТИПОПИС
ТрейдінгОтримання прибутку від коливання ринкової ціни криптовалюти.
СтекінгПасивний заробіток від блокування частини монет на рахунку.
Платіжний засібЩодня все більше рітейлерів додають новий спосіб оплати.
Об’єкт інвестиційРізкі цикли зростання ринку залучають учасників можливістю отримання прибутку.
ICO, IDO, STOВкладення у блокчейн-проекти на першому ступені розвитку можуть приносити тисячі відсотків доходу.

З’являється дедалі більше напрямів застосування монет. За рахунок зростання кількості коїнів на ринку користувачі частіше вибирають програмне забезпечення, яке може працювати з багатьма типами блокчейнів і токенів.

Види мультивалютних гаманців

Криптосховища бувають декількох типів – за способом доступу до цифрових активів та методом заощадження:

 • Десктопні — перший вид програмного забезпечення, що дозволяє керувати криптовалютою з комп’ютера користувача. Усі конфіденційні файли знаходяться на локальних дисках під контролем власника. Ранні версії потребували зберігання блокчейна на HDD і займали багато вільного місця. Зараз цей недолік виправлений, і мультивалютний гаманець для криптовалюти є «тонким» клієнтом без завантаження реєстру на ПК. Приватні ключі можна записати на знімний носій, забезпечивши вищий рівень безпеки. Якщо зловмисники отримають доступ до комп’ютера, неможливо підписати транзакцію без підключення пристрою.
 • Мобільні програми – програмне забезпечення для смартфонів. Коли приватні ключі знаходяться на телефоні власника, такі гаманці називаються некастодіальними. Це повнофункціональне сховище криптовалюти. Програма – програмна оболонка для підключення до рахунку на централізованій біржі.
 • Апаратні пристрої – обладнання для автономного зберігання цифрових активів. При підключенні до ПК приватні ключі створюються всередині носія та додатково захищаються криптографічним шифром. Підпис транзакції відбувається безпечно. Середня вартість пристрою становить $100.
 • Онлайн – в основному це гаманці на централізованих біржах. Цей спосіб – найзручніший для взаємодії з криптовалютою. На таких платформах легко поповнювати рахунок пластиковою карткою та знімати кошти через платіжні системи. Користувачеві доступні обмінні та торгові послуги. Такий спосіб називається кастодіальним, т.к. приватні ключі зберігаються на серверах біржі, і є найнебезпечнішим. Зловмисники можуть отримати доступ до онлайн-сервісів та завдати багатомільйонних збитків.

Криптовалюта не зберігається локально на комп’ютері. Це запис у блокчейні. Програми дають лише міст для комунікації із розподіленим реєстром. Найважливішим елементом цього є приватний ключ. Це ідентифікатор, за допомогою якого мережа приймає користувача як власника цифрового активу. Пріоритетне завдання будь-якого учасника – збереження контролю за коштами на рахунку.

Як вибрати криптовалютний мультигаманець

Спосіб зберігання впливає зручність роботи з цифровими активами. Користувачі звертають увагу на вбудовані функції програмного забезпечення, наприклад, на мультимовність або наявність обмінного сервісу.

Головний критерій – безпечне зберігання криптовалюти.

Вибір методу взаємодії із цифровими активами залежить від способу застосування та результатів, які користувач хоче отримати. Чинники, що впливають прийняття рішення:

 • розмір суми. Якщо власник збирається оперувати малою кількістю монет, то найзручніше буде завести обліковий запис на централізованій біржі. Коли йдеться про великі капітали, тобто надійніші гаманці — апаратні пристрої або десктопні програми з окремим зберіганням приватного ключа.
 • Кількість та тип операцій. Трейдерська діяльність – велика кількість угод на ринку. Одним із рішень буде розділити суму вкладень на кілька частин та торгувати криптовалютою з різних централізованих майданчиків. Це знижує ризик втрати всієї суми у разі злому однієї з них. Для довгострокового інвестиційного портфеля, коли обсяг операцій нижчий, є некастодіальні мобільні гаманці. Вони поєднують зручність управління та безпеку зберігання.
 • Тип криптовалюти. Є програми, які підтримують лише блокчейн Ethereum із усіма токенами, випущеними на його основі. Якщо робота пов’язана зі смарт-контрактами, DeFi або NFT на цьому типі протоколу, таке програмне забезпечення дозволить уникнути несумісності в мережі. Однак мультигаманець для криптовалюти також може впоратися із поставленими вимогами. Необов’язково вибирати монобрендові.

Для новачків рекомендується спробувати кілька видів із невеликими сумами. Так можна безпечно отримати початкові навички роботи з блокчейном та вибрати свій на основі досвіду та вимог.

Поповнення гаманця

Популярність ринку цифрових активів зростає. В результаті з’являється багато новачків, які стикаються із проблемою купівлі монет за фіатні гроші. Не всі способи зберігання мають вбудовані функції обробки операцій з пластиковими картами. Є кілька методів поповнення гаманця:

 • Обмінники – сервіс підтримує велику кількість платіжних систем: від банківського переказу до віртуальних грошей – ЮMoney, WebMoney. Ціна на криптовалюту тут вища, ніж на централізованих біржах. Існують комісії та мінімальні суми операцій. Цей спосіб поповнення гаманця є найдорожчим із усіх. Головна його перевага — відсутність реєстрації та швидкість обробки заявки. У середньому виконання операції триває до 15 хвилин.
 • Криптовалютні біржі – централізовані платформи для ведення торгової та інвестиційної діяльності. Є найпопулярнішим способом поповнення. Після підтвердження особи користувач купує коїни за ринковим курсом без переплати, використовуючи пластикові картки. Коли монети буде зараховано на внутрішній гаманець біржі, власник зможе перевести їх на зовнішню адресу. Це убезпечить від можливого злому торгової платформи.
 • P2P-біржі — децентралізовані платформи, де учасники можуть здійснювати торгові операції без посередників. Користувач створює заявку, де вказує тип криптовалюти, кількість монет, свою адресу і тип оплати. Коли другий бік обміну знайдено, полягає смарт-контракт, який автоматично виконує умови угоди. Це безпечний та повністю анонімний спосіб. Стандартна комісія біржі становить від 0,5 до 1%.
 • Криптомати – термінали для покупки цифрових активів. Працюють за принципом фіатного банкомату, забезпечують безпеку під час угод. Однак є ряд недоліків – слабке поширення (навіть у великих містах такі термінали представлені в поодиноких екземплярах) і невеликий вибір монет. Пропозиція коїнів обмежується найпопулярнішими – Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin. Ще одна слабка сторона криптоматів – високі комісії, які досягають 6% за операцію.
 • Телеграм-боти – автоматизований програмний комплекс, створений у популярному месенджері Telegram. Користувач знаходить чат, де верифікується: вказує номер телефону, адресу проживання та прикладає фотографію паспорта або водійських прав. Після підтвердження інформації він купує валюту.

Головні переваги – висока швидкість операцій (5-7 хвилин) та низькі комісії (0,5%). Недоліки роботів – обмежена пропозиція монет, ліміти до $1 тис і поширеність шахраїв. Перед тим, як довірити свої гроші автоматизованій програмі, слід ознайомитися зі списками адрес у месенджері з надійними ботами.

Найпоширеніший спосіб покупки монет – за допомогою пластикової картки. Вона є майже у кожного, і з нею дуже зручно здійснювати онлайн-платежі для придбання невеликої кількості коїнів.

Вибір сервісу для поповнення мультивалютного гаманця для криптовалюти залежить від вимог користувача до анонімності та безпеки. Найбільші обсяги торгових угод спостерігаються централізованих біржах.

Переваги та недоліки мультигаманців

Власники криптовалюти порівнюють сильні та слабкі сторони різних сховищ. Кошти активної торгівлі не такі безпечні. А апаратні пристрої не настільки гнучкі у використанні, як рахунок на централізованій біржі.

ТИП ГАМАНЦЯПЛЮСИМІНУСИ
ДесктопніБезпечний варіант зберігання. Можливість захисту антивірусних програм для ПК. Усі приватні ключі зберігаються локально під контролем власника.Ризик зараження шкідливим кодом. Необхідність постійного доступу до комп’ютера.
Онлайн-біржіЛегка реєстрація. Можливість торгувати через термінал біржі. Багато способів депозиту та виведення коштів.Низький захист конфіденційних даних клієнтів. Обов’язкова верифікація особи.
МобільніВбудоване безпечне середовище виконання програм – TEE. Повний контроль за закритими ключами.Небезпека встановлення фейкових криптододатків. При втраті або поломці телефону можна втратити контроль над гаманцем.
АпаратніТри рівні захисту — пін-код на носії для ініціалізації, програмний пароль для повного доступу до всіх функцій, виконання підпису транзакції в безпечному середовищі.Ціна пристрою.

Криптокошелек повинен насамперед гарантувати збереження конфіденційних даних клієнта, а вже потім забезпечувати зручність. На ринку є багато мультивалютних сховищ, проте кількість монет, що підтримуються, — не головний пріоритет підбору.

Заходи безпеки

З розвитком IT-сфери стає дедалі складніше приховати кошти від зловмисників. Цифрові активи тому підтвердження — з 2018 року хакери змогли викрасти криптовалюти на суму понад $6 млрд. Інформація про напад на інфраструктуру бірж з’являється щотижня.

Новачки легковажно ставляться до питань безпеки, і саме їхні облікові записи стають жертвами атак.

Коли приватні ключі сконцентровані у руках власника, лише він відповідає за їх безпеку. Є ряд рекомендацій щодо забезпечення захисту даних:

 • Встановлення оновлень . Кіберзлочинці користуються знайденими вразливістю в операційних системах та ПЗ для отримання доступу до комп’ютера. Розробники оперативно закривають виявлені дірки поновленнями, відновлюючи безпечну працездатність пристрою.
 • Ліцензійне ПЗ . Встановлення офіційних програм захищає від вбудовування шкідливого коду. Ніколи не варто використовувати неліцензійне програмне забезпечення. У нього часто вшиті віруси чи програми перехоплення даних.
 • Двофакторна автентифікація . Цей елемент безпеки слід включати на всіх сервісах, де передбачено. Бажано мати додаткову SIM-картку, якщо використовується підтвердження SMS.
 • Встановлення антивірусів . Додаткове захисне ПЗ ефективно протистоїть більшості масованих атак з використанням вже відомих вразливостей. Також варто включити вбудований фаєрвол та брандмауер, якщо вони є.
 • Окремий пристрій . Для роботи з величезними сумами криптовалюти необхідно виділити обладнання. Це знижує можливість встановлення сторонніх програм із вбудованим шкідливим кодом. Слід створити окремий обліковий запис в операційній системі без прав адміністратора та заходити лише під нею, що позбавить зловмисників можливості встановити віруси.
 • Публічний Wi-Fi . Не використовуйте такі бездротові мережі для роботи з цифровими активами. Хакери можуть перехопити дані через слабозахищені канали зв’язку та отримати доступ до рахунку.
 • Фішинг . Перевірка адресного рядка дозволяє уникнути ризику передачі особистих даних входу на підробленому сайті. Такі ресурси повністю копіюють офіційні з метою обманом змусити користувача ввести логін та пароль.
 • Хмарне зберігання . Не варто розміщувати на таких сервісах приватні ключі чи іншу інформацію; можна втратити дані.
 • Резервне копіювання . Копії даних, які розміщені на різних носіях, убезпечать власника від повної втрати доступу до рахунку.
 • Розподіл активів. Загальна рекомендація – розділяти капітал по різних сховищах, знижуючи ймовірність втрати всіх коштів через злому одного з них. На онлайн-гаманцях та біржових акаунтах слід тримати незначну кількість монет.

Зі збільшенням попиту на цифрові активи на перше місце виходять правила забезпечення безпеки криптовалюти. Хакери використовують широкий інструментарій для перехоплення конфіденційної інформації. Це стосується і розробки високотехнологічних вірусів, пошуку вразливостей в операційних системах, розсилки листів із вбудованими шкідливими посиланнями та соціальною інженерією (хакери надаються службою підтримки, і жертви самі передають їм всю інформацію).

Дотримання цих рекомендацій не гарантує повну безпеку коїнів, але сильно знижує ризики постраждати від дій шахраїв.

Все більше людей вибирають смартфони як основний засіб комунікації зі світом та криптовалютами. Це відкриває нові можливості для зловмисників. Захист на телефонах не такий ефективний як на комп’ютерах, до того ж користувачі нерідко використовують публічні Wi-Fi мережі для надсилання транзакцій, знижуючи рівень безпеки.

Висновки

Криптовалютний ринок швидко зростає за рахунок приходу нових учасників. Оскільки цифрові активи немає фізичної форми, є програмні комплекси взаємодії із нею. Вони дозволяють обмінюватися монетами шляхом редагування записів у блокчейні. Існує багато видів сховищ, що відповідають різним вимогам безпеки та зручності користування. Наприклад, централізовані біржі пропонують великий вибір послуг та інструментів – від обміну до маржинальної торгівлі. Але вони перебувають у самому низу рейтингу захищеності та анонімності.

Практичність та надійність – головні критерії при виборі сховища. Визначивши напрямок основної діяльності, користувач починає пробувати та шукати свій варіант. Холодні методи не підходять, якщо ведеться активність з безліччю транзакцій. Це не зручно; втрачається сенс автономного зберігання, якщо треба часто застосовувати приватні ключі в Інтернеті. При використанні онлайн-сервісів, наприклад, для трейдингу, рекомендується розділяти капітал на кілька торгових платформ.

Коли приватні ключі під контролем власника, це накладає нього певну відповідальність. Необхідно самостійно стежити за станом антивірусного ПЗ, оновлювати операційну систему та регулярно робити резервні копії.

Поповнення гаманця – завдання нетривіальне, хоч і спростилося з моменту запуску Біткоіна у 2009 році. Існує багато способів купити криптовалюту, використовуючи традиційні платіжні системи. Учасники самі обирають міру необхідної конфіденційності. Швидкий та зручний спосіб – скористатися послугами централізованої біржі, де після верифікації можна торгувати криптовалютою за ринковою ціною, не переплачуючи у сторонніх сервісах-обмінниках. Також існують DEX-майданчики, де учасники обмінюються один з одним, не розкриваючи своїх персональних даних. Якщо йдеться про невелику кількість монет, можна здійснити угоду через Telegram-бота. Вся операція пройде в автоматичному режимі та триватиме до 10 хвилин.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close