Скільки можна заробити на биткоинах у 2022 році

Експерти підрахували: за останні 2 роки кількість «мертвих» криптовалютних проектів збільшилась на 71%. Нові монети з’являються і зникають, а біткоїн залишається. У 2022 році це, як і раніше, найпопулярніший інструмент для інвестицій, незважаючи на важкі ринкові умови. Bitcoin продовжує приносити прибуток у майнінгу, трейдингу, біржових депозитах. Експерти перевірили, скільки можна заробити на биткоинах за місяць восени 2022 року. Поряд із швидкими способами є і більш довгостроковий — інвестування. Він розрахований на кілька років, але за правильного розрахунку приносить значний прибуток за недовгий час.

Основні способи заробітку на Bitcoin

З розвитком цифрового ринку розробники пропонують більше методів практичного застосування криптовалют. Це сприяє зростанню популярності цифрових монет. Дедалі більше онлайн-платформ додають платіжні шлюзи, щоб приймати BTC.

Однак для більшості користувачів біткоін залишається лише інвестиційним інструментом. Восени 2022 року ринок пропонує кілька способів заробітку на першій криптовалюті:

 • Видобуток монет (самостійне збирання ферми або підключення до хмарних сервісів).
 • Торгівля (короткострокові спекуляції з курсу BTC).
 • Інвестування (вкладення грошей із розрахунку зростання ціни).

Майнінг

Блокчейн – децентралізована система без єдиного управління. Роботу з підтвердження транзакцій та створення блоків виконують вузли (потужні ПК), які вирішують обчислювальні завдання. За знаходження вірних комбінацій (хешей) майнери одержують винагороду.

Комп’ютери працюють у режимі змагання. Нагороду отримує перший, хто надіслав вірне рішення. Час створення блоку має бути постійним, це закладено у коді. Тому зі зростанням обчислювальної потужності мережі збільшується складність.

Щоб відповідати новим умовам, майнери постійно збільшують потужності. 2022 року видобуток біткоїну в режимі соло нерентабельний. Майнери поєднуються в пули (Binance, F2pool), щоб отримувати стабільні виплати.

 

Інвестиції

З моменту запуску Bitcoin у 2009 році його ціна зросла більш ніж у 2,2 млн. разів (з $0,03 до $69 тис. на максимумі в листопаді 2021-го). Щоб зрозуміти, скільки можна було заробити на біткоїнах, достатньо зробити розрахунок.

За 13 років криптовалюта пережила кілька великих корекцій. У період курс падав більш як на 80%. Після кожної такої корекції біткоїн переписував екстремуми. Найбільшого прибутку отримали інвестори, які не продавали монети в паніці, а діяли навпаки і нарощували позиції.

Криптоентузіасти обирають різні стратегії збільшення обсягів активу:

 • Поступово протягом року (наприклад, на початку кожного місяця).
 • При зниженні котирувань на 5-7%.

По суті, інвестиції в біткоїн — це довгострокова торгівля. На BTC можна заробити, фіксуючи прибуток частинами після досягнення нових максимумів.

Хмарний майнінг

Цей метод заробітку виник як найдоступніша альтернатива класичної видобутку криптовалюти. Користувачеві не потрібно самостійно збирати ферму та забезпечувати її працездатність. Натомість достатньо орендувати потужності в дата-центрі.

Зазвичай інвестори укладають контракт на рік чи більше. Прибуток від майнінгу надходить на криптогаманець. Оператор утримує витрати на утримання ферми, електроенергію та сервісний збір.

Хмарний майнінг-хороший спосіб інвестицій у біткоїни з мінімальними вкладеннями. Початкова сума договору зазвичай становить $80-150. Однак у цій сфері багато шахраїв, тож треба ретельно обирати ресурс.

 

Торгівля

Трейдинг передбачає короткостроковий (внутрішньоденний) та середньостроковий (з розрахунком на кілька днів) типи торгівлі. Біткоїн – високоволатильна монета, на яку криптобіржі дають до x125 плеча. Торгувати можна 2 способами:

 • Дейтрейдінг . Цей метод ґрунтується на великій кількості коротких угод з використанням маржинального кредитування або без нього. Користувачі не переносять угоди наступного дня.
 • Свінг-трейдінг. Завдання учасника – зловити великий рух ціни на денному або 4-годинному графіку. Позиція утримується кілька днів чи тижнів.

Початківцям трейдерам краще не використовувати маржинальне кредитування. За несприятливих умов це може призвести до втрати капіталу. Для прибуткової торгівлі користувачам необхідно розуміти, як працює ринок, мати великий досвід та високу швидкість реакції на зміну умов.

Як заробити на майнінгу

У вересні 2022 року ефір перейшов на алгоритм консенсусу Proof-of-Stake (PoS). Після цього майнери перейшли на видобуток інших монет (ETC, RVN). Багато хто вибрав Bitcoin. У жовтні складність мережі Біткоїна зросла на 13,55%.

На думку експертів, поточна криптозима — добрий час для запуску майнінгу. Ціни на асики знаходяться у прямій кореляції з курсом активу, тому можна зайти на ринок на мінімумах. Основне завдання — дочекатися нового бичачого циклу, щоб продати монети з добрим прибутком.

Однак спочатку потрібно оцінити ризики. Неможливо точно спрогнозувати закінчення даунтренду. Тому потрібно мати достатні резерви, щоб деякий час заробляти лише на оплату електрики та хостингу.

Проектування ферми

У 2022 році криптовалюти видобувають за допомогою GPU, ASIC, процесорів та жорстких дисків. Через високу складність блокчейна біткоін майнят тільки на асиках. Заробляти на Bitcoin можна, але потрібно скласти бізнес-план. Потрібно розрахувати витрати на встановлення ферми та її окупність. Також необхідно підготувати приміщення для видобутку криптовалют або знайти дата-центр.

Вибір комплектуючих

Термін окупності ферми залежить від обчислювальної потужності та ціни ASIC. Восени 2022 року оптимальними вважаються інвестиції в майнінг у розмірі 1-2 млн. рублів. Такий капітал дозволить купити потужне обладнання, яке забезпечить стабільний дохід, що перевищуватиме витрати на обслуговування техніки. Решту прибутку краще накопичувати.

Ферма з кількох асиків не потребує складного налаштування. Потрібно встановити ASIC та запустити майнінг. Новачки можуть почати з одного асика. Середня ціна майнера восени 2022 року – 50-150 тис. рублів. Згодом ферму можна розширювати за рахунок прибутку від продажу біткоїнів.

Серед постачальників техніки можуть траплятися шахраї. Щоб мінімізувати ризики, потрібно читати відгуки про компанію, перед оплатою товару перевіряти комплектність та працездатність техніки.

Майнінгова ферма на асиках складається з наступних комплектуючих:

 • Корпус . Конструкція використовується для об’єднання кількох пристроїв. Можна купити готовий корпус або виготовити його самостійно із дерев’яних брусків із металевими куточками.
 • Материнська плата . Це основний елемент ПК для майнінгу криптовалюти. Від плати потрібна висока надійність. Несправна «материнка» може спричинити спалах асиків.
 • Оперативна пам’ять . Від неї залежить швидкодія ПК у виконанні паралельних розрахунків. Якщо комп’ютер використовується лише для майнінгу, можна придбати одну планку на 4 Гб із товарів бюджетного сегменту.
 • CPU . Основна робота з обчислень лежатиме на асиках. Тому можна взяти просту бюджетну модель процесора.
 • Жорсткий диск . Можна використовувати будь-який, але краще вибирати SSD. Це заощадить час при встановленні програмного забезпечення та перезавантаженні ферми. Розмір жорсткого диска має бути не менше ніж 100 Гб.
 • Блок живлення . Цей елемент забезпечує безперебійну роботу ферми. Блок живлення потрібно брати із резервом за потужністю на 15-20 %. Необхідно розрахувати витрати: іноді дешевше взяти 2 звичайні пристрої та поставити паралельно, ніж купити дорогу серверну модель.
 • GPU . Можна обійтися вбудованою. При використанні ASIC до неї не висуваються високі вимоги.
 • ASIC . Головний елемент ферми від якого залежить її потужність. Потрібно прорахувати різні моделі та вибрати варіант з меншим терміном окупності.
 • Система охолодження . Температура деяких майнерів може досягати 100 градусів, тому необхідно забезпечити якісне тепловідведення (вентилятори або кондиціонери).

Складання, монтаж

Корпус для ферми на ASIC – це конструкція для компактного розміщення обладнання. Монтаж відбувається у кілька етапів:

 1. Створення креслення . Потрібно розробити схему із зазначенням елементів. Асики необхідно розмістити на мінімальній відстані 10 см один від одного.
 2. Складання корпусу . У домашніх умовах можна використовувати дерев’яні бруси, скріплені алюмінієвими куточками. Конструкцію фіксують шурупами. Для встановлення асиків використовують болти або гвинти.
 3. Кріплення ASIC . Потрібно просвердлити отвори в основі стійки та прикрутити майнери. Під час роботи з’являються великі вібрації. Якщо кріплення неякісне, асики можуть впасти.
 4. Складання комплектуючих . Потрібно підключити ПК, блоки живлення, ASIC за допомогою кабелів.

Налаштування програмного забезпечення

Процес видобутку криптовалют автоматизований. Для контролю та управління використовують спеціальні програми. Щоб уникнути проблем із сумісністю, їх краще завантажувати на офіційному сайті пула. Для початку роботи потрібно запустити виконуваний файл. Після цього розпочнеться стандартний процес встановлення програми.

За потреби можна змінити папку, в якій зберігатимуться файли програми-майнера.

Найбільш популярні варіанти у 2022 році:

 • CGMiner – універсальне ПЗ для видобутку на GPU, FPGA, ASIC. Програма має графічний інтерфейс та відкритий вихідний код, підтримує Windows, Linux, OS X. Є можливість віддаленого адміністрування.
 • BFGminer – програма для видобутку на ASIC. Вбудовані опції – моніторинг майнінгу та віддалений доступ до екрану.
 • Cudo Miner – утиліта з простим графічним інтерфейсом, підходить для початківців.

Запобіжні заходи

У процесі складання та монтажу асиків потрібно враховувати такі фактори:

 • Слід заздалегідь передбачити місце для розміщення нових асиків за необхідності розширення ферми.
 • ASIC необхідно встановлювати на окремій стійці, з двох сторін якої має бути місце для монтажу додаткових кулерів.
 • Якщо ферма знаходиться в квартирі (будинку), необхідно використовувати звуко- та вібропоглинаючі бокси.
 • Електромережа та проводка повинні витримувати високі навантаження. Алюмінієві дроти варто замінити на мідні з перетином не менше 4 кв. мм.

Щоб уникнути додаткових витрат, необхідно закладати резерви на підтримку роботи ферми на етапі проектування (створення креслення та складання обладнання).

Потрібно враховувати, що комп’ютер, що поєднує окремі асики, споживатиме додаткові 400 кВт.

Розрахунок витрат та окупності криптоферми

Прибуток майнера залежить від потужності обладнання, складності мережі та курсу біткоїну. У 2022 році через падіння курсу активу та зростання складності мережі здобувачі зазнають збитків. В середньому, один сучасний асик приносить до $100 на місяць. У цю суму не включено витрати на такі витрати:

 • Оренда приміщення . Через високий рівень шуму ферму не можна розміщувати в домашніх умовах. Це може бути шкідливим для здоров’я. Обладнання видає шум у межах 80-100 дБ, що відповідає працюючій бензопилі.
 • Рахунки за електроенергію . Техніка працює цілодобово. Енергоспоживання в середньому становить 3,2-5 кВт/год.
 • Вартість обладнання . Мінімальна вартість потужного ASIC восени 2022 року – 85 тис. рублів.
 • Комплектуючі . Крім асика, для збирання рига знадобляться блок живлення, материнська плата, CPU, кабелі, кулери, оперативна пам’ять, SSD, корпус. Ці комплектуючі можна придбати за 50-70 тис. рублів.

Таким чином, мінімальна ціна клуні з 2 асиків становить 250-300 тис. рублів. Термін окупності за поточної ціни біткоїну ($19,13 тис.) – 6 років.

Оподаткування

З 2021 року в Росії діє закон про цифрові активи, який прирівнює криптовалюту до майна. Інвестори, які тримають монети понад 3 роки, звільнено від сплати податку.

З погляду законодавства РФ, майнінг – це підприємницька діяльність.

Якщо на біткоїнах заробляють, то треба заплатити державі 13%. За спрощеної системи оподаткування збір становить 6-15% (залежно від способу розрахунку бази). У трейдингу враховується дохід лише у фіатній валюті. Щоб виконати вимоги законодавства, майнеру необхідно:

 1. Розрахувати податкову базу протягом року. З доходів треба відняти витрати.
 2. Подати декларацію за формою 3-ПДФО, додати підтверджуючі документи.
 3. Дочекатися результатів перевірки, сплатити податок.

Важливі тонкощі

У 2022 році до майнінгового бізнесу часто йдуть люди без досвіду, знань у галузях програмування та блокчейну. Початківцям простіше купити готову ферму для видобутку біткоїнів. Продавець передасть докладні інструкції щодо налаштування ПЗ. Цю інформацію можна знайти в інтернеті.

Новачки роблять помилки, які призводять до грошових втрат:

 • Беруть кредити на покупку техніки . Криптовалютний ринок високоволатильний і важко прогнозується. На окупність вкладень може знадобитися більше часу, ніж планувалося спочатку. Тому дуже важливо не мати фінансових зобов’язань. Це дозволить пережити корекцію на ринку.
 • Купують застарілу техніку . Часто такі пристрої виходять із ладу майже відразу після запуску. Але навіть якщо покупка буде вдалою, зростаюча складність блокчейну не дозволить отримувати прибуток. Новий асик вже за кілька місяців перестає приносити бажану прибутковість. Уживана техніка стає нерентабельною набагато швидше.
 • Зберігають монети на біржах . Облікові записи торгових платформ можуть зламати або заблокувати. Безпечніше використовувати некастодіальні гаманці. Такі послуги передають приватні ключі клієнтам.

Останні тенденції

2022 року люди стурбовані проблемами зміни клімату. При майнінгу біткоїну витрачається багато електроенергії. Ця кількість можна порівняти зі споживанням невеликої європейської країни (наприклад, Нідерланди). Тому дедалі більше криптовалют переходить на екологічний майнінг. Найгучніше оновлення у 2022 році – зміна алгоритму в Ethereum .

Біткоїн працює за правилами Proof-of-Work (PoW). Розробники поки що не планують змінювати алгоритм консенсусу. Однак майнери вживають заходів для підвищення енергоефективності:

 • Використовують поновлювані джерела енергії.
 • Будують промислові ферми у холодних регіонах (наприклад, у Сибіру).
 • Використовують асики для опалення будинків.

Скільки можна заробити на майнінгу біткоїну у 2022 році

Дохід від видобутку біткоїну залежить від потужності ферми та курсу криптовалюти. Щоб зрозуміти скільки можна заробити на Bitcoin, потрібно зробити розрахунок.

Восени 2022 року один асик Bitmain Antminer S19 (95TH/s) приносить $50 на місяць.

Розрахунок зроблений на онлайн-калькуляторі CryptoCalc за ціною електроенергії 0,6 кВт/год. З доходу треба відняти витрати на закупівлю обладнання та хостинг. У жовтні 2022 року AntMiner S19 коштуватиме 135-180 тис. рублів.

Найкращі сервіси хмарного майнінгу

У 2022 році це один із найдоступніших способів інвестицій у біткоїн через низький поріг входу (від $100). Зазвичай компанія пропонує користувачам орендувати потужності у дата-центрі.

Головна небезпека хмарного майнінгу – ризик шахрайства. Багато сервісів – це фінансові піраміди, обладнання у них немає. Потенційним клієнтам необхідно читати відгуки на форумах та обирати компанії з можливістю відвідати майнінговий готель. У таблиці зібрані послуги, які користуються довірою користувачів у 2022 році.

ПЛАТФОРМАКОМЕНТАР
ECOSСервіс переважно орієнтований на пасивне інвестування. Дохід можна розрахувати в онлайн-калькуляторі.
Термін інвестування -15-50 місяців. Є комісія за обслуговування. Компанія пропонує індивідуальні умови для клієнтів із сумою інвестицій понад $5 тис.
HashmartДата-центр та сервери компанії знаходяться в Сибіру. Сплатити контракт можна в биткоінах. Мінімальний термін інвестицій – 1 рік, є безстрокові контракти. Початкова сума – $53. Для виведення необхідно накопичити 0,01 ВТС.
IQ MiningПлатформа заснована у 2016 році, має дата-центри у Китаї, Канаді, Росії, Грузії, Ісландії, Алжирі. Мінімальна сума вкладень – $132. Комісію за обслуговування нараховують щодня. Термін вкладень – 1-5 років.
HashShinyСервіс засновано у 2017 році, охоплює 1,5% потужності ВТС. Асіки розташовані на території Казахстану.
Мінімальна сума інвестицій – $0,8, контракт укладають на 2 роки. Доступний безкоштовний період на 5 днів.

Прибутковість заробітку на BTC

Прибуток інвесторів у хмарному майнінгу залежить від кількох факторів:

 • Хешрейт . У кожному сервісі встановлено вартість одиницю потужності. Вартість договору збільшується непропорційно до хешрейту. Потрібно знайти оптимальне співвідношення, переглянути варіанти різних платформ.
 • Складність мережі . У блокчейні Bitcoin постійно спостерігається приплив потужності, з’являються нові учасники, колишні купують сучаснішу техніку. Тому прибуток падає. Щоб зберегти рентабельність потрібно купувати нові контракти.
 • Ціна біткоїну . Прибуток нараховують у криптовалюті, тож заробіток залежить від ринкових котирувань. Інвестори можуть продати активи відразу або зачекати на зростання цін.
 • Комісії . Сервіси встановлюють збори для оплати витрат на електрику та хостинг. Контракти мають різні комісії, тож треба прорахувати всі варіанти.

Інвестиції в Bitcoin у 2022 році

Консервативні учасники ринку вкладають гроші в біткоїни на тривалий термін. Чекати на досягнення рівнів цін для фіксації прибутку можна довго. Для цього потрібне зростання більш ніж на 50%. Цей час можна використовуватиме отримання додаткового доходу.

Інвестиційні платформи пропонують блокувати кошти за винагороду. Порівняно з традиційними фінансовими організаціями, криптовалютні послуги дають вигідніші ставки та гнучкі умови. Популярні способи інвестицій (за аналогією зі звичайними банками) – вклади та кредитування.

Депозит у BTC на криптовалютних біржах

Восени 2022 року на ринку торгуються майже 13 тисяч монет. Але більшість інвесторів купують біткоїни. Криптовалютні послуги винагороджують клієнтів за зберігання монет. Забрати криптовалюту можна будь-якої миті, прибуток утримають лише за неповний період.

Розблоковані активи доступні для переказів або торгівельних угод через кілька хвилин після заявки на відкликання.

Bitcoin – актив з мінімальним ризиком скаму, тому біржі платять невеликі винагороди. Наприклад, у жовтні 2022 року на Binance можна розмістити BTC за ставкою 1-5% річних залежно від суми угоди. Термін депозиту не обмежений. Тарифи біржі Bybit представлені у таблиці.

СТРОК УГОДИ (ДНІВ)ОБСЯГ ТРАНЗАКЦІЇ (BTC)СТАВКА (%)
30Не лімітовано1,2
601,5
Не обмеженийМенш 0,014,5
Від 0,01 до 0,50,05
Більше 0,050,01

Лендінг

У 2022 році Bitcoin також використовують у кредитних угодах. Інвестори можуть заблокувати монети на лендингових платформах та отримувати постійний дохід. Наприклад, Binance Lending платить до 5%, Nexo – 4% (+1% за блокування мінімум на 30 днів).

Взяти стейблкоіни під заставу BTC можна на MakerDAO, AAVE та інших платформах. Стабільні монети розміщують у протоколах децентралізованих фінансів (DeFi) для додаткового заробітку. Перевага таких угод полягає в тому, що не потрібно продавати BTC. Після отримання прибутку у DeFi можна викупити актив назад. Щоб розмістити біткоїни на Binance Lending, необхідно:

 1. Увійти до облікового запису на біржі.
 2. Пройти верифікацію.
 3. Перейти до розділу «Простий заробіток».
 4. У рядку пошуку знайти BTC.
 5. Вибрати пропозицію.
 6. Запровадити суму. Погодитись з умовами обслуговування.
 7. Підтвердити блокування активів.

Торгівля на BTC у 2022 році

Власники криптовалюти можуть отримувати прибуток від торгових угод. Для трейдингу найбільше підходять централізовані біржі (Binance, Bybit, FTX). На цих платформах є багато функцій: проста купівля активу, маржинальні угоди, торгівля деривативами.

Спот

Це найбезпечніший вид торгівлі. Угоди виконуються негайно за ринковою ціною. Покупець отримує права на актив: йому дозволяється переказувати монети на інший майданчик, обмінювати на фіат, використовувати для застави.

Відкриту спотову угоду можна тримати скільки завгодно довго. Якщо курс біткоїну впаде, ліквідація позиції не відбудеться.

Приклад операції на біржі Binance:

 1. Увійти в обліковий запис під логіном та паролем. Поповнити рахунок із карти або переказом з іншої платформи.
 2. Перейти до розділу «Торгівля». Вибрати пункт меню “Спіт”.
 3. Через рядок пошуку знайти потрібну монету.
 4. Запровадити суму угоди.
 5. Вказати тип ордера (ринковий чи лімітний).
 6. Натиснути кнопку «Купити».

Маржинальна торгівля

У таких операціях трейдери беруть гроші у брокера для покупки BTC. На біткоїні заробляють усередині платформи. Перекладати монети на інший майданчик не можна. Куплений біткоїн перебуває у заставі. За це трейдер сплачує відсоток брокеру.

Такий підхід дозволяє збільшити обсяг угод. За сприятливого збігу обставин трейдер може підвищити дохід у 2-5 разів. Після закриття угоди він повертає позику брокеру, а прибуток (за вирахуванням комісії) забирає собі.

Якщо курс BTC впаде нижче за певну величину (маржа), відбудеться примусова ліквідація позиції. Трейдер може отримати більший прибуток або втратити капітал. Тому цей спосіб торгівлі биткоинами слід застосовувати з обережністю.

Опціони

Деривативи – це угоди, в яких інвестор отримує право купити або продати біткоін за певною ціною після закінчення терміну виконання контракту. Другий учасник угоди зобов’язується придбати чи реалізувати актив незалежно від ринкових умов. Сторона, яка перебуває у привілейованому положенні, сплачує комісію.

Опціони часто використовують як страховку від зміни курсу. Наприклад, інвестор побоюється падіння Bitcoin нижче $13 тис. і купує опціон (доведеться заплатити премію). Тепер він може продати актив після закінчення терміну дії контракту за $13 тис., навіть якщо ринковий курс становитиме $10 тис. або менше. Якщо біржова ціна зросте, власник має право не виконувати жодних дій. Торгувати опціонами на біткоїни у 2022 році можна на OKX, Bybit та інших платформах.

Ф’ючерси

Це найзручніший інструмент для спекулятивної торгівлі. Трейдеру не потрібно купувати права на базовий актив (біткоїн), але можна отримувати прибуток від зміни курсу. Ф’ючерсна торгівля – це угода з плечем, але, на відміну від маржинального кредитування, брокер не дає грошей у борг. Кредит «вшитий» усередині контракту.

Щоб відкрити правочин, трейдеру не обов’язково мати на рахунку повну вартість активу. Достатньо частини, зазвичай не більше 10% (залежить від монети та обсягу операції).

Наприклад, Binance пропонує плече на Bitcoin x125 при сумі ордера менше ніж еквівалент 50 тис. USDT. Торгувати ф’ючерсами можна також на біржах OKX, Bybit, Huobi.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close