Яка нормальна температура відеокарти під час майнінгу

Прибуток від видобутку криптовалют надходить у результаті обробки транзакцій та створення блоків у розподілених системах. У 2022 році виробники ASIC-устаткування роблять пристрої для різних методів хешування, на яких функціонують мережі. Однак криптодобування на відеокартах (GPU) залишається популярною для безлічі блокчейнів. Система охолодження – складова ферми, за допомогою якої видобувають криптовалюту. Потрібно підтримувати оптимальну температуру відеокарт при майнінгу. Це дозволить збільшити термін їхньої служби.

Оптимальна температура відеокарти під час майнінгу

Графічний чіп нагрівається під час обчислень. Це природне фізичне явище, у якому проведена робота вивільняється як тепла. Існують певні показники температурного режиму.

НАГРІВКОМЕНТАР
0-29°CВідеокарта знаходиться у простому, не нагрівається.
30-49°CГрафічний адаптер мало навантажений. При майнінгу виділяється більше тепла.
50-59°CСереднє навантаження на відеокарту. Якщо при видобутку криптовалют вона не нагрівається сильніше, можна розігнати пристрої.
60-69°CОбчислювальна спроможність обладнання підходить до свого максимуму. Досі є можливість для розгону чіпів.
70-75°СНормальною температурою відеокарт при майнінг вважається цей показник. Оптимальний баланс між продуктивністю та ступенем зносу.
76-79°CБільшість відеоадаптерів стабільно працюють за такого нагрівання. Однак, рекомендовано знизити температуру (наприклад, розігнати вентилятор).
80-89°CТемпературний режим перевищує норму, його зменшити. Перегрів призведе до швидшої поломки обладнання.
90-99°CУ цьому діапазоні більшість графічних процесорів починають тротлінг (чіп уповільнює свою роботу). Це їхня захисна функція, яка допомагає уникнути пошкоджень. Краще призупинити майнінг та перевірити обладнання (термопасту, пил).
100-110°СЗа такої температури комп’ютер здатний аварійно вимкнутись через високий ризик поломки графічного чіпа.

Обладнання грітиметься сильніше в гарячому приміщенні, де встановлено майнінг-пристрої. Це потрібно враховувати. Кілька клумб з графічними картами майнери розташовують на балконі для кращого провітрюваності.

Холодне повітря нижче 0°C спровокує появу конденсату, через що з великою ймовірністю обладнання вийде з ладу.

Критична температура відеокарт

Троттлінг – функція захисту чіпа від перегріву (знижується тактова частота). Вона запускається при досягненні певного рівня температури. Кожен виробник відеоадаптерів встановлює цей поріг своїх графічних пристроїв. Найчастіше він знаходиться в діапазоні 80-100 ° С.

Також під час майнінгу криптовалют задіяна пам’ять відеокарти. При видобутку вона гріється сильніше ніж чіп. Максимальний температурний поріг для пам’яті – 110-130 ° C (залежить від графічного процесора).

NVIDIA

Відеокарти лінійки GeForce GTX і RTX мають різний максимальний температурний порог. Наприклад, всі пристрої 2000-ої серії чіпів від NVIDIA мають допустиме нагрівання 88-89°C. А 3000-е покоління витримує великі навантаження – 92-93 ° C. Графічні карти 1000-ої серії ще вище – 94-97 ° C. З досягненням цього ступеня нагрівання починається тротлінг.

ВІДЕОКАРТИ GEFORCE RTXТЕРМОНАГРІВЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ, ВТ
3090
93°C
350
3080
93°C
320
3070
93°C
220
3060 Ti
93°C
200
3060
93°C
170
3050
93°C
130
2080 Ti
89°C
260
2080 Супер
89°C
250
2080
88°C
225
2070 Супер
88°C
215
2070
89°C
175
2060 Супер
89°C
175
2060
88°C
160

AMD

На сайті головного конкурента NVIDIA немає даних про критичні показники нагріву. Але за відкритою інформацією з інтернету відеокарти AMD витримують вищі значення. Пристрої Radeon 500-ої серії мають критичний рівень – 97-105 ° С. У чіпів RX 5000-ого сімейства схожі показники. А у відеокарт RX 6000 серії критична температура ще вище – аж до 110 ° C.

Нагрівати обчислювальне обладнання від AMD не рекомендується вище 80-85 градусів за Цельсієм.

Температурний режим процесорів

Центральний чіп у майнінг-фермі необхідний її роботи загалом. Процесор є мостом між оперативною пам’яттю, відеокартами та жорстким диском. Тому він рідко перегрівається. Якщо це відбувається, слід перевірити щільність прилягання до нього кулера. Його ніжки вставляють у спеціальні отвори на материнській платі до клацання. Також при перегріві процесора необхідно перевірити термопасту. Вона повинна нагадувати по консистенції пластилін, інакше її потрібно замінити.

Intel

На сайті компанії немає даних про критичний рівень тепла для процесорів. Проте є показник Junction Temps — значення, у якому центральний чіп відключиться (спрацює захист від перегріву). Також у процесорів Intel є рівень дроселювання (знижується тактова частота). За інформацією з інтернету, тротлінг включається за температури 90-100°C.

AMD

На сайті компанії є дані про максимальний ліміт нагрівання центральних процесорів (ЦП). Серія Ryzen становить 85-95°C. У лінійці обчислювальних пристроїв FX цей показник відрізняється сильнішим. Наприклад, AMD FX-9370 має критичний поріг 57°C. А популярний FX-6300 – 70°C.

ПРОЦЕСОРПОТУЖНІСТЬ TDP, ВТМАКСИМАЛЬНИЙ НАГРІВ
Ryzen 7 3700X
65
95°C
Ryzen 5 3600X
95
95°C
Ryzen 5 3400G
65
95°C
Ryzen 7 2700X
105
85°C
Ryzen 5 2600X
95
95°C
Ryzen 5 2400G
65
95°C
FX-9370
220
57°C
FX-8350
125
61°C
FX-6300
95
70°C
FX-4300
95
70°C

Як знизити температуру відеокарти

Перегрів графічних пристроїв призводить до тротлінгу. Через це знижується тактова частота та ефективність видобутку цифрових активів. Також підвищується зношування відеокарт. Ймовірно, вони швидше зламаються, аніж окупляться. Тому не можна допускати перегрів обладнання. Температура відеокарти при майнінгу повинна бути 65-75 ° C.

Відключення розгону GPU

Майнери нерідко збільшують тактову частоту устаткування підвищення швидкості обчислень. Тому при надлишку допустимого нагрівання потрібно повернути налаштування графічних чіпів до стандартних. Ймовірно, розгін відеокарт був більшим за їхні можливості.

Якщо після повернення до стандартних настройок температура чіпів стала нижчою за 65°C, тоді можна знову підняти тактову частоту. Однак робити це потрібно поетапно і слідкувати за показниками нагрівання.

Чищення вентилятора та радіатора

Якщо розгін частоти відеоадаптерів раніше не проводився, то, можливо, в системі охолодження багато пилу. Через це знижується ефективність відведення тепла. Для чищення потрібно спочатку вийняти обчислювальні пристрої. Потім слід м’яким пензлем видалити пил з вентилятора та радіатора. Однак це можливо на графічних картах, які не мають корпусу та захисної пластини.

В іншому випадку доведеться розбирати обладнання. Для цього достатньо відкрутити 4 болтики та зняти корпус. Далі потрібно почистити систему охолодження від пилу м’яким пензлем.

Перед розбиранням відеоадаптера потрібно прочитати умови гарантії. Вона може «згоріти» через втручання користувача.

Ремонт вентилятора

Іноді кулер обчислювального пристрою перестає обертатись або робить це повільно. Потрібно спробувати його змастити та перевірити працездатність. Однак в іншому випадку доведеться купити та встановити новий вентилятор.

Заміна термопасти

Виробники рекомендують наносити новий склад раз на 6-12 місяців. Термопаста з часом твердне, що призводить до поганої теплопередачі. Заміна складу за етапами:

 1. Зняти корпус та захисну пластину.
 2. Прибрати систему охолодження (залишиться лише плата).
 3. Обережно видалити залишки старої термопасти (можна використовувати рідину для зняття лаку).
 4. Нанести новий склад тонким шаром (03-05 мм).
 5. Зібрати відеоадаптер назад.

Далі потрібно підключити пристрій та перевірити нагрівання. Популярна програма для відстеження показників комп’ютерного обладнання MSI Afterburner. Також цей софт використовують із метою розгону графічних карт.

Поліпшення системи охолодження

Якщо потужності стічних вентилятора та радіатора не вистачає, їх можна замінити. Aftermarket GPU кулери продаються у магазинах комп’ютерної електроніки. У разі їх вибору потрібно враховувати розмір друкованої плати. Нова система охолодження може не підійти до наявної графічної карти. Також є пристрої для відведення тепла на основі рідин. Проте їхня ціна значно вища.

Збільшення потоку повітря

Організація хорошої продувності пристроїв допоможе знизити температуру відеокарт при майнінгу. У корпусі комп’ютера встановлюють вентилятори на забір та виведення повітря. При недостатньому охолодженні можна збільшити їхню кількість. Зазвичай, середній корпус ПК вміщує до 4 вентиляторів.

Також майнери використовують для видобутку криптовалют безліч GPU. Відеоадаптери встановлюються в клуні – спеціальні корпуси для закріплення обладнання. Вдома їх частіше розташовують на балконі, щоб обладнання провітрювалося. Однак іноді цього недостатньо. У такому випадку до риг з обчислювальними пристроями ставлять великі вентилятори. Вони відводять тепло від майнінг-ферми.

Програми для моніторингу температури GPU

Важливо стежити за нагріванням обладнання. Це дозволяє вчасно зменшити температуру відеокарт при майнінгу та уникнути їхньої поломки. З цією метою здобувачі криптовалют використовують програми для моніторингу. Серед них популярний софт MSI Afterburner та інші:

 • GPU-Z. Проста програма без зайвих функцій. Показує поточну, низьку та високу, а також середню температуру GPU.
 • CPUID HWMonitor. Працює за аналогічним принципом, що попередня програма. Вказує температуру графічного процесора.
 • AIDA64 Extreme. Функціональна програма, яка відображає багато показників, крім температури. Наприклад: напруга, енергоспоживання, завантаження окремих ядер. Вона дозволяє моніторити роботу кожного пристрою в системі.
 • RigOnline. Підійде для майнінг-ферми з безлічі риг з обладнанням. Це онлайн-сервіс, який приймає параметри з усіх пристроїв відразу.

Поради щодо дбайливого використання відеокарти

Від терміну служби графічних адаптерів залежить успіх майнінгу. Є правила, дотримання яких допомагає збільшити термін служби обладнання:

 • Вентиляція та кондиціювання. Відеокарти можуть перегріватись, тому потрібно відводити тепло. Вентиляція кімнати дозволить виганяти гаряче повітря. Також можна встановити кондиціонер.
 • Розгін. Не рекомендується підвищувати тактову частоту графічних карт. Це збільшить швидкість нагрівання обладнання.
 • Контроль. Потрібно стежити за показниками енергоспоживання та температури. Це дозволить вчасно зреагувати на перегрів майнінг-пристроїв.
 • Чистка. Вентилятори на відеоадаптерах засмоктують повітря з пилом, який може осідати. Її потрібно прибирати 1 раз на місяць.

Резюме

Графічні процесори при криптодобування служать довше, якщо вони не нагріваються вище 75 градусів за Цельсієм. Це нормальні умови їхньої роботи. Важливо відстежувати показники нагріву, щоб уникнути передчасної поломки. Майнери використовують спеціальні програми моніторингу.

Якщо обладнання перегрівається, потрібно скинути налаштування до заводських (при розгоні), поміняти термопасту і перевірити ефективність вентиляторів. Також можна встановити ліміт енергоспоживання (максимум до 20%).

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close