Майнінг Ethereum у 2022 році – як почати

Видобуток криптовалют здатний приносити великий дохід. При цьому в 2022 найбільш прибутковим вважається майнінг популярних монет. Одна з таких – Ethereum. Майнінг ефіру 2022 року приносить до 200% річного прибутку. Але дохідність залежить від ринкових умов та обладнання.

Майнінг ефіру у 2022 році

Перед початком видобутку Ethereum слід розібратися у таких питаннях:

 • Який принцип видобутку ефіріумів.
 • Що таке складність мережі?
 • Які перспективи майнінгу ETH у майбутньому.

Принцип майнінгу ETH

У мережі Ethereum використовується алгоритм консенсусу Proof-of-Work (PoW) . З його допомогою досягається одностайність нод (вузлів) з питань підтвердження транзакцій та додавання нових ланок у цифровий ланцюжок.

Однак, перед приєднанням блоку до мережі майнери обчислюють його значення Nonce. У цю змінну записується випадкове двійкове число. Nonce ж визначає унікальне значення шуканої криптографічної хеш-функції .

Цільовий hash автоматично визначає мережу. Коли майнер знаходить значення Nonce, що генерує правильний хеш, він розшифровує та підписує новий блок. У відповідь мережа заохочує роботу криптодобувача.

Майнери не підбирають Nonce вручну. За них це робить підключене до блокчейну комп’ютерне обладнання.

Складність мережі

Збільшення загального хешрейту Ethereum провокує підвищення безпеки блокчейну. Проте в результаті цього швидкість генерації блоків не стає більшою у глобальному сенсі. Закладений в Ефіріум автоматичний алгоритм постійно контролює складність майнінгу. Наприклад, зі збільшенням загального хешрейту окремим учасникам блокчейна стає важче добувати нові ETH.

За відсутності механізму ускладнення підбір валідних (дійсних) криптографічних функцій було б простим завданням. У такому разі підвищення мережевого хешрейту прискорило створення блоків і призвело до надмірної емісії нових монет.

Перспективи у майбутньому

Криптовалютна спільнота очікує переходу Ethereum на механізм консенсусу Proof-of-Stake (PoS) . За алгоритму доказу частки володіння висока обчислювальна потужність не потрібна. При PoS валідатори інвестують нативну криптовалюту в так званий стекінг . В результаті збільшується їхня частка від загальної депонованої всіма вузлами суми і, відповідно, заробіток.

Фактично у майбутньому майнінг Ethereum не має перспектив. У зв’язку з цим доведеться переходити на видобуток інших криптовалютів або продавати обладнання через його непотрібність.

Способи майнінгу Ethereum

Видобувати ETH можна різними методами. Але завжди потрібна висока обчислювальна потужність. Зазвичай використовується хешрейт такої техніки:

 • Суперкомп’ютери (ASIC)
 • Відеокарти (GPU).

Також новачки часто йдуть на поводу у сервісів для хмарного майнінгу. Подібні платформи майже завжди створюються шахраями.

ASIC-майнінг

Суперкомп’ютери здатні виконувати лише одне завдання. Саме ASIC-майнери програмуються виробниками для обчислення хешей. Але на противагу неуніверсальності суперкомп’ютери мають високу потужність, від чого отримали свою назву.

Майнінгові асики програмуються так, щоб вони могли обчислювати хеш-функції лише за певними алгоритмами шифрування . Наприклад, не можна використовувати Ethereum ASIC для видобутку Bitcoin . В основі блокчейнів цих криптовалют лежать різні механізми хешування – Ethash та SHA-256.

ASIC-майнінг заснований на використанні суперкомп’ютерів. Завдання користувача – підключити свої асики до блокчейну через спеціальне програмне забезпечення типу Hive OS. Тоді хешрейт суперкомп’ютерів буде застосовуватись для обчислення хеш-функцій.

Асіки – дороге обладнання. Ціна найпотужніших моделей перевищує ₽1 млн.

У співтоваристві криптовалютних користувачів найбільшим попитом користуються Ethereum ASIC від виробника Innosilicon. Ці асики прославилися завдяки високій потужності та технологічній досконалості.

НАЙПОТУЖНІШИЙ ASIC ВІД INNOSILICONХЕШРЕЙТЦІНА
A11 Pro ETH Miner2000 MH/s$16 920

Хмарні послуги

Не всі користувачі можуть дозволити собі купити дороге майнінг обладнання. Творці сервісів для хмарного видобутку криптовалют знають це та використовують інформацію у своїх цілях. Вони пропонують орендувати хешрейт (часто за невелику плату). При цьому клієнтам не потрібно проводити настроювання майнінгу ефіру.

Але постачальники хешрейту працюють лише заради своєї вигоди. Тому вони стягують з клієнтів великі збори «за обслуговування комп’ютерної техніки». Але, насправді, майже всі платформи для хмарного майнінгу є лавкою . Вони створюються шахраями з метою обману довірливих та неуважних новачків.

На 2022 рік схема, що найчастіше зустрічається, у аферистів — примусовий розрив контрактів з клієнтами. Перші інциденти стали відбуватися на початку 2018 року. Тоді провайдери обчислювальної потужності аргументували свої дії падінням криптовалютного ринку, через що видобуток монет став невигідним заняттям.

Однак і в 2022 хмарні майнінгові сервіси часто розривають контракти з клієнтами. Головний привід для обману – гроші.

GPU-майнінг

Відеокарти – це графічні процесори персональних комп’ютерів та ноутбуків. Їхнє основне завдання — рендеринг (обробка) відповідних зображень. Також у ПК та ноутбуках відеокарти транслюють візуальні дані на монітори та екрани.

GPU-майнінг підтримує багато криптовалют. ETH також можна видобувати за допомогою відеокарт. При цьому деякі учасники криптомережі Ефіріум вважають за краще використовувати саме GPU, а не ASIC. Це універсальністю графічних процесорів. Вони здатні обчислювати хеш-функції за будь-яким алгоритмом шифрування.

Багато криптоздобувачів вибирають для майнінгу ETH відеокарти NVIDIA. З технічної точки зору в середньому вони кращі і потужніші за конкурентні моделі від AMD. Також восени 2021 року компанія NVIDIA запустила виробництво GPU для видобутку цифрових активів. Першою моделлю стала CMP 170HX із потужністю 162 MH/s.

Як почати майнити

Перед видобуванням ETH необхідно пройти 5 етапів підготовки. Ось інструкція, як почати майнути ефіріум:

 1. Зареєструвати Ethereum сховище.
 2. Вибрати обладнання для ферми та купити його.
 3. Знайти вигідний майнінговий пул (сервіс для спільного видобутку криптоактивів).
 4. Встановити програму.
 5. Запустити видобуток ефіріумів.

Реєстрація гаманця Ethereum

Спочатку сховище потрібно вибрати. Воно має бути зручним та надійним. При цьому безпека заощаджень, що зберігаються, – основний критерій вибору. Зручність не є настільки важливою в цьому випадку.

Заданим критеріям відповідають браузерні програми MetaMask та MyEtherWallet . На 8 квітня 2022 року це одні з найпопулярніших криптовалютних гаманців.

Реєстрація ефіру-сховища проводиться за наступним алгоритмом (на прикладі браузерного ПЗ MetaMask):

 1. Запустити веб-браузер Google Chrome.
 2. Відкрити інтернет-магазин Chrome.
 3. У пошуковому рядку введіть назву сховища.
 4. Клацнути по картці криптогаманця у видачі.
 5. Натиснути “Встановити”.
 6. Клікнути на «Встановити розширення» у вікні.
 7. Дочекатися встановлення браузерного криптовалютного розширення.
 8. Натиснути на іконку у вигляді пазла — «Розширення» (у правому верхньому куті веб-браузера).
 9. Натисніть на MetaMask.
 10. Натиснути “Початок роботи”.
 11. Натиснути на “Створити гаманець” під пунктом “Так, давайте налаштуємо!”.
 12. Натиснути «Я згоден(-на)».
 13. Придумати та двічі ввести пароль (від 8 знаків).
 14. Позначити галочкою пункт «Я прочитав(-ла) умови використання та згоден(-на) з ними» та клікнути по «Створити».
 15. Переглянути коротке відео про seed-фразу та способи захисту гаманця.
 16. Натиснути “Далі”.
 17. Записати сід-фразу на аркуш паперу. Натиснути на «Далі».
 18. Підтвердити менімоніку для відновлення та натиснути відповідну кнопку.
 19. Натиснути на «Все виконано».

Після цього завантажиться браузерний інтерфейс (UI) криптогаманця. За промовчанням сховище підключено до ланцюжка Ethereum Mainnet.

Вибір обладнання майнінг-ферми

Перед тим, як видобувати ефіріум, потрібно купити комп’ютерну техніку. Наприклад, для майнінгу Ethereum відеокартою потрібне таке обладнання:

 • Материнська плата (Motherboard).
 • Відеокарти.
 • Блок живлення.
 • Процесор.
 • Оперативна пам’ять (ОЗП).
 • Жорсткий диск (HDD).

При цьому за технічними характеристиками кожне з комплектуючих має відповідати один одному. Виняток — придбання потужнішого обладнання із запасом можливостей з метою збільшення майнінг-ферми в майбутньому.

Материнська плата

При виборі цього комплектуючого слід звертати увагу на такі основні параметри:

 • Форм-фактор. Його тип визначає величину розглянутого комплектуючого. Краще вибирати материнську плату з повнорозмірним форм-фактором ATX. На ній вдасться розмістити найбільше відеокарт.
 • Кількість слотів PCI-E. Цей параметр впливає на кількість GPU, що підключаються. Чим більше PCI-E є на платі, тим краще можна збільшити кількість відеокарт в майбутньому.
 • Число роз’ємів для вентиляторів. У процесі майнінгу відеокарти нагріваються сильніше звичайного. Тому потрібно додатково охолоджувати. Чим більше кулерів можна підключати до плати, тим краще.

Рекомендується купувати спеціальні Motherboard для майнінгу. Часто вони оснащуються великою кількістю PCI-E і мають форм-фактор типу ATX. При цьому спеціальні материнські плати здатні надавати GPU достатнє харчування.

Відеокарта

GPU мають 6 параметрів, які потрібно враховувати. З цієї причини підбір відеокарт часто ставить користувачів у глухий кут. У сукупності всі параметри впливають на швидкість майнінгу ефіру.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИКОРОТКИЙ ОПИС
МікроархітектураВід неї залежить методи взаємодії елементів чіпа між собою. Чим досконаліша мікроархітектура, тим ефективніше працює GPU.
Об’єм відеопам’ятіУ процесі майнінгу криптографічну інформацію потрібно десь зберігати. При використанні GPU для цієї мети використовується відеопам’ять. На квітень 2022 цей параметр повинен становити не менше 6 Гб.
Тип пам’яті або Memory TypeВін визначає швидкість читання/запису інформації та, відповідно, впливає на продуктивність. На квітень 2022 найефективнішою вважається Memory Type GDDR6X.
Максимальна пропускна здатність пам’ятіЦей параметр визначається Memory Type. Наприклад, відеокарта з пам’яттю типу GDDR6X може зчитувати та записувати інформацію зі швидкістю близько 940 Гб/с. У загальному сенсі пропускна здатність дуже впливає на підсумковий хешрейт ферми.
Частота роботи чіпаЦей параметр впливає на обсяг інформації, яку GPU може обробити за 1 секунду. Що частота відеочіпа, тим продуктивніше графічний процесор.
Число займаних слотів розширенняУ 2022 році багато відеокарт займають лише 1 PCI-E. Однак деякі топові моделі вимагають одразу 2 слоти для підключення. Купувати такі GPU є нерентабельним.

Блок живлення

Він виконує 2 основні функції:

 • Забезпечує підключені пристрої електроенергією.
 • Захищає інші комплектуючі від стрибків напруги.

З цієї причини важливо вибирати відповідний блок живлення. Головний критерій – потужність (вимірюється у Ваттах). Від неї залежить кількість відеокарт, яку можна підключити до майнінгової ферми. Також для безпеки блок живлення повинен мати вільний запас у розмірі 10% загальної потужності.

Для збору ферми з 3 середньостатистичних відеокарт потрібно близько 1400-1500 Ватт.

Другий критерій вибору – кількість кабелів PCI-E. З їхньою допомогою відеокарти з’єднуються з блоками живлення. В результаті кількість доступних PCI-E відображає максимальну кількість GPU для підключення.

Процесор

Навіть за умови використання потужних GPU не варто вибирати відповідний CPU. Однак і зовсім слабкі процесори не підійдуть для середньої майнінг-ферми. Вибирати CPU варто за такими параметрами:

 • Сокет. Під цим терміном мається на увазі роз’єм для підключення процесора до материнської плати. Сокет обох комплектуючих має бути однаковим. Наприклад, плата ASRock H110 Pro BTC+ має LGA1151. З таким самим сокетом процесори типу Intel Core i3-6100.
 • Число ядер. Процесори складаються з про кристалів (інтегральних схем). У народі вони відомі як ядра CPU. Їхнє число визначає кількість завдань, які процесор може виконувати паралельно. Для майнінгової ферми з 2-3 відеокарт вистачить 2-ядерного CPU з 4 потоками.
 • Частота роботи. Цей параметр визначає кількість виконуваних ядрами процесора команд за 1 секунду. Чим більша частота роботи кристалів, тим вища продуктивність CPU.

Вибирати процесор слід під конкретну материнську плату. Це зумовлюється сумісністю сокетів цих комплектуючих. Також необхідна потужність процесора залежить від майбутнього хешрейту майнінг-ферми, що збирається. Наприклад, при використанні 4-6 топових GPU рекомендується купувати 4-ядерні CPU з 8 потоками.

Оперативна пам’ять

ОЗУ використовується для тимчасового зберігання інформації про завдання. Здебільшого оперативна пам’ять працює із процесором. Тому висока ОЗУ не потрібна. Більшість ферм 8 Гб оперативної пам’яті вистачає із запасом.

Жорсткий диск

HDD потрібен лише для встановлення операційної системи та програмного забезпечення. Зазвичай майнер вистачає 500 Гб дискового простору. Проте HDD вважаються повільними пристроями. З цієї причини в 2022 році багато майнерів воліють купувати твердотільні накопичувачі (SSD). Їхня швидкість читання та запису в кілька разів перевищує показники HDD. При цьому на 8 квітня 2022 року твердотільні накопичувачі на 500 Гб коштують на 100% дорожче за жорсткі диски.

Вибір пулу

Новачки задаються питанням, де краще почати майнути ефіріум у 2022 році. Це зумовлено впливом пулів на підсумковий прибуток криптовалютних здобувачів. Сервіси для спільного майнінгу стягують із користувачів комісію. Також кожен пул використовує певну систему виплат винагород, наприклад:

 • PPS. Ця схема вважається справедливою стосовно майнерів. По PPS пули виплачують учасникам винагороди незалежно від досягнутого результату. Якщо користувач вклав хешрейт у загальну справу, він отримає чесну частку від заробленої сервісом криптовалюти.
 • PPLNS. Ця схема враховує швидкість створення нових блоків та час раундів. У результаті PPLNS пули виплачують учасникам винагороду за встановлене число періодів. Якщо майнери довго генерують нову ланку ланцюжка Ефіріум, величина їхнього заробітку зростає. У разі швидкого створення блоків криптовалютної мережі розмір винагороди знижується.

MinerGate

Цей майнінговий пул працює з 2014 року. Його творці зробили фірмове програмне забезпечення для швидкого підключення обладнання користувача. Усього на 8 квітня 2022 року MinerGate дозволяє клієнтам видобувати 5 криптовалют із комісією 1%:

Проте до 2022 року MinerGate став непопулярним. На 8 квітня 2022-го на офіційному сайті майнінгового пулу наведено дуже скромну статистику.

ЗАГАЛЬНИЙ ХЕШРЕЙТ ETHEREUMОБЧИСЛЮВАЛЬНА ПОТУЖНІСТЬ ПУЛУЧИСЛО ПІДКЛЮЧЕНИХ МАЙНЕРІВУСЬОГО ЗДОБУТИХ ПУЛОМ БЛОКІВДАТА СТВОРЕННЯ ОСТАННЬОЇ ЛАНКИ
1 PH/s6,3 MH/s145532 роки тому

Binance Pool

Цей майнінговий пул створено розробниками екосистеми Binance у 2020 році. Користувачам сервісу доступний видобуток ETH із комісією всього 0,5%. Низькі збори пояснюються експлуатацією пулом систем виплат винагороди типу FPPS, PPS+ та PPS. Проте творці сервісу попереджають, що для майнінгу потрібне потужне обладнання.

Розробники Binance Mining Pool позиціонують свій пул як хороше рішення і для новачків, і для досвідчених користувачів.

OKEx Pool

Цей майнінг-пул створено криптовалютною біржею OKX . За видобуток Bitcoin клієнти зобов’язані сплачувати 4-відсотковий збір із прибутку. За майнінг інших монет платформа стягує лише 2% доходів користувачів.

Станом на 8 квітня 2022 року користувачі сервісу можуть взяти участь у видобуванні 5 криптовалют.

АЛГОРИТМ ХЕШУВАННЯМОНЕТАЧИСЛО АКТИВНИХ МАЙНЕРІВХЕШРЕЙТ ПУЛАЗАГАЛЬНА ОБЧИСЛЮВАЛЬНА ПОТУЖНІСТЬ
SHA-256Bitcoin421,64 PH/s201,61 EH/s
EthashEthereum140795,36 GH/s1 PH/s
ScryptLitecoin (LTC)1447,39 MH/s467,18 TH/s
Blake256Decred (DCR)00 H/s277,93 PH/s
Equihash 144,5Bitcoin Gold261,08 H/s1,92 MH/s

Установка майнера

Мається на увазі інсталяція десктопного програмного забезпечення для видобутку ефіріумів. Установка програми проводиться наступним чином (на прикладі майнера Hive OS):

 1. Перейти на офіційний сайт ПЗ.
 2. Відкрити вкладку OS.
 3. Перейти до розділу «Установка».
 4. Перегорнути сторінку, що завантажилася, до пункту GPU.
 5. Вибрати метод завантаження образу програми (Torrent або ZIP).
 6. Дочекайтеся завершення завантаження.
 7. Витягніть з архіву образ Hive OS на порожній зовнішній SSD-диск або будь-який інший USB-накопичувач.
 8. Використовувати програму типу Rufus для інсталяції майнера.

Після запису образу в системі стане доступним новий диск. Він дозволяє налаштовувати саму майнінг-ферму.

Також потрібно створити обліковий запис на сайті Hive OS.

Запуск видобутку

Після завершення копіювання образу Hive OS необхідно настроїти ферму. Перш ніж запустити майнінг, потрібно:

 1. Знайти файл rig-config-example.txt на диску HIVE, що з’явився, і відкрити його в текстовому редакторі типу Notepad++.
 2. Вставити хеш майнінг-ферми (перебуває в налаштуваннях облікового запису на сайті ПЗ) у полі FARM_HASH.
 3. Зберегти файл.
 4. Перейменувати його на rig.conf.
 5. Завершити встановлення зображення.
 6. Запустити обладнання.

Після цього майнінг-техніка, що експлуатується, сама підключиться до панелі управління в особистому кабінеті на сайті. Видобуток криптовалюти розпочнеться автоматично.

Корисне

Перед тим як майнути ефіріум на відеокартах, потрібно розібратися у таких аспектах видобутку:

 • Розгін GPU.
 • Автоматичний розрахунок прибутку.
 • Використання Ethereum.

Розгін відеокарти

2022 року користувачі можуть безпечно збільшувати частоту роботи GPU. Це дозволяє підвищувати продуктивність відеокарт до 15% у середньому. Для розгону GPU використовують програми типу MSI Afterburner. Також подібні ПЗ дозволяють відстежувати деякі показники відеокарти:

 • Температура графічного процесора.
 • Завантаженість GPU.
 • Частота вбудованих ядер та інші показники.

Щоб розігнати відеокарту, потрібні 2 програми – MSI Afterburner (або аналог) та будь-яке ПЗ для проведення стрес-тестів (бенчмарків), наприклад FurMark. Для підвищення частоти роботи необхідно:

 1. Запустити MSI Afterburner.
 2. Встановити максимальне значення Power Limit для достатнього живлення.
 3. Натиснути Apply.
 4. Збільшити показник Core Clock (MHz) на 50.
 5. Натиснути на Apply.
 6. Провести стрес-тест.

Користувачеві потрібно повторювати кроки 4, 5 і 6 до того моменту, коли в процесі бенчмарку з’явиться помилка «Графічний драйвер не відповідає». Тоді потрібно знизити Core Clock на 50 пунктів і перевірити працездатність відеокарти. У разі стабільного функціонування GPU можна завершувати розгін.

Калькулятор доходності

Новачки нерідко вважають прибуток від майнінгу вручну. Однак для цієї мети можна експлуатувати калькулятори прибутковості типу WhatToMine . 2022 року є багато альтернатив цього сервісу. Наприклад, популярним калькулятором у криптовалютній спільноті є CryptoCalc. Він дозволяє швидко розраховувати доходність від майнінгу з урахуванням сплати податків на електрику та комісії пулу.

Калькуляція прибутку через CryptoCalc провадиться за наступним алгоритмом:

 1. Перейти до сайту сервісу.
 2. Вибрати ефіріум у списку криптовалют, що підтримуються.
 3. Вказати загальний хешрейт майнінгової ферми.
 4. Ввести сумарне енергоспоживання обладнання, що використовується.
 5. Вказати тариф електрики.
 6. Запровадити комісію пулу.

Під час виконання останнього кроку CryptoCalc автоматично розрахує прибутковість зібраної майнінг-ферми. Прибутковість вказується за 4 періоди:

 • За день.
 • За тиждень.
 • За місяць.
 • За рік.

Використання ETH

Ethereum – блокчейн-платформа для розробки різних децентралізованих програм (dApps). Щоб їх експлуатувати, потрібно мати ефіріуми на своєму гаманці. З цієї причини учасники блокчейну можуть використовувати видобуті ETH для використання dApps.

Плюси та мінуси майнінгу ефіру

Видобуток ETH має ряд переваг і недоліків. Вони представлені у таблиці.

ПЛЮСИМІНУСИ
Нелімітована емісія. Число монет ETH не обмежено на програмному рівні.Швидкий вихід із ладу обладнання. При цьому покупка нової майнінгової техніки передбачає великі витрати.
Висока ринкова капіталізація Ethereum. У криптовалютному співтоваристві монета дуже цінується.Високі витрати на сплату податків. Майнінг-обладнання “з’їдає” багато електричної енергії.
Доступність видобутку. Наприклад, майнути ефіріуми відеокартами вигідно, а біткоїни – ні.Нерентабельність одиночного майнінгу. Вигідно добувати ETH можна лише через пули.
Швидкий перехід блокчейну на PoS. Тоді видобуток ефірів по PoW перестане існувати.

Підсумки

Часто новачки шукають покрокову інструкцію, як майнути ефіріуми на домашньому комп’ютері. Але в цьому випадку видобуток Ethereum приноситиме низький дохід — до ₽10 тис. на місяць при топових комплектуючих. Це пояснюється високою складністю мережі. Для більш прибуткового видобутку ETH рекомендується збирати ферми з декількох GPU.

Крім відеокарт, для майнінгу ефіріумів можна використовувати асики. Суперкомп’ютери коштують дуже дорого. Але їхня потужність може в десятки разів перевищувати хешрейт топових відеокарт.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close