Курси навчання торгівлі криптовалютою

Учасники ринку обирають трейдинг через перспективу гарного прибутку. Волатильність цифрових активів здатна принести більше прибутку, ніж майнінг, стекінг або довгострокове інвестування. Проте разом із збагаченням є ризик втрати капіталу за короткий час. Багато сайтів пропонують навчання криптовалюті для новачків, щоб користувачі мінімізували ризики збитків та помилок у майбутньому. На курсах учні знайомляться з механікою ринку, вивчають терміни та поняття, дізнаються про вплив різних факторів на ціну.

Про криптовалюту

Поява біткоїну в 2009 році почала еру цифрових активів, заснованих на технології блокчейну. Вони мають ті ж споживчі якості, що і фіатні валюти:

 • Підходять для вільного обміну.
 • Застосовуються як платіжний засіб.
 • Використовуються для інвестування та збереження коштів.

Загальні відомості

Криптовалюта – децентралізована платіжна система, що працює в автономному режимі за закладеним алгоритмом.

Назва з’явилася через використання криптографічних інструментів, які гарантують збереження даних.

Роботу мережі, що використовує консенсус Proof-of-Work , підтримують майнери, які створюють нові блоки та включають їх у безперервний ланцюжок. За роботу вони отримують винагороду у вигляді комісійних зборів та випущених монет.

Переваги та властивості

Основні характеристики, які дозволили криптовалюті набрати популярності, представлені в таблиці.

ПАРАМЕТРОПИС
ДецентралізаціяВідсутність регулятора дозволяє вільно передавати гроші без обмежень та ризику відмови.
БезпекаБлокчейн — нерозривний ланцюжок відомостей, копії якого зберігаються на комп’ютерах мережі. Це захищає від зміни інформації та її фальшування. Методи захисту приватного ключа, що застосовуються, забезпечують високий рівень зломостійкості.
ПублічністьБудь-який учасник може переглянути розподілений реєстр та переконатися у істинності даних. Вся кодова база цифрових валют світу розміщена у відкритому репозиторії GitHub, де представлені алгоритми, що використовуються.

Види криптовалютних активів

Для кращого розуміння цифрові гроші можна поділити на монети та токени. Перші засновані на власному блокчейні та є незалежними одиницями. Другі не мають статусу криптовалюти, оскільки є прообразом цифрової акції, що використовується для вираження вартості в певному активі. Серед популярних різновидів:

 • Біржові Випускаються платформами для стимуляції торгової активності та систематизації управління спільнотою.
 • Кредитні. Використовуються децентралізованому ринку фінансів (DeFi).
 • Незамінні (NFT). Є цифровими сертифікатами власності, що підтверджують унікальність об’єкта.

Навіщо проходити навчання по криптовалютах сьогодні у 2022 році

Трейдинг – складне заняття, що вимагає знання ринку та вміння користуватися арсеналом торгових інструментів. Без міцної бази та навичок неможливо побудувати довгострокову стратегію. Навчання початківців криптотрейдингу включає графічні індикатори, методи технічного і фундаментального аналізів. Трейдинг – не гра, а складний комплекс правил, який уважний при проведенні угод. Це підвищує шанс отримання прибутку та дозволяє контролювати ризики.

Способи навчання торгівлі криптовалютою

Існують 3 основні шляхи для вивчення тонкощів трейдингу:

 • Самостійний.
 • Очний.
 • Онлайн.

Самостійне вивчення

Ця форма отримання знань може бути ефективною, якщо трейдер уміє збирати та обробляти великий обсяг інформації, контролюючи її актуальність.

Прибутковими є далеко ще не всі методи чи стратегії, розміщені у відкритому доступі. Частина з них може бути заснована на застарілій інформації, а інша підходить тільки під певні умови, що рідко зустрічаються на ринку.

Під час вивчення важливо зрозуміти не деталі, а сам принцип побудови стратегії. Наприклад, при навчанні скальпінгу біткоїну треба виявляти паттерни поведінки, що повторюються, ціни на хвилинних таймфреймах. А трендова торгівля потребує визначення вектора руху курсу без урахування короткострокових коливань.

Youtube

З розвитком технологій широкосмугового інтернету з’явилися уроки криптовалюти. Такий метод приносить хороші результати за рахунок легкого засвоєння навчального матеріалу, особливо, якщо курс заснований на практиці. На YouTube є базова інформація, а повні курси доступні на платній основі через приватні канали. Багато корисного можна дізнатися із відео реальних трейдерів, які діляться деякими хитрощами професії.

Спеціальна література

Ринок криптовалют молодий. Щотижня з’являються нові проекти, що змінюють підхід до використання цифрових грошей. Фахівці ще не перенесли на папір ідеї щодо торгівлі на такому волатильному ринку. Але на старті навчання корисними будуть книги про класичний трейдінг на фондовому та форекс ринках. Вони допоможуть сформувати міцний фундамент знань про механіку торгівлі та познайомлять із основними поняттями та термінами.

Блоги та форуми

На таких майданчиках інформація погано структурована та призначена для професіоналів, тому побудувати навчання на її базі дуже складно. Але отримати загальне уявлення про сферу або знайти відгуки про пройдені платні курси буває дуже корисно.

На сайтах Coindesk та Crypto.ru зроблено добірки зі щотижневою аналітикою та новинами, які допоможуть у прийнятті торгових рішень.

Курси та індивідуальні наставники

Найчастіше уроки створюються трейдерами, що діють, добре підходять для навчання з нуля. У межах розробляється перша робоча стратегія під контролем професіонала. Такі курси навчання трейдингу криптовалют з нуля не позбавлені особливостей:

 • Структурованість. Впорядкованість інформації допомагає швидко засвоювати її новачкам, але при швидко мінливому ринку викладені підходи можуть застаріти швидше, ніж оновлюється матеріал.
 • Робота над помилками. Попередньо записаний відеокурс дозволяє сприймати інформацію в односторонньому порядку від учителя до учня. В останнього немає можливості ставити запитання і він розбирає не типові, а особисті помилки.
 • Інтерактивність. Ніхто не контролює прогрес і не слідкує за засвоєнням матеріалу.

Особисті наставники – найкращий спосіб осягнути ази торгівлі криптовалютою на біржі. Їхні послуги зазвичай коштують великих грошей, а запис може бути завантажений на багато місяців вперед.

При цьому користувач отримує максимальний зворотний зв’язок та знання, напрацьовані вчителем за роки торгівлі. Проводяться живі торгові сесії, коли учень стежить за діями та аргументацією наставника під час угод.

Онлайн-університети

Навчання в спеціальних сервісах зазвичай дорожче за попередньо записані курси. Однак воно має незаперечні переваги:

 • Спілкування із викладачами онлайн. Можна розібрати помилки та поставити запитання, на які відповість трейдер, що діє.
 • Контроль над прогресом. Вчителі слідкують за засвоєнням навчального матеріалу студентами.
 • Робота у групі. Знайомство з колегами – корисний елемент майбутнього прогресу. Спілкування у таких групах дозволяє розвиватися та тестувати нові торгові ідеї.

Основні біржові поняття

До базових визначень на ринку криптовалют можна віднести:

 • Тренд. Загальний напрямок руху ціни активу буває бичачим (висхідне) і ведмежим (падаюче).
 • Ринковий цикл. Змінні фази зростання та зниження котирувань.
 • Ціна. Баланс попиту та пропозиції. Ціна знижується, коли продавців більше, ніж покупців та навпаки.

У чому різниця між торгівлею та інвестиціями

Трейдинг – це отримання прибутку від коливання цін, засноване на технічному аналізі та використанні великої кількості ордерів. Інвестування – визначення довгострокового руху котирувань, заснований на фундаментальному аналізі.

ТРЕЙДІНГДОВГОСТРОКОВІ ВКЛАДЕННЯ
Метод аналізуТехнічні індикаториФундаментальні дані про конкурентів, підтримку активів спільнотою, загальний економічний стан ринку.
ОбсягиВисокочастотна торгівля.Низька активність із збереженням позиції на тривалий час.
ПрибутокМоже обчислюватись у десятках відсотків за одну сесію.Досягає тисяч відсотків за вибухового зростання криптовалюти.
Рівень ризикуПри використанні кредитного плеча можна втратити більшу частину капіталу або всю суму.Безпечніший, ніж трейдинг.

Фундаментальний та технічний аналізи

Перший метод передбачає оцінку вартості фінансового активу з урахуванням макроекономічних показників. Розрахунок недооціненості чи переоціненості дозволяє визначити рух ціни. Технічний підхід відштовхується від інформації минулих періодів для прогнозування майбутнього. Для цього використовуються дані про обсяги торгів, індикатори і свічкові фігури, що повторюються, на графіку.

 

Ринкова термінологія

Кожна спільнота згодом обростає специфічними словами, що використовуються у повсякденній роботі. Знання основних понять полегшує аналіз поточної ситуації та дозволяє будувати торговий план.

Спотовий ринок

Вигляд угод, що здійснюються, з негайним постачанням активу. У рамках криптовалютної торгівлі це означає обмін фінансового інструменту за власний кошт. Наприклад, ф’ючерсні контракти мають дату експірації, до якої має бути здійснено постачання. На фондовому ринку вони передбачають відвантаження фізичного товару.

Маржинальна торгівля

Вчинення угод із застосуванням позикових коштів дозволяє збільшити розмір відкритої позиції та отримати надприбутки. Однак це несе тотожні ризики: при кредитному плечі 10-х рух ринку на 10% у протилежний бік викличе примусову ліквідацію позиції та втрату всього капіталу. Використовується досвідченими трейдерами із консервативним управлінням ризиками.

Деривативи

Фінансові контракти, що базуються на базовому активі. Наприклад, Bitcoin ETF — цінні папери фінансового фонду, які прив’язані до ціни біткоїну, що є у власності цієї компанії. Ринок деривативів є найбільшим із-за випуску похідних цінних паперів, заснованих у собі подібних, тобто. обсяги торгів роздмухуються штучним чином.

Контракти

Угода, що передбачає отримання прибутку на майбутній ціні активу, належить до класу ф’ючерсних, а сам платіж відбувається наприкінці. Якщо трейдер зробив ставку на зниження, а ціна зросла, він змушений буде викупити його за вищою вартістю та отримає збитки. Є також безстрокові ф’ючерсні контракти без дати експірації: у них передбачено комісію за утримання позиції.

Форвардні контракти — це зобов’язання купити чи продати актив у майбутньому за заздалегідь обумовленою ціною, вони є об’єктами біржовий торгівлі.

Опціони

Угода між продавцем та трейдером, яка дозволяє останньому купити чи продати актив за певною ціною на обумовлену дату. Є пут (на зниження) та кол (на підвищення) опціони. Коли договірна ціна нижча за ринкову, трейдер може купити актив. Важливе зауваження стосується наявності у покупця вибору між виконанням та невиконанням угоди, продавець зобов’язаний підкорятися її вирішенню. Під час укладання опціону трейдер оплачує продавцю встановлену премію, розмір якої обмежує можливий збиток.

Торговий софт

Системна торгівля потребує використання безлічі інструментів для аналізу ринку. До них відноситься вміння зчитувати інформацію зі свічкових графіків, використовуючи індикатори для визначення сили та напрямки руху ціни. У цьому допомагає вбудований у торговий термінал інструментарій, який можна знайти і на аналітичних сайтах, наприклад TradingView.

Стратегії торгівлі

Основні моделі трейдингу мають кілька варіацій:

 • Трендова. Довгострокове утримання позиції отримання прибутку від визначення основного руху ціни.
 • Денна торгівля. Відкриття та закриття ордерів за одну сесію.
 • Скальпінг. Високочастотне виставлення позицій на найменших часових інтервалах (хвилинних графіках). Прибуток однієї угоди вбирається у 1%, але кількість операцій може збільшувати вкладення вдвічі.

Управління портфелем та ризиками

Основний принцип інвестицій – диверсифікація. Поділ активів допомагає створити збалансований портфель завдяки:

 • Захист від волатильності.
 • Різноманіттю активів.
 • Збільшення прибутку.

Це допомагає не втратити капітал через одну невдалу угоду. Вибір незв’язаних між собою монет знижує ризик, коли прибуток одних активів покриває збитки з інших.

Успіх трейдингу залежить не тільки від торгової стратегії, а й грамотного управління ризиками. Кожен розмір позиції повинен розраховуватися з урахуванням рівня очікуваного прийнятного збитку та фіксуватися стоп-лосом.

Список найкращих курсів навчання криптовалюті

Якість отриманих знань – це запорука успішної торгівлі. Треба ознайомитись з відгуками попередніх учнів, кваліфікацією викладацького складу та форматом уроків.

Stealth Academy

Це курси навчання початківців торгівлі криптовалютою на біржі. Знайомлять із поняттями крипторинка, допомагають із освоєнням необхідного робочого торгового інструменту. Також у курсі розглядають формування інвестиційного портфеля та вивчають принципи аналізу під керівництвом діючих трейдерів. Наприкінці модулів проводиться тестування контролю засвоєних знань.

Nominex

Онлайн-курс розроблений спільно з Олесем Срібним – практикуючим трейдером, який регулярно проводить семінари з криптовалюти. Навчання є переглядом попередньо записаних відео, після яких проходять тести. У разі успішного завершення програми, можна отримати до 500 USDT в довірче управління.

Top Traders Academy

Навчання відбувається під наглядом кураторів у форматі особистих консультацій з учнем для розбору помилок. За підсумками навчання студенти набувають навичок технічного аналізу, відбору активів для торгівлі та отримують робочу стратегію.

Binance Academy

Безкоштовна школа включає понад 280 статей, що охоплюють сфери від комп’ютерної безпеки до практичних порад з трейдингу. Навчання новачків торгівлі криптовалютою на біржі доступно 21 мовою і складається з різних модулів: від знайомства з криптовалютою до складання збалансованого інвестиційного портфелю.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.