Блокчейн оглядач — Відстежити біткоїн транзакцію

Усі хто працює з криптовалютою і робить переклади в біткоїнах між гаманцями, рано чи пізно запитують себе: — Як відстежити біткоїн транзакцію і де це можна подивитися? У цій статті ми дамо відповідь на це питання.

Для зручності користувачів, у кожної криптовалюти , не тільки у біткоїну, існує свій власний оглядач блокчейн мережі та всіх її транзакцій.

Блокчейн – це незмінна, розподілена база даних, де кожен новий блок інформації підтверджується певним алгоритмом і містить інформацію про попередні транзакції. Тобто цей ланцюжок не розірвати і не змінити, а отже, його можна відслідковувати та аналізувати.

Оглядачі блокчейну допомагають користувачам ідентифікувати всі транзакції, що відбулися в мережі з моменту виникнення розподіленого реєстру криптовалюти. Інформація в блокчейні будь-якої криптовалюти незмінна та відкрита для перегляду. Це основні засади децентралізації.

Популярні біткоін оглядачі

На даний момент відстежити біткоїн транзакцію пропонує кілька популярних сайтів. Використовуючи їх можна дізнатися про статус транзакції, кількість підтверджень і баланс, що важливо в практичному використанні.

Моніторинг біткоїн транзакцій призначений тільки для одного блокчейна, тобто дізнатися дані, наприклад, про мережу Ethereum не вдасться. У Ethereum свій оглядач, але все по порядку.

Отже, перевірити біткоїн транзакцію можна через такі сервіси як:

 • BlockChain.com
 • Blockchair.com
 • Blockcypher.com
 • SoChain.com
 • OXT.me

Розкажемо про кожного з них докладніше:

Blockchain.com — найпопулярніший блокчейн браузер для відстеження транзакцій BTC. Це одночасно і біржа, де можна торгувати криптовалютою та гаманець, в якому можна зберігатиBitcoin,Ethereum,Bitcoin Cash,Stellarта USD Digital.

Щоб відстежити біткоїн транзакцію на сайті, є вікно пошуку, куди потрібно ввести адресу гаманця або TxID перекладу.

У вікні з’явиться зведена інформація про угоду:

 • TxID операції (хеш) — унікальний код із 64 символів, який присвоюється рандомно кожній транзакції, вчиненій у блокчейн.
 • Розмір комісії, сплачений за підтвердження угоди, виходячи з якого, розраховується плата за байт та за одиницю ваги.
 • Входи (адреси відправників) та виходи (адреси одержувачів).
 • Статус операції: підтверджено чи ні.
 • Дата та час надходження угоди до блокчейну.
 • Розмір операції у байтах.
 • Кількість підтверджень.
 • Інформація про блоки, в які транзакцію було включено, зокрема, логін майнера або назву пула.
 • Вартість BTC у момент укладання угоди.

Крім цього, в розділі Explorer представлено безліч статистичних даних і графіків.

Blockchair – Універсальний блокчейн оглядач та пошукова система. Система відстежує інформацію з 17 блокчейнів. Серед нихBitcoin,Ethereum,Bitcoin Cash,Stellar,Ripple,Litecoin,Cardano, Bitcoin SV,EOS,Monero,Tezos,Dash,Zcash. Ви можете знайти транзакції, адреси, блоки і навіть записаний текст.

Тут також у пошуковий рядок на головній сторінці потрібно вставити інформацію про вашу транзакцію. Це може бути її ID, хеш блок, адресу гаманця або QR-код операції.

Система видасть вам усю стандартну інформацію про операцію: хеш, час, комісія, вага, кількість підтверджень. Можна детально переглянути всіх відправників та одержувачів. Також є можливість дізнатися свій номер у черзі на підтвердження угоди, якщо вона не підтверджена.

Blockcypher – Оглядач блокчейнаBitcoin,Litecoin,Ethereum,Dash,DogecoinіGrin.

У рядку пошуку виберіть криптовалюту, що вас цікавить, і вставте номер гаманця або TxID перекладу. Відкриється сторінка з інформацією про останні блоки та транзакції, ID транзакції, її розмір, комісія, статус, кількість підтверджень, адреси входів та виходів.

Також тут є розділ Current Fee Estimates, в якому вказано приблизний розмір комісії за операцію з BTC, який дозволить маніпулювати зі швидкістю угод.

У цілому нині як завжди, хіба що кількість доказів тут пишеться як «4/6 confirmations». Тобто йде порівняння показника із шістьма, що зручно буде для деяких користувачів. Якщо підтверджень більше 6, цей момент буде позначений зеленим кольором.

SoChain – Оглядач блокчейнівBitcoin,Litecoin,Dash,ZCashтаDogecoin. Інтерфейс англійською мовою.

На сайті окрім звичного нам рядка пошуку, показаний актуальний курс обраної криптовалюти, хешрейт мережі та розмір комісії.

Також сервіс пропонує Швидкий блокчейн-API для створення програм на Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Zcash та Dash, а також тестові мережі для розробників, щоб почати роботу в середовищі пісочниці. Цей API є швидким та безкоштовним.

OXT – Цікавий блокчейн оглядач. OXT (Open Exploration Tool) є дослідницьким інструментом для аналізу блокчейна.

Аналогічно іншим оглядачам блокчейна, OXT може відображати транзакції в мережі Біткоіна . Крім того, сайт аналізує різні види поведінки у блокчейні Біткоіна за допомогою графіків та інструментів відображення траєкторії. Сюди відносяться часові графіки, що відображають комісійні, транзакції, скрипти та багато іншого.

Крім того, в арсеналі OXT є графіки розсіювання, що надають новий погляд на поведінку транзакцій та адрес Біткоїна.

Крім перерахованих сервісів моніторингу блокчейна біткоїну, існує дуже цікавий сервіс – BitNodes . Заснований стартапом 21 Inc, сайт Bitnodes часто використовується для вивчення різних графіків та таблиць, що відображають поведінку вузлів мережі Біткоїна. На веб-сайті представлений снапшот мережі, також пошуковий інструмент для перевірки стану вузлів. Bitnodes відображає вузли за клієнтами Bitcoin Core, Classic та Unlimited (BU).

Тепер трохи теорії, для тих, хто ще погано розуміється на цій темі.

Що таке Біткоїн транзакція?

Операції, пов’язані з перерахуванням цифрових грошей, називають транзакціями. Дані про них заносяться до мережі без застосування шифрування. Будь-який бажаючий може побачити весь ланцюжок, починаючи з генерації перших токенів.

Транзакції проводяться між двома криптовалютними адресами ( гаманцями ). Користувачі купують монети на біржі, або отримують їх як оплату товарів чи послуг. Власне в транзакціях і є одна з основних переваг Bitcoin.

Вони швидкі та анонімні. Для їх здійснення немає потреби залучати третю сторону у вигляді традиційного банку або будь-якої іншої установи, що спеціалізується на переказах коштів.

Щоб здійснити транзакцію в мережі Bitcoin, необхідно знати реквізити, на які будуть відправлені монети. У багатьох цифрових гаманцях адреса користувача формується як QR-коду. Він швидко та легко зчитується за допомогою смартфона. Після цього відомості про одержувача додадуться в криптокошелек користувача.

Якщо відсутня смартфон, є можливість скопіювати біткоін-адресу у форматі унікального коду. Після занесення цих даних можна зробити транзакцію на користь одержувача.

На вигляд виконання операцій у мережі Bitcoin виглядає дуже просто, хоча за цим ховається цілий ланцюжок різних дій. Щоб транзакція пройшла успішно, необхідно отримати підтвердження майнерів.

Добувачі монет формують блоки даних. Їхній розмір обмежений одним мегабайтом. Після досягнення ліміту блок закривається. Відомості, що містяться в ньому, неможливо коригувати або змінювати.

Кожен новий блок у ланцюжку зберігає у собі відомості про попереднє. Після того, як дані про переведення заносяться до шести блоків, вона отримує статус підтвердженої операції.

Як відстежити біткоїн транзакцію?

Дані, що розміщуються в блокчейні , зберігаються з певною структурою. Це дає можливість швидко отримати необхідну інформацію про будь-яку транзакцію в мережі.

Блоки ланцюжка містять у собі відомості про:

 • Хеш-коди коди записаних транзакцій.
 • Хеше за попередній блок.
 • Хеш цього блоку.
 • Дата його формування.
 • Версію.

Також є можливість отримати дані про Bitcoin-адреси одержувачів та відправників, та обсяг коштів, що переводяться. За цим даний будь-який користувач зможе швидко знайти свою транзакцію серед десятків тисяч чужих операцій. Нагадуємо, що скасувати переклад або змінити відомості про нього у мережі блокчейн неможливо.

Швидкість транзакцій у мережі Біткоїн

Коли біткоїн тільки-но з’явився, транзакції з ним відбувалися протягом 10 хвилин. Саме така кількість часу потрібна для формування одного блоку. Однак кількість людей, які бажають заробити на цифрових активах, щодня збільшується, що спричиняє зростання кількості угод з BTC. Через великий попит і конкуренцію виникла одна з найважливіших проблем у блокчейні — проблема з масштабованістю.

Масштабованість – це здатність системи справлятися зі збільшенням навантаження.

Спочатку автори обмежили структуру блоку до розміру 1 Мб. Час генерації блоку – 10 хвилин. При великій кількості транзакцій не всі їх потрапляють у блоки, а відповідно, підтверджуються. Цим параметром маніпулюють майнери.

Бувають ситуації, коли мережа Bitcoin дуже перевантажується. Це відбувається через наявність великої кількості операцій, які потрібно обробити майнерам. У таких випадках можуть утворюватися значні черги, так званий, мемпул.

У користувачів залишається лише два варіанти: підвищувати розмір комісійних чи чекати. Зазначимо, що процедура підтвердження транзакції на момент великого навантаження може розтягнутися на добу. Головне, не панікувати. Якщо вашу операцію не буде підтверджено, гроші нікуди не пропадуть. Кошти повернуться на адресу відправника.

Як дізнатися хеш (TXID, TxHash) та розрахувати оптимальну комісію транзакції

Насамперед через проблему масштабованості мережі, створення черги транзакцій існує необхідність відстеження перекладів BTC . Зробити це можна за допомогою txid (хешу) операції – унікального коду кожної угоди.

Як тільки користувач створив переклад біткоін іншій особі, операції відразу ж присвоюється маркер транзакції (хеш). Вся інформація про угоду вирушає до мережі.

За транзакції з біткоїном сплачується комісія. Ця плата йде майнерам, які формують блоки. Майнерам цікаві операції з вищим розміром комісійних. Тому такі транзакції включаються до блоків і підтверджуються значно швидше. Це не означає, що необхідно встановлювати максимальний розмір комісії у гаманці. Для виставлення раціонального розміру комісії необхідно вміти аналізувати завантаженість мережі.

Щоб визначити оптимальну комісію транзакції Біткоїна, необхідно проаналізувати такі показники.

Кількість учасників угоди : що більше їх кількість, то більший код угоди, що додає до неї кілька байтів, отже, і ціну перекладу (кожні 1000 байтів рівні мінімум 0,0001 BTC).

Завантаженість мережі : чим менше угод проводиться у певний час, тим менший розмір комісії майнер включить у блок вашу операцію.

Висновок

Блокчейн оглядач дозволяє відстежити біткоїн транзакцію і є потрібним інструментом для аналізу мережі будь-якої криптовалюти. Найбільше таких ресурсів створено для Bitcoin , через його популярності. Розібратися в принципі роботи моніторингів потрібно кожному власнику криптовалюту.

Всі ці сайти моніторингу блокчейна пропонують нам інший погляд на мережу, і кожен з них, залежно від поставленої мети, має свої переваги. Інформація, що надається за допомогою даних інструментів, може покращити наші відносини з мережею, надавши найкраще розуміння того, що відбувається. У деяких випадках графічне відображення є найкращим методом інтерпретації функціонування мережі та поведінки протоколів.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close