Як відкрити криптовалютну біржу

Все, що потрібно знати про те, як організувати власну біржу біткоїнів.

Популярність біткоїну ( Bitcoin ) в останні роки значно зросла. Ентузіасти цифрової валюти називають його новим «золотим стандартом»; фінансисти прогнозують стрімке зростання курсу.

Не дивно, що все більше людей хочуть взяти участь у розвитку криптовалюти, доки не стало надто пізно. Але як це зробити? Є три найбільш поширені способи: майнінг , трейдинг/інвестування та прийом біткоінов як платежі за товари та послуги.

Раніше досягти успіху в майнінгу біткоїнів було набагато легше. Вимоги до обчислювальної потужності постійно зростають, і сьогодні практично неможливо добути біткоїни самостійно (для цього буде потрібно багатомільйонний бюджет та значні площі для розміщення обладнання).

В результаті два останні варіанти стають все популярнішими. Ентузіасти або реєструються на біржах на кшталт Coinbase , щоб купити біткоїни, або приймають криптовалюту як платіжний засіб, публікуючи фрагменти QR-коду на своїх сайтах або роздруковуючи їх на папері.

Зростання попиту на торгівлю та платежі біткоінами змусило багатьох відкрити власні біржі. Останні представляють відмінну можливість заробити непоганий дохід за рахунок стягнення комісії за проведення транзакцій (з кожної угоди та кожного платежу біржа утримує невеликий відсоток як винагороду).

Отже, що потрібно, щоб організувати власну біржу біткоїнів?

Про що треба насамперед подумати?

1. Необхідно вирішити, який ринок націлена ваша біржа. Чи працюватиме вона у глобальному масштабі, чи обмежиться конкретним регіоном чи країною. Крім того, потрібні відповідні дозволи та ліцензії для компанії, щоб сервіс відповідав вимогам та нормативам країн, у яких працюватиме.

Закони в кожній державі відрізняються, тому може знадобитися консультація експерта. Він підкаже, як краще дотриматися вимог до ліцензування та діяльності.

2. Компанії, що займаються обміном валют, повинні дотримуватись норм KYC. Норми KYC ( Know Your Customer , «знай свого клієнта») зобов’язують компанію перевіряти особи своїх клієнтів, збирати паспортні дані та іншу інформацію. Основна мета – протидія відмиванню грошей. Переконайтеся, що дотримуєтеся відповідних вимог рідної країни. Інакше одного разу перед дверима офісу може з’явитися поліція.

3. Для проведення платежів у класичних валютах знадобиться договір із банком або платіжною системою. Надійний банк із розвиненою онлайн-платформою – гарний вибір. Найбільш актуальна ця проблема в країнах, де більшість банків не можуть ініціювати транзакції онлайн. Деякі перекази займають до двох днів. Банк зі швидкими та ефективними розрахунками буде зручним для клієнтів компанії. Поповнення та вилучення коштів може бути реалізовано шляхом створення платіжного шлюзу або навіть за допомогою звичайних грошових переказів.

4. Для успішної роботи будь-яка біржа потребує ліквідності. Клієнти не наважуються розміщувати ордери чи поповнювати рахунки на майданчиках без явної торгової активності. Нові біржі природно стикаються з нестачею ліквідності. Є три поширені способи підвищити видиму ліквідність:

 • Імітувати торговельну активність на біржі, проводячи угоди між фіктивними гравцями;
 • Реалізувати інтерфейс API, що пов’язує ваш торговий майданчик з іншою біржею;
 • Приєднатися до мережі криптовалютних бірж, наприклад Trust-Deposit. Вона пов’язує ліквідність всіх бірж у мережі. Чим більше мережа, тим вища ліквідність.

5. Необхідно забезпечити безпеку. Біржа має гарантувати надійний захист грошей трейдерів та оператора, а також особисту інформацію клієнтів.

Витоку даних із криптовалютних бірж — серйозна проблема. Так, на сумнозвісній біржі Mt. Gox атака хакера залишалася непоміченою протягом багатьох років. В результаті було вкрадено 1% від загальної кількості біткоїнів у зверненні.

За даними Reuters , у період з 2009 по 2015 рік була зламана третина всіх існуючих криптовалютних бірж. Іншими словами, безпека має бути основним пріоритетом.

6. Зрештою, підтримка клієнтів – ще одна важлива складова успішної компанії. Персонал необхідний для збору особистих даних, відповідей на запитання клієнтів, обробки депозитів, виведення коштів у класичних валютах тощо. Оперативна підтримка гарантує, що клієнти зможуть торгувати та приносити компанії прибуток з моменту реєстрації.

Архітектура програмного забезпечення біткоін-біржі

Будь-яке ПЗ для роботи біржі має поєднувати у собі чотири різних компонента:

1. Торгове ядро

Торгове ядро ​​– основа будь-якої біржі. Воно формує книгу ордерів, поєднує ордери на купівлю/продаж, проводить транзакції та підраховує баланси. Без торгового ядра біржа зможе працювати. Тому слід приділити особливу увагу його функціональності та надійності, інакше після всіх зусиль замість біржі ви отримаєте порожню оболонку.

2. Інтерфейс користувача

Інтерфейс користувача (то, як виглядають торгова платформа та сайт) має бути зручним та інтуїтивно зрозумілим. Може здатися банальним, але головне завдання біржі – забезпечити клієнтам максимальну зручність роботи (натяк: чим простіше, тим краще). Крім того, дизайн повинен підходити для роботи на мобільних пристроях, адже використання планшетів та смартфонів постійно зростає.

Спеціальний додаток для мобільних пристроїв зробить біржу доступнішою і підвищить інтерес користувачів. В ідеалі інтерфейс повинен забезпечувати клієнту можливість:

 • Реєструватися та отримувати доступ до торгового рахунку ;
 • Поповнювати та виводити класичні валюти та криптовалюти;
 • переглядати книгу ордерів, минулі транзакції, відстежувати баланс, статистику тощо;
 • Переглядати графіки;
 • Виставляти ордери на купівлю та продаж;
 • Отримувати доступ до підтримки користувача.

3. Гаманець

Гаманець – фоновий процес, що постійно активний у пам’яті сервера біржі. Він забезпечує зберігання біткоїнів (оператора та трейдерів) і потребує максимального захисту. Кожна біржа має запровадити так звану гарячу/холодну систему гаманців зниження ризиків.

Гарячий гаманець – це спеціальна програма обміну на біржі, яка дозволяє клієнтам у реальному часі виводити біткоїни на зовнішні гаманці без схвалення оператора біржі. Гарячий гаманець повинен мати позитивний баланс (його розмір залежить від обороту біржі).

У холодному гаманці зберігаються інші біткоїни. Він повністю відключений від інтернету, тому ніхто не отримає доступу до біткоїнів, якщо буде зламаний гарячий гаманець (рекомендується основну частину криптовалюти зберігати саме в холодному гаманці). Найпростіший холодний гаманець є USB-накопичувач з особистими ключами, або навіть простий аркуш паперу з роздрукованою інформацією.

Поділ на гарячий та холодний гаманці забезпечує ідеальний баланс між безпекою та зручністю миттєвого виведення коштів.

4. Панель адміністрування

Панель адміністрування – еквівалент ПЗ для бізнес-аналітики та управління. Вона допомагає оператору контролювати та керувати біржею. Панель адміністрування має забезпечувати:

 • Управління ліквідністю;
 • Управління спредом та комісіями;
 • схвалення рахунків користувачів для трейдингу після перевірки особистих даних та виконання інших вимог;
 • Управління валютами та валютними парами;
 • Зняття та зарахування коштів у класичних валютах на запит клієнтів;
 • Вирішення питань та усунення проблем зі зверненнями користувачів.

Програмісти називають таку архітектуру «системою мікросервісів».

Де взяти програмне забезпечення для роботи біржі?

Існує три основні способи отримати програмне забезпечення для роботи крипто-біржі:

1. Самостійна технологія

Спеціальне ПЗ можна написати самостійно, зібравши команду розробників із друзів та фрілансерів. Переконайтеся, що вони розуміють загальні принципи роботи біржі, специфіку криптовалют, блокчейна та здатні реалізувати вищезазначені компоненти.

Guia de blockchain para principiantes

Вибір мови програмування також залежить від того, якими валютами планує працювати біржа. Крім того, слід переконатися, що програмне забезпечення сумісне з різними платформами обробки платежів або банками для захисту біржових транзакцій.

Найголовніше — оцінити витрати грошей та часу, пов’язані з розробкою, підтримкою та оновленням програмного забезпечення всередині компанії. Через складність біржового ПЗ на розробку та налагодження може піти 1-2 роки (визначальним фактором є досвід розробників). Залежно від заробітної плати працівників та складності проекту (підтримка різних мов, валют; створення мобільного додатка та ін) витрати на розробку можуть становити до 400 тис. євро . Майте на увазі, що це лише приблизна оцінка, фінальна сума залежить від багатьох факторів.

2. Готові скрипти/програми з відкритим вихідним кодом

На GitHub та інших сайтах чимало біржових скриптів із відкритим вихідним кодом. Очевидно, їхня головна перевага — безплатність. Однак необхідно враховувати і ризики:

 • Для підстроювання програми під конкретні потреби знадобиться людина з відповідними знаннями. Знайомство з роботою та модифікація скрипту вимагатиме додаткового часу та грошей;
 • Немає жодних гарантій, що програма з відкритим кодом безпечна та надійна. У ній можуть бути помилки та вразливості, а в гіршому випадку – шкідливий код, який повільно і непомітно крастиме біткоїни;
 • Підтримка систем з відкритим кодом порівняно невелика. Команді розробників доведеться самостійно з’ясувати, як виправити помилки чи підвищити продуктивність системи. Якщо автор програми зовсім закине проект, то на підтримку чи допомогу чекати буде звідки.

3. ПЗ від сторонніх розробників

Таке програмне забезпечення, як правило, вже ретельно протестовано та перевірено на роботу. В той же час воно дозволяє налаштовувати та змінювати деякі функції відповідно до індивідуальних уподобань (наприклад, до дизайну, брендингу, мов, валют, графіків тощо).

Цей софт позбавляє покупця труднощів з технічними аспектами, розробкою та обслуговуванням. Оскільки основні компоненти (торгове ядро, гаманці, інтерфейс та панель адміністрування) вже розроблені та протестовані, вам залишається налаштувати програмне забезпечення на свій розсуд. Цей варіант значно економить час (на запуск проекту часто йде всього кілька місяців) і гроші (купівля ліцензії на готове ПЗ обходиться набагато дешевше, ніж його самостійна розробка).

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close