Який інтернет потрібен для майнінг-ферми

Видобуток цифрових валют розпочався у 2009 році разом з появою першого блокчейну – Bitcoin. Для майнінг спочатку використовувалися центральні процесори (ЦП). Проте на травень 2022 року криптодобування частіше проводиться на відеокартах (GPU) та пристроях ASIC. Крім обчислювального обладнання, потрібне підключення до Інтернету. Це необхідно для синхронізації з блокчейном та обміном інформацією з пулом. Без введених даних неможливо визначити, яка мінімальна швидкість інтернету потрібна для майнінг-ферми. Це залежить від обчислювальних пристроїв та їх кількості.

Параметри інтернету для майнінгу

У 2022 році більшість провайдерів пропонують безлімітне підключення до мережі. Тому інтернет-трафіку буде достатньо. Єдиний критерій при виборі провайдера – стабільне з’єднання. Для майнінг-ферми підійде повільний, але незмінний інтернет. Відповідно, навпаки: заробіток із видобутку знижується, якщо трафік періодично переривається.

Також майнери враховують пінг. Затримки під час передачі інформації призводять до відторгнення блокчейном знайдених хешей.

Скільки інтернету споживає майнінгова ферма

Це залежить від загальної потужності обчислювального обладнання . Чим вище хешрейт , тим більше потрібно трафіку. Наприклад, 5 відеокарт NVIDIA GeForce RTX 3070 будуть витрачати до 840 Мбайт на добу (50 Кбайт/с). Один графічний адаптер споживає приблизно 10 Кб трафіку за секунду. Можна майнути через мобільний інтернет (середня швидкість – 3 Мб/с). Головне – стабільне з’єднання. Без підключення до мережі процес криптодобування буде зупинено.

Промислові майнінг-ферми складаються з тисяч пристроїв. Тому для їх роботи потрібно більше інтернет-трафіку. Наприклад, на фермі працюють 2000 відеокарт RTX 3070. Для їхнього стабільного функціонування знадобиться швидкість 20 Мб/с. Але частіше обладнання на великих фермах з видобутку цифрових активів підключають широкосмугової мережі (до 4 Гб/с).

Щоб порахувати, скільки інтернету потрібно для майнінгу криптовалют в операційній системі Windows 10, потрібно:

 1. Запустити ферму. Вона має пропрацювати 24 години.
 2. Далі натиснути кнопку “Пуск”.
 3. Ввести «Параметри» та відкрити їх.
 4. Клікнути по «Мережі та Інтернету».
 5. Натиснути «Використання даних». Відкриється вікно з програмами, які витрачали мережевий трафік протягом останніх 30 днів.
 6. Знайти використану програму для майнінгу. Праворуч від її назви буде вказано кількість витраченого трафіку.

Вплив швидкості інтернету та пінгу

Підключення до мережі потрібне для синхронізації власної копії блокчейна з іншими майнерами . У цей момент проводиться звіряння шар (share) і отриманих хешей в ході випадкового підбору. Чи впливає швидкість інтернету на майнінг? Ні, однак її має бути достатньо. Для домашньої ферми вистачить інтернет-трафіку від будь-якого провайдера (у містах та селищах). Головне – стабільне підключення. Це необхідно для безперебійної синхронізації з блокчейном.

Кожен майнер здатний перевірити швидкість інтернет-трафіку у спеціальних сервісах:

 • SpeedTest.
 • 2IP.
 • Тест Ping.

Пінг – це затримка під час обміну пакетами між користувачем та сервером. Він вимірюється у мілісекундах (мс). Рекомендований пінг для майнінгу – не більше 200 мс. Інакше блокчейн не прийматиме частину підібраних хешей.

Як розрахувати пінг до пулу

Видобувати цифрову валюту наодинці неефективно. Тому майнери об’єднують хешрейт через спеціальні сервіси – пули . Заробіток із криптодобування ділиться між їхніми учасниками. При виборі майнінг-пулу важливо враховувати пінг. Розрахувати його можна попередньо через командний рядок (у системі Windows):

 1. Для початку потрібно натиснути одночасно клавіші Win та R. Тоді відкриється форма “Виконати”.
 2. У рядку користувач вводить cmd. Запускається командний рядок.
 3. У ній потрібно ввести ping та адресу сервісу (наприклад, emcd.io).

Ця команда запустить процедуру обміну пакетами. В результаті програма виведе мінімальний, максимальний та середній пінг для вказаного сервісу.

Пінг залежить від фізичної віддаленості серверів компанії. Що далі вони розташовані, то вище затримка під час обміну інформацією. Пулов для майнінгу багато, що дозволяє добувачу криптовалют знайти відповідний. А великі мають сервери у різних країнах. У цьому випадку провайдер підключає користувача до найближчого.

Як зменшити пінг до сервера

Високі затримки обміну даними із сервером пула призводять до відторгнення хеш блокчейном. Тому майнеру потрібно досягти мінімального пінгу. У цьому можуть допомогти такі дії:

 • Закриття непотрібних фонових завдань.
 • Відмова від вай-фаю та перехід на кабельне з’єднання. Іноді Wi-Fi-роутери гальмують обмін пакетами із сервером.
 • Оновлення драйверів мережі. Застарілі програми можуть працювати неправильно або видавати помилку.
 • Перевірте комп’ютер на наявність вірусів. Шкідливі програми забивають трафік завантаженням та передачею інформації.
 • Зміна провайдера. Хороший інтернет-постачальник використовує якісне обладнання (проводи, комутатори та інше). Можливо, високий пінг при видобутку криптовалюту обумовлений економією провайдера на ньому.
 • Зміна майнінг-пулу. Сервера проекту можуть бути далеко від видобутника цифрових активів.

Яка швидкість інтернету потрібна для майнінгу

Ферма з видобутку цифрової валюти потребує постійного підключення до мережі. Важливо не тільки визначити, скільки інтернету споживає майнінг, а й вибрати оптимальний формат підключення. У далеких регіонах Росії рекомендовано підключити мобільний 4G-зв’язок або супутниковий інтернет (VSAT). Вони можуть забезпечити достатню швидкість мережі.

Оптимальний тип підключення

Спосіб з’єднання залежить від місця знаходження майнінг-ферми. Наприклад, у великих населених пунктах (селищах, містах) можна застосовувати мобільний зв’язок, підключення через кручену пару або роутер. Також для видобутку криптовалют підійде будь-яка з цих технологій:

 • 2G з GPRS. Максимальна швидкість – 172,1 Кбіт/с. Досить для криптодобування на 1-2 відеокартах.
 • 3G із HSPA+. Швидкість передачі досягає 42 Мбіт/с. Цього достатньо для підключення більшості домашніх майнінг-ферм.
 • 4G. Теоретично цей канал зв’язку здатний розвивати швидкість до 1 Гбіт/с. Проте на практиці показник нижчий – до 100 Мбіт/с.
 • ISDN. До 128 Кбит/с.
 • Dial-Up. До 56 Кбит/с.

Частина майнерів використовують 3G модеми, якщо ферма розташовується недалеко від вежі зв’язку. Вони дозволяють отримати стабільне бездротове з’єднання.

Мережеве обладнання майнінг-ферми

Для видобутку цифрової валюти потрібне інтернет-з’єднання. Його забезпечує мережеве обладнання, яке має різні характеристики та призначення. Сенсу у виборі типу з’єднання немає, якщо швидкості достатньо. Види підключення представлені в таблиці нижче (актуальні на травень 2022).

ТИППІДВИДШВИДКІСТЬ (ТЕОРЕТИЧНА)
ПровіднийВитая параДо 10 Гбіт/с
Провід телефону1,5-24 Мбіт/с
Коаксіальний кабельДо 10 Мбіт/с
Оптоволоконний провідДо 255 Тбит/с (получена в лаборатории)
Бездротовий3GДо 42 Мбіт/с
4GДо 100 Мбіт/с
5G1-2 Гбіт/с
Wi-FiДо 6,93 Гбіт/с

Мережеві кабелі

Найчастіше маленькі майнінг-ферми розміщують у міській квартирі, заміському будинку, гаражі. Провайдери забезпечують мешканців інтернет-з’єднанням так:

 • Оператор зв’язку веде до будівлі оптоволоконний кабель. Його підключають до спеціального модему у під’їзді.
 • У житлові приміщення співробітники компанії-провайдера проводять кручені пари.

Кабель нерідко підключають до домашнього роутера, що дозволяє під’єднати до мережі одночасно всі пристрої (ферму для майнінгу, комп’ютери та іншу техніку). Це робиться за допомогою LAN-кабелів (патч-кордів).

Підключати обчислювальне обладнання на дачі або, наприклад, у гаражі краще також через пару. Цей кабель забезпечує стабільний, швидкий інтернет. Оптоволокно дорого коштує, тому використовувати його в побутових умовах немає сенсу. А швидкість передачі на практиці буде аналогічною.

Wi-Fi роутери та адаптери

Займатися видобутком цифрових валют можна бездротовою мережею. Для цього необхідно встановити Wi-Fi-роутер. До нього підключається кручена пара або 4G-модем (за наявності USB-порту у пристрої). Дозволяється використовувати 3G, але якщо близько розташована вежа зв’язку. Проте будь-який Ethernet-кабель забезпечить стабільніше з’єднання, ніж модем.

Wi-Fi-адаптери приймають бездротовий сигнал. Вони вставляються в USB-роз’єми материнських плат, встановлених у клуні з відеокартами. Далі потрібно:

 1. Дочекайтеся синхронізації обладнання.
 2. Зайти до «Диспетчера пристроїв».
 3. Відкрити «Мережні адаптери».
 4. Оновити драйвери для кожного знайденого пристрою.

Встановити системний софт можна самому. Проте завантажувати драйвера потрібно лише із сайту виробника Wi-Fi-адаптерів. В іншому випадку є можливість завантажити віруси.

Бездротові мережі менш стійкі і схильні до зламів. Тому застосовувати для майнінг потрібно обережно.

Як вибрати та налаштувати роутер

На травень 2022 року більшість із них мала достатню пропускну здатність для видобутку криптоактивів. Для домашньої майнінг-ферми купують роутер зі швидкістю від 50 Мбіт/с та мінімум 2 антенами. Також різняться кількістю портів LAN для підключення кабелів (часто 4-8). При застосуванні провідного з’єднання з роутером майнери враховують цей момент.

Складнощі при настроюванні інтернету

Нерідко після підключення роутера до обчислювального обладнання не вимагає змін у параметрах роботи. Але іноді у майнерів-початківців виникають проблеми.

Конфігурація адаптера

Є користувачі, яким не подобаються дроти, тому вибирають бездротові мережі. Однак Wi-Fi-адаптери, що приймають сигнал, дають збої. Це усувається завдяки наступним діям:

 1. Перейти до «Диспетчера пристроїв», натиснути «Мережні адаптери» та відкрити Wi-Fi Config.
 2. Потрібно змінити значення Performance на Wi-Fi.
 3. У формі Wireless Mode необхідно встановити IEEE 802.11 b/g.

Комутатор для кількох клунь

Другий нюанс – нестача LAN-портів для підключення всіх ригів на роутері. Якщо ця проблема виникає, то майнер купують комутатор. Він має багато роз’ємів (частіше 4-52). Його приєднують до роутера через LAN-кабель. Далі через комутатор підключають клуні до інтернет-мережі.

Автоматичний перезапуск ферми

Є програми, які стежать за роботою майнінг-ферми та сповіщають видобувача криптовалют. Програми здатні реагувати на конкретні події (наприклад, перегрівання техніки, збій з’єднання та інші). Однак у майнінгу найчастіше застосовують апаратні сторожові таймери (WatchDog). Ця мікросхема автономно зупинить та запустить ферму за певних умов.

Сторожовий таймер настроюється користувачем програмно. Користувач задає частоту перевірки обладнання та умову для зупинки. Приклад програмного налаштування: аналізувати інтернет-з’єднання кожні 10 секунд і перезапустити роутер, якщо зв’язку немає 3 хвилин. Для роботи вартового таймера потрібно внести його до списку автозавантаження (Windows).

Середня ціна на WatchDog у Росії становила близько ₽765 (станом на травень 2022 року).

Резюме

Як майнінг залежить від швидкості інтернету? Головне для роботи ферми з видобутку цифрових активів – стабільне підключення до мережі та низький пінг. А швидкість інтернету (якщо його вистачає) не впливає на майнінг. На 1 відеокарту потрібно близько 10 Кб/с, але на асик більше через високу продуктивність (30-150 Кб/с).

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close