Як почати майнити криптовалюту на домашньому комп’ютері

Зазвичай видобуток цифрових монет потребує використання потужного устаткування. Але можливий і майнінг біткоїнів на домашньому комп’ютері для новачків. Для цього використовується хешрейт встановлених комплектуючих. Однак у жовтні 2022 року майнінг BTC можливий лише з метою навчання. Видобуток біткоїнів звичайним комп’ютером чи моноблоком майже приносить прибутку.

Чи є сенс майнути на домашньому ПК у 2022 році

Новачки часто хочуть спробувати добувати цифрові активи. Але мало початківців криптовалют можуть купити дороге комп’ютерне обладнання. Тому частина новачків намагається майнінг на домашньому ПК. Це має сенс, оскільки потенційно дає невеликий прибуток.

Скільки можна заробити

Багато в чому на величину прибутку впливають 2 фактори:

 • Потужність комп’ютера. Чим вище хешрейт комплектуючих, тим більше прибуток майнера.
 • Криптовалюта для видобутку. У 2022 році мало монет можна вигідно майнути на ПК.

Зазвичай для криптодобування на комп’ютері використовується встановлена ​​відеокарта (GPU). Потенційно її хешрейту достатньо отримання прибутку.

У таблиці – прибутковість майнінгу на прикладі монети Ethereum Classic при використанні 5 найкращих відеокарт у жовтні 2022 року.

МОДЕЛЬ GPUХЕШРЕЙТ, MH/SСКІЛЬКИ МОЖНА ЗАРОБИТИ ЗА 30 ДНІВ (БЕЗ УРАХУВАННЯ ПОДАТКІВ)
RTX 3090 TI
131
$47
RTX 3090
125
$45
RTX 3080 TI
120
$43
RTX 3080
100
$36
RTX 3070 TI
75
$27

Що необхідно для майнінгу BTC на ПК

У 2022 році існують дві основні категорії комплектуючих, які можна використовувати для видобутку на комп’ютері:

 • Відеокарти.
 • Процесори (CPU).

Підключення ПК до вибраного блокчейна безпосередньо неможливе. Для з’єднання робочого столу з цифровою мережею потрібно використовувати спеціальний софт для криптомайнінгу . Потрібно виконати 5 кроків (спрощений алгоритм):

 1. Налаштувати майнінг на своєму комп’ютері через програму.
 2. Вибрати пул.
 3. Створити обліковий запис на платформі та підключити до облікового запису обладнання.
 4. Вказати адресу пула у програмі для майнінгу.
 5. Вибрати криптовалюту для видобутку.

Після п’ятого кроку можна запускати майнінг. Іншого алгоритму немає.

Відео Карта

Графічні процесори необхідні обробки зображень. Саме відеокарта відповідає за виведення картинки на підключений екран. Але наприкінці 2010 року майнери почали використовувати GPU і для видобутку біткоїнів . Тоді користувачі Bitcoin зрозуміли, що відеокарти ефективніші за процесори в середньому на 400%.

На 2022 видобувати BTC на домашньому комп’ютері за допомогою GPU можна. Але хешрейта навіть найкращих відеокарт достатньо для майнінгу лише кількох сатоші. Тому учасники блокчейну Bitcoin використовують GPU лише з метою навчання.

Існує багато криптовалют, які можна видобувати відеокартами. У жовтні 2022 року до найприбутковіших монет входять Ethereum Classic (ETC) і Ravencoin (RVN).

Процесор

У 2009 році перші майнери використовували для видобутку біткоїнів саме CPU. Тоді застосування процесорів приносило велику прибуток. За 24 години користувач міг намайнити 1000 BTC. Це було пов’язано з низькою складністю мережі та високою нагородою за знаходження блоків – 50 BTC.

До кінця 2010 року CPU стали неефективними. Процесори мали низьку продуктивність при обчисленні криптографічних функцій. Тоді юзери перейшли на відеокарти.

У 2022 році процесори можна застосовувати, щоб майнути на ПК у домашніх умовах. Але потрібно вибирати монети блокчейнів із дуже низькою складністю або спеціальні криптовалюти.

Найкращі альткоїни для майнінгу на процесорах:

 • Monero (XMR).
 • Електронеум (ETN).
 • Ravencoin (RVN).

Програма для майнінгу

Існують десятки софтів для криптодобування на домашньому комп’ютері. У таблиці представлені найпопулярніші програми у 2022 році.

НАЗВА СОФТУКОРОТКИЙ ОПИС
Claymore’s Dual MinerЦе безкоштовний софт. Він сумісний із операційними системами (ОС) Windows та Linux. Вихідний код програми відкрито. Софт дозволяє майнути лише за допомогою GPU. Багато учасників криптовалютної спільноти вважають Claymore’s Dual Miner найефективнішим програмним забезпеченням (ПЗ) для видобутку ETH та ETC на ПК. Софт має функцію паралельного майнінгу 2 різних монет без втрати продуктивності обладнання.
EasyMinerЦе безкоштовна програма для майнінгу. Вона сумісна лише з Windows. Код софту є у публічному доступі. Програма дозволяє майнути на CPU та GPU. EasyMiner вважається програмою для новачків. Багато хто хвалять його простий інтерфейс.
BFGMinerЦе також безкоштовне програмне забезпечення, працює на комп’ютерах з Windows і Linux. Програма дозволяє майнути лише на GPU. Софт має багато налаштувань та функцій. Наприклад, клієнти можуть відстежувати температуру обладнання, контролювати швидкість обертання кулерів та розганяти відеокарти. Також програма дозволяє одночасно працювати у різних пулах.

Як почати майнити біткоїни на домашньому комп’ютері

Перед початком видобутку монет потрібно виконати кілька дій. Вони входять до покрокової інструкції про те, як майнути криптовалюту на своєму комп’ютері:

 1. Створити биткоин-гаманець.
 2. Налаштувати комп’ютер.
 3. Завантажити програму для видобування криптоактивів.
 4. Вибрати майнінговий пул.

Тільки після четвертого кроку можна запускати криптодобування. А щоби збільшити її прибутковість, варто розігнати GPU.

Створення BTC гаманця

Новачки часто не знають, як правильно почати майнути Bitcoin на своєму домашньому комп’ютері. Для видобутку будь-яких монет необхідно використовувати надійний криптовалютний гаманець. Тому варто розпочати з його створення.

Частина майнерів зберігає зароблені активи до зростання біржових курсів. Це підвищує середній прибуток криптодобування. Добуті монети потрібно тримати у захищеному гаманці.

Некастодіальні криптовалютні сховища – надійні рішення. Їхня основна перевага — розміщення ключів на пристроях користувачів. Розробники гаманців до них не мають доступу.

До надійних програм входить Trustee Wallet . Це мобільний некастодіальний криптовалютний гаманець. Створити обліковий запис у додатку Trustee можна за таким алгоритмом:

 1. Завантажити програму через мобільний магазин. У офіційного додатка розробником зазначена компанія BlockSoft Lab.
 2. Запустити гаманець.
 3. Прийняти умови використання та політику конфіденційності.
 4. Дати згоду на опрацювання персональної інформації.
 5. Натиснути на “Створити гаманець”.

Після п’ятого кроку програма створить ключ і мнемонічну фразу з 12 слів. Після завершення процесу завантажиться інтерфейс гаманця.

Додаток одразу порадить зайнятися резервним копіюванням. Це потрібно для збереження доступу до гаманця у разі втрати або поломки пристрою.

Алгоритм резервного копіювання сид-фрази:

 1. Натиснути на повідомлення.
 2. Прочитати інформацію про сид-фраз.
 3. Клікнути по «Зберегти».
 4. Натисніть і утримуйте кнопку для перегляду прихованої сид-фрази.
 5. Записати менімоніку на папір чи інший носій.
 6. Прийняти відповідальність за зберігання сид-фрази.
 7. Натиснути на “Далі”.
 8. Введіть слова для підтвердження фрази відновлення.
 9. Натиснути на “Ок”.

Після дев’ятого кроку резервне копіювання буде завершено. Носій із мнемонікою потрібно сховати в надійному місці. Якщо зловмисник зможе отримати seed-фразу, він вкраде здобуті монети з гаманця.

Настройка ПК для майнінгу

Перед криптодобуванням домашній комп’ютер потрібно підготувати. Усього потрібно виконати 3 дії:

 • Вимкнути режим сну.
 • Завершити роботу зайвих програм.
 • Збільшити продуктивність.

Вимкнення сплячого режиму

Це потрібно, щоб комп’ютер ніколи не переставав майнути. На прикладі ОС Windows 10 функція режиму сну відключається за 5 кроків:

 1. Відкрийте меню «Пуск».
 2. Перейти до «Параметри».
 3. Відкрийте вкладку «Система».
 4. Перейти до розділу «Живлення та режим сну».
 5. Вибрати параметр “Ніколи” у списку під пунктом “Сплячий режим”.

Після п’ятого кроку комп’ютер перестане занурюватись у сон. Включений ПК майнутиме цілодобово до примусового завершення роботи.

Вимкнення зайвих програм

Частина встановлених на ПК програм буває ненажерлива. Навіть у фоновому режимі деякі програми споживають багато обчислювальної потужності комп’ютера. Тому зайві програми слід закривати.

Робити це можна через диспетчер завдань. Щоб відкрити сервіс, потрібно натиснути Ctrl+Shift+Esc.

Спочатку рекомендується вимкнути автоматичний запуск усіх програм, крім системних.

Це робиться так:

 1. Відкрити диспетчер завдань.
 2. Натиснути на «Докладніше» у нижньому лівому кутку вікна.
 3. Перейти до розділу «Автозавантаження».
 4. Клацніть ПКМ за програмою зі станом “Увімкнено”.
 5. Натиснути на «Вимкнути» в списку.
 6. Повторювати дії 4 і 5 до припинення автоматичного запуску додатків, що залишилися.

Після виконання алгоритму можна приступити до примусового завершення роботи відкритих програм. Але не варто відключати додатки системи:

 1. Запустить диспетчер задач.
 2. Перейти до вкладки «Процеси».
 3. Відсортувати програми по колонці ЦП або GPU. Вибір фільтра залежить від обладнання, що використовується. Наприклад, при застосуванні відеокарти потрібно закривати програми, що навантажують її. В цьому випадку потрібно сортувати програми GPU.
 4. Клацніть ЛКМ на додаток у таблиці.
 5. Натиснути на «Зняти завдання» у нижньому правому кутку вікна.
 6. Повторювати кроки 4 та 5 до закриття всіх зайвих додатків.

По виконанні алгоритму домашній комп’ютер виконуватиме менше завдань. Це збільшить рівень вільної потужності.

Підвищення продуктивності

Для збільшення потужності ПК не обов’язково купувати нові комплектуючі. На 2022 існують десятки методів підвищення продуктивності навіть старого комп’ютера. Багато способів вже неодноразово описані користувачами інтернету.

Найефективніші методи збільшення продуктивності ПК з Windows:

 • Видалення непотрібних програм. Зайві софти заповнюють пам’ять комп’ютера та уповільнюють його роботу.
 • Дефрагментація жорстких дисків (HDD) та твердотільних накопичувачів (SSD). Цей процес сортує дані у пам’яті комп’ютера. В результаті HDD та SSD починають працювати швидше.
 • Встановлення останнього оновлення операційної системи. Розробники постійно покращують операційну систему. Тому нові версії ОС зазвичай оптимізованіші за старі.
 • Перевірка комп’ютера на віруси. Шкідливі програми можуть сильно знижувати продуктивність ПК.
 • Форматування дисків. Процес передбачає видалення всіх даних.

Прибирати непотрібні програми рекомендується за допомогою спеціального програмного забезпечення. Наприклад, можна використовувати Revo Uninstaller. Цей софт видаляє вибрані програмні забезпечення, а потім підчищає їх сліди у пам’яті домашнього ПК.

Алгоритм проведення дефрагментації:

 1. Відкрийте папку «Цей комп’ютер».
 2. Вибрати диск і клацнути ПКМ.
 3. Натиснути на “Властивості”.
 4. Відкрити розділ «Сервіс».
 5. Натиснути на оптимізувати.
 6. Повторно вибрати диск і клацнути по ньому ЛКМ.
 7. Натиснути на оптимізувати.

Після сьомого кроку розпочнеться аналіз пам’яті вибраного диска. Після закінчення процесу буде проведено дефрагментацію. Процес потрібно повторити з усіма встановленими дисками.

Алгоритм перевірки оновлень системи:

 1. Відкрити “Пуск”.
 2. Перейти до «Параметри».
 3. Відкрити Windows Update.
 4. Натисніть на «Перевірити наявність оновлень».

При знаходженні нової версії ОС необхідно одразу встановити її. Це потрібне для оптимізації системи.

Для перевірки домашнього ПК на шкідливі програми можна встановити антивірус Kaspersky або інший. Але частина користувачів застосовує службу «Безпека Windows». Ці софти майже однаковою ефективністю усувають шкідливі програми. Проте «Безпека Windows» — безкоштовна програма, яку встановлено. Сторонні антивіруси зазвичай мають тарифи щорічного обслуговування.

Алгоритм форматування дисків:

 1. Відкрити «Цей комп’ютер».
 2. Клацнути ПКМ по диску, що цікавить.
 3. Натиснути на “Форматувати”.
 4. Залишити файлову систему за промовчанням – NFTS.
 5. Вказати мінімальний розмір одиниці розподілу – 4096 байт.
 6. За необхідності ввести нову мітку тома.
 7. Забрати галочку з пункту «Швидке (очищення змісту)».
 8. Натиснути на “Почати”.

Після восьмого кроку запуститься процес форматування вибраного диска. Термін очікування – 5 хвилин у середньому.

Вибір програми для майнінгу

Від софту для видобутку криптовалют залежить багато чого:

 • Ефективність устаткування.
 • Стабільність криптовалютного майнінгу.
 • Нагрів комплектуючих та інше.

Також існують програми для новачків та досвідчених майнерів з великими фермами. Тому варто ретельно шукати софт.

Поради щодо вибору програми — у таблиці.

ПРЕДМЕТ РЕКОМЕНДАЦІЇОПИС
СумісністьПрограма повинна працювати з ОС. Проблему несумісності можна вирішити переходом іншу систему. Але це займе більше часу, ніж пошук відповідного програмного забезпечення.
Моніторинг обладнання (опціонально)Програмне забезпечення повинне мати функцію відстеження технічного стану домашнього комп’ютера. Це зручно, адже моніторинг не потребує застосування окремого софту.
Програмний кодКраще вибирати софт із відкритими вихідними ресурсами. Безпеку такого програмного забезпечення можна перевірити самостійно.

Вибір майнінгового пулу

Існують 3 основні критерії пошуку платформи для спільного криптовалютного видобутку без вкладень:

 • Репутація . Майнінг-пул повинен мати в основному позитивні відгуки.
 • Схема виплати нагород.
 • Величина комісій . Чим менші збори, тим більший прибуток майнера.

Схеми виплат визначають, як учасники пулів одержують винагороди за видобуток. У 2022 році існують 2 популярні алгоритми:

 • PPS. Схема передбачає виплату фіксованих нагород за перебування нових блоків. І хоча PPS не враховує результатів роботи майнерів, користувачі вважають алгоритм справедливим. Величина прибутку криптовалютних видобувачів залежить лише від вкладеного хешрейту. Але пули зі схемою PPS стягують великі комісії – у середньому 7%. Високі збори необхідні розробникам для забезпечення резервів.
 • PPLNS. Схема враховує роботу майнерів – кількість витраченого ними часу. Внаслідок цього величина нагород постійно змінюється, що здається користувачам несправедливим. Але чим більше майнери витрачають часу на обчислення нових блоків, тим вища їхня премія. Механізм працює і у зворотний бік. Це пояснює низькі комісії пулів із PPLNS — у середньому 2%. Платформам із цією схемою не потрібно забезпечувати резерви.

Через низькі збори новачки воліють використовувати пули з алгоритмом PPLNS. Але видобувачі криптовалют із великими фермами частіше працюють на платформах із PPS.

Запуск майнінгу

Після вибору програми потрібно створити обліковий запис. Обліковий запис потрібний для прив’язки комп’ютера до софту. Зазвичай розробники програмного забезпечення для майнінгу надають клієнтам інструкції. З посібників можна дізнатися про покрокові дії для запуску видобутку криптовалют на домашньому ПК.

Розгін відеокарти

Майнери на домашніх ПК найчастіше видобувають криптовалюти за допомогою GPU. Хешрейт відеокарт вищий, ніж у процесорів. Але виробники занижують номінальну потужність GPU.

Хешрейт багатьох відеокарт можна збільшувати на 20-30%. Такий прийом називається розгоном.

Для підвищення потужності GPU потрібні спеціальні програмні утиліти. Одна з найпопулярніших – MSI Afterburner . Ця утиліта дозволяє відстежувати технічний стан відеокарт та безпечно змінювати параметри їхньої роботи. Алгоритм розгону GPU через MSI Afterburner виглядає так:

 1. Завантажити утиліту.
 2. Увімкнути програму.
 3. Збільшити частоту роботи відеокарти (параметр Memory Clock) на 50 пунктів.
 4. Перевірити стабільність GPU за допомогою стрес-тесту.

Дії 3 і 4 потрібно повторювати, доки драйвер відеокарти не повідомить про помилку. Після цього потрібно буде знизити частоту роботи GPU на 30-50 пунктів і заново провести стрес-тест. У разі успіху потрібно буде зберегти налаштування, натиснувши кнопку Apply. Якщо драйвер знову повідомить про помилку, потрібно зменшити частоту ще на 20-30 пунктів. Такий підхід дозволяє «намацати грань» технічних можливостей відеокарти без шкоди для терміну служби.

Висновок криптовалюти та обмін на фіат

Видобуті монети зараховуються на гаманці майнерів. Щоб вивести криптовалюти у рублях, часто потрібно використовувати сторонні послуги. У 2022 році обмінники цифрових активів дозволяють зробити це найшвидше і найзручніше.

Сервіси для конвертації часто не потребують реєстрації та верифікації.

Алгоритм виведення біткоїнів у рублях на картку Ощадбанку на прикладі обмінника Mine.exchange:

 1. Відкрити веб-сайт сервісу.
 2. Вибрати Bitcoin для обміну.
 3. Вказати “Карти RUB” для отримання.
 4. Ввести суму обміну (від ₽500).
 5. Натиснути на «Обмінювати».
 6. Ввести реквізити банківської картки.
 7. Вказати e-mail.
 8. Натисніть на «Обмінювати».
 9. Надіслати біткоїни на отриману адресу або за QR-кодом.
 10. Підтвердити оплату.

Після виконання алгоритму транзакція потрапить на обробку в блокчейн Біткоїн. Сервіс Mine.exchange вимагає лише 1 підтвердження перекладу. Це займає 10 хвилин у середньому. Потім обмінник виплатить на картку встановлену суму.

Існують ще 3 категорії сервісів, які дозволяють виводити цифрові монети у фіаті в Росії:

 • Централізовані криптовалютні біржі.
 • P2P-платформи.
 • Електронні платіжні системи.

Для використання зазвичай потрібно проходити верифікацію особистості. При цьому послуги вимагають підключення гаманців або додаткового переказу монет, що ускладнює процес виведення здобутих криптовалют.

Ризики при майнінг Bitcoin на домашньому комп’ютері

Криптоздобувачі на ПК можуть зіткнутися з 2 основними проблемами:

 • Перегрів обладнання. Зазвичай комплектуючі комп’ютера встановлюються у закритих корпусах. В результаті тепло від пристроїв починає накопичуватися всередині та нагрівати обладнання ще більше. Занадто висока температура швидко призводить до виходу комплектуючих із ладу. Вирішити проблему можна встановленням додаткових корпусних вентиляторів.
 • Знос комплектуючих. Звичайні комп’ютери рідко розраховані високі цілодобові обчислювальні навантаження. Тому майнінг криптовалют на домашньому ПК у 2022 році може скоротити термін служби обладнання навіть утричі. Вирішення проблеми – купівля та встановлення потужної відеокарти або процесора з останніх поколінь.

Переваги та недоліки майнінгу криптовалюти на ПК

ПЛЮСИМІНУСИ
Не потрібно окремо купувати обладнання для майнінгу.Перегрів обладнання через високі навантаження.
Можна швидко розпочати займатися майнінгом. При наявності інструкцій для налаштування криптодобування на домашньому ПК потрібно 1 годину.Низький прибуток. Найпотужніша відеокарта в жовтні 2022 року приносить лише $47 щомісяця з нуля.
Не потрібні професійні знання комп’ютерної техніки, щоб організувати майнінг.
Низьке енергоспоживання. p align=”justify”> Середньостатистичний комп’ютер рідко вимагає більше 500 Вт/год при максимальних навантаженнях.

Резюме

Новачки часто цікавляться як запустити майнінг будинку на ПК, навіть на слабкому. Зазвичай почати криптодобування на комп’ютері простіше, ніж на іншому устаткуванні. Це пояснюється наявністю програм для майнінгу, орієнтованих на новачків. Такі ПЗ дозволяють швидко створювати облікові записи та налаштовувати видобуток за інструкціями розробників.

У 2022 році можна почати майнути криптовалюту на звичайному комп’ютері через 3 безкоштовні популярні софти:

 • Claymore’s Dual Miner.
 • EasyMiner.
 • BFGMiner.

У жовтні 2022 року під час використання відеокарт домашні майнери можуть заробляти до $47 на місяць. Але отримувати такий дохід можна лише з топовими GPU.

Майнінг відеокарт середньої потужності приносить близько $20.

Заробляти гроші на видобуванні монет за допомогою процесорів також можна. Але хешрейт CPU низький. Тому за допомогою процесорів потрібно видобувати спеціальні криптовалюти (наприклад Monero) або монети блокчейнів з невеликою складністю.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close