Скільки заробляють на криптовалюті

Інтерес інвесторів до блокчейну постійно зростає. Отримувати прибуток від вкладень у цифрові активи може навіть новачок. Одні трейдери на криптовалюті заробляють чималі гроші, інші фіксують прибуток на рівні 5-10%. Прибутковість угод із віртуальними монетами залежить від стратегії, інструментів та суми вкладень.

Інвестиції у волатильні активи завжди несуть безліч ризиків. Тому угоди можуть приносити великий прибуток за короткий проміжок часу, так і серйозні збитки. Стабільно отримувати прибуток складно навіть для професіоналів. Проте чіткий план, ефективні інструменти, точний розрахунок інвестиційного періоду та ризик-менеджмент знижують ймовірність втрати коштів.

Майнінг

Один з основних способів заробітку на цифрових монетах, який вважається прибутковим та надійним. Якщо емісію фіатних валют робить держава, то віртуальні активи здобуваються користувачами. Щоб заробити на криптовалюті майнінгом, необхідно встановити та підключити до мережі обладнання. Часто використовують відеокарти, ASIC-станції, ігрові консолі. Зібране майнінгове обладнання називають фермами. Пристрій виготовляє нові блоки в мережі, що працює за алгоритмом Proof-of-Work (PoW).

Створення ферми для майнінгу коштуватиме кілька тисяч доларів. Приблизно стільки коштуватиме і покупка готового обладнання. Інтерес користувачів до видобутку коїнів призводить до подорожчання пристроїв, а обчислювальні системи потребують багато електроенергії. Ці фактори забирають прибуток майнера. Вже кілька років домашнє фермерство є збитковим.

Якщо користувач планує видобувати Bitcoin, то слід пам’ятати про зниження виплат за здобуті блоки (халвінг). Його завдання – уповільнити емісію. Халвінг ВТС відбувається раз на 43-48 місяців.

Заработок на DeFi

Головний тренд у секторі децентралізованих фінансів – фармінг (Yield Farming). У DeFi трейдери заробляють на криптовалюті до 20% річних. Майнінг ліквідності – одна з форм кредитування. Користувачі розміщують на платформі криптовалютні пари та отримують відсоток від продуктивного використання активів іншими трейдерами. Цей спосіб належить до пасивного доходу. Головні показники прибутку – ліквідність монети і вид криптовалюти, що нараховується. DeFi-платформа може переводити винагороду у власних токенах. Користувачам доступне повторне інвестування.

Фармінг може завдати і збитків, зазвичай це відбувається внаслідок:

 • Зламування платформи.
 • Різкого обвалу котирувань цифрового активу.
 • Изменения правил площадки.
 • Інвестицій у скам-проекти (шахрайські сайти).

Укладання

Ще один спосіб пасивно заробити на криптовалюті – блокування коштів на рахунку для генерації нових блоків та підтримки роботи мережі. Цей принцип використовують платформи з алгоритмом Proof-of-Stake (PoS). Стекінг належить до видобутку монет, але не використовуючи устаткування. Суть способу – відправити коїни валідаторам вузлів у ланцюзі. Користувачів нагороджують за підтверджений та зібраний блок.

Нагороди та розміри комісій залежать від криптопроекту та платформи, що здійснює стекінг. Крім винагороди, користувач отримує бонуси.

Прибутковість стекінгу залежить від наступних критеріїв:

 • Волатильність коїна
 • Час контракту
 • Об’єм заблокованих монет
Основний ризик – різке падіння курсу. Оскільки активи на балансі заблоковані, користувач може швидко відреагувати і внести зміни. Також існує ризик злому платформи, що зберігає монети.

Трейдинг

Активною торгівлею на добу на криптовалюті можна заробити значну суму. Суть трейдингу – отримання доходу від різниці між курсами купівлі та продажу монети. Висока волатильність дозволяє заробляти усередині дня, на тижневому чи місячному проміжку. Відсоткові доходи нижчі, ніж за інвестицій на тривалий термін. Проте частота успішних угод робить заробіток відчутним.

Трейдинг – високоризикова процедура. Імовірність втрати грошей дуже висока. Тому рекомендується застосовувати у торгівлі трохи більше 10% криптовалютного портфеля. Щоб угоди приносили прибуток, а чи не збитки, потрібно освоїти технічний та фундаментальний аналіз.

Арбітраж

Популярні цифрові монети торгуються на кількох біржах одночасно. Курс платформ може бути різним до 10%. Завдяки цьому можна заробляти на переміщенні коїнів через різні послуги. Алгоритм дій такий:

 1. Купівля монет на першій біржі.
 2. Переказ активу на рахунок іншої торгової платформи з вищим курсом.
 3. Продаж монет із прибутком.

При розрахунку потенційного доходу слід враховувати як котирування, а й комісії торгових платформ. Інший важливий фактор – час перекладу. Оскільки курси швидко змінюються, користувач може встигнути закрити угоду вчасно.

Кредитування

Децентралізація віртуальних коїнів та відсутність посередників дозволяють користувачам давати позики іншим інвесторам. Кредитування потрібне трейдерам, щоб уникнути закриття угоди при терміновій потребі у коштах. Вони можуть закласти криптовалюту та отримати фіатні гроші (рублі, долари).

У цьому вся способі на криптовалюте можна заробити кредитору, який видає кошти під відсотки. На платформі користувач вказує:

 • Валюту залога
 • Термін кредитування
 • Річний відсоток

Приватна особа виступає у ролі банку. Ставки сягають 6-8% річних. Ризики не виключені. Наприклад, позичальник може не повернути гроші, а закладені коїни впадуть у ціні.

Хмарний майнінг

Метод не вимагає покупки фармінгового обладнання. Обчислювальні потужності можна орендувати у компанії, яка займається хмарним майнінгом. Цей спосіб вимагає менших вкладень, ніж домашній фармінг. При початковому вкладенні $5000 можна отримати протягом року близько $10 000. Точна сума залежить від плати за обслуговування та зміни котирувань. Порівняння популярних сервісів наведено у таблиці:

НАЗВА КОМПАНІЇСУМА ВКЛАДЕНЬВАРТІСТЬ ОРЕНДИПЛАТА ЗА ОБСЛУЖИВАНИЕПРИДБАНА ПОТУЖНІСТЬДОХІД ЗА 1 РІК
КриптоВсесвіт$5000$604,60%83 тг/с$9160
IQMining$95$0,0353 тг/с$9950
HashShiny$69$0,2872 TH/s$12 600
Хешування24$1.2$0,001542 TH/s$14 700
Перші кілька місяців прибуток іде компенсацію витрачених коштів. Далі фермерство починає приносити чистий дохід. Профіт залежить від курсу віртуальної валюти, видобутої кількості та обсягу вкладених грошей.

Інвестиції у криптовалютні проекти

Можна вигідно скластися в стартап до його виходу на біржу та очікувати зростання ціни на коїн. Ще 3-4 роки тому багато трейдерів мріяли повторити успіх тих, хто інвестував у Bitcoin на ранніх термінах. Після лістингу ціни підвищувалися щонайменше на 100%. Проте кількість проектів, що випускаються, помітно збільшилася. Багато стартапів не «вистрілюють» і трейдери втрачають гроші.

Щоб знизити ризик збитків, необхідно приділити увагу вибору проекту. Оцінювати стартап можна за такими критеріями:

 • Склад та репутація розробників.
 • Наявність Білої книги та дорожньої карти.
 • Практична значущість проекту.
 • Підтримка з боку спільноти.

Якщо грамотно зробити оцінку, то за кілька місяців можна збільшити прибуток мінімум у 15 разів.

Кредитування

Цей метод пов’язані з кредитуванням, але позики видаються не окремим користувачам, а торговим платформам. Лендінг безпечніший тим, що застава підкріплюється балансом рахунку трейдера, а біржа виступає посередником. Відсоток доходу може сягати 200-350% річних. Особливості лендінгу:

 • Мінімальні початкові витрати.
 • Великий перелік коїнів.
 • Відсутність вимог до знань та досвіду.
 • Щодо безпечного пасивного заробітку.
 • Підтримка малою кількістю великих бірж.

Криптовалютні ігри

Для отримання прибутку який завжди потрібні початкові вкладення. Майже кожен місяць виходять нові ігри з можливістю виведення коїнів. Проте цим способом заробити на місяць на криптовалюті можна лише копійки. Перед вибором гри варто оцінити:

 • Вхідний поріг. Деякі ігри, такі як казино можуть вимагати депозит.
 • Відгуки користувачів. Краще наперед дізнатися про проблеми, які виникли в інших людей.
 • Способи виведення. Для цього слід завести окремий криптогаманець. Серед ігор часто зустрічаються шахрайські програми.

Заробіток без вкладень

Отримати коїни можна без витрачання грошей. Проте вкласти доведеться інший ресурс – час. Є такі варіанти отримання монет:

 • Виконує завдання на крані.
 • Участие в программах аирдроп.
 • Поширення реферальних посилань.
 • Отримання цифрових активів за роботу на фрілансі.

Крани

Є сайти, які платять за виконання найпростіших дій. Отримати великий прибуток не вдасться – крани нараховують виключно сатоші (неподільна частина біткоїну). Такі сайти часто заробляють просуванням та рекламою. Приклади завдань:

 • Подивитись відео
 • Ввести капчу
 • Перейти за посиланням
 • Кликнуть на баннер

За видом нарахування нагород, крани поділяються на 2 типи:

 • Накопичувальні. Сума винагороди постійно збільшується.
 • Дискретні. Виплати здійснюються за певний період.

З біткоін-кранами треба дотримуватися простих правил безпеки:

 • Не підключати до сайту гаманець, який є основним сховищем монет. Краще завести окрему програму.
 • Якщо затримуються виплати, продовжувати роботу на крані безглуздо. Швидше за все, винагороду ніколи не нарахують.
 • Не вводити дані банківських карток, реквізити доступу до бірж або криптогаманців.
 • Регулярно перевіряти комп’ютер антивірусним програмним забезпеченням.

Аірдропи

Інший спосіб безкоштовного отримання монет – участь у маркетингових програмах. Аірдропи проводяться стартапами. Для залучення нових користувачів та розкручування коінів, розробники організують безкоштовні роздачі. Проте, до виходу проекту на біржу цінність цих монет невідома. Гарантій затребуваності стартапу немає. Багато проектів закидаються, не проходять лістинг і зникають із ринку.

Щоб отримати коїни на безоплатній роздачі, користувач виконує завдання розробників. Часто потрібно лише зареєструватися на сайті проекту та підтвердити електронну адресу. Коїни надходять на рахунок миттєво.

Lockdrop

Це різновид аірдропу. Завдання способу – залучити користувачів без фінансування. Щоб отримати нові монети, власники блокують на криптогаманцях кошти на певний термін. Після запуску проекту користувачеві нараховуються токени, а заблоковані кошти знову стають доступними.

Партнерські та реферальні програми

Дохід користувача залежить від рекомендацій та кількості залучених трейдерів. У рамках партнерської програми формується реферальне посилання. Вона розповсюджується серед інших учасників ринку.

Розміщувати реферальні лінки можна:

 • В соціальних мережах.
 • В мессенджерах.
 • Серед аудиторії блогу.
 • На YouTube-канале.

Отримувати значні доходи від партнерських програм можуть лише блогери з багатомільйонною аудиторією. Пара реєстрацій з реферального посилання принесе кілька центів.

Фріланс

Використовуючи професійні навички та знання, користувач може отримувати криптовалюту за виконану роботу. Багато компаній і послуг готові платити за фріланс монетами. Перед користувачем можуть стояти такі завдання:

 • Писати тексти
 • Створювати банери
 • Монтувати відео
 • Створювати контент

Знайти роботодавців, які платять у цифрових коінах, можна на спеціальних сайтах. Наприклад, Ethelance або Cryptocurrencyjobs.

Довгострокове інвестування

Холдинг активів на тривалий час – популярний спосіб збільшення коштів. Циклічне розвиток трендів дозволяє розраховувати зростання котирувань. Для холдингу краще вибирати відомі проекти, які займають верхні рядки рейтингів. Стартапов рекомендується уникати. Це з тим, що немає жодних гарантій існування проекту через 3-5 років.

Прибуток від довгострокового інвестування може досягати сотень відсотків. Чим довше зберігаються коїни, тим вищий шанс на отримання високого доходу.

Майстерноди

Це технічно складний спосіб отримання відсотків від дій в основному вузлі мережі. Наприклад, майстерноди виконують приватні та миттєві транзакції. Винагорода залежить від:

 • Особливості конкретного проекту.
 • Знайдених при майнінг блоків.
 • Рівні волатильності монети.
 • Налаштування протоколів майнінгу.

Перед вкладенням грошей у майстерню, користувач повинен проаналізувати окупність.

Щоб запустити вузол, потрібно:

 1. Купити та заблокувати монети.
 2. орендувати сервер.
 3. Налаштувати вузол мережі.
 4. Запустить криптокошелек.

NFT-токени

Технологія оцифровування унікальних даних набирає популярності. NFT-токени підтверджують права власності на різні об’єкти:

 • Предмети мистецтва
 • Ігрові артефакти.
 • Нерухомість
 • Патенти

Отримати NFT-токен можна 4 способами:

 • Купить на маркетплейсе.
 • Приобрести за бонусы.
 • Виграти в акції.
 • Розробити свій токен.

Отриману унікальну одиницю можна продати на спеціальних майданчиках (OpenSea, Superfarm, Rarible).

Кращі кріптобіржі для заробітку

Торгові платформи пропонують різні інструменти для інвестування у цифрові монети. Перед реєстрацією на біржі необхідно дізнатися список запропонованих методів. Використання кількох інструментів збільшує шанси отримання великого прибутку.

Скільки можна заробити на криптовалюті

Дати конкретну відповідь неможливо. Доходи від операцій із віртуальними активами залежать від таких факторів:

 • Сума вкладень
 • Навички трейдера
 • Стратегія інвестування
 • Успішність угод

Часто інвестори використовують одразу кілька інструментів:

 • Створюють криптовалютний портфель для утримання монет на тривалий період.
 • Блокують засоби для стекінгу та лендингу.
 • Беруть участь у програмах аірдроп.
 • Купують коїни стартапів.
 • Використовують реферальні програми.

У середньому прибуток від операцій із цифровими коінами становить 10%. Завжди зберігається ризик втратити гроші. Щоб уникнути збитків, потрібно вдосконалювати навички та контролювати емоції.

Основні помилки новачків

Втратити вкладення може кожен. Щоб уникнути популярних помилок, рекомендується:

 • Уникати коїнів, про які нічого не відомо.
 • Створювати диверсифікований портфель.
 • Використовувати різні інвестиційні інструменти.
 • Не піддаватися емоціям і слідувати стратегії.
 • Враховувати ризики та можливість втрат.
 • Звертати увагу на умови сервісів та комісії.
 • Фіксувати прибуток та реінвестувати кошти.

Проте, навіть за дотримання цих простих правил існує ризик втрати грошей. Довгострокове інвестування не гарантує, що за кілька років проект буде цікавий користувачам. Можливе вживання нових заходів із боку регуляторів, що обмежить розвиток монети. Крипторинок схильний до маніпуляцій з боку великих інвесторів. Це треба враховувати за активного трейдингу.

Жоден спосіб отримання прибутку від цифрових активів не гарантує безпеки вкладень. Через популярність сфери віртуальних валют частішають випадки шахрайства. Усі можливі варіанти, що призводять до збитків, передбачити неможливо.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close