Як продати цифрову картину у вигляді токена NFT

У 2017 році малюнки з колекції CryptoPunks роздавали за безцінь. Вже за 4 роки ціна персонажів досягала сотень тисяч доларів. Найдорожчий був проданий на аукціоні Sotheby’s за $11,75 млн. “Ковідний” токен #7523 (Alien) поповнив колекцію головного акціонера компанії DraftKings Шалома Маккензі. У 2022 році кожен може створити та продати цифрову картину у вигляді NFT-токену. Платоспроможних покупців слід шукати на галузевих маркетплейсах.

Поняття NFT токену

Незамінні токени стали одним з найгарячіших трендів криптоіндустрії в 2021 році.

Популярність цифрових артефактів залучила на біржі криптовалют велику кількість роздрібних інвесторів. У Chainalysis підрахували: майже 75% операцій у сегменті припадало на транзакції до $10 тис.

NFT – це актив, який реєструє право власності на цифровий об’єкт у блокчейні. Його можна порівняти із сертифікатом на володіння цінністю:

 • Художній твір.
 • Гіфкою.
 • Музичний трек.
 • Відеоролик.
 • Колекційним предметом (марками, картками, значками).
 • Ювелірними виробами та ін.

У відкритому блокчейні всі токени можна замінити на такі самі. Але NFT працюють інакше. Кожен такий актив унікальний і містить інформацію, що ідентифікує, записану в смарт-контракті. Його можна продати, обміняти, зберігати. На відміну від криптовалют, які мають однакові властивості та цінність, розрахуватися невзаємозамінними токенами не вдасться.

Щоб продати цифрову картину як NFT токена

Спочатку потрібно створити твір. Це може бути будь-що:

 • Малюнок.
 • Віртуальний краєвид.
 • Гіфка.

Головна умова – унікальність. Але, щоб робота знайшла свого покупця, необхідно орієнтуватися на ринок. Технологія NFT на 90% підтримується криптоспільством. Це окрема категорія трейдерів та інвесторів зі своїми цінностями та власною економікою. Щоб їх розуміти, потрібно «варитися» у цьому середовищі: стежити за новинами, брати участь у чатах, спілкуватися з тими, хто має досвід створення та продажу цифрових предметів.

Можна створити один NFT-токен або цілу серію. Найуспішніші колекції у 2021 році:

 • RTFKT Capsule Space Drip – команда випустила 152 3D-персонажі з аудіо. Лоти продавалися за ціною від 4,4 ETH ($17,7 млн. за курсом грудня 2021 року). У грудні 2021 року студію купила компанія Nike. Ціна угоди не розголошується.
 • Galaxy Eggs – набір з 9999 яєць метавсесвіту з футуристичним дизайном. Річний обсяг продажів цифрових об’єктів на OpenSea становив 13,8 тис. ETH ($55,2 млн за курсом грудня 2021 року).
 • Clon X – серія з 20 тис. аватарів була продана в листопаді більш ніж за $100 млн.

Вибір майданчика

У 2022 році NFT-технологію підтримує ряд блокчейнів:

 • Ethereum.
 • Binance Smart Chain (BSC)
 • Tron.
 • WAX.
 • Polkadot та інші.
Кожна мережа використовує свій стандарт для випуску незмінних токенів. У Ethereum це ERC-721. BSC створює активи BEP-721. Лідером ринку лишається ETH. На цій платформі працюють найбільші маркетплейси та сервіси карбування цифрових предметів (Opensea, Rarible, Mittable). Майданчики, доступні на BSC: Refinable, AirNFTs, Bakery Swap та інші.

У 2022 році на ринку представлена ​​велика кількість торгових платформ, що розміщують різні типи колекцій цифрового мистецтва. Маркетплейси (Opensea) працюють із багатьма категоріями. Інші сайти (Rarible) допомагають продати NFT-токен в окремих нішах: арт-мистецтві, іграх. Ось кілька факторів, які варто враховувати, вибираючи платформу для торгівлі цифровими предметами:

 • Ліквідність. Цінність NFT-об’єктів визначається користувачами суб’єктивно. Тому перепродаж лотів може бути утрудненим. Деякі маркетплейси пропонують власні рішення збільшення ліквідності активів. Наприклад, Binance створює природний міст між торговими та NFT-платформами.
 • Комісії за транзакцію. На різних майданчиках операційні збори становлять 2,5-15%. У цю суму входять плата за газ, відрахування на сервіс або автору.
 • Досвід. Перші NFT-токени розглядалися як предмети колекціонування. 2021 року їх функції розширилися. Наприклад, Decentraland та Axie Infinity створили нові екосистеми, в яких учасники можуть торгувати та обмінюватися цінностями незалежно від платформи.

Як привласнити твору токен NFT

Щоб перевести картинку в цифровий формат, необхідно підключити гаманець до вибраної платформи. Різні ринки підтримують певні типи сховищ. Для сервісів на базі Ethereum підходять гаманці Metamask, Trust Wallet та інші. У 2022 році NFT-токени найчастіше торгуються на Opensea. За оцінками Generalist, ця платформа займає майже 97% ринку. На Opensea легко перевести картину в NFT-токен:

 1. Зареєструвати обліковий запис. На сайті потрібно вибрати функцію Create, а в спадній вкладці – Submit NFTs.
 2. Створити нову колекцію. Слід натиснути Create new collection. Потім необхідно вигадати назву, опис, логотип.
 3. Завантажити об’єкти. Платформа працює із файлами JPG, PNG, GIF, MP3, MP4, SVG, WEBM, WAV, GLB, OGG, GLTF. Допустимий розмір – 100 Mb.
 4. Підтвердити операцію. Потрібно натиснути Add New Item. Потім слід прийняти умови користувача. Для кращого ранжування лота у пошуковій системі можна описати його властивості або додати статистику.

Карбування незамінного токена на Opensea повністю безкоштовна. Щоб продати цифрову картинку, потрібно активувати Sell. Деякі послуги пропонують заповнити торгову заявку ще на стадії генерації (Rarible).

Створіть аукціон

Автор може встановити фіксовану ціну за лот або продати його тому, хто більше заплатить. Додаткова функція Bundle дозволяє поставити на торги кілька об’єктів одночасно. Щоб створити аукціон:

 • Вибрати NFT-токен із колекції. Натиснути на Sell.
 • Призначити тип угоди (аукціон).
 • Вказати стартову ціну, мінімальну ставку та тривалість торгів (від 3 днів до місяця).
 • Підтвердити дію. Натиснути Post your listing.
Нові клієнти Opensea повинні активувати обліковий запис. Для цього потрібно надіслати транзакцію з нульовим значенням, заплативши за газ. Коли аукціон завершиться, лот отримає той, хто призначив найвищу ціну. Якщо не буде релевантних ставок, угода закриється без продажу.

За правилами OpenSea початкова ціна лота становить щонайменше 1 ETH. Після покупки продавець переказує NFT-токен новому власнику. Збори за операцію сплачує відправник. Їхній розмір фіксований: 2,5% від угоди.

Встановіть свою ціну

У торгівлі незамінними токенами важлива рентабельність інвестицій. Щоб вирішити, за якою ціною продавати цифровий об’єкт, потрібно враховувати кілька факторів:

 • Репутація продавця, рідкість та походження лота. NFT-токен, випущений в одному екземплярі відомим художником, більш цінний, ніж артефакт, створений автором-початківцем.
 • Мінімальні ціни для релевантних лотів у системі NFT. Потрібно провести моніторинг пропозицій на торгових платформах.
 • Комісія за транзакцію. Угода за фіксованою ціною передбачає, що витрати на відправку лота бере на себе продавець. У січні 2022 року комісія в мережі Ethereum складає 0,012 ETH ($37,92). Якщо запропонувати роботу дешевше, то угода буде нерентабельною.

Фіксовану ціну на лот можна встановити на етапі вибору типу продажу. Для цього потрібно натиснути Set Price та підтвердити дію кнопкою Post your listing.

Продайте кілька лотів відразу

Функція Bundle активується за стандартним алгоритмом:

 1. Вибрати токенізований твір. Натиснути кнопку Sell.
 2. Призначити тип угоди Bundle (згрупувати лот з іншими для продажу).
 3. Відзначити всі необхідні об’єкти.
 4. Встановити налаштування для колекції (назва, опис, характеристики).

Той, хто купить набір, отримає всі предмети, що входять до нього. Таким чином, можна групувати до 30 NFT-токенів, щоб платити за переказ лише 1 раз.

Найкращі майданчики для продажу NFT токенів

У січні 2022 року на ринку цифрових артефактів працює понад 50 торгових платформ. Одні просувають власні проекти та створені у них цінності (Axie Marketplace, Decentraland). Інші об’єднують предмети цифрового мистецтва у певній ніші (Rarible). Треті працюють у форматі маркетплейсів та пропонують різні види NFT-токенів.

ПЛАТФОРМАДАТА СТВОРЕННЯ (РІК)ОБСЯГ ТОРГІВ У ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ 2022 РОКУ ($)КІЛЬКІСТЬ КОРИСТУВАЧІВ З 1 ПО 7 СІЧНЯ 2022 РОКУ (ЧОЛ)
Opensea2017881,78 млн163,03 тис.
SuperRare20182,54 млн206
Rarible201917,26 тис.2,11 тис.
Foundation202026,74 млн11,78 тис.

Opensea

Найбільший NFT-маркетплейс стабільно утримує лідируючі позиції над ринком. Середньодобовий обсяг продажу на Opensea становить десятки мільйонів доларів. Платформа поєднує токенізовані колекційні предмети, цифрове мистецтво та інші NFT-активи.

Угоди сервісі здійснюються через смарт-контракт. Артефакти зберігаються на гаманцях користувачів, після продажу переходять новим власникам.

Opensea надає зручний простір для торгівлі NFT-токенами та бере комісію у розмірі 2,5% від угоди. Сервіс працює на платформі Ethereum. Для того, щоб користувачі могли заощаджувати на мережевих зборах, в систему впроваджено блокчейн Polygon, який перетворює ETH на більш дешевий для транзакцій WETH.

SuperRare

Сервіс об’єднує поціновувачів цифрового мистецтва. На SuperRare митці виставляють активи, створені на блокчейні Ethereum. Цифрові картини можна продати за фіксованою ціною, через аукціон або просто показувати у власній галереї. Щоб робота потрапила до торговельного терміналу, вона має пройти модерацію.

Завдяки жорсткому відбору на SupeRare представлені лише якісні твори. Середня ціна угоди у січні 2022 року становить $31,6 тис. З покупців стягують комісію 3%. Але продавці сплачують колосальні 15%. У цю суму входять витрати на газ для карбування токена та виставку у галереї. При вторинному продажу твору платформа платить 10% угоди його творцю (роялті).

Axie Marketplace

Платформа продає персонажів та ігрові предмети з однойменної гри. Ринок домашніх тварин Axie Marketplace повністю відкритий і контролюється учасниками. Ціни на лоти встановлюються з урахуванням попиту та пропозиції. Вихованців Axie можна купувати для перепродажу або участі у грі. Для початку у кожного учасника має бути не менше 3 тварин.

Платформа працює на сайдчейні Ronin. Усі розрахунки ведуться у монетах WETH. Щоб купити аксі, потрібно поповнити рахунок, перевівши суму з Ethereum через Ronin Bridge. Комісія за транзакцію становить 4,25%. Її сплачує продавець. З 2021 року збори йдуть у фонд спільноти та розподіляються між власниками токенів AXS. Покупець платить лише за газ при поповненні Ronin з Metemask або іншого гаманця Ethereum. Розмір таких зборів відрізняється залежно від категорії угоди та швидкості операції. Чим швидше переклад, тим вища комісія.

Rarible

Один із перших NFT-маркетплейсів стабільно входить до десятки найбільших по капіталізації ринків. Rarible пропонує простий інтерфейс для створення невзаємозамінних токенів та швидкий лістинг. Щоб виставити цифрову картину на торги, митцю не потрібно проходити модерацію. Достатньо заповнити форму для розміщення лоту.

Комісію за угоду сплачують обидві сторони. Для покупця та продавця вона становить по 2,5%. Автор твору також сплачує збори за газ, витрачений для карбування NFT-токену. Розробники планують перетворити Rarible на децентралізовану автономну організацію (DAO). Для цього систему інтегрували внутрішню криптовалюту RARI. Власники активу можуть голосувати з питань розвитку платформи та курирувати представлені твори.

Ghost Market

Перша кроссчейн-платформа для торгівлі цифровими предметами. На Ghost Market можна продати артефакти, створені в мережах:

 • ETH.
 • BSC.
 • NEO.
 • Polygon.
 • Phantasma.

Продавці проходять верифікацію та платять комісію за розміщення картини: 100 SOUL ($0,07) та 20 KCAL (3$). Для роботи з платформою необхідно прив’язати гаманець. Для ETH це Metamask або Trust Wallet, для NEO – Teemo, Neonline, для Phantasma – Ecto або Poltergeist. Автор може отримувати як роялті до 50% від суми угоди з кожним перепродажем произведения.

У січні 2022 року на платформі представлено 4,22 млн. цифрових картин від 3,17 тис. художників.

Foundation

Платформа поєднує художників та творців цифрового арту. Foundation працює на блокчейні Ethereum і не має доступу до приватних ключів користувачів. Угоди відбуваються за допомогою смарт-контрактів. NFT-токени та криптовалюта зберігаються на гаманцях учасників та передаються сторонам після оплати.

Платформа бере комісію із продавців у розмірі 15% від суми транзакції. Автори картин також платять за газ, витрачений для карбування токена. На Foundation виставляють роботи відомі художники та новачки. Наприклад, New York Times продала цифрове зображення стовпчика за $560 тис.

Майбутнє NFT

У 2021 році ринок незамінних токенів пережив справжню хвилю хайпа. Експерти прогнозують продовження тренду і у 2022 році. Але нинішній бум NFT не такий важливий, як те, що новий клас активів засвідчує право власності у цифровому форматі. Це відкриває великі можливості для їх застосування.

Технологія NFT трансформує сферу мистецтва. Тепер художнику достатньо прив’язати токен до твору та виставити його на аукціон. Продаж картин проходить автоматично. Суми онлайн-угод значно перевищують традиційні. Розробники ігор випускають персонажів та спорядження у вигляді цифрових артефактів та продають їх на маркетплейсах. Спортсмени та музиканти карбують NFT-токени, пропонуючи покупцям рідкісний контент та інші привілеї.

Технологія може значно спростити купівлю-продаж нерухомості , знизивши витрати на залучення третіх осіб. Юридичну сторону угоди докладно описано експертами Forbes. У 2021 році пропозиції про продаж будинків у вигляді NFT розміщували платформи Mintable та Opensea. Угоди не відбулися з невідомих причин. Проте експерти впевнені, що вже найближчим часом незамінні токени знайдуть реальне застосування в секторі нерухомості.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close