Тренди на криптовалютному ринку: чого чекати у 2022 році

Розвиток технології блокчейн дозволяє розробникам реалізовувати нові проекти. У середині листопада 2021 року капіталізація ринку досягла рекордного значення $2,94 трлн. Це стало можливим не тільки завдяки біткоїну та його ралі, але й зростанню популярності інших криптовалютів. Їхнє число продовжує збільшуватися: до кінця 2021 року показник перевищив 7500 монет. Кількість підвищуватиметься і надалі.

7 основних трендів

Експерти вже дають прогнози щодо розвитку криптовалютного ринку у 2022 році. Вони допоможуть інвесторам знайти найперспективніші активи.

Ера NFT

Токенізація дозволяє підтвердити право користувача на фізичний або віртуальний актив. NFT став новим трендом 2021 року, підірвавши ринок. Буквально за пару місяців обсяг вторинного продажу збільшився в десятки разів.

Токенізація продовжить нарощувати обсяги – до неї вже вдаються не лише окремі користувачі, а й цілі компанії. З швидкоплинного захоплення народилася нова галузь для бізнес-відносин.

Передача прав власності у майбутньому може бути набагато простішою. Більше не доведеться підписувати контракти та підключати для цього юриста. Усього одна транзакція дозволить миттєво передати квартиру, машину, яхту, картину чи мем.

З NFT вже встигли попрацювати кілька великих брендів:

 • Pepsi випустила колекцію Pepsi Mic Drop .
 • Великий французький видавець ігор Ubisoft оголосив про запуск маркетплейсу на Tezos .
 • Adidas стала партнером Bored Ape Yacht Club (BAYC), GMoney та Punks Comic.

Подальше прийняття криптовалют

У Росії її регулювання биткоина та інших монет є каменем спотикання. Користувачі вільно торгують цифровими активами, але для ведення повноцінного бізнесу з криптовалютами законодавство потребує доопрацювання. У середині грудня 2021 року з’явилися невтішні новини – Банк Росії всерйоз задумався про заборону біткоїну та інших монет. Це підтверджують висловлювання деяких депутатів.

Банк Росії заборонив ПІФам вкладати гроші у криптовалюту.

Позиція регулятора є досить чіткою — повна заборона цифрових активів та кримінальна відповідальність за їх використання. Подібні дії стануть перешкодою тільки для вкладників, що коливаються. Великі інвестори навряд чи захочуть відмовитись від перспективних монет.

Якщо Банк Росії досягне своєї мети, це призведе до відпливу капіталу. Трейдери зможуть піти на децентралізовані біржі та торгувати анонімно, а великим майнерам доведеться шукати іншу гавань для видобутку монет. Перспективна галузь опиниться під загрозою, що вплине на економіку. У середині грудня 2021 року рівень енергоспоживання майнерів у Росії досяг 2% . При цьому за розміром хешрейту країна знаходиться на третьому місці, поступаючись лише США та Казахстану.

Решта світу більш лояльна до біткоїну, за винятком деяких країн. За даними Chainlysis, у липні 2021 року індекс прийняття криптовалюту за рік збільшився на 880%. До п’ятірки найбільш лояльних держав потрапили:

 1. В’єтнам.
 2. Індія.
 3. Пакистан
 4. Україна.
 5. Кенія.

Простим користувачам все менше подобається фіатна валюта, особливо це стосується країн з високою інфляцією. Якщо долар ще можна розглядати як надійний актив, то українська гривня та російський рубль не викликають великих очікувань.

“Золота лихоманка”

Популярність PoW-майнінг істотно впаде, коли завершиться перехід на Ethereum 2.0. Проте подібний сценарій неможливий із найпопулярнішою криптовалютою. Хешрейт мережі Біткоїн продовжує зростати з початку появи нульового блоку. Незважаючи на суттєве просідання в червні, він досить швидко повернувся до рекордного показника в 180 EH/s (екзохешів за секунду).

Зростання ціни й надалі стимулюватиме майнерів нарощувати потужності. Якщо курс BTC наблизиться до $100,000, тоді хешрейт досягне більше 300 EH/s. Стекінг може здатися привабливою альтернативою, але більшість перевірених та популярних монет приносять 5-7% річних.

Подібний заробіток навряд чи зацікавить поточних майнерів біткоїну, тому вони волітимуть далі витрачати електрику.

Падіння ціни BTC матиме короткочасний ефект. Великі майнери не відключать обладнання та працюватимуть у мінус за потреби. Подібна ситуація спостерігалася у середині 2020 року. За даними Glassnode, на гаманцях майнерів було 1,82 млн BTC. Вони не хотіли продавати монету нижче за $12 000.

Єдина перешкода на шляху зростання хешрейту – відсутність мікросхем. Це призводить до дефіциту обладнання для майнінгу та підвищення його вартості. Але навіть у подібних умовах перебувають покупці, які готові пожертвувати рентабельністю, щоб наростити існуючі потужності або стати новим учасником спільноти.

Блокчейн та Web3

Інтернет став важливою частиною життя людини, проте його інтеграція ще закінчилася. У поточних умовах більшість інформації консолідована п’ятьма централізованими компаніями:

 • Alphabet (Google).
 • Amazon.
 • Apple.
 • Meta (Facebook).
 • Microsoft.

Ці корпорації займають домінуюче становище в онлайн-рекламі, електронній комерції, хмарних обчисленнях, потоковій передачі тощо. У 2014 році співзасновник Ethereum Гевін Вуд запропонував нову концепцію, в якій закладено децентралізацію.

“Він вбудовує фінансові активи у вигляді токенів у внутрішню роботу майже всього, що ви робите в мережі”, – видання Bloomberg про подальший розвиток інтернету на блокчейні.

Частину великих компаній вже почали проводити дослідження технології. Можливість інтеграції Web3 розглядали Reddit та Discord. Остання відмовилася від ідеї через негативну реакцію користувачів. З одного боку, Web3 зробить інтернет анонімнішим, з іншого — це може призвести до зростання шахрайства.

До кінця 2021 року інтерес до децентралізованого інтернету помітно підвищився. У цьому напрямку виділяють кілька цікавих проектів:

 • Helium.
 • Arweave.
 • Render.
 • Internet Computer .
 • Toncoin .

«Чекайте на величезний прогрес у технологіях Web 3.0 і криптовалютах, які підтримують дані технології. Це буде область величезного зростання, на яку варто звернути увагу 2022 року», – Хоуп Робертсон, інвестиційний аналітик Revix.

Метавсесвіт

Facebook оголосив про ребрендінг 28 жовтня 2021 року. На ринку з’явилася нова компанія Meta, всі продукти будуть просуватися під брендом Novi. Взаємодія людей виходить на новий рівень, оскільки соціальні мережі, платіжні системи та додатки з доповненою реальністю стають частиною однієї екосистеми.

У криптовалютній спільноті є схожі рішення. Cosmos із протоколом IBC пропонує створювати проекти для сфер життєдіяльності. Кожен новий блокчейн може стати новою частиною готової інфраструктури. До екосистеми Cosmos вже підключено децентралізовані біржі, стейблкоіни та інші DeFi.

Наступного року варто чекати на розвиток подібних мереж. Великі бренди, наприклад Google, також можуть заявити про створення власного метавсесвіту. У корпорації спостерігають за трендами, а, згідно зі статистикою, інтерес користувачів до подібних проектів до кінця 2021 помітно зріс.

Поділ капіталів

Індекс домінування біткоїну падає протягом усього 2021 року. За цей період перша криптовалюта оновила історичний максимум, досягнувши $68 789 в середині листопада. Однак навіть на тлі зростання індекс домінування біткоїну продовжував падати. Це говорить про те, що частина капіталу почала перетікати до альткоїнів.

Коли ціна BTC на деякий час залишається у флетовому стані (курс коливається в певних межах), інвестори більше звертають увагу на альтернативні монети. Їхня волатильність виявляється помітно вищою, а завдяки впровадженню нових технологій вони зберігають потенціал зростання.

У 2022 році домінування біткоїну на ринку продовжить зменшуватися. Головна проблема BTC полягає у досить повільному розвитку.

Перша монета існує понад 10 років, але за цей час у суспільстві відбулося не так багато значних змін. Нові проекти виглядають більш технологічно, пропонують вирішення актуальних проблем та стрімкіше розвиваються.

P2E-ігри на блокчейні

Цифрові активи можуть використовуватись не тільки для обміну, купівлі та продажу товарів. У розвагах на блокчейні токену знаходять певне застосування. Перша криптовалютна гра з’явилася ще 2017 року. У CryptoKitties кожен NFT представляє віртуального вихованця – вартість деяких кошенят досягала $100 000.

На ринку з’явився новий жанр ігор – P2E. На блокчейні створюють складніші проекти, наприклад, карткова стратегія Gods Unchained або MMORPG Chainmonsters.

Ідея подібних ігор полягає не так у можливості заробляти, а у праві володіння. У промисловості цифрових розваг виділяють кілька великих платформодержателей:

 • Steam.
 • Sony PlayStation.
 • Microsoft.

Серед них повноцінний торговий майданчик є лише у Steam. Однак користувачам доводиться миритися з декількома проблемами:

 • Відсутність виведення. Гроші не можна перевести в готівку — їх можна витратити на покупку ігор або інших предметів.
 • Комісія. З продавців стягують близько 13%.

Подібні обмеження Steam вже породили велику кількість посередників. Сторонні маркетплейс об’єднують покупців і продавців. Їхні комісії часто виявляються не менш несправедливими, але вони дозволяють отримати реальні гроші за віртуальний предмет.

До P2E-ігор не потрібно ставитись надто революційно. У 2022 році з’явиться кілька цікавих та гідних проектів, але не варто зваблюватися щодо легкої конвертації часу у гроші. Головна перевага подібних ігор полягає у праві володіння, а не швидкому заробітку. Ніхто не зможе забрати у користувача предмет або обмежити його продаж.

Редакція Crypto.ru запустила інвестиційний експеримент із P2E-грою Axie Infinity. Упродовж кількох тижнів учасники тестуватимуть можливості заробітку.

Висновок

Блокчейн дозволяє створювати більше, ніж цифрові активи. Якщо раніше Bitcoin та більшість інших монет розглядали як платіжний засіб або інвестиційний інструмент, то сьогодні на децентралізованому реєстрі працюють повноцінні додатки.

З кожним роком криптовалюта демонструє свою спроможність. Напевно чекають величезні перспективи зростання, а користувачі стоять перед вибором — бути в ролі пасивного спостерігача або стати частиною спільноти.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close