Як інвестувати в NFT-токени

Одним з головних трендів на ринку криптовалют в 2021 стали невзаємозамінні токени. З їхньою допомогою можна заробляти на цифрових картинах, музиці, фільмах і навіть мемах. Деякі NFT приносять своїм творцям нечуваний дохід. Ціни за них сягають десятків мільйонів доларів. Поки одні навчаються створювати артефакти, інші вже почали інвестувати у NFT-токени. Ринок підтримує тенденцію та пропонує нові можливості для примноження капіталу.

Основні способи інвестувати в NFT-токени

Ринок незамінних токенів переживає колосальне зростання. У грудні 2021 року продажі NFT досягли $17 млрд – у 179 разів більше, ніж у 2020. Аналітики стверджують, що сфера й надалі зростатиме.

Незважаючи на величезну популярність, NFT все ще залишаються недооціненою технологією у розрізі довгострокового розвитку інтернету. Вони перетворять культурну цінність на клас активів, придатних для інвестицій, і вже зараз можуть приносити дивіденди.

Проте вкладати гроші у цифрові артефакти потрібно лише з чітким розумінням їхнього сенсу. Експерти пропонують орієнтуватися на майбутній розподіл (формат виплати дивідендів), культурну значущість та корисність продукту. Інвестувати в NFT-токени можна у різний спосіб. Найбільш популярними у 2021 році стали такі шляхи:

 • Прямі вкладення.
 • Надання позик під заставу цифрових предметів.
 • Інвестиції в індексні фонди NFT .
 • Купівля NFT-залежних токенів ERC-20.

Пряме інвестування

Купівля перспективного продукту з метою перепродажу – це найпростіший спосіб заробити на новій технології. Торгівля незамінними токенами ведеться на галузевих маркетплейсах (OpenSea, Rarible), розрахунок відбувається в ETH . Деякі платформи пропонують інструменти для карбування токенізованих предметів. На маркетплейсах купують та продають різні види NFT:

 • Картини.
 • Ігрові картки спортивних клубів.
 • Музичні треки.
 • Відео.
 • Ювелірні прикраси та інше.

Для роботи потрібно підключити гаманець браузерний з підтримкою ERC-20 (Metamask). Вибираючи об’єкт для вкладень, варто розуміти, що NFT це неліквідний актив, його цінність суб’єктивна. Але ефективність ринку допомагає отримати зиск від вкладень. Якщо автор опише у роботі проблему, яка у майбутньому стане ще актуальнішою, її цінність багаторазово зросте.

У деяких продуктах передбачено можливість отримання дивідендів. Їх платять у криптовалюті чи інших NFT-токенах. Наприклад, власники коміксів Punks отримують монети PUNKS, а власники токенізованих собак BAKC (Bored Ape Kennel Club) – сироватку для створення нових порід.

Надання кредиту

За даними аналітичного сервісу Nonfungible, у 3 кварталі 2021 року на найбільшому NFT-маркетплейсі OpenSea було продано 1,9 млн. лотів. Лише 27% із них залишилися ліквідними. Ще 73% не переміщалися із гаманців нових власників. Нестача ліквідності – головна проблема ринку. Частково її вирішують платформи кредитування під заставу NFT-токенів.

Децентралізовані системи пропонують безпосередньо позичати криптовалюту власникам цифрових артефактів та отримувати за це відсотки. Якщо позичальник не виконує своїх зобов’язань, заставний актив переходить кредитору. Оскільки це новий напрямок, відсоткова ставка є досить високою — 15-20%. Але це реальна можливість розблокувати актив та перевести його у ліквідну форму.

Популярність таких кредитів зростає, а суми угод сягають мільйонів доларів. У жовтні 2021 року на платформі NFTfi було схвалено позику у розмірі $1,42. Як кредит, користувач надав цифровий артефакт від Larva Labs – Autogliph 488.

У 2021 році на ринку NFT-кредитування були присутні кілька великих платформ:

 • Strip Finance.
 • NFTfi.
 • Unbanked.
У грудні криптовалютна біржа Kraken анонсувала запуск власного NFT-маркетплейсу. Один із найстаріших операторів запропонує клієнтам кастодіальний сервіс та послуги, пов’язані з кредитуванням.

Перспективний проект Arcade вийде на ринок в 1 кварталі 2022 року. У грудні розробники закрили раунд фінансування $15 млн, отримавши підтримку від фондів Pantera Capital, Castle Island Ventures, BlockFi і Quantstamp.

ПЛАТФОРМАНАТИВНА КРИПТОВАЛЮТАКУРС У ГРУДНІ 2021 РОКУ ($)КАПІТАЛІЗАЦІЯ У ГРУДНІ 2021 РОКУ ($)
Strip FinanceSTRIP0,2011,58 млн
NFTfiПроект використовує ETH як засіб розрахунків
UnbankedUNBNK5,71475,7 млн

Strip Finance

Децентралізована платформа працює за принципом P2P-кредитування. На Strip Finance власники цифрових артефактів виробляють лоти, а інвестори пропонують позики під певний актив. Пропозиція має обмежений термін дії. Якщо сторони дійшли згоди, NFT-токен блокується смарт-контрактом маркетплейсу. Після погашення кредиту та виплати відсотків об’єкт повертається власнику.

Отримати позику на Strip Finance можна в грошах. Система автоматично визначає цінність заставних лотів з урахуванням даних, отриманих із популярних майданчиків OpenSea, Rarible, SuperRare. Сервіс дозволяє кредиторам самостійно формувати пропозиції на основі таких даних:

 • Характеристика профілю позичальника.
 • Історія торгівлі цифровими струменями.
 • Скорингова оцінка ризику потенційного партнера.

NFTfi

Сервіс пропонує прості умови для ефективної взаємодії позичальників та кредиторів. Власники NFT-токенів можуть збільшити обсяг оборотних коштів, запропонувавши свої активи як забезпечення кредиту. Інвестори заробляють, видаючи невеликі короткострокові позики. Укласти угоду можна на кілька кліків. Сервіс бере на себе перевірку та оцінку лотів. Предмет застави блокується у смарт-контракті NFTfi та повертається власнику після погашення позики. Якщо зобов’язання не виконано, актив переходить кредитору.

Усі розрахунки ведуться у токенах ERC-20: wETH та DAO. Сервіс стягує комісію у розмірі 5% прибутку кредитора. Для позичальників послуги платформи є безкоштовними. Розробники NFTfi планують розширити пул доступних функцій. У новій версії з’являться:

 • Кредити під формат NFT ERC-1155.
 • Позики під колекцію артефактів.
 • Фінансування на необмежений термін.
 • Пропорційні кредити із можливістю дострокової виплати відсотків.
 • Продовження та перегляд умов фінансування до та після погашення.

Unbanked

Платформа поєднує традиційну банківську систему з інфраструктурою блокчейну. Unbanked розширює сферу застосування криптовалют для інвестицій та повсякденних розрахунків. Місія проекту – створення повноцінних фінансових продуктів для тих, хто не має доступу до банків. Сервіс надає послуги кредитування під заставу криптовалют та незамінних активів.

Отримати позику можна в ETH, USDC, wBTC та UNBNK. Для внутрішніх розрахунків використається власна монета проекту. Позичальник повинен повернути основний борг та відсотки в UNBNK. Комісія сервісу становить 0,3% прибутку кредитора.

У грудні 2021 року Unbanked випустив колекцію із 10 тис. цифрових предметів Bankers NFT. Новий продукт надає:

 • Довічний доступ до всіх послуг платформи.
 • Набір привілеїв, включаючи скасування комісій за угоди.
 • Можливість монетизувати артефакт будь-яким способом на вибір власника.

Індексні проекти NFT

Щоб збільшити ліквідність незамінних активів, їх переводять у формат ERC-20. Платформи, що надають таку можливість, зараз мають велику популярність і мають значний потенціал для розвитку в майбутньому. Деякі з них (NFTX, NFT20) дозволяють інвесторам самостійно переводити свої NFT у токени ERC-20 та створювати індекси з релевантних активів. Наприклад, можна відслідковувати мінімальні ціни на Zombie CryptoPunks та купувати лише ліквідні предмети колекції. Інші (Whale, Metaverse) пропонують вже готові продукти у вигляді токенізованих часток набору активів.

Інвестиції в NFT через покупку індексного фонду – це простий спосіб диверсифікувати ризики, відстежуючи кошики з кількох однотипних токенів.

NFTX

Платформа створює індексні фонди, забезпечені цифровими предметами. Актив, загорнутий в ERC-20, має всі характеристики звичайної криптовалюти: його можна обміняти на інші монети або продати на децентралізованих біржах (Uniswap, Sushiswap). Набори таких токенів дозволяють відстежувати ціни колекційних об’єктів на всіх великих маркетплейсах.

На NFTX можна створювати 2 види індексних фондів:

 • D1 – оцінюються у співвідношенні 1:1 між будь-яким активом певної колекції та контрактом ERC-20. Наприклад, індекс PUNK-BASIC слідкує за мінімальною ціною CryptoPunks. Це токен ERC-20, який можна обміняти на будь-який колекційний аватар.
 • D2 – об’єднують фонди D1. Для ілюстрації індекс D2 AVASTR складається з 3 індикаторів першого рівня: BASIC, RANK-30 і RANK-60. Його власник отримує доступ до повної колекції без необхідності зберігати кілька токенів.

Для роботи з платформою колекціонер розміщує цифровий предмет у сховищі NFTX, карбує взаємозамінний токен ERC-20 та сплачує комісію 2,5%. Автор фонду призначається його керівником. Він може змінювати параметри індексу: призначати збори, визначати умови участі у угоді. Розробники продовжують працювати над проектом та вже анонсували нові функції:

 • Кредитування під заставу артефактів.
 • Збільшення мережної ліквідності з допомогою інтеграції з популярними фондами.
 • Рандомізовані пакети з різними NFT та подарункові картки для нових користувачів.

NFT20

Децентралізована біржа цифрових предметів пропонує користувачам розмістити актив у одному з пулів або створити власний індекс. Натомість NFT20 надасть криптовалюту MUSE, яку можна використовувати у кількох напрямках:

 • Зробити крок для покупки якіснішого артефакту на аукціоні.
 • Поміняти на інший колекційний предмет у пулі.
 • Купувати та продавати монети на децентралізованій біржі Uniswap.
 • Брати участь у фармінгу та отримувати щоденний дохід у нативних грошах проекту.

Обмін проводиться у співвідношенні 1 NFT до 100 монет MUSE. Сервіс стягує комісію у розмірі 5% угоди. Ці гроші надходять у протокол NFT20 та розподіляються між власниками. Щоб створити індексний фонд, потрібно:

 1. Перейти до розділу «Активи».
 2. Додати адресу смарт-контракту до колекції NFT.
 3. Придумати ім’я для пулу і токен символ.
 4. Запустити транзакцію.
 5. Знайти створений пул на сторінці активів та увійти до нього.
 6. Натиснути “Внести депозит” у верхній частині екрана, щоб додати елемент у пул.
 7. Перевести NFT-токен на гаманець сервісу.

Криптовалюта буде зарахована на внутрішній рахунок користувача одразу після підтвердження транзакції.

Для покупки будь-якого колекційного активу достатньо знайти його аватар і натиснути кнопку Uniswap поряд з опцією TRADE$MASK20.

Metaverse Index

Індексний фонд на платформі Index Cooperative відображає тенденції розваг, спорту та бізнесу у віртуальному середовищі. Показник розраховується за формулою, яка витягує квадратний корінь із ринкової капіталізації та зважування ліквідності. У кошик Metaverse Index входять найбільші токени в секторі NFT, які використовуються в метавсесвітах (MANA, ENJ, SAND та інші).

 • Створено на блокчейні Ethereum.
 • Має ринкову капіталізацію понад $30 млн.
 • Працює щонайменше 3 місяців. Аналогічні вимоги висунуто до історії торгів.
 • Має стабільну ліквідність децентралізованих платформах Ethereum.
 • Безпечний за результатами незалежного аудиту. Якщо дослідження не проводилося, методолог платформи самостійно оцінює надійність проекту.

Перерахунок індексу аналітики Index Cooperative проводять двічі на місяць:

 • В останній тиждень визначають активи, що додаються та видаляються.
 • У перші дні наступного місяця змінюють склад кошика на нові ваги.

Покупка NFT-токенів

Стандарт ERC-20 дозволяє перевести у криптовалюту будь-які види активів. У сфері NFT вони виконують кілька функцій:

 • Управляючі. Дозволяють спільноті брати участь у розвитку проекту та спільно володіти ним. Інвестувати в NFT-токени для зростання популярності — хороший спосіб отримати прибуток від розвитку ринку. Наприклад, монета RARI від платформи Rarible у 2021 році подорожчала більш ніж у 8 разів (з $1,65 у січні до $14,35 у грудні). На піку курс криптовалюти сягав $41,33. AXS від Axie Infinity за той же період зросла у 191 раз (з $0,57 до $109,27).
 • Службові. Відкривають власникам додаткові можливості сервісів, які недоступні для інших користувачів. Наприклад, SAND використовується для покупок ігрового спорядження в метавсесвіті Sandbox.
 • З пайовим володінням. Дають можливість продавати та купувати невеликі частини NFT-предметів, збільшуючи їх ліквідність. Цей напрямок розвивають NIFTEX і Metapurce. Перші дозволяють ділити артефакти на ліквідніші ERC-20. Другі працюють за таким же принципом та продають невеликі частки картин з колекції Beeple 20 Collection.

Перспективи заробітку на NFT через інвестиції

У 2021 році економіка незамінних токенів зростала рекордними темпами. Експерти очікують, що ринок продовжить розвиватися та захоплювати нові сфери. На думку CEO криптобіржі Cryptorg Андрія Подоляна, у майбутньому власні колекції цифрового мистецтва стануть найпоширенішою практикою серед відомих людей, спортивних команд та бізнесу. Просунутим криптоінвесторам варто задуматися, як використати цю хвилю популярності. При цьому вкладати гроші в NFT-токени потрібно з урахуванням можливих ризиків. Генеральний директор аналітичної компанії Newsent Володимир Сметанін попереджає: купувати колекційні токени потрібно з усвідомленням їхньої цінності та впевненістю в подальшому зростанні їхньої популярності.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close