Криптовалюта Ripple. Історія створення, принцип роботи, основні особливості

Криптовалюта Ripple (XRP) була випущена в 2011 році корпорацією «OpenCoin», директором якої був Райан Фуггер. Ripple позиціонувався як новіша і швидша альтернатива монеті Bitcoin, яка буде доступна як фізичним, так і юридичним особам.

У 2013 році стара команда розробників вирішила залишити проект OpenCoin. У процесі набору нової команди до компанії приєднався майбутній директор XRP – Кріс Ларсен. Відразу після цього було прийнято рішення перейменувати корпорацію OpenCoin в Ripple Labs, а також змінити основний напрямок діяльності компанії, наголосивши на роботі з банківським сектором.

Сама будова платформи Ripple здійснювалася не на основі децентралізованої технології Blockchian, а на системі шлюзів. За працездатність шлюзів відповідають власні сервери Ripple Labs, встановлені в офісах компанії. У зв’язку з цим криптовалюту XRP дуже часто називають централізованою і легко контрольованою, так як всі транзакції мережі легко можна відстежити і при бажанні тимчасово заморозити.

Система криптовалюти функціонує за рахунок унікального алгоритму Ripple, який використовує спеціальний протокол RPCA. Код XRP є відкритим та загальнодоступним, таким чином розробники хотіли підтвердити прозорість роботи своєї платформи.

За допомогою цифрового активу Ripple користувачі можуть дуже швидко та безпечно обмінюватись будь-якими цінними ресурсами та укладати угоди між собою без залучення 3-х осіб. Кожна транзакція у мережі формується лише за 4 секунди. Комісія мережі мінімальна і становить лише 0,00001 XRP.

Усього було випущено 100 мільярдів монет XRP, можливість майнінгу відсутня. 60% від цієї кількості заморожено на рахунку компанії, решта монет знаходиться в загальному доступі, близько 42 млрд XRP.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.