Як витратити Біткоїни: що і де можна купити на найпопулярнішу криптовалюту

Складно знайти людину, яка б не чула про Біткоїна. Але мало хто знає, де можна розрахуватися і як відбувається оплата Біткоінами. Деякі люди все ще ставляться до такої валюти з побоюванням і сумніваються, чи варто погоджуватися на угоди, де оплачують працю не доларами і навіть не карбованцями, а Біткоїнами.

Біткоїн як засіб платежу

За 10 років популярність криптовалюти злетіла – зараз налічується понад 2000 різних віртуальних монет. Біткоїн незважаючи ні на що твердо стоїть першим у списку лідерів і залишається найпопулярнішою криптовалютою.
З моменту появи крипт і до цього дня світ розділився на три табори:

 • країни, що утримуються від використання криптовалюту;
 • ті, які зберігають вичікувальну позицію і не поспішають оголошувати своє ставлення;
 • ті, хто охоче приймають Біткоїни та інші віртуальні монети в обіг.

Поки що в жодній країні Біткоїн не визнали національною криптовалютою, але в деяких державах його легалізували як законний платіжний засіб. Десь більше можливостей для його використання, а десь доведеться витратити не одну годину на пошуки хоча б онлайн-магазину, в якому покупки можна сплатити Біткоїнами.
Є ряд причин, що стримують обіг монети:

 • невизначеність законодавства;
 • низька популярність серед населення;
 • висока волатильність.

З точки зору приймаючої сторони, оплата Біткоїном може бути вигіднішою за будь-які фіатні гроші.

Основні переваги для продавців:

 • комісію платить завжди покупець;
 • Біткоїн дозволяє проводити платежі по всьому світу, без прив’язки до конкретної валюти, а отже, легше здійснювати угоди між різними країнами;
 • захист угоди – покупець не зможе скасувати транзакцію;
 • немає щомісячного збору обслуговування рахунку, як у банківських установах;
 • немає обмежень за сумами, можна легко проводити як великі, і незначні платежі.

Але й покупець залишається теж у плюсі, отримуючи такі переваги:

 • майже миттєва поява перекладу у публічному реєстрі та підтвердження його протягом 10-30 хвилин;
 • можна купувати товари у закордонних магазинах, не витрачаючи гроші на конвертацію валюти;
 • незважаючи на те, що комісію оплачує відправник, вона все одно нижча за ту, яку довелося б сплатити за переказ фіатних грошей, якщо йдеться про міжнародні перекази або великі суми;
 • зручне зберігання монет, немає плати за обслуговування рахунку, можна використовувати USB-флешку як гаманець;
 • швидкий та зручний доступ до гаманця з будь-якого пристрою – iOS, Android, Windows;
 • підвищена безпека транзакцій.

З недоліків такого розрахунку можна назвати лише можливі ризики взаємодії з шахраями. Але вже є спеціальні ескроу-сервіси, призначені для забезпечення безпечних криптовалютних угод між контрагентами. Також у деяких випадках неможливість скасувати транзакцію може зіграти не на користь покупця, якщо платіж здійснили помилково.

Переваг значно більше, тому низка країн, таких як Японія, Сінгапур, Швейцарія та інші вже активно використовують віртуальні активи в системі торгівлі, але поки що це далеко не весь світ. Криптовалюти постійно покращуються, підвищується безпека, запроваджуються нові способи контролю та страхування угод. Саме Біткоїн має всі шанси стати віртуальною валютою майбутнього, а поки що можна розглянути приклади реальних людей, які використали криптовалюту для повсякденних розрахунків.

Прожити на Біткоїни

Восени 2009 року на сайті New Liberty Standard з’явилася перша публікація із зазначенням курсу Біткоіна, який тоді становив 1309,03 BTC за $1. Але тільки через півроку було здійснено покупку, оплачену криптовалютою. Це зробив широко відомий у співтоваристві Лазло Ханеш — програміст із Флориди, який заплатив за дві піци 10 000 біткоінів (що на той момент було еквівалентно 25$).

За містером Ханешем почали з’являтися ентузіасти, які шукають варіанти, як витратити криптовалюту. І, звичайно, попит породжує пропозицію — згодом прийшли й підприємці, які приймають Біткоїни як оплату.

Кашмір Хілл 2013-2014 рік

Журналістка Форбс Кашмір Хілл у травні 2013 року провела експеримент – спробувала прожити на Біткоїні протягом тижня. Хілл купила 5 BTC вартістю 126 $ кожен. У перший же день вона зрозуміла, що поблизу її будинку є лише один суші-бар, що приймає криптовалюту.

Оскільки розплатитися за паливо чи послуги таксиста Біткоїнами вона не змогла, їй доводилося або щодня харчуватися в цьому закладі, або замовляти їжу в інтернеті з доставкою додому.

Проблема з пересуванням не обмежилася пошуком місця для вечері — на роботу їй доводилося добиратися або пішки, або на велосипеді. Відсутність терміналів для оплати криптовалютою виключила можливість поїздки власним автомобілем або навіть громадським транспортом. У результаті журналістка скинула 2 кілограми, тож скаржитися дівчина не стала.

Через рік вона повторила свій експеримент. Тільки цього разу вона витратила 3,8 Біткоінов, які коштували їй 1600$. За рік курс криптовалюти значно зріс, та й місць, де можна її витратити, теж побільшало.

Хілл собі вирішила, що повірить у криптовалюту тільки тоді, коли зможе розплатитися нею за кавою. У 2014 році їй це вдалося, хоч і довелося проїхати 30 миль заради цієї чашки кави.

Як каже журналістка, жити на Біткоїн — отже, відвідувати місця, де ти раніше не бував.

Нестача терміналів і точок збуту змушує людей більше рухатися, навідуватися до нових кафе, магазинів і навіть міст. Це не дуже зручно, але цікаво.

Фелікс Вайс, 2015 рік

Наступний криптоентузіаст пішов ще далі — він вирішив вирушити в подорож земною кулею, маючи в «кишенях» лише Біткоїни. Фелікс Вайс провів 18 місяців у подорожі, не витративши жодного долара.

У результаті експериментатору вдалося відвідати 27 країн за півтора роки. Пізніше він розповідав, що найскладнішими були перші три місяці. Він пообіцяв собі, що не використовуватиме кредитки та свого банківського рахунку, і дотримався слова. Через 3 місяці він відмовився від кредитки, повністю поклавшись на криптовалюту.

Містер Вайс відвідав Японію — найдружнішу по відношенню до віртуальних активів країну, хоча тоді Біткоїн ще не був визнаний платіжним засобом, Туреччину, Прагу і навіть Кубу. Саме на Кубі він зіткнувся із найбільшою кількістю неприємностей. Там складно не тільки знайти місце, де можна розплатитись цифровою валютою, але є проблеми із підключенням до інтернету. Ця поїздка перетворилася на суцільний головний біль, тому в крайніх ситуаціях Фелікс дозволяв собі купувати національну валюту через торгові майданчики.

Насамперед він купив проїзний в авіакомпанії, який міг йому забезпечити повернення додому в тому випадку, якщо витівка не увінчається успіхом. Опинившись у Празі, Фелікс сплатив обід у місцевому ресторані. І хоча через мовний бар’єр йому довелося довго пояснювати персоналу, як він хоче розрахуватися, у результаті платіж прийняли без жодних заперечень.

У Туреччині оплачувати Біткоінами купівлі товарів та послуг було складніше, місцеві продавці знехотя погоджувалися на такі угоди. Але в результаті містер Вайс зміг навіть умовити парапланерний клуб прийняти оплату до BTC. Коли він перестав сумніватися в собі та своїх «грошах», все пішло значно простіше. Як каже Вайс, найскладніше — знайти в собі сміливість пропонувати людям Біткоїн і не пасувати після першої відмови. Особливо, якщо ти перебуваєш у чужій країні і не розумієш жодного слова місцевою мовою.

З огляду на історії ентузіастів витратити Біткоїни не проблема. Набагато складніше знайти час та бажання шукати місця, де приймають криптовалюту. За останні 9 років ситуація у світі покращилася, і зараз принаймні через інтернет оплатою у віртуальній валюті вже нікого не здивуєш.

За що можна розплатитися Біткоїнами

Легендарні дві піци, тепер лише викликають посмішки у людей, пов’язаних із криптою. Вся справа в їхній вартості – за 10 000 BTC сьогодні можна купити кілька будинків, кілька автомобілів і ще залишиться на розваги.

Спектр товарів, за які можна платити Біткоінами, недосвідченого користувача точно здивує. Наприклад, можна придбати нерухомість. В ОАЕ корпорація Knox Group запустила проект із продажу житлоплощі за Біткоїни:

 • квартира-студія обійдеться у 33 Біткоїни;
 • однокімнатна квартира – 54 BTC;
 • розкішні апартаменти – від 80 Біткоїнів.

Компанія Magnum Real Estate за дещо іншими розцінками продає за Біткоїни квартири в Нью-Йорку. І таких прикладів досить багато по всьому світу.

Які ще товари можна купити за Біткоїн:

 • автомобілі (Bernie Moren, Post Oak Motor Cars, Moonlambos);
 • яхти (Royal Yacht Brokers, Denison Yachting);
 • авіаквитки (Expedia, TAR, Airbaltic);
 • побутову техніку;
 • електроніку (Microsoft та Xbox, Apple, Dell, TigerDirect, Overstock та ін);
 • меблі;
 • їжу;
 • розваги;
 • повсякденні товари.

Найкращим прикладом послужить сайт Ebay – на цьому майданчику можна розрахуватися Біткоінами практично за будь-який товар: від спідньої білизни до кухонного гарнітуру.

Щодо послуг, то й тут крипта сильно просунулась. Не всі служби таксі згодні брати віртуальні монети, але Uber (а зараз він є у всіх великих містах) бере таку валюту. Послуги перукаря, тренера, навіть масажиста. Якщо не вдається знайти заклад із терміналом для транзакцій із криптою, завжди є сайти-посередники.

За рахунок того, що Біткоїн – децентралізована валюта, а операції щодо анонімні, чорний ринок – це місце процвітання криптовалюти. Купівля зброї, наркотиків, навіть вбивство можна замовити, розплатившись у Біткоїнах чи інших монетах. Це якраз ще одна причина того, чому не всі країни з радістю беруть в обіг криптовалюту.

Тож можна сміливо стверджувати, що на сьогоднішній день за Біткоїн можна купити все!

Де витратити Біткоїни у країнах СНД

В Україні не особливо розвинена інфраструктура для використання криптовалют, але за бажання можна знайти місця, де приймають віртуальні монети або скористатися послугами сайтів-посередників. Такі сайти приймають BTC від клієнта, переводять фіатну валюту на рахунок зазначеної ним компанії, оплачуючи обраний товар чи послугу споживача. Основні категорії товарів та послуг, за які можна розплатитися в Україні Біткоіном:

 • подорожі, готелі, авіаквитки;
 • ресторани, кафе;
 • фітнес-клуби;
 • інтернет-магазини ;
 • програмне забезпечення (VPN, Microsoft та додатки в AppStore);
 • мобільний зв’язок.

Білорусь стала першою дивною в СНД, де офіційно визнали Біткоїни та повністю їх легалізували. З того часу населення може цілком законно використовувати криптовалюту: купувати товари, оплачувати послуги, обмінювати на фіатні гроші і брати участь в ICO.

Чи замінить Біткоїн фіат

Щодня з’являються невтішні прогнози, які обіцяють Біткоіну ​​стрімке падіння курсу або повне зникнення. Незважаючи на недавнє зниження курсу, великі інвестори нікуди не поділися і налаштовані вони цілком оптимістично. У зв’язку з цим Аві Зальцман, головний редактор журналу Barron, опублікував думки авторитетних інвесторів. Більшість із них сходяться на тому, що Біткоїн неминуче замінить фіат у найближчі 5-10 років.

Подібної думки дотримується Тім Дрейпер, інвестор-мільярдер, який залишається затятим прибічником Біткоіна. Містер Дрейпер прогнозує зростання вартості першої криптовалюти до 250 000 $ до 2022 року та поступове зникнення фіатних грошей у великих країнах до 2025 року.

За словами президента асоціації «Блокчейн України» Михайла Чобаняна, 90% криптовалюти у всьому світі перебувають у тіні. До того часу, поки її не ввели в правове поле, Біткоїни та інші віртуальні гроші будуть представляти великий інтерес для всіх, хто має відношення до тіньового ринку. Влада рано чи пізно вирішить це питання, а єдиний спосіб припинити нелегальні угоди — ввести криптовалюту в загальний обіг та легалізувати її. Це забезпечить вільний обмін віртуальних грошей, а отже, виживати на Біткоїн стане простіше.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close