Експорт машинобудівної продукції з України в країни ЄС за 9 місяців 2017 р виріс на 23%

Експорт української машинобудівної продукції в країни ЄС за 9 місяців 2017 на 23% перевищив показник аналогічного періоду минулого року. Про це заявив віце-президент УСПП, координатор Центру підтримки експорту Денис Красніков в ході круглого столу «Набуття чинності Угоди про асоціацію України та ЄС: що змінилося?», Який відбувся 21 грудня 2017 в Українському союзі промисловців і підприємців.

За даними Центру підтримки експорту при УСПП, український експорт машинобудівної продукції в останні чотири роки стабільно зростав і за 9 місяців 2017 р перевищив показник докризового 2013 року, склавши понад 1,4 млрд. Євро.

У дослідженні Центру підтримки експорту йдеться, що ключовими споживачами української продукції за цей період стали Німеччина (частка в експорті 33%) і Угорщина (частка в експорті – 27%), на яких в цілому припадає 60% українського машинобудівного експорту в ЄС. Серед інших країн, в які найбільше постачають свою продукцію українські машинобудівники – Польща (частка в експорті 6%), Румунія (6%), Чехія (6%) та Словаччина (4%).

Найбільший приріст експорту за 9 місяців 2017 р до трьох кварталах 2016 р припав на Румунію (на 79%), Угорщину (на 26%) і Польщі (на 25%).

Ключовими товарами українського машинобудування, що поставляються в країни ЄС, стали кабельно-провідникова продукція, комплектуючі до телефонів, електрочайники, підшипники, обладнання для металургії, холодильне обладнання для супермаркетів і складів, пральні машини.

«Особливістю експорту продукції машинобудування в ЄС є те, що його основу складають комплектуючі, а не кінцевий продукт, – йдеться в дослідженні, – саме зростання автомобілебудування і сфери телекомунікацій в ЄС є ключовими драйверами зростання вітчизняного експорту до Євросоюзу. Так, більше 50% припадає на кабельну продукцію для автомобілів, телефонів і інших електричних приладів. І в подальшому ситуація буде достатньо позитивною для українських компаній ».

Втім, як відзначали учасники круглого столу, не дивлячись на асоціацію з ЄС, для більшості вітчизняних машинобудівних підприємств цей ринок поки залишається закритим. Основними перешкодами доступу на ринок ЄС є висока конкуренція і складна і витратна процедура сертифікації продукції.

«Для розширення експорту продукції машинобудування в ЄС українським компаніям слід звернути увагу на пошук виробників в країнах ЄС з метою налагодження кооперації», – зазначив у своєму виступі Денис Красніков. На думку експерта, кооперація хоча і має значно меншу маржу, ніж поставки на експорт своєї продукції, проте дозволить вітчизняному бізнесу завантажити замовленнями власні виробництва, з’явитися на ринку ЄС і заробити репутацію, отримавши кошти на розвиток власного виробництва. При цьому він зазначив, що сьогодні Центр підтримки експорту отримує такі пропозиції по кооперації, зокрема від німецьких партнерів.

Денис Красніков також виступив з ініціативою з метою підтримки машинобудівників створити робочі групи при Мінекономрозвитку і торгівлі за участю представників провідних виробників і бізнес-асоціацій. На його думку, спільним завданням таких груп має стати створення програми заходів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності окремих сегментів машинобудування, чия продукція користується найбільшим попитом у ЄС. Серед таких заходів повинні стати фінансування участі експортерів у виставках за кордоном, зняття валютних обмежень для машинобудівної продукції, особливо в питаннях поставок в рамках публічних закупівель в ЄС і проведення грошової політики для здешевлення кредитів для експортерів.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.