Як вибрати криптовалюту для інвестування? Поради

Криптовалюта вже давно стала загальним трендом, і приваблює велику кількість інвесторів та людей, які бажають заробити на криптовалюті. Однак подібні інвестиції є дуже ризикованими для тих, хто мало знайомий з крипто-ринком та його законами. Тому у багатьох новачків постає питання: « Як правильно вибрати криптовалюту для інвестування, щоб не втратити свої гроші? ». У цій статті ми намагатимемося відповісти на це питання і дамо вам деякі поради з особистого досвіду.

Отже, для початку потрібно застерегти тих, хто хоче швидко збагатитися за один день. Зважаючи на сильну волатильність курсу криптовалют, заробити справді можна, але можна також легко і втратити. Тому вкладати треба лише вільні та необтяжені гроші. Цей ринок досить жорсткий і не прощає помилок.

Список криптовалют поповнюється з кожним днем, і на даний момент їх вже понад 7 тисяч, тому необхідно зрозуміти як із цієї величезної кількості монет, вибрати криптовалюту, яка принесе вам прибуток.

Як правильно вибрати криптовалюту для інвестування?

Перед тим як вкласти свої гроші, ви повинні вивчити питання належним чином. « Перше правило бізнесу – захищайте свої інвестиції ». Ця теза, позначена в етикеті банкіра 1775, не втратила актуальності і сьогодні.

В даному випадку захистом інвестицій є ваша поінформованість та знання. Щоб правильно інвестувати у криптовалюту, потрібно дотримуватись деяких правил, і тоді ви зможете тут заробити. Ми поділимося з вами особистим досвідом, але просимо не сприймати це як заклик до дії.

Отже, знайомство з будь-якою криптовалютою потрібно починати з сайту – CoinMarketCap.com . Це найпопулярніший у світі сайт для відстеження цін та ринкової капіталізації криптовалют. Тобто, мається на увазі, що ви вже реєструвалися на біржі криптовалют , і готові зробити покупку, але не знаєте яку криптовалюту вибрати.

У пошуку CoinMarketCap набираємо назву монети, що вам сподобалася, і починаємо вивчати, що вона являє собою. На що слід звертати увагу:

 • По-перше , потрібно подивитися яка максимальна емісія монети у вкладці «Circulating Supply». Циркулююча пропозиція є показником активів, що перебувають у обігу на ринку та в руках широкого загалу. Тобто дивимося максимальне значення та циркулююче. Цей параметр багато в чому визначає вартість монети. Якщо емісія занадто велика, наприклад 100 000 000 000, то ціна монети буде відповідно досить маленькою. У зв’язку з цим параметром, ви розумітимете, наскільки сильний попит і чи перевищить він пропозицію.
 • По-друге , у вкладці «Market» потрібно подивитися на яких криптовалютних біржах вже торгується монета. Якщо там всього кілька бірж, потрібно поставити питання, чому їх так мало, адже головною властивістю будь-якого активу повинна бути його ліквідність. Тобто можливість продати монету миттєво та за вигідною ціною. Якщо вона майже ніде не торгується, значить, у неї немає ринків, а значить і ліквідності.
 • По-третє , необхідно відвідати офіційний сайт монети (він тут теж вказаний) та вивчити яка основна ідея та унікальність проекту. Це дуже важливо, тому що монет пустушок, або не витримують конкуренції на цьому ринку достатньо. Проведіть загальний огляд ринку і з’ясуйте чи багато конкурентів? Що робить його сильнішим чи слабшим? Чи існують зовнішні фактори, які можуть вплинути на проект або його ринкову категорію?
 • По-четверте , потрібно вивчити WhitePaper, дорожню карту та команду проекту. Особи, що стоять за криптопроектом, дуже важливі. Сильна, авторитетна команда, що має досвід і ноу-хау, може стати ще більш вагомим фактором, ніж сама інноваційна ідея. Актив, відчайдушно необхідний у просторі, але очолюваний недосвідченою командою, може реалізувати свій потенціал. Оцініть поточний стан розвитку проекту та які його плани на майбутнє. Які короткострокові та довгострокові цілі були поставлені? Чого вони досягнуть і коли?
 • По-п’яте , необхідно зайти в офіційні акаунти проекту та подивитися наскільки активно команда просуває свій продукт. Як правило, це акаунти в Twitter, Medium та Telegram. Перевірте, наскільки активно співтовариство? Які основні ідеї, якими діляться послідовники та критики? Чи бачать вони потенціал у монеті? Успіх будь-якого криптовалютного проекту дуже залежить від його спільноти та відданої армії шанувальників. Сильна підтримка свідчить про справжній інтерес та довіру, тому спільноти є послами проекту та допомагають проекту розвиватися.

Тільки після вивчення всіх цих питань та у зв’язці з різними факторами, можна приймати рішення про купівлю криптовалюти. Зрозуміло, що на цьому ринку залізних гарантій бути не може, але все-таки, дотримуючись певних рекомендацій і правил, ви матимете набагато більшу ймовірність у збереженні та примноженні свого капіталу.

Як інвестувати у криптовалюту?

Інвестувати у криптовалюту можна по-різному. Ви можете купувати її через обмінники , біржі криптовалют або через послуги P2P . Ми рекомендуємо використовувати біржі, оскільки це найбільш професійні та ліквідні ринки.

Також непоганий варіант для початківців це криптовалютні обмінники. Один із найбільш довгограючих на ринку – це обмінник Матбі . Там є близько 50 монет, які вже мають якийсь авторитет і є відносно надійним інструментом для інвестування у криптовалютному світі.

Матбі надає кожному зареєстрованому користувачеві гаманці для кількох криптовалютів. Це повноцінні гаманці, які мають зрозумілий веб-інтерфейс. З них просто відправити монети, на них легко прийняти криптовалюту. Можливий вибір пріоритету транзакції: низький, середній та високий. Чим вищий пріоритет, тим більшу комісію мережі доведеться заплатити, але й тим вища швидкість проведення операції. Гаманці в Матбі захищені трифакторною автентифікацією: за пін-кодом, смс-паролем, email-паролем. Не знаючи трьох кодів, не можна вивести гроші.

 

Обмінник Матбі дозволяє реалізувати стратегію довгострокового інвестування у криптовалюти. Така стратегія має назву HODL. Якщо у користувача виникнуть питання, то команда підготувала докладну відеоінструкцію . Однак якщо мається на увазі постійна купівля та продаж монет, то краще використовувати кріптовалютні біржі в силу кращого курсу.

Найпопулярнішими біржами на даний момент є Binance , Okex , Gate.io та Exmo . Кожна з них має свої переваги, але хороший інвестор має акаунти на всіх біржах, і використовує всі їхні можливості.

Але не можна просто так прийти щось купити. Ви повинні навчитися аналізувати графік та розуміти, коли потрібно купувати, а коли продавати. Дуже важлива точка входу в криптовалюту та вміння фіксувати прибуток. Ми написали невеликий довідник трейдера з основними поняттями та визначеннями. Сподіваємось, він допоможе вам зрозуміти основні моменти та навчитися правильно торгувати.

 

Але все ж таки є й інші моменти, на які варто звертати увагу при виборі криптовалюти для інвестицій:

 • Вартість . Вартість криптовалюти важлива, але не повинна бути головним фактором при ухваленні остаточного рішення. Трендові монети можуть бути переоцінені через галас. З іншого боку, дешеві монети можуть бути сплячими гігантами з безмежним майбутнім потенціалом.
 • Торговий обсяг . Обсяг торгів показує, наскільки активним є криптовалютний ринок. Він показує загальну вартість монет, проданих за певний період, зазвичай добовий обсяг на крипто-біржах . Великий обсяг, як правило, є високим попитом на криптовалюту. Це означає, що ринок ліквідний, і на ньому достатньо покупців та продавців, щоб виконувати ордери. Навіть якщо попит веде ціну вгору чи вниз у разі панічного продажу, це все одно відбувається набагато плавніше, ніж на ринку з низьким обсягом продажів. Низький попит і, відповідно, обсяг свідчить про проблеми з купівлею чи продажем активів за конкурентними цінами.
 • Ринкова капіталізація . Криптовалюти ранжуються за розміром їхньої ринкової капіталізації. Ринкова капіталізація показує загальну вартість монет, які перебувають у обороті. Капіталізація розраховується шляхом множення загальної суми певної криптовалюти, що у зверненні, з її поточну ціну. Ринкова капіталізація є важливим критерієм вибору криптовалюти для інвестування, оскільки вона допомагає визначити силу конкретної валюти. Різні монети з капіталізацією мають різний потенціал зростання, рівні ризику та прибутковість.

 

Для визначення перспективної криптовалюти слід звертати увагу на її призначення. Функція проекту має бути ясною та зрозумілою, навіть якщо це складна технологія чи складна у розробці система. Система повинна мати реальне застосування та вирішувати реальні проблеми як на крипторинку, так і в інших сферах.

Яку криптовалюту інвестувати?

На це запитання ви маєте відповісти самі. На цьому ринку робити прогнози справа невдячна та марна. Проведіть власний аналіз, який допоможе вам вибрати криптовалюту для інвестицій.

Але ми дамо вам ще кілька порад:

 1. Не кладіть всі яйця в один кошик , а диверсифікуйте портфель. Що це означає? — Це означає, що ваш портфель має бути збалансованим. Тобто не потрібно купувати одну монету на всю суму. Виділіть чотири перспективні монети та закупіться кожною з них на 25%. Для чого це потрібно? — Для того, щоб коли одна монета падає, а інша росте, ви можете продати ту, що росте, і підкупити ту, що падає, але вже за нижчою ціною. Таким чином, усереднивши загальну вартість, ви обов’язково вийдете у плюс.
 2. Завжди шукайте точку входу і не бійтеся сидіти у фіаті. Не поспішайте щось купувати. Гарантований плюс можна отримати тоді, коли ви купуєте монету на сильному падінні, наприклад вона впала на 20% і знаходиться в червоній зоні. Тобто з ями злетіти легше.
 3. Якщо ви зрозуміли, що ринок падає, продавайте одразу . Не чекайте, поки ваш актив зовсім впаде. Не слід чекати дива при загальному падінні. Продавайте, упокорюйтеся зі збитком, чекайте зручної точки входу або шукайте іншу мету. Інакше збиток може бути набагато більшим.

 

Пам’ятайте, що ринок криптовалют завжди циклічний, і якщо сьогодні щось зростає, завтра воно падатиме, і навпаки. Цикли цього ринку бувають різні. Але хороший інвестор вміє чекати і ловити добрі моменти для покупки.

Яку криптовалюту вибрати для інвестування?

Щоб вибрати криптовалюту для інвестування, потрібно дотримуватись вищевикладених правил і не приймати емоційних рішень. Відстежуйте та контролюйте свій інвестиційний прогрес, і лише після цього розширюйте свій портфель.

Як ви вже зрозуміли, початковий аналіз монети перед інвестицією — дуже важлива процедура, яка допоможе безпосередньо спрогнозувати зростання ваших інвестицій. Адже якщо вкласти свої гроші не в той актив, можна втратити все і після залишитися ні з чим.

Вивчайте світ криптовалют, читайте інформацію на нашому сайті, стежте за новинами , і тоді у вас все вийде. Сподіваємося, ця стаття буде корисною, і ми зможемо вберегти вас від багатьох неприпустимих помилок.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close