Що таке альткоїни?

На хвилі успіху біткоїну багатьом захотілося створити власну криптовалюту. Для чого вони потрібні та які мають перспективи? Давайте розумітися.

ВТС перестав відповідати вимогам інвесторів

Довгий час біткоїн був єдиною цифровою валютою, і його авторитет здавався незаперечним. Але останнім часом почастішали скарги з боку користувачів мережі ВТС щодо повільного підтвердження транзакцій і ще деяких технічних моментів. Розробники запропонували ідеї щодо усунення проблем, що накопичилися, проте тривала процедура внесення оновлень не дозволяє належним чином їх вирішувати.

Так, за допомогою Segwit (оновленого протоколу ВТС із зворотною сумісністю) можна заощадити місця у блоці та прискорити обмін інформацією, що у довгостроковій перспективі дозволить оптимізувати роботу мережі Bitcoin. Але насправді давно підготовлені до внесення зміни так і не були активовані, розміри блоку залишилися незмінними.

Більшість закордонних учасників мережі підтримують Segwit, але їм протистоять люди, які свого часу першими зайшли на криптовалюний ринок і тепер не хочуть втрачати свого монопольного становища. Дискусія з приводу застосування Segwit не зсувається з мертвої точки протягом вже декількох років, одночасно з цим посилюються труднощі з обігом ВТС всередині мережі. Саме ця ситуація і стала основною причиною створення безлічі альтернативних криптовалютів.

Як з’явилися перші альткоїни?

Це сталося, можна сказати, випадково. Але незабаром у криптовалютному співтоваристві зрозуміли, які вигоди обіцяє використання нових віртуальних валют.

По-перше, вирішується проблема безперешкодного переведення активів незалежно від юрисдикції. Справа в тому, що всі платіжні операції з офшорними рахунками пов’язані з законодавством Сполучених Штатів. Так чи інакше кожна транзакція відстежується та блокується за найменшої підозри у незаконності чи спробі відмивання вкрадених грошей. А при операціях із криптовалютою регуляторні обмеження та інші юридичні бар’єри відсутні, і це робить їх абсолютно вільними.

Ще один найважливіший фактор – висока волантильність (значні коливання курсу) віртуальних валют, що робить їх чудовим інструментом для спекуляцій на біржових торгах і дозволяє трейдерам одержувати не менше, а іноді й більше прибутку, ніж на звичайних фондових майданчиках.

І останній момент – технологічні інновації. Кожен створений альткоин несе у собі певне ноу-хау, з допомогою якого вирішується та чи інша локальна проблема.

Так, завдяки появі ефіру і смарт-контрактів значно розширилися можливості блокчейн-технології. На відміну від багатьох інших альткоїнів, що використовуються тільки для проведення транзакцій, у системі Ethereum можна реєструвати угоди з активами, виробляти обмін ресурсами та ін. На сьогодні загальна капіталізація цієї мережі досягла $118 млрд.

Такі валюти, як Dash та Monero забезпечують високий рівень конфіденційності в бухгалтерських проводках. Якщо угоди з більшістю видів криптовалют можна відстежити у блокчейні, то тут видно лише вихідний та остаточний баланси на рахунках, а інформація про рух активів зашифрована.

Багатьом розробникам та простим користувачам необхідно забезпечити надійність при збереженні та передачі важливої ​​бізнес-інформації. Для цього потрібний доступ до блокчейну, який можливий лише за умови використання цифрової валюти. Це стало ще одним стимулом для створення альткоїнів,

Недостатки альтернативных криптовалют

Головна проблема, яка може виникати при використанні альткоїнів, – нестача інформації про них, відсутність на біржах. Звичайно, це стосується лише новостворених криптовалют.

Іноді новий актив оперативно заходить ринку, та його недостатня капіталізація стає причиною надмірних коливань курсу. У таких умовах занадто високий ризик втрати коштів, що найчастіше відлякує потенційних інвесторів.

Чи можна вкладати кошти в альткоїни?

Біржові гравці вже давно зорієнтувалися та отримують хороші доходи на грі з альтернативною криптовалютою. Якщо у вас є бажання долучитися до цього процесу, пропонуємо ознайомитися з представленим нижче переліком найпопулярніших альткоїнів з високою капіталізацією, якої цілком достатньо для операцій з купівлі-продажу.

Як видно, альткоїни міцно зайняли свою нішу на ринку, склали конкуренцію біткоїну та один одному, а також створили додаткові можливості для отримання прибутку. Якби ВТС досі залишався єдиною криптовалютою, такого розвитку досягти було б неможливо. Посилення конкуренції змушує розробників Bitcoin мобілізувати всі свої ресурси для оновлення криптографічної системи. А розробники альткоїнів – це свого роду першопрохідники, які відкривають та освоюють нові можливості.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.