Майнінг на відеокарті Nvidia – як майнити криптовалюту

Графічні процесори (GPU) потрібні для комп’ютерів, оскільки виводять зображення на екран. Компанія Nvidia відома виробництвом відеокарт. Часто таке обладнання використовують геймери. Користувачі шукають продуктивну техніку, яка забезпечить кращу якість гри. Після появи ефіру графічні процесори стали використовувати для видобутку цифрових активів. Майнінг на відеокарті Nvidia здійснюють криптоентузіасти для отримання прибутку. Графічні процесори забезпечують максимальну продуктивність та надійність.

Особливості майнінгу на відеокартах

Видобувати монети необхідно для підтримки життєдіяльності у блокчейнах, які працюють на протоколі Proof-of-Work. Майнінг – це спосіб отримання монет, які видаються за підтвердження транзакцій у мережі. Вузли не перевіряють кожну окремо. Вони працюють із блоками таких транзакцій та вирішують складні математичні завдання. Після перевірки дані приєднуються до мережі. За успішне підтвердження транзакцій майнери одержують нагороду у криптовалюті. Так відбувається емісія нових монет.

Принцип роботи

Швидкість обробки даних – важливий елемент видобутку криптовалюту. Цей показник пов’язаний з кількістю хешей (обчислень), які обладнання майнерів здатне проводити щомиті. Вузли зможуть отримувати монети в нагороду лише в тому випадку, якщо швидко підтверджуватимуть транзакції. Це з хешрейтом устаткування.

Майнери не беруть до уваги значення складності головоломок, які їм доводиться вирішувати для перевірки блоків. У криптовалютної промисловості є тенденція поступового підвищення рівня складності. Цей чинник має значення, як і популярність видобутку альткоинов. Тому важливо розуміти, яке обладнання використовуватиме вузол.

У багатьох блокчейнах монети майняться за допомогою ASIC (спеціальної техніки з високою обчислювальною потужністю). У мережі Біткоїн на ці пристрої припадає велика частка видобутку криптовалюту. Це не дозволяє окремим майнерам, які використовують GPU, отримати частку в блокчейні Bitcoin. BTC — це не єдина валюта, яку розробники вирішили випускати за принципом видобутку.

Список криптовалют для майнінгу

Видобуток біткоїнів з використанням графічного процесора не принесе прибутку, оскільки подібна техніка не витримує конкуренції з ASIC. Тому необхідно вибирати інші доступні варіанти. Існує понад 50 алгоритмів та близько 35 видів монет, які майнуті на графічних процесорах NVIDIA:

 • Ethash.
 • Lyra2REv3.
 • MTP.
 • Жах.

Це не всі алгоритми, які можна видобувати за допомогою установки для майнінгу на Нвідіа. Названо деякі з найпопулярніших альткоїнів. До кожного алгоритму доступні різні монети. Наприклад, базовий алгоритм Ethereum називається Ethash. Тому за допомогою відеокарти можна видобувати не тільки ефіріум, але й будь-яку криптовалюту, яка використовує Ethash – наприклад, Ethereum Classic (ETC) . Коли ферма буде зібрана, користувач зможе налаштувати її на видобуток багатьох альткоїнів, включаючи наведені нижче.

 • Ethereum (ETH) . Головний конкурент Bitcoin. Популярний цифровий актив, який видобувають на GPU. Ефіріум був створений так, щоб його не можна було отримувати через ASIC. Тому майнити монети ETH варто лише через відеокарти, а власники графічних процесорів Nvidia можуть вже зараз почати генерувати ETH.
 • Ravencoin (RVN). Менш популярна монета порівняно з ефіріумом, тому несе підвищений ризик для інвесторів. І все ж таки RVN можна майнити через карти Nvidia. Блокчейн Ravencoin також не працює з ASIC, це гарантує повну децентралізацію та рівний доступ до видобутку альткоїну для всіх користувачів. При швидкості 70 mh/s вузли одержують прибуток – $4,40 на день. Нагорода за здобутий блок складає 5000 RVN.
 • Monero (XMR) . Анонімна криптовалюта. Монету також не можна майнити на ASIC. Проте вона доступна для видобутку на GPU. Якщо у користувача є продуктивна карта Nvidia, варто почати майнить Monero. За швидкості хешування 10 mh/s можна заробляти близько $11 на місяць. Винагорода за видобуток Monero становить близько 4,99 XMR, і валідатори також поділяють комісію за транзакцію – 0,06573 XMR за блок. Перевірка блоку триває 2 хвилини. Є кілька пулів, яких можна підключитися, щоб підвищити прибуток. Соловидобування вимагає значних інвестицій в обладнання.
 • Комод (KMD) . Блокчейн, у якому майнери працюють на GPU. Монета менш популярна, ніж інші криптовалюти, але ситуація на ринку цифрових активів може змінитися будь-якої миті.
 • Vertcoin (VTC) . Блокчейн, стійкий до ASIC. Якщо хешрейт 2,50 MH/s, а споживана потужність 450 Вт, то прибуток – $4,90 на день за тарифу на електроенергію $0,10 кВтг. Алгоритм шифрування Verthash створено, щоб генерувати блок кожні 2 хвилини 24 секунди. Нагорода за блок становить 12,5 VTC.
 • ZCash (ZEC) . При швидкості хешування 1,35 MH/s можна отримувати прибуток – $6,87 на день.
КРИПТОВАЛЮТААЛГОРИТМ
Bitcoin Gold (BTG)
Equihash
Beam (BEAM)
BeamHashII
Ethash Nicehash
Ethash
Ethereum (ETH)
Ethash
Ethereum Classic (ETC)
Ethash

Незважаючи на всі переваги майнінгу, цей бізнес пов’язаний із значними ризиками. Якщо вартість монети впаде, власник обладнання нічого не зможе заробити.

Найкращі відеокарти від Nvidia для майнінгу

Ринок видобутку змінювався у міру розвитку криптовалютної промисловості. З’явилися нові монети, алгоритми, але головне – продуктивні GPU. Користувачам доступні і дорогі, і бюджетні способи майнити на відеокарті Nvidia Geforce:

 • RTX 3090. Компанія має багато моделей GPU з високою продуктивністю для видобутку альткоїнів. RTX 3090 – більш продуктивна карта серед тих, що представлені на ринку. З цим обладнанням майнери швидко отримують максимальний прибуток. Користувачі, які видобувають Ethereum, можуть отримати від RTX 3090 швидкість хешування понад 100 MH/s. Ціна складає приблизно $2300.
 • RTX 3080. Ця GPU, більш доступна порівняно з RTX 3090, також підходить для майнінгу криптовалют. Її 10 Гб пам’яті легко забезпечать швидкість хешування 90 MH/s у блокчейні Ethereum. Ціна на карти серії 3000 вище через дефіцит та високий попит, тому використання менш популярних моделей принесе більше користі майнеру. Ціна дорівнює $1700.
 • RTX 3060 Ti. Дозволяє одержати швидкість хешування близько 60 MH/s. Енергоспоживання – 130Вт. Серед усіх графічних процесорів NVIDIA, RTX 3060 Ti – один із найдешевших і продуктивних варіантів. Ціна – $675.
 • RTX 2070. Це обладнання підійде, якщо Майнер не хоче витрачатися на графічні процесори останніх моделей. Ціна цієї версії нижче, ніж у аналогів із 3000-ї серії, але при цьому GPU може демонструвати хешрейт, який при майнінг Ethereum буде приблизно 40 MH/s. Ціна – $350.
 • GTX 1660 Ti. Новачки у видобутку криптовалют можуть встановити одну таку карту, яка навряд чи принесе мільйони, але все ж таки гарантує високу продуктивність. Вона підійде новачкам, які бажають ознайомитися з майнінгом і потребують дешевої, але надійної карти. Майнери Ethereum матимуть хешрейт 20 MH/s. Ціна – $279.
 • Компанія Nvidia спільно з партнерами також випустила спеціальні карти для майнінгу криптовалют на базі графічних процесорів GP106 та GP104 . Це обладнання не містить маркування GeForce або GTX. У карт немає звичайного набору виходів для підключення до дисплея і вони мають більш коротку гарантію (близько 3 місяців).

Як почати майнити на відеокарті Nvidia

Початківцям рекомендовано, щоб перше складання установки для видобутку було на базі карт Nvidia, які працюють на операційній системі Windows 10.

Налаштування майнінгу

Щоб створити свою ферму з видобутку криптовалюту, потрібно виконати прості дії:

 1. Зібрати раму для обладнання. При установці важливо переконатися, що материнські плати, графічні карти або інші деталі не стикаються з металом.
 2. Встановити процесор, оперативну пам’ять та SSD на материнську плату.
 3. Прикріпити материнську плату, блок живлення та системи охолодження на раму.
 4. Підготувати картку Nvidia та підключити до райзера (подовжувача шини, який використовується для приєднання додаткового обладнання до материнської плати).
 5. Розмістити GPU на раму.
 6. Підключити компоненти до блоку живлення.
 7. Виконати перше завантаження, щоб перевірити працездатність установки.

Тепер можна заробляти на майнінг криптовалюти на відеокарті Nvidia.

Оптимізація картки

Після складання ферми для майнінгу на GPU потрібно встановити відповідне програмне забезпечення. На ринку є велика кількість різних пакетів ПЗ для видобутку криптовалют:

 • Claymore’s Dual Ethereum. Це найпопулярніший варіант програмного забезпечення для майнінгу на GPU. Claymore працює як із графічними процесорами AMD, так і з Nvidia, навіть якщо вони змішані на одній фермі. Незважаючи на те, що в назві використовується Ethereum, за допомогою програмного забезпечення можна майнити інші криптовалюти алгоритму Ethash.
ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМАGPUЦІНА (КОМІСІЯ РОЗРОБНИКА)АЛГОРИТМКРИПТОВАЛЮТИ
Windows, LinuxAMD, NvidiaВід 1% до 2% при дуал-майнінгуEthashEthereum (ETH),
Expanse (EXP)
та ще 3 монети
 • EWBF CUDA Zcash Miner. Утиліта для майнінгу на алгоритмі Equihash (Zhash). ПЗ можна використовувати для видобутку ZCash та ZEN.
ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМАGPUЦІНА (КОМІСІЯ РОЗРОБНИКА)АЛГОРИТМКРИПТОВАЛЮТИ
Windows, LinuxNvidia2%EquihashZcash (ZEC),
Zencash (ZEN)
та ще 3 монети
 • Tpruvot CCMiner. Підтримує понад 50 алгоритмів та постійно додає нові.
ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМАGPUЦІНА (КОМІСІЯ РОЗРОБНИКА)АЛГОРИТМКРИПТОВАЛЮТИ
Windows, LinuxNvidia2% при дуал-майнінгуBastion,
Equihash та ще більше 50 інших алгоритмів
KMD, XMR, ZEC та ще близько 35 альткоїнів

Завантажити драйвера Nvidia

У майнінгу важливо правильно встановити програми для керування відеокартою. Драйвера впливають на працездатність та швидкість хешування обладнання. Щоб отримувати високу продуктивність при видобутку криптовалют, потрібно встановити програмне забезпечення для керування відеокартою в останній версії. Варто правильно настроїти операційну систему для GPU. Встановити програмне забезпечення для відеокарти Nvidia можна, виходячи з такої інструкції:

 1. Спочатку завантажуються інсталяційні файли з драйверами з усіма наявними оновленнями. Завантажувати можна лише з офіційного сайту Nvidia. Шукати потрібні драйвери найкраще через ручний пошук. Для цього вказуються всі дані GPU: тип, серія, операційна система та мова.
 2. Щоб нові драйвери працювали без помилок, перед інсталяцією потрібно видалити версії Windows Display Drivers, що існують на ПК.
 3. Після всіх проведених підготовок запускається файл інсталяції. Далі вказується шлях, куди драйвера будуть розпаковані. Після цього файли запускаються, і користувач встановлює програмне забезпечення для відеокарти за допомогою підказок на екрані.

Підключення двох і більше відеокарт

Можна видобувати криптовалюти з 2 і більше GPU. Так роблять майнінгові ферми, оскільки видобуток з використанням кількох графічних процесорів ефективніший. При цьому важливо правильно вибрати відеокарту. Легше налаштувати ферму для видобутку криптовалют, де використовуватимуться GPU, що працюють на однакових драйверах (наприклад, Nvidia). Інакше доведеться встановлювати дві різні програми, що може призвести до нестабільності в роботі.

Відеокарти не можна змішувати. Якщо є 2 GPU різних виробників, їх можна встановити на один комп’ютер та розпочати майнінг. Однак материнська плата має підтримувати понад 2 GPU.

Підвищення продуктивності майнінгу

Для видобутку криптовалют велике значення мають потужність та охолодження комп’ютера. Від обох параметрів залежить загальна прибутковість ферми. Низькоефективні блоки живлення генеруватимуть більше тепла і споживатимуть більше електрики, тому необхідно забезпечити охолодження. Так відеокарта та інші компоненти ферми служитимуть довше.

Слід розуміти, яка чиста потужність відеокарти без урахування енергоспоживання іншого обладнання та втрати ефективності блоку живлення. Також важливо знайти способи зниження витрат на електроенергію. Це стосується великих установок для добування криптовалют. Мінімальні витрати на електрику допоможуть майнерам збільшити прибутковість.

Висновки

Nvidia випускає різні відеокарти на будь-який бюджет, які славляться якістю та продуктивністю. Майнери часто використовують продукти компанії на повну потужність. Незважаючи на зростання ASIC, GPU також будуть використовуватися для видобутку криптовалют і приносити своїм власникам постійний дохід.

За допомогою відеокарт Nvidia видобувають понад 30 видів монет. Популярні альтокіни – ETH, RVN та KMD.

Щоб вибрати картку, важливо враховувати стратегію та бюджет. Крім того, тим, хто хоче майнити Ethereum, варто пам’ятати про ETH 2.0, який працюватиме на Proof-of-Stake. Перед покупкою потрібно оцінити рентабельність інвестицій у GPU, щоб зрозуміти, через скільки часу окупляться вкладення. Розробники Ethereum 6 років працюють над переходом на алгоритм PoS, тому він може статися найближчим часом. Після цього форка відеокарти будуть менш ефективними, оскільки частина спільноти зароблятиме за рахунок стекінгу ETH.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close