Як купити ТОП-5 криптовалют: Bitcoin (Біткоїн), Ethereum (Ефіріум), Bitcoin Cash (Біткоїн Кеш), Litecoin (Лайткоїн), IOTA

Інвестори, що працюють за стратегією Buy&Hold, найчастіше вважають за краще купувати найбільш відомі та стійкі криптовалюти. Купівля перевірених часом активів захищає портфель від різкої втрати вартості та дає стабільно високу прибутковість.

Найбільшу популярність мають монети, що входять до ТОП-5 криптовалют з капіталізації. Перед вкладенням коштів інвестору необхідно розібратися в тому, як купити біткоін та інші популярні криптовалюти з найбільшою вигодою.

Які криптовалюти входять до ТОП-5 з капіталізації

Незважаючи на високу волатильність криптовалют, ТОП-5 найпопулярніших монет залишається досить стабільним. Перерахуємо їх у порядку зменшення їх капіталізації:

 1. Bitcoin (Біткоїн) – головна світова криптовалюта.
 2. Ethereum (Ефіріум) – децентралізована віртуальна машина, що базується на розумних контрактах.
 3. Bitcoin Cash (Біткоїн Кеш) – форк (відгалуження) Bitcoin зі збільшеним розміром блоку та збільшеною пропускною здатністю.
 4. Litecoin (Лайткоїн) – один із найстаріших клонів Bitcoin і одна з перших криптовалют, що отримали підтримку технології SegWit для прискорення транзакцій.
 5. IOTA (ІОТА) – блокчейн-платформа для проведення мікротранзакцій між комп’ютерами (технологія «Інтернет речей», IoT).

Примітно, що IOTA увійшла до цього списку лише наприкінці 2017 року, коли на тлі добрих новин про перебіг розробки ця валюта пережила бурхливе зростання. В іншому списку залишається практично незмінним вже протягом багатьох місяців.

Як купити криптовалюту новачкові: основні способи

Основна складність у купівлі криптовалюти – пошук вигідного курсу обміну. Нерідко найзручніші способи виявляються невигідними для інвестора, тому хороше знання всіх варіантів обміну допомагає заощадити чималу суму грошей. Якщо з Bitcoin у новачків зазвичай не виникає особливих проблем, обмін фіантних грошей на IOTA або Bitcoin Cash може викликати чимало питань.

Основні варіанти покупки представлені такими способами:

 • віртуальні обмінні пункти (задля всіх монет);
 • криптовалютні біржі.

Крім того, кожна валюта може мати специфічні варіанти покупки. Спочатку розберемося з двома основними методами.

Віртуальні обмінні пункти (обмінники)

Онлайн обмінники дозволяють купити або продати невелику кількість криптовалют за фіксованою ціною. Принцип їх роботи ідентичний класичним обмінним пунктам: користувач укладає угоду не з іншою людиною, а безпосередньо з власником обмінника.

За допомогою обмінних пунктів можна купити криптовалюти Bitcoin, Ethereum, Litecoin та, у ряді випадків, Bitcoin Cash. При цьому популярні послуги відстеження курсів, такі як Bestchange, все ще не вміють працювати з Біткоїн Кеш, так що в цьому випадку пошук потрібного обмінника доведеться робити вручну.

До переваг обмінників відносяться:

 • простота та доступність: не потрібно проходити реєстрацію та підтвердження особи;
 • фіксований курс на момент обміну;
 • безперешкодне введення валюти з банківських карток, платіжних систем QIWI та Яндекс Гроші та інших типів рахунків.

Недоліки обмінників випливають із їхньої централізованої природи:

 • курс обміну майже завжди занижений щодо біржового;
 • низькі ліміти зазвичай не дозволяють купити багато криптовалют за один раз;
 • існує ризик втрати коштів через шахрайські дії обмінника.

Щоб не стати жертвою шахраїв, необхідно ретельно ставитись до вибору обмінного пункту. Сайт bestchange.ru проводить регулярний моніторинг курсу та має систему відгуків, з яких можна швидко зрозуміти рівень надійності конкретного обмінника. Завжди віддавайте перевагу обмінному пункту з найвищим рейтингом, складеним на основі щонайменше 700 – 800 відгуків клієнтів.

Для покупки криптовалюти достатньо вибрати потрібний напрямок обміну (наприклад, QIWI -> Bitcoin) і слідувати підказкам системи. У більшості випадків потрібно ввести адресу гаманців для перекладу та номер мобільного телефону. Процес покупки не викликає труднощів навіть у користувачів-початківців: інтерфейс обмінників розрахований на недосвідчених користувачів.

Криптовалютні біржі

За допомогою бірж можна придбати будь-які криптовалюти, у тому числі ті, які не доступні для покупки в обмінниках. Однак, у цьому випадку інвестору доведеться зіткнутися з багатьма дрібними нюансами, першим з яких стане вибір валюти для здійснення угоди.

Користувач може придбати криптовалюту двома способами:

 • за фіатні гроші (зазвичай рублі чи долари);
 • за біткоїни.

Вибір залежить насамперед від наявності потрібної валютної пари на популярних біржах. Наприклад, купити криптовалюту IOTA на біржі Bittrex можна тільки за біткоїни, тоді як на Bitfinex угоду можна сплатити і в доларах. Перевірити наявність валютних пар на конкретній біржі можна за допомогою сайту coinmarketcap.com , вкладка “Markets”.

Проте, навіть за наявності підходящої валютної пари, інвестор може зіткнутися з ще однією проблемою — верифікацією. Для покупки криптовалюти за фіатні гроші користувачеві потрібно пройти процес перевірки особи та адреси. Список документів, необхідних для підтвердження цих даних, може відрізнятися залежно від конкретної біржі, але на практиці вони вимагають один і той же набір сканів:

 • закордонний паспорт (іноді біржі допускають використання національних паспортів, проте цей спосіб не рекомендується використовувати з міркувань безпеки);
 • будь-який документ англійською мовою, що підтверджує адресу проживання користувача, як правило, виписка з банку.

Деякі біржі можуть вимагати проходження верифікації навіть для операцій з криптовалютами, особливо якщо йдеться про купівлю або виведення великих обсягів коштів. Так роблять, наприклад, біржі Bittrex та Poloniex. У той же час торговий майданчик Bitfinex дозволяє переводити будь-які великі суми в криптовалюті без будь-якої верифікації.

До найпопулярніших торгових майданчиків відносяться:

 • Bittrex;
 • Bitfinex;
 • Poloniex;
 • WEX;
 • cex.io.

Ознайомитися з рейтингом бірж за добовими обсягами торгів також можна на сайті coinmarketcap .

Безперечна перевага криптовалютних бірж — великі обсяги торгів, що дозволяють обмінювати валюти у великих обсягах і з низьким спредом (різницею між ціною купівлі та продажу). Крім того, на біржі можна купити валюти, які не пропонують в обмінниках, наприклад, IOTA.

Однак, використання криптовалютних бірж може представляти серйозні труднощі для інвесторів-початківців. Інтерфейс торгових майданчиків більше заточений під професійних трейдерів, тому жодних покрокових інструкцій з обміну валют біржі зазвичай не надають. Крім того, біржі створюють оманливе враження надійності, через що користувачі часто відкладають переведення криптовалюти на холодні гаманці. У разі краху торгового майданчика, всі монети можуть зникнути разом з ним. Пам’ятайте про це і завжди переводьте гроші на холодний гаманець за першої нагоди.

Як купити криптовалюту на біржі

Для покупки криптовалюти на біржі потрібно отримати відповідний рівень верифікації та поповнити баланс свого біржового гаманця. Для цього зазвичай використовується вкладка Wallets (у випадку з біржею Bittrex) або Deposit (Bitfinex).

Важливо: якщо йдеться про введення криптовалюти, потрібно поповнювати той гаманець, який відповідає назві цієї монети.

Залежно від вибраної валюти, користувач отримає необхідні реквізити для поповнення гаманця.

Якщо валюту успішно зарахували на гаманець біржі, можна переходити до обміну. У даному прикладі ми розглянемо процес купівлі криптовалюти Bitcoin Cash (тикер BCC) за біткоїни, але для інших валютних пар процес проходить аналогічно.

Спочатку потрібно перейти до перегляду даних щодо конкретної валюти. Для цього можна скористатися пошуком.

У вікні відбувається процес торгівлі. Від користувача потрібно ввести вартість та кількість монет Bitcoin Cash для покупки.

Для вибору відповідної ціни слід орієнтуватися на дані в таблицях, оформлених заголовками «Bids» та «Asks». Покупця цікавить колонка «Asks», в якій вказані всі заявки на продаж криптовалюти, виставлені користувачами біржі.

Для завершення процесу необхідно натиснути кнопку Buy і дочекатися підтвердження угоди.

Якщо ціна різко змінилася в момент покупки, і ордер так і не був виконаний, його можна скасувати у розділі Orders.

Після покупки обов’язково перекладайте монети на холодний гаманець, встановлений на ваш комп’ютер. Замовити висновок можна через меню Wallets (або Withdraw у випадку з Bitfinex).

Як ще можна купити Bitcoin

Висока популярність Bitcoin сприяє появі додаткових способів обміну. Головний з них – p2p платформа localbitcoins, що виконує роль посередника між покупцями та продавцями. На відміну від обмінників, де користувачеві доводиться взаємодіяти з конкретною організацією, на локальнихколінах можна самостійно вибирати партнерів для обміну валюти.

Для обміну біткоїни переводяться на внутрішній гаманець системи, у разі порушення умов угоди може бути заморожені до з’ясування всіх обставин справи. У порівнянні з обмінниками користувачі localbitcoins нерідко пропонують вигідніший курс, при цьому верхня межа суми обміну фактично не обмежена. Передбачено систему відгуків, що дозволяє вибрати найбільш надійного партнера із загального списку.

Висновок: як вигідно купити криптовалюту новачку

Процес купівлі криптовалюти на перший погляд може здатися складним, але справа лише в його незвичності. Користувач стикається з великою кількістю нових термінів та понять, проте вже через кілька покупок ефект новизни проходить, і обмін валюти стає звичайним заняттям.

Найпростіше справи з покупкою Bitcoin. Інвестор може використовувати будь-який з трьох доступних варіантів: обмінники, біржі або місцеві bitcoins. Найважчим слід визнати процес купівлі IOTA, яку найкраще купувати на біржі, причому не за фіатні гроші, за біткоїни.

При виборі будь-якого варіанту користувач завжди повинен акуратно ставитися до покупки та зберігання криптовалюти. Резервне копіювання файлів ключів та паролів, ретельне вивчення інформації про біржі та обмінні пункти, уважність при копіюванні адрес у блокчейні – все це прості правила, які допоможуть інвестору уберегти себе від зайвих проблем.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close