Свинг-трейдинг

Свінг-трейдинг – це метод торгівлі, який можна використовувати при торгівлі акціями. Метою торгівлі на коливаннях (swing з англ. – коливатися, гойдатися) є виявлення загального тренда, а потім отримання прибутку при торгівлі на коливаннях в рамках даного тренду.

Який принцип роботи свінг-трейдингу

Свінг-трейдери, як правило, працюють з основним трендом графіка, наприклад з висхідним. Як відбувається процес ухвалення рішення про покупку активу? Трейдери можуть керуватися таким правилом: покупка при відкат тренда (тобто в момент корекції), а фіксація прибутку в момент скасування руху основного тренда. Одним із сигналів до фіксації позицій є прорив лінії або кривої підтримки.

Трапляється, що ні бичачий, ні ведмежий тренд не присутні на графіку (це може називатися “штилем”). Графік при цьому все одно рухається по кілька передбачуваною схемою всередині каналу, де ціна коливається між паралельними лініями опору і підтримки. Якщо даний канал чіткий і сформувався, то трейдери також можуть починати активну торгівлю, зменшуючи при цьому обсяг позицій через більш високі ризики при виході тренда з “штилю”.

Таким чином, найнижча точка, досягнута до старту висхідного тренда – це підтримка. В цьому випадку трейдер може зайняти лонг позицію близько області підтримки і зафіксувати в момент корекції, або чекати скасування тренда, щоб закрити свої позиції.

Свінг-трейдер, як правило, вивчає довгострокові фундаментальні тренди акцій і може тримати акції не тільки в протягом декількох годин, але і протягом декількох тижнів або навіть місяців – все залежить від тривалості тренда. Тривалість тренда може залежати від загального настрою на ринку. Цей параметр відображає або ціна індексу, в який входить акція, або від позитивних новин сфери, де працює компанія, а також її результатів роботи по кварталах.

Відмінності і схожість між денною і свінг торгівлею

Свінг-трейдинг і денна торгівля можуть здатися схожими методами, але все ж мають кардинальна відмінність між ними: время.В-перше, терміни проведення таких угод – різні. Свінг – трейдери можуть тримати угоди відкритими як протягом секунд або пари годин, так і протягом декількох днів. Денні трейдери зазвичай контролюють угоду кілька днів або тижнів.

Занадто часті короткі терміни угод у свінг трейдерів означають, що вони не в змозі утримати позиції в балансі. В результаті вони уникають ризику виходу новин, що виходять в неробочий час, адже негативна новина може негативно відіб’ється на ході операції.

Проблема таких помилок з частими збитковими угодами може бути пов’язана з тим, що трейдер недостатньо сфокусований на торгівлі, а дисципліна ведення угод не гармонійна. Як підсумок, проста невдача може призвести до поганих показників прибутковості Череда поганих угод може спустошити рахунок трейдера настільки, що шанси на відновлення будуть невеликі або зовсім відсутні. Це призводить до другого відмінності між денним способом торгівлі і свінг трейдингу: зобов’язання і дисципліна.

Правильна денна торгівля вимагає зосередженості та уваги на численних позиціях і постійного пошуку нових потенційних можливостей для пошуку нових можливостей для входу в ринок.

Одна з переваг свінг-трейдингу полягає в тому, що даний метод викликає менше емоційних зривів за рахунок меншого моніторингу позицій, адже угоди можуть проходити від пари днів до тижнів. Позиції можна перевіряти періодично, а також автоматизувати частину торгівлі. Наприклад, коли досягаються критичні цінові точки – приходять листи на пошту або звукові повідомлення в самому терміналі. Тому немає необхідності постійного моніторингу цін. Це дозволяє свінг-трейдерам диверсифікувати свої вкладення і утримувати психологічну рівновагу при інвестуванні.

Які стратегії можна використовувати при торгівлі на коливаннях

Аналіз і спостереження за цінами спільно з технічним аналізом. Цей метод є стандартним для більшості свінг-трейдерів. Даний тип аналізу допомагає визначити трейдеру, який акцією або ETF торгувати. Елементи технічного аналізу можуть бути різними, однак всі вони повинні допомагати визначати тренд, наприклад індикатор Moving Average або MACD.

Moving Average дозволяє визначати в основному тренді рівень підтримки при висхідному тренді, а при низхідному – рівень опору. Для допомоги в виставленні цілей за ціною, а також для визначення корекції, трейдери можуть використовувати інструменти Фібоначчі, наприклад “Рівні Фібоначчі”.

Фундаментальний аналіз. Інший поширений метод свінг-трейдингу – відстеження новинного фону. Є безліч інструментів, які дозволяють стежити за новинами компаній, щоб вчасно реагувати як на позитивні новини, наприклад хороша статистика за квартал, так і на негативні новини, наприклад небажана зміна керівництва.

Індексний аналіз в поєднанні з фундаментальним методом. Частина трейдерів на додаток до аналізу компанії також моніторять новини сфери, яка є профільною для відслідковується активу. Наприклад можна підписатися на новини, пов’язані з нафтовидобувної промисловістю, якщо відкриті позиції за таким типом компанії.

Щоб збільшити можливу вірогідність прибуткових операцій, трейдери можуть використовувати монітор індексів. Наприклад – S & P500, в якій представлено безліч компаній. Індекс є тим самим індикатором, який показує загальну динаміку настроїв натовпу.

Також додатково можна відстежувати ціну конкурентів компанії, адже якщо конкуренти почали втрачати в ціні, то і торгується актив також може незабаром впасти.

Робота проти тенденцій. Частина свінг-трейдерів працюють з трендами своїх акцій, але також можуть торгувати проти тренда (іноді це називають «загасанням»). Можна зайняти ведмежу позицію під час максимуму свінгу висхідного тренда, потім вийти при завершенні корекції і потім встати в лонг позицію під час мінімуму спадного тренда.

Використання японських свічок. Частина трейдерів вважають, що графіки свічок легше зрозуміти і інтерпретувати, ніж традиційні гістограми. Трейдери можуть використовувати діаграми, щоб визначити, де присутній тиск на покупку і де присутній тиск на продаж (а також наскільки інтенсивно цей тиск), а потім вони можуть застосувати цю інформацію в своїй торгівлі.

Стратегія-рада “стеження”

Велику частину часу, ринки знаходяться в бездіяльності, не приносячи значних доходів покупцям. Зазвичай вони об’єднуються на кілька днів, роблять кілька пауз, знижуються і знову ростуть. Маленькі коливання зустрічаються частіше, ніж великі тренди. Мистецтво торгівлі на коливаннях захоплює прибуток від цих маленьких коливань.

Свінг-трейдери можуть вибирати активи або ф’ючерси з найбільш активно торгованих акцій з ETF (Exchange-traded fund тобто, активи, якими торгують на біржі), які демонструють тенденцію коливатися в широких чітко визначених каналах. Трейдер може може вести список акцій, які є в ETF для щоденного моніторингу, щоб дізнаватися про рух тренда і своєчасно реагувати. Meta Trader 4 дозволяє допомогти в даній стратегії за рахунок створення окремих профілів під кожен ETF. Також платформа допомагає використовувати інструменти технічного аналізу тренда, в тому числі побудови графічних ліній і кривих на графіку, щоб підвищити точність прогнозів.

Стратегія “скромність”

 

Замість того, щоб цілитися на прибуток від 20% до 25% для більшості акцій, трейдери можуть цілитися на більш скромні прибутку – від 10% або навіть всього 5% на більш жорстких ринках. Дані показники можуть здатися занадто малими, не такими, які зазвичай зустрічаються на фондовому ринку. Але саме в цьому і полягає фактор даної стратегії, так як головне в методі торгівлі по коливанням – час.

Основна увага трейдера може сумніватися не на прибутку, яка розвивається протягом тижнів або місяців, а на підрахунках. Як правило, середня тривалість операції триває більше ніж 5-10 днів. Таким чином, трейдери можуть зробити багато маленьких виграшів, що в цілому приведе до набагато більшої сукупного прибутку. Якщо трейдер задоволений 20% -ним приростом за місяць або більше, приріст від 5% до 10% щотижня або дві може значно збільшити загальний прибуток.

Звичайно, трейдери все одно повинні враховувати втрати. Менша прибуток може привести до зростання портфеля тільки в тому випадку, якщо втрати будуть невеликими. Замість звичайного стоп-лосс (припинення торгівлі і виведенням коштів на невеликий час) від 7% до 8% трейдери можуть брати до уваги свої збитки швидше, і втрачати максимум від 2% до 3%. Це забезпечить співвідношення прибутку до збитку 3 до 1 – що є розумним правилом управління портфелем для досягнення успіху. Це критичний компонент для всієї системи, так як величезні втрати можуть швидко знищити значний прогрес, досягнутий з меншими доходами.

Стратегія “захоплення прибутку на зростанні графіка”

Оскільки невідомо, скільки днів або тижнів може тривати тренд, трейдери можуть вступати в бичачу свінг-угоду тільки після того, як виявиться, що акція відновила первісний висхідний тренд.

Один із способів визначити це – виділити рух проти такого тренда. Якщо акція торгується вище максимуму попереднього дня (вищої точки японської свічки), трейдер, що зробив свінг, може увійти в угоду після проведення аналізу ризиків, який ми розібрали в попередньої стратегії. Ця можлива точка називається «точкою входу».

Спочатку знайдіть найнижчу точку, щоб визначити позицію «зупинки» (стоп-лосс). Якщо акція падає нижче цієї точки, ви повинні вийти з угоди, щоб зменшити збитки. Потім знайдіть найвищу точку недавнього висхідного тренда. Це стає метою прибутку. Якщо акція досягає вашої цільової ціни або вище, ви повинні розглянути вихід з хоча б частини вашої позиції, щоб зафіксувати деяку прибуток. Все досить просто, якщо розглянути даний графік:

Висновок про торгівлю по свінг-трейдингу

Свінг-трейдинг є цікавим методом для торгівлі на невеликих коливаннях графіка активу або ф’ючерсу. Він має середню тривалість, і мінімальну необхідність бути прикутим до екрана.

Даний метод може підійти для денних трейдерів, яким не вистачає часу на свої практики, або тим трейдерам, які хотіли б навчиться правильно реагувати на зміни ціни, зменшивши свої збитки до прийнятного рівня.

Торгівля на фінансових ринках пов’язана з високим рівнем ризику для капіталу. Для того, щоб знизити ризики, рекомендується чітко слідувати правилам мані-менеджменту і завжди встановлювати Stop Loss. Всі рішення, які приймає трейдер при роботі на Форекс є його особистою відповідальністю.

 

 

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close