Найкращі материнські плати для майнінгу у 2022 році

Видобуток криптовалют відеокартами (графічними процесорами, ДП або GPU) вимагає монтажу так званих “ригів” – установок з комп’ютерних комплектуючих. До списку необхідного обладнання для збирання таких ферм входять материнські плати (від англ. Motherboard). Вони дозволяють збирати окремі комплектуючі в цілісні установки.

Варто розглянути топ найкращих материнських плат для майнінгу у 2022 році. Це дозволить краще розібратися у їхніх технічних параметрах.

Найкращі виробники материнських плат для майнінгу

Станом на 29 квітня 2022 року на ринку комп’ютерних комплектуючих працюють десятки виробників. Але є 5 основних популярних виробників материнських плат:

 • GIGABYTE.
 • ASRock.
 • MSI.
 • ASUS.
 • Biostar.

GIGABYTE

Корпорація заснована генеральним директором Е Пейченом у 1986 році у Тайвані. Компанія працює у сфері комп’ютерної техніки та електроніки. На 29 квітня 2022 року IT-корпорація виробляє такі комплектуючі:

 • Комп’ютерні плати
 • Відеокарти.
 • Периферія для персональних комп’ютерів.

До холдингу Gigabyte входять і галузеві дочірні компанії.

НАЗВАОПИС
Gigabyte CommunicationsВиробляє смартфони та комунікатори. 2006 року отримала права на торгову марку GSmart.
Gigazone InternationalВипускає монітори під брендом ENVISION, корпуси для комп’ютерів, блоки живлення та комплектуючі для охолодження центральних процесорів (ЦП чи CPU).
G-стильРозробляє та випускає планшетні комп’ютери та ноутбуки.

Проте російським споживачам найбільш відома саме материнська компанія. Вона випускає довговічні системні плати найвищої якості. Частка товарів Gigabyte на російському ринку материнок становить більше 30%. Проте на 29 квітня 2022 року точні відомості залишаються невідомими.

ASRock

Це дочірня компанія виробника комп’ютерних комплектуючих та електроніки ASUS. Корпорація заснована у Тайвані у 2002 році. Керівник ASRock – Тед Сюй Шічан.

У 2002 році завданням ІТ-корпорації було випередження компаній типу Foxconn, які домінували на OEM-ринку («оригінальних виробників обладнання»). Проте вже у 2007-му ASRock провела IPO . Цінні папери компанії стали торгуватися TWSE. З цієї причини у 2010 році виробник комп’ютерних комплектуючих Pegatron Corporation придбав ASRock.

У жовтні 2012 року ASUS побажала викупити колишню дочірню корпорацію назад. Проте угода так і не відбулася.

На 29 квітня 2022 року велику частину продуктів ASRock займають:

 • Комп’ютерні плати Вже 2011 року ASRock стала третім за величиною виробником материнок у світі. Але навіть до квітня 2022-го виробник не зміг наздогнати GIGABYTE та ASUS.
 • Відеокарти. У 2018 році ASRock стала партнером AMD. В результаті IT-компанія представила нове сімейство GPU під назвою Phantom Gaming. Навесні 2022 останніми представниками лінійки є відеокарти Radeon RX 6000.

MSI

Ця компанія працює з 22 жовтня 1986 року. Її заснував Сюй Сіан. Трохи пізніше, після створення IT-компанії, штаб-квартира MSI була перебазована до міста Тайбей (Тайвань).

2022 року MSI вважається лідером серед виробників електроніки. При цьому останні кілька років IT-корпорація працює в напрямку ігрового обладнання. Вона виробляє:

 • Ноутбуки для гравців.
 • Потужні GPU.
 • Системні плати та інше обладнання.

Багато материнки від MSI інтегрована технологія CoreCell. Вона включає 4 рішення:

 • Speedster. Збільшує гнучкість налаштувань BIOS.
 • BuzzFree. Знижує шум комп’ютера методом автоматичного регулювання швидкості обертання крильчаток у кулерів.
 • PowerPro. Знижує енергоспоживання ПК шляхом економічного управління харчуванням.
 • LifePro. Збільшує термін служби плат та інших основних комплектуючих типу процесорів шляхом контролю поточних станів.

ASUS

Ця міжнародна компанія заснована 2 квітня 1989 року. Її заснували 4 колишні інженери з обладнання з компанії Acer:

 • Т. Х. Тунг.
 • Тед Хсу.
 • Уейн Сіє.
 • М.Т. Ляо.

Спочатку AsusTek розробляла лише комп’ютерні плати. Але в 2000-х роках компанія стала розширювати асортимент продуктів, що випускаються. Таким чином AsusTek змінила свою спеціалізацію на всю галузь комп’ютерної електроніки. З цієї причини в 2022 році AsusTek вважається одним з найкращих виробників комплектуючих та готових продуктів.

Дочірні корпорації AsusTek (Pegatron і Unihan) постачають свою електроніку компаніям Sony, Apple, Alienware тощо.

Biostar

Ця корпорація також заснована у 1986 році в Тайвані. 2022-го чинним генеральним директором компанії та головою правління є Міньї Ван.

IT-корпорація Biostar працює у галузі електроніки. У 2022 році вона випускає обладнання зі списку:

 • Системні плати
 • Відеокарти.
 • Плати розширення.
 • Навушники.
 • Термопасти.
 • Промислові комп’ютери
 • Домашні кінотеатри та інше електронне обладнання.

Biostar – партнер Nvidia першого рівня майже 18 років. Громадськість дізналася про цю новину 1 серпня 2004 року. Тоді керівник IT-компанії заявив, що Biostar працюватиме з Nvidia над новими графічними рішеннями.

Влітку 2007 року виробник Biostar першим представив світові материнку з гібридним сокетом AM2/AM2+. За допомогою останнього нові комплектуючі стали підтримувати відразу два популярні тоді процесори – Athlon 64 і AMD Phenom.

Рейтинг материнських плат для майнінгу у 2022 році

Вони бувають 3 основних категорій:

 • Прості.
 • Ігрові.
 • Спеціальні для майнінгу.

При цьому кожне комплектуюче має десятки своїх технічних характеристик. В результаті вибір материнської плати для майнінг стає складним процесом. Але в основному потрібно враховувати потужність живлення та кількість інтерфейсів для встановлення відеокарт – PCI-e (PCI Express). Кількість останніх визначає максимальний потенційний хешрейт майбутньої ферми.

На 12 відеокарт і більше

На 29 квітня 2022 року материнки з 12 інтерфейсами PCI Express вважаються найкращими. Також частина топових моделей оснащена великою кількістю роз’ємом для ГП.

Материнки на 12 GPU и более:

 • ASRock H110 Pro BTC +.
 • GIGABYTE GA-B250-FinTech.
 • MSI B360-F PRO.

ASRock H110 Pro BTC +

На цьому комплектуючі встановлено 1 сокет LGA1151. Він дозволяє встановлювати ЦП від Intel шостого та сьомого поколінь типу Core i3 6100 OEM та інших. Також у розглянуту материнську плату інтегрований чіпсет Intel H110 з BIOS (БІОС або БСВВ) виду AMI. Підтримка технологій SLI та CrossFire відсутня.

H110 Pro BTC+ має 2 інтерфейси для ОЗУ покоління DDR4 стандарту DIMM. Ліміт підтримуваної частоти роботи оперативної пам’яті дорівнює 2400 МГц. Максимальний обсяг DRAM становить 32 гігабайти. Встановлені DIMM можуть працювати паралельно.

У H110 Pro BTC+ вбудовані 1 інтерфейс PCI Express x16 та 12 слотів PCI-e x1. Власник може використовувати одразу всі 13 роз’ємів. Інтегровані PCI-e працюють одночасно.

Розглядається материнка розроблена з форм-фактором типу ATX. Основне харчування системи здійснюється за допомогою 24-pin. Процесор підключається через 8-піновий провід. Також H110 Pro BTC+ підтримує UEFI – інтерфейс між ОС персонального комп’ютера та мікропрограмами.

GIGABYTE GA-B250-FinTech

У цю материнську плату для майнінгу на 12 відеокарт також вбудований 1 роз’єм LGA1151. Однак вона використовує інший чіпсет від Intel – B250 з БСВВ типу AMI. У даній платі також немає підтримки SLI та CrossFire.

У GA-B250-FinTech інтегровані 4 інтерфейси для DRAM покоління DDR4 типу DIMM. Підтримується ОЗУ із частотою роботи до 2400 МГц. Загальний ліміт обсягу DRAM становить 64 гігабайти. У цьому материнка підтримує двоканальний режим роботи модулів ОЗУ.

GA-B250-FinTech має 1 інтерфейс PCI-e x16 та 11 слотів PCI Express x1. Майнер здатний задіяти їх одночасно.

Форм-фактор GA-B250-FinTech – ATX. Сама комп’ютерна плата підживлюється через конектор 24-pin, а ЦП через 8-піновий кабель. Також материнка підтримує інтерфейс UEFI.

MSI B360-F PRO

У цю системну плату вбудований 1 сокет LGA1151 v2. Він підтримує всі процесори Intel восьмого та дев’ятого поколінь. Також ця материнка має чіпсет Intel B360. Він має БІОС виду AMI. Але у B360-F PRO немає підтримки CrossFire та SLI.

B360-F PRO підтримує до двох модулів оперативної пам’яті. У цьому максимальна частота роботи DRAM має перевищувати 2666 МГц. Ліміт ОЗУ, що встановлюється, дорівнює 32 гігабайтам. Існує підтримка двоканального режиму роботи DRAM.

B360-F PRO оснащена 1 роз’ємом PCI Express x16 та 17 інтерфейсами PCI-e x1. З цієї причини клуня з такою материнкою може складатися з 18 відеокарт. Але зібрати потужну ферму без райзерів (перехідників для підключення GPU) не вдасться.

B360-F PRO має форм-фактор стандарту ATX. Материнка харчується за допомогою 24-пінового конектора. Для підключення CPU ж потрібний кабель 8-pin. Є підтримка UEFI.

На 4-8 відеокарт

Майнінгова ферма з 9 відеокарт і більше коштує понад 1 млн. Але не всі криптовалютні здобувачі планують витрачати на складання клунь багато грошей. Деяким майнерам вистачає 5 відеокарт, або максимум 8. Для таких ферм підходять такі комп’ютерні плати:

 • Барвистий C.B250A-BTC PLUS YV20.
 • ASRock B450 Pro4.
 • Asus Prime Z490-P.

Барвистий C.B250A-BTC PLUS YV20

Дана материнська плата для майнінгу на 8 відеокарт має сокет LGA1151. Вона має чіпсет Intel B250.

На C.B250A-BTC PLUS YV20 є лише 1 слот під DDR4 SO-DIMM (компактну версію стандартних модулів пам’яті). З цієї причини немає двоканального режиму роботи DRAM. Також частота роботи ОЗУ має бути вище 2400 МГц. Максимальний обсяг DRAM складає 16 гігабайт.

Усього в C.B250A-BTC PLUS YV20 вбудовано 8 повнорозмірних (x16) роз’ємів PCI-e версії 3.0. З цієї причини для живлення відеокарт, що підключаються, не потрібні райзери.

C.B250A-BTC PLUS YV20 створений із нестандартним форм-фактором. Системна плата має розмір 48,5 см x 19,5 см. Також для підключення материнки потрібен 12-вольтний блок живлення серверного типу з 8 кабелями типу 6-pin. Центральний процесор з’єднується з пристроєм через 4-піновий провід. Також материнка не підтримує UEFI.

ASRock B450 Pro4

Дана материнська плата для майнінгу на 6 відеокарт оснащена 1 сокетом AM4. Тому комплектуюче підтримує всі ЦП від AMD серії Ryzen. B450 Pro4 має чіпсет AMD B450. Він надає системі BIOS типу AMI. Також чіпсет підтримує технологію CrossFire X.

B450 Pro4 має 4 слоти під ОЗУ DDR4 стандарту DIMM. Встановлені планки можуть працювати паралельно. Максимальна частота DRAM — 3200 МГц. Об’єм пам’яті обмежений 64 гігабайтами.

Також комп’ютерна плата оснащена 2 роз’ємами PCI-e x16 та 4 слотами PCI Express x1. Вони працюють паралельно, тому одночасно добувати криптовалюту можуть одразу 6 відеокарт. Однак для підключення 6 GPU будуть потрібні райзери.

B450 Pro4 має форм-фактор стандарту ATX. Для живлення використовується конектор 24-pin. Для підключення процесора застосовується 8-піновий гніздо. Підтримується UEFI.

ASUS Prime Z490-P

У це комплектуюче вбудований 1 сокет типу LGA1200. З його допомогою можна підключати процесори Intel Core i9, i7, i5 та i3, а також Pentium та Celeron десятого та одинадцятого поколінь. У Prime Z490-P використовується чіпсет Intel Z490 Express. Він підтримує технологію 2-way CrossFire. Також чіпсет надає майнінгової ферми БССВ виду AMI.

У Prime Z490-P вбудовані 4 роз’єми для DDR4 стандарту DIMM. Максимальна частота, що підтримується, дорівнює 4600 МГц. Встановлені DIMM можуть працювати паралельно. Ліміт ОЗУ дорівнює 128 гігабайтам.

Через 2 PCI Express x16 та 4 PCI-e x1 до ASUS Prime Z490-P можна підключити до 6 графічних процесорів. Але для одночасної роботи 6 GPU потрібні райзери.

Prime Z490-P має форм-фактор ATX. Материнка з’єднується з блоком живлення через основний 24-піновий конектор. Для підключення CPU від Intel використовується кабель 8-pin + 4-pin. Також комп’ютерна плата підтримує:

 • Hyper-Threading (технологія одночасної багатопоточності від Intel).
 • UEFI.

Найкращі бюджетні материнські плати для майнінгу

При купівлі обладнання для ферми з видобутку криптовалютних активів заради невеликого додаткового заробітку не варто витрачати на комплектоване і ₽15 тис. Краще вибрати бюджетну материнку типу:

 • ASRock B450M Pro4.
 • ASRock B550 Phantom Gaming 4.
 • ASUS TUF GAMING B450M-PRO II.

ASRock B450M Pro4

На 29 квітня 2022 року ціна цього комплектуючого становить ₽6397. Материнка має сокет версії AM4. Цей інтерфейс підтримує усі процесори лінійки Ryzen від виробника AMD.

B450M Pro4 оснащена чіпсетом від AMD – B450. Він підтримує технологію CrossFire X. Також чіпсет має БССВ типу AMI.

B450M Pro4 можна встановити до 4 планок DRAM покоління DDR4 стандарту DIMM. Діапазон частот роботи, що підтримуються, становить 2133-3200 МГц. Система з цією материнською платою може мати до 128 гігабайт DRAM. Встановлені планки ОЗУ можуть працювати паралельно.

Всього в B450M Pro4 можна вмонтувати 3 відеокарти – 1 через слот PCI-e x1 та 2 через роз’єми PCI Express x16.

Система, що розглядається, має формат micro-ATX. Вона живиться за допомогою інтерфейсу 24-pin. Для підключення процесора потрібно експлуатувати 8-піновий кабель. Плата підтримує UEFI.

ASRock B550 Phantom Gaming 4

Ця системна плата ASRock для майнінгу коштує ₽9592 у середньому. Вона має сокет версії AM4 та підтримує всі процесори Ryzen від AMD.

Материнка оснащена чіпсетом від AMD-B550. Він має підтримку технології CrossFire X. Тип БІОС – AMI.

B550 Phantom Gaming 4 можна монтувати до 4 модулів оперативної пам’яті покоління DDR4 стандарту DIMM. Діапазон підтримуваних частот DRAM дорівнює 2133-4533 МГц. Є ліміт обсягу пам’яті – 128 гігабайт. Материнка також підтримує двоканальний режим роботи DRAM.

В B550 Phantom Gaming 4 можна встановлювати до 4 GPU – 2 через інтерфейси PCI Express x1 та 2 через PCI-e x16.

Материнська плата має форм-фактор типу ATX. B550 Phantom Gaming 4 живиться через 24-піновий кабель. Процесор можна підключити через інтерфейс 8-pin + 4-pin. Плата підтримує UEFI.

ASUS TUF GAMING B450M-PRO II

Ціна цієї материнської плати ASUS для майнінгу дорівнює ₽9037 у середньому. Вона має сокет формату AM4, що дає змогу встановлювати будь-які процесори лінійки Ryzen від AMD.

Плата оснащена чіпсетом B450 від AMD та підтримує технологію CrossFire X. Також у материнку інтегрований BIOS виду AMI.

TUF GAMING B450M-PRO II підтримує до чотирьох планок ОЗУ четвертого покоління стандарту DIMM. Діапазон робочих частот становить 2133-4400 МГц. Максимальний ліміт ОЗУ дорівнює 128 гігабайтам. Також плата підтримує паралельний багатоканальний режим DRAM.

Материнка має 3 слоти розширення для підключення графічних процесорів – 1 інтерфейс PCI Express x1 та 2 роз’єми PCI-e x16.

У TUF GAMING B450M-PRO II невеликі розміри – форм-фактор microATX. Ця материнська плата живиться через інтерфейс 24-pin. ЦП підключається через 8-піновий роз’єм. Є підтримка UEFI.

Поради щодо вибору материнської плати

Ці комплектуючі мають 5 основних параметрів. Показники даних параметрів визначають можливості ферми, що збирається. В результаті новачки рідко розуміють, які материнські плати вибрати для майнінгу 2022 року.

Не потрібно повністю розумітися на технічних аспектах комплектуючих. Ось 5 порад щодо вибору материнки для майнінгу:

 • Сокет. Краще вибирати материнки за допомогою ЦП останніх поколінь. На 29 квітня 2022 популярні версії сокетів – це LGA1200 (CPU від Intel) та AM4 (AMD).
 • PCI-e. Кількість цих інтерфейсів відображає можливу кількість GPU для підключення. Варто вибирати материнки для майнінгу на 4 відеокарти (і більше) із PCI Express мінімум покоління 3.0.
 • DRAM. Для майнінгу рекомендується мінімальний обсяг ОЗП 16 гігабайт. Найменше значення може погано позначитися на продуктивності, а більше немає сенсу (порожня витрата грошей).
 • Форм-фактор. Рекомендований розмір системної плати – ATX або великий нестандартний. Зібрати клунь для майнінгу з такою материнкою набагато простіше.
 • Живлення. Видобуток криптовалют надає велике електричне навантаження обладнання ферми. З цієї причини варто вибирати спеціальні душі для майнінгу або просто з посиленим стабільним харчуванням.

Резюме

У майнінговому клуні материнка виступає в ролі основної проміжної ланки між рештою обладнання. Без системної комп’ютерної плати зібрати ферму для видобутку цифрових активів не можна. Також експлуатована материнка впливає на обчислювальну потужність клуні. Це її технічними можливостями, допускають установку тих чи інших комп’ютерних комплектуючих.

При виборі материнської плати для видобутку віртуальних активів слід звертати увагу на 5 основних параметрів:

 • Тип сокета.
 • Число та покоління інтегрованих роз’ємів PCI-e.
 • Максимально допустимий обсяг ОЗП.
 • Форм-фактор.
 • Потужність та стабільність харчування.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close