Скільки евроблях в Україні і що з ними робити?

Автомобіль. Який чоловік не мріяв про власний залізному коні? Останні пару років цю мрію намагаються втілити за допомогою “дешевих” машин з Європи. Як водії, так і пішоходи нашої країни не могли не помітити значне зростання кількості автомобілів з “іноземними” номерами. Це номери Польщі, Литви, Болгарії та інших країн Євросоюзу. В кінці минулого року, та й в поточному питання авто з “Єврономер” став гостро. Все почалося з перших “захмарних” штрафів за користування такими автомобілями.

Але власники таких авто вирішили відстояти свої права і зібралися в так звану “Авто Євро Силу”. Думаю, всі пам’ятають протести “евробляхеров” в урядовому кварталі, блокування в’їздів до столиці з передмість і інші новини на ці тематику. Все звелося до того, що, на думку власників таких авто, депутати повинні підготувати законопроект, який дозволить узаконити водіям авто на європейських номерах своїх “коней” в Україні.

Українським Новинам вдалося поспілкуватися з представниками Державної Фіскальної Служби, отримати останню статистику з ввезення машин з іноземними номерами і відповіді на інші, не менш хвилюючі питання по цій темі.
Для початку трохи статистики по кількості ввезених автомобілів для особистого і комерційного користування (за станом на 22 листопада поточного року). Будемо чітко дотримуватися формулювання, щоб не вийшло плутанини.
Всього на митну територію України в режимах “тимчасового ввезення” і “транзиту” було ввезено понад 1,751 млн транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Левова частка автомобілів – 1,313 млн – була ввезена в режимі тимчасового ввезення нерезидентами. Резиденти України ввезли більше 105,4 тис. Авто в режимі тимчасового ввезення. У режимі транзиту в Україну було ввезено 332,9 тис. Транспортних засобів, з них понад 300 тис. – ввезено резидентами.

Станом на 22 листопада на території України фактично перебуває близько 294,6 тис. Транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З цієї кількості – 150 тис. Автомобілів з порушенням термінів перебування в Україні.
З всіх, хто знаходиться в Україні авто – 221,5 тис. – ввезено в режимі тимчасового ввезення. З них понад 82,4 тис. Перебувають на території України з порушенням термінів. З 73 тис. Транспортних засобів, ввезених в режимі транзиту, майже 67,2 тис. Авто з порушенням термінів перебування.

Інформація про країни, з яких ввезені в Україну транспортні засоби для особистого користування і комерційного призначення по стану 22 листопада 2017 року. Автомобілі ще знаходяться на території України.

Код країниКраїнаКількість авто
PLПольша72 779
LTЛитва43 633
BGБолгарія10 804
CZЧехія8 754
HUУгорщина7 223
SKСловаччина7 192
DEНімеччина5 387
MDМолдова4 354
GBВеликобританія3 076
RUРосія2 663
BYБілорусь2 472
ROРумунія2 213
ITИталія1 601
EEЕстонія1 039
GEГрузія883
LVЛатвія838
FRФранція663
ESІспанія638
SEШвеція487
USСША410
IEІрландія319
BEБельгія297
NLНідерланди277
PTПортугалія261
DKДанія242
ATАвстрія232
CHШвейцарія221
SIСловенія185
FIФінляндія158
AZАзербайджан143
AMАрменія116
AIАнгілья86
GRГреція86
CAКанада84
RSСербія81
NOНорвегія77
TRТурція51
LYЛівія41
KZКазахстан36
AEОАЭ24
HRХорватія23
KGКиргизстан18
MKМакедонія16
LUЛюксембург16
BAБоснія и Герцеговина11

 

В яких випадках українці можуть користуватися автомобілем на Єврономер?

Олексій Леонідович Василенко – директор департаменту організації митного контролю УКРІНФОРМ:
Митний Кодекс говорить, що резидент для особистого використання, а не для платного перевезення пасажирів, платній або безкоштовній комерційного перевезення товарів або іншої комерційної діяльності, може ввозити транспортний засіб особистого користування на митну територію України на строк до одного року за умови письмового декларування, сплати всіх митних платежів, передбачених при імпорті автомобілів, і надання письмового зобов’язання про зворотне вивезення. Йдеться про сплату ПДВ, акцизу та ввізного мита. Громадяни України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, можуть ввозити одне легкове транспортний засіб товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД та причіп до нього (товарна підпозиція 8716 10) на термін, що не перевищує 60 днів сумарно (безперервно або з перервами) протягом одного календарного року.

У той же час від письмового декларування, від сплати митних платежів та фінансових гарантій, від проходження передбачених статтею 319 Митного кодексу видів контролю звільняються нерезиденти при тимчасовому ввезенні в Україну зареєстрованих за кордоном транспортних засобів особистого користування.
Додам, що тимчасово ввезені в Україну автомобілі можуть використовуватися виключно тими особами, які їх ввозили, і не можуть використовуватися для підприємницької діяльності.

Однак, як відомо, далеко не поодинокі випадки передачі нерезидентами автомобілів з іноземною реєстрацією громадянам України. При цьому, фактично, резидент, купивши такий автомобіль, не набуває права власності на нього, не має документів, що підтверджують це право. Тому всі ми і є свідками того, що при ДТП водій просто залишає місце події і знайти його практично неможливо.

Також автомобілі можуть ввозитися в режимі транзиту. Тут терміни обмежені 5-10 днями. Максимальний термін діє, якщо авто переміщається в зоні діяльності декількох митниць.

Зареєстровані за кордоном транспортні засоби особистого користування можуть ввозитися без письмового декларування та без гарантування як нерезидентами, так і резидентами України.

Хочу зауважити, що це лише загальні положення про тимчасове ввезення та ввезенні транзитом транспортних засобів особистого користування. Для отримання більш повної інформації необхідно звернутися до Митного кодексу України.

За якими статтями і за що штрафують водіїв, які їздять на “евробляхах”?

Василь Петрович Поїзд – директор департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії:

Відповідальність за перевищення строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування визначена ст. 481 Митного Кодексу. Так встановлено, що перевищення термінів тимчасового ввезення товарів в Україну не більше ніж на три доби тягне за собою попередження або штраф у розмірі 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (850 гривень).

Якщо ж перевищення строків тимчасового ввезення становить більше трьох діб, але менше 10, то штраф становить 300 неоподатковуваних мінімумів або 5 100 гривень. Такий же рівень штрафних санкцій, якщо фізособа протягом календарного року притягалася до відповідальності за цією статтею. При перевищенні терміну тимчасового ввезення товарів в Україну більше 10 днів штраф становить 1 тис. Неоподатковуваних мінімумів або 17 000 гривень. Відповідальність за порушення термінів транзиту, встановлена ​​ст. 470 Митного кодексу України, менш відчутна. Мінімальний штраф – 170 грн або попередження, максимальний – до 8500 грн.

Раніше не раз ми всі читали новини, що власників “евроблях” штрафують на значні суми, які іноді перевищують мільйон гривень. Це відбувається в разі, якщо митники встановили, що автомобіль в режимі тимчасового ввезення використовувався, наприклад, в комерційних цілях, що не передбачено правилами тимчасового ввезення. У таких випадках відповідно до статей 485 Митного кодексу України штраф складає 300% від несплаченої суми митних платежів.

Скільки вдалося залучити в бюджет коштів за рахунок таких штрафів?

Василь Петрович Поїзд – директор департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії:
У разі виявлення порушення митних правил, в тому числі при ввезенні транспортних засобів в режимі тимчасового ввезення або транзиту, складаються протоколи про порушення митних правил. За результатами розгляду справ про порушення митних правил особи притягаються до відповідальності у вигляді штрафу. На даний момент, за результатами розгляду справ, складених щодо порушень, передбачених статями 470, 481 Митного кодексу України в бюджет вдалося стягнути штрафів на суму 38 млн гривень.

Якщо водія на Єврономер вже оштрафували за порушення термінів перебування в країні, чи можливо повторне складання такого протоколу? Чи гарантує чек про сплату першого штрафу, що другий вже не доведеться платити?
Василь Петрович Поїзд – директор департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії:

По кожному виявленому порушенню митник складає відповідний протокол за встановленою формою. У той же час, якщо особа, притягнуте до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого статтями 470, 481 Митного кодексу, продовжує користуватися або розпорядилося автомобілем, то митниця становить новий протокол і вирішує питання про притягнення до відповідальності за статтею 485 Митного кодексу.

Чи приймаєте ви участь у розробці законодавства про вирішення питання з цими автомобілями? Якщо так, то на якій стадії знаходиться законопроект і чи можете назвати хоч якісь напрацювання?

Олексій Леонідович Василенко – директор департаменту організації митного контролю:

В даний час Міністерство фінансів України наділене повноваженнями щодо формування державної податкової та митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства.

У той же час УКРІНФОРМ, згідно з Митним Кодексом, реалізує заходи щодо вдосконалення процедур пропуску через митний кордон товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Так як ситуація, яка склалася з навалою автомобілів на Єврономер, може бути врегульована виключно на законодавчому рівні, представники УКРІНФОРМ брали участь в міжвідомчих координаційних нарадах, що проводяться Мінфіном. У їх ході Державної Фіскальної Службою було надано ряд пропозицій щодо врегулювання питань ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією, щодо посилення відповідальності за порушення митних правил, в тому числі і термінів тимчасового ввезення в країну транспортних засобів особистого користування. Деякі пропозиції були враховані Мінфіном. Далі документ був переданий профільному комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики. До подальшій роботі представники УКРІНФОРМ не притягувалися.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close