Скільки можна заробити на майнінгу у 2022 році

Перша блокчейн-мережа Bitcoin з’явилася у січні 2009-го. Вона працює на алгоритмі консенсусу Proof-of-Work. Для функціонування таких систем потрібні майнери. За допомогою обчислювального обладнання вони шукають валідних хешей (ідентифікаторів блоків). У 2009 році було можливе майнінг на процесорах. Але згодом складність мереж зросла. Це призвело до зниження рівня доходності. Для заробітку криптодобувачі стали використовувати відеокарти (GPU) та ASIC-пристрої. Вони значно ефективніші. Скільки грошей приносить майнінг-ферма на місяць у 2022 році, залежить від курсу монет. Чим він вищий, тим більше прибутку на грошовому еквіваленті.

Чи можна заробити на майнінгу у 2022 році

Прибутковість із видобутку криптовалют залежить від їхнього актуального курсу. У 2020-2021 роках. майнінг-обладнання найчастіше окупалося протягом року. Це з високими цінами на криптоактиви. Наприклад, 1 монета BTC досягала вартості $69 тисяч (10 листопада 2021 року). Але 5 червня 2022 року її курс становив $29,6 тисяч. У доларовому вираженні дохід із криптодобування скоротився більш ніж у 2 рази. При цьому складність мережі Bitcoin навіть зросла (за даними блокчейн-браузера Blockchain).

Спеціальні сервіси – калькулятори криптодобування – дозволяють розрахувати, скільки можна заробити на майнінг-фермі. Популярні – CryptoCalc та NiceHash. Вони пропонують користувачам вибрати пристрої, вказати ціну на електроенергію, потім отримати результати розрахунку. У червні 2022 року можна заробляти на видобутку, але термін окупності майнінг-ферми буде більшим.

Що необхідно для майнінгу

Підбір хешу в блокчейнах Proof-of-Work здійснюється шляхом математичних обчислень. Для цього майнери використовують обладнання (частіше відеокарти або ASIC). Однак для їхньої роботи потрібні додаткові пристрої. Все це вартує грошей. Завдання добувача-початківця криптовалют – отримати максимум хешрейта при мінімальних витратах на обладнання.

Базові витрати

ASIC-майнери – спеціальні пристрої, заточені під виконання одного завдання. Тому вони ефективніші за інше обладнання. Перевага ASIC – автономна робота. Вони запускаються без додаткових комплектуючих. Проте їх використовують із видобутку певних монет (BTC, ETH, DOGE, LTC, BCH). Майнути більшість інших криптовалют на ASIC-пристроях не можна. Творці блокчейнів навмисно обмежують їхній потенціал. Це потрібно для попередження атаки 51% .

При розрахунку прибутковості майнінгової ферми на відеокартах потрібно враховувати інші комплектуючі . Графічні адаптери неспроможні працювати автономно. Для їх функціонування знадобляться:

 • Процесор (ЦП). У майнінг-фермі він не робить обчислення, а пов’язує GPU з жорстким диском та оперативною пам’яттю.
 • Кулер процесора. Потрібен для охолодження ЦП.
 • Блок живлення (ШП). Він забезпечує всі комплектуючі електроенергією.
 • Жорсткий диск (HDD). Цей накопичувач застосовується майнерами для встановлення операційної системи та необхідних програм.
 • Оперативна пам’ять (ОЗП). Вона значно швидше за інших накопичувачів, а тому застосовується процесором для швидкого доступу до даних.
 • Материнська плата (МП). Її завдання – забезпечити взаємодію всіх комплектуючих ферми для майнінгу.
 • Райзери. Потрібні для підключення великої кількості відеокарт до однієї материнської плати (зазвичай 6-10).

Щоб розмістити всі комплектуючі, потрібний спеціальний каркас. Звичайний корпус від комп’ютера не підійде (в нього розміщуються лише 3-4 GPU). Каркас продається у спеціальних магазинах для майнерів. Проте більшість здобувачів збирають його самостійно .

Змінні витрати

Популярність майнінгу вплинула ринку обчислювальних пристроїв. На червень 2022 року у ньому спостерігається дефіцит. Пропозиція відеокарт та ASIC-пристроїв обмежена. Це спричинило зростання цін. Наприклад, графічна карта від AMD Radeon RX 580 8 GB має коштувати $299 (рекомендовано виробником). Однак в Украъїні її середня ціна становила $900 – $1000 (5 червня 2022 року).

Більшість криптодобувачів купують майнінг-обладнання поступово. Спочатку вони набувають 2-3 графічних адаптерів. Потім докуповують ще, поки не збереться повний клуня з комплектуючими.

На червень 2022 року найпопулярніша модель GPU від компанії AMD – RX 580 8GB. А від NVIDIA – GeForce GTX 1660 Super 6GB. Ці дані наведені із сервісу HiveOn.

Що впливає на прибутковість майнінгової ферми

Прибуток із видобутку криптовалют у доларовому еквіваленті постійно змінюється. На неї впливають:

 • Курс монет. Блокчейн-мережі платять майнерам винагороду у криптоактивах. Тому рівень заробітку залежить від їхнього актуального курсу.
 • Складність мережі. Кожен блокчейн має алгоритм ускладнення майнінгу. Він необхідний підтримки швидкості обробки транзакцій і емісії монет. Без механізму збільшення складності вся криптовалюта була здобута швидше, ніж задумано розробниками мережі.

На зазначені фактори майнер не здатний вплинути. Однак є інші критерії прибутковості криптодобування:

 • Продуктивність. Від обчислювальної потужності пристроїв залежить хешрейт . Чим продуктивніше встановлено «залізо», тим вищий прибуток із майнінгу.
 • Ціна електроенергії Її споживає обладнання під час роботи. Чим нижче витрати на електрику, тим вищий чистий прибуток.
 • Витрати обслуговування устаткування. Недостатньо залишити графічні карти (або ASIC-пристрої) увімкненими. Вони потребують періодичної заміни термопасти, ремонту та чищення від пилу.

Яку криптовалюту майнути

Видобуток цифрових активів з використанням обчислювальних потужностей можливий у мережах на алгоритмі консенсусу Proof-of-Work . Проте блокчейни згодом ускладнювалися, а конкуренція зросла. Це призвело до змін у майнінгу.

біткойн

Bitcoin з’явився у січні 2009 року, а видобуток монет точився на процесорах. За один знайдений блок майнери отримували 50 BTC. Через зростаючу конкуренцію у 2010 році все змінилося. З’явилися перші майнінг-програми для видобутку GPU. У цей час процесори стали збитковими. Але у 2012 році були розроблені перші ASIC. Ці пристрої виявилися значно продуктивнішими від відеокарт. На червень 2022 року для майнінгу біткоїнів використовується лише ASIC-обладнання. Процесори та GPU не окупаються.

Також кожні 4 роки проводиться халвінг Bitcoin. Він зменшує нагороду майнерам за здобуті блоки вдвічі. Наступний халвінг буде у травні 2024 року.

Ethereum

Дохід від майнінгу криптовалюти ETH найчастіше отримували із застосуванням відеокарт. Але у 2021 році з’явилися перші ASIC-пристрої для роботи в мережі Ethereum. Вони також у рази ефективніші за графічні адаптери. Але у червні 2022 року купувати ASIC для майнінгу ETH недоцільно. Блокчейн готується до переходу інший алгоритм консенсусу — Proof-of-Stake . Після цього видобуток ETH буде неможливим.

Перед переходом буде запущено бомбу складності . Це механізм поетапного збільшення складності майнінгу. З активацією бомби вона стрімко зростатиме. Спочатку час підтвердження одного блоку підвищиться на 0,1 секунд, потім на 0,5 і так далі. Бомба складності спричинить збитковість видобутку ETH. Через це припинять майнути, а робота блокчейна зупиниться.

Активацію бомби було заплановано на червень 2022 року. Очікувалося, що на цей момент мережа Ethereum буде готова до переходу на PoS. 10 червня розробники повідомили, що перенесли бомбу складності на 2 місяці.

Після переходу Ethereum на Proof-of-Stake з’явиться можливість стекінгу . Подібно до майнінгу — це механізм підтримки працездатності блокчейну. Але стекінг не має на увазі використання обчислювальних потужностей. Натомість учасники мережі заморожують криптовалюту і стають валідаторами . За це блокчейн-мережа платить винагороду.

Інші монети

На червень 2022 року більшість блокчейнів запускають на алгоритмах консенсусу Proof-of-Stake та його модифікаціях. Вони не мають можливості для майнінгу. Однак існує ще багато монет на Proof-of-Work. Криптовалюти та засоби для їх видобутку представлені в таблиці нижче.

БЛОКЧЕЙН-СЕТЬТИКЕР МОНЕТИОБЛАДНАННЯ
Ethereum Classic
Т. Д
Відео Карта
Litecoin
LTC
ASIC
Dogecoin
DOGE
ASIC
Monero
XMR
Відеокарта, процесор
ZCash
ZEC
Відео Карта
Ravencoin
РВН
Відео Карта
Epic Cash
EPIC
процесор

Скільки приносить майнінг-ферма на місяць

Критеріїв прибутковості з криптодобування багато. На те, скільки зараз заробляють майнери на місяць, переважно впливають:

 • Криптовалюта.
 • Її актуальний курс.
 • Складність блокчейн-мережі.

Майнінг-ферма на графічних картах потребує додаткового обладнання. На червень 2022 року можна було зібрати наступну систему для встановлення 6 GPU (зазначені середні ціни на комплектуючі в Україні):

 • Материнська плата – MSI B450-A Pro Max (₽6199 – $101,69).
 • Процесор – AMD A6-9500E OEM (₽3399 – $55,76).
 • Кулер для ЦП — AMD Wraith Stealth (₽599 — $9,83).
 • Блок питания (2 штуки) — Xilence Performance X XN078 1250W (₽28 598 — $469,15).
 • Жорсткий диск – WD Blue [WD5000LPZX] 500 Гб (₽3699 – $60,68).
 • OZU – Apacer [EL.08G21.GSH] (₽2599 – $42,64).
 • Райзеры (6 штук) — DEXP Raiser v009S (₽2700 — $44,29).
 • Синхронізатор – Espada esp-dpss02 (₽799 – $13,11). Він забезпечить одночасний запуск двох блоків живлення.

Це необхідний мінімум для майнінг-ферми. Без графічних карток на комплектуючі піде ₽48,592 тисяч (~$797,15). Але з часом їхня ціна може змінитися.

На AMD

Відеокарти – основа ферми для криптодобування. Від них залежить прибуток від майнінгу. На червень 2022 року від AMD у видобувачів цифрових активів популярна модель RX 580 8GB. Її середня ціна у Україні становила $984,14. Материнська плата MSI B450 Pro Max має 6 інтерфейсів PCI-e. Вони призначені для підключення GPU.

Відеокарти RX 580 8GB обійдуться майнер в ₽359 940 (~$5 904,82). До них потрібно додати витрати на додаткові комплектуючі ₽48592 (~$797,15). На все піде близько ₽408532 (~$6 701,97). На 5 червня 2022 року така ферма через майнінг-пул NiceHash приносила ₽5181 (~$84,99) на місяць (за даними калькулятора CryptoCalc). Це за ціни ₽5 (~$0,082) за 1 кВт/год електроенергії. Термін окупності ферми становив близько 78 місяців. Це довго: частина графічних карт за такий період зламається .

Повільна окупність обладнання пов’язана з низькими курсами криптовалюту у червні 2022 року. Але майнути монети з перспективою на їхнє майбутнє зростання можна (неінвестиційна рекомендація).

Ціни на ринку графічних адаптерів скачуть через їхній дефіцит. Тому слід розглядати різне обчислювальне устаткування. Дані про доходність майнінгу Ethereum на інших популярних відеокартах від AMD у таблиці нижче (на 5 червня 2022 року).

МОДЕЛЬ, 6 ШТУКПРИБУТОК (НА МІСЯЦЬ)ОКУПНІСТЬ, МІС.
RX 570
₽5 926,53 (~$97,22)
49
RX 5700 XT
₽11 228,22 (~$184,19)
36
RX 6700 XT
₽9 112,3 (~$149,48)
49,5
RX 6600
₽5 730,24 (~$94,00)
50
RX 470
₽5 902,15 (~$96,82)
35,5

На NVIDIA

Від цього виробника майнери найчастіше використовували графічні карти GTX 1660 Super 6GB (за даними сервісу HiveOn). Середня ціна на них в Україні становила 500$. На майнінг-ферму з 6 цих GPU доведеться витратити 400$. З витратами на додаткові комплектуючі — приблизно 500$.

На 5 червня 2022 року така ферма приносила 100$ на місяць (за даними CryptoCalc). Її термін окупності становитиме близько 4 років. Рентабельність краще, ніж з картами AMD RX 580, але це також довго. Прибутковість видобутку Ethereum на інших популярних серед майнерів відеокарт від NVIDIA у таблиці нижче.

МОДЕЛЬ, 6 ШТУКПРИБУТОК (НА МІСЯЦЬ)ОКУПНІСТЬ, МІС.
RTX 3070
₽12 665,66 (~$207,77)
41
RTX 3060 Ti
₽12 251,74 (~$200,98)
33
RTX 2060 Super
₽7 077,46 (~$116,10)
48
RTX 3080
₽19 757,75 (~$324,11)
29,5
P106-100
₽3 204,06 (~$52,56)
52,5

На асиках

Ринок ASIC-пристроїв також відчуває дефіцит. Тому реально ціни на них вищі за рекомендовані виробниками. У 2022 році майнери найчастіше застосовували Antminer L3+ з прошивкою від HiveOn. Цей ASIC призначений для видобування монет у блокчейнах на алгоритмі хешування Scrypt (Litecoin та Dogecoin). Але, незважаючи на високу ефективність ASIC-обладнання, Antminer L3+ був невигідним. Збиток – $14,8 на місяць (за даними CryptoCalc). Це пов’язано з низькими курсами монет LTC та DOGE.

Але існують ASIC-майнери, призначені для криптодобування в інших мережах. Прибутковість найпопулярніших з них представлена ​​в таблиці нижче (за даними CryptoCalc на 5 червня 2022).

МОДЕЛЬ, 1 ШТУКАБЛОКЧЕЙНПРИБУТОК (НА МІСЯЦЬ)ОКУПНІСТЬ, МІС.
Antminer S9
біткойн
-₽1 436,83 (~23,57$)
Збитки
Антимнер S19j
біткойн
₽9 966,96 (~163,50$)
50
Goldshell KD6
ланцюг
₽47 708,52 (~$782,62)
44
Whatsminer M21S
біткойн
₽1 176,53 (~$19,30)
114
Innosisilicon A11
Ethereum
₽52 197 (~$856,25)
17,5

Можливі ризики та дохід від майнінгу

Криптодобування потрібно розцінювати як інвестиційні вкладення. Тут є ризик втратити свої гроші. Ось основні з них:

 • Стрибки курсів криптовалют. Ринок цифрових активів волатильний. Наприклад, на 5 червня 2022 року кілька варіантів прибутково майнути криптовалюту. Ринок перебуває у занепаді. Можна видобувати монети довгостроково з перспективою на майбутнє зростання курсів. Але ризики високі.
 • Законодавство. В Україні можна майнути криптоактиви легально. Потрібно зареєструвати діяльність та сплачувати податки з доходу. Спочатку краще проконсультуватися з юристами. А от у Казахстані на 2022 рік криптодобування заборонено.
 • Ліквідність. На 5 червня 2022 року на ринку криптовалют налічувалося 8514 монет та токенів (за даними crypto.ru). Частину з них можна майнути, але більшість має низьку ліквідність (їх важко продати чи обміняти). Тому краще видобувати монети, на які є попит.

Помилки новачків

На те, скільки можна заробити на майнінгу з однією відеокартою на день, може вплинути досвід. Початківці криптоздобувачі допускають такі помилки:

 • Починають інвестувати. Частину майнерів вкладають здобуті монети до інших блокчейн-проектів. А через відсутність досвіду в інвестуванні втрачають свої кошти.
 • Добувають «шиткоіни». Так називають монети без будь-якої ідеї та користі для суспільства. Частіше вони знецінюються чи розробники кидають проекти.
 • Зберігають монети на біржах . Гаманці на торгових платформах вважаються менш безпечними. Це з тим, що біржі самі зберігають приватні ключі . Але якщо вони будуть зламані, частина користувачів втратить кошти. Тому краще програмні або апаратні гаманці.
 • Без розгляду купують обладнання. Ринок обчислювальних пристроїв перебуває у дефіциті. Тому майнери купують те, що є. Але цей підхід може спричинити збитки.

Майбутнє майнінгу криптовалют

Напевно, передбачити майбутнє майнінгу не можна. Здебільшого прибутковість залежить від курсів криптовалюту. Вона збільшуватиметься, якщо ціни на монети почнуть зростати і, відповідно, навпаки.

На думку Міхаеля Джерліса (засновника майнінг-пулу EMCD), загальна тенденція розвитку криптодобування на наступні 5 років — державне регулювання. Також він вважає, що ринок витіснять маленькі ферми. Згодом нішу займуть великі майнінгові центри.

Резюме

Чи вигідно утримувати майнінг-ферму у 2022 році, залежить від актуальних курсів криптовалюту. Ринок цифрових активів є більш волатильним щодо інших. На червень 2022 майнінг часто збитковий (виходячи з поточних цін на монети). Але це може змінитись у майбутньому, якщо курси підуть вгору.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close