Сигнали криптовалют: де знайти та як використовувати

Тисячі криптовалют загальним обсягом у десятки мільярдів доларів, діаметрально-протилежні оцінки перспектив цього явища авторитетними економістами, карколомні стрибки курсів у десятки разів на рік і майже повна невідомість щодо майбутнього цієї технології. Тим не менш, багато учасників співтовариства намагаються різними способами аналізувати цей мінливий ринок, внаслідок чого з’являються сигнали криптовалют — прогнози щодо майбутніх змін цін цифрових активів.

Торгівля на криптобіржі

У розумінні обивателя торгівля криптовалютами не відрізняється від ринків Форексу чи торгівлі акціями на класичній біржі. Але це не зовсім так — Біткоїн та інші криптовалюти мають більш швидкі й сильні коливання курсів. І це вимагає від учасника підвищеної уваги та глибшого розуміння процесів.

Бути поінформованим – найважливіше для будь-якого трейдера.

В останні роки з’явилося ще більше криптовалют із високоволатильною динамікою ціни. Багато професійних трейдерів, які торгують новими криптовалютами, отримали прибуток, недосяжний при торгівлі акціями найбільших і найуспішніших компаній на фондовій біржі. Водночас багато непрофесійних учасників ринку опинилися у значних збитках під час корекції.

До основних відмінностей криптовалютних ринків від традиційних фінансових можна віднести:

 • криптовалютний ринок працює цілодобово та досягаємо з будь-якої країни;
 • на біржах не стягуються великі комісії;
 • не потрібні ліцензії трейдерів;
 • ринок має досить низький “поріг входу”;
 • вартість криптовалют не має відношення до вартості сировинних активів (які сильно впливають на світові біржі);
 • криптовалюти можуть мати величезну волатильність – бувають дні з коливанням до 100% і більше від початкової ціни.

Ці та інші відмінності приваблюють багатьох трейдерів, які хочуть отримати швидкий прибуток, але водночас відштовхують великих гравців, яким обов’язково потрібно чітке законодавче регулювання.

Торгова платформа для зберігання, купівлі та продажу криптовалют, як і на традиційних ринках валют та акцій, називається біржею (криптовалютною біржею). Загальні принципи аналогічні стандартним торговим майданчикам — що більший попит, то вища ціна активу, відповідно, що менший попит — то ціна нижча.

Також біржі поділяються на централізовані та децентралізовані, яких немає на традиційних ринках.

Децентралізовані торгові майданчики більш досконалі у технічному плані:

 • вони найчастіше не зберігають інформацію про клієнта у себе на серверах;
 • засоби користувачів також перебувають у розподілених реєстрах, що краще з погляду безпеки;
 • така біржа захищена від злому та крадіжки коштів;
 • іноді застосовуються виведення ринку нових не випробуваних практично активів (часто з сумнівними перспективами).

Проте, понад 90% операцій купівлі та продажу відбувається саме на централізованих біржах. Щоб торгувати на такій платформі, в більшості випадків потрібно спочатку обміняти звичайну валюту на крипту, або можна відразу поповнити рахунок цифровими активами.

Такі біржі відрізняються за:

 • можливостям введення та виведення коштів;
 • наявності або відсутності верифікації клієнтських облікових записів;
 • добовому обсягу торгівлі (що вище, тим надійніше);
 • функціоналу для моніторингу курсів та арбітражу;
 • асортименту криптовалют;
 • можливостям взяти кредит у інших гравців або самої біржі.

Біржа існує рахунок комісій. Це можуть бути:

 • комісії з зберігання;
 • за зняття з рахунку або зарахування на рахунок;
 • комісія за правочин;
 • інші види комісій залежно від функціоналу платформи.

Централізовані біржі мають більш високою ліквідністю (порівняно з децентралізованими), вони користуються увагою регуляторів у різних країнах і поступово приходять до забезпечення гарантій для інвесторів та трейдерів на законодавчому рівні.

Сигнали для торгівлі криптоактивами

Насамперед коливання курсів криптовалют підпорядковуються складним математичним закономірностям:

 • ціна позначається в режимі онлайн у кожний момент часу;
 • кількість та обсяг угод постійно змінюється.

Ці показники взаємозалежні і їх можна прогнозувати з деякою часткою достовірності. І тому застосовуються звані індикатори, які відображаються на графіках самих бірж чи сторонніх сервісів, надають аналітичні дані. Величезний обсяг статистичної інформації аналізується і виводиться як схематичного зображення, що вказує на вигідність операції на даний момент часу для конкретного активу.

Де знайти

Існують індикатори напрямки або трендові, до них відносяться «ковзна середня», «смуги Болінджера», «параболічні SAR-криві» та інші. Є індикатори-осцилятори, що пророкують майбутній розворот ціни (RSI, MACD, стохастичний осцилятор та інші).

Також є індикатори волатильності, які аналізують потенціал зростання або падіння, індикатори об’єму та інші. Деякі трейдери створюють власні індикатори.

На підставі цих показників професійні трейдери створюють свої передбачення та можуть ділитися ними або продавати у вигляді сигналів. При цьому до прогнозів можуть застосовуватися такі позначення: трендові, осцилятори, волатильності, потенціалу та інші.

Джерела, на підставі яких будуються торгові сигнали, можуть бути отримані за допомогою:

 • фундаментального аналізу (новини, чутки, події тощо);
 • технічний аналіз (математична модель аналізу графіків на історії);
 • інсайдерської інформації.

Останній вид сигналів є дуже цінним для трейдерів. Джерела таких прогнозів — кити, успішні професіонали та їхні команди, розробники криптовалют, власники бірж та обслуговування операцій.

Сигнали можуть подаватися у вигляді повідомлень у соцмережах, спеціалізованих групах та на профільних сайтах. Такі повідомлення вказують на вигідність придбання або продажу криптовалюти, як правило, в короткостроковому або середньостроковому режимі.

Безкоштовні та платні

Безкоштовні сигнали, як правило, є поганим джерелом для трейдера, оскільки точність прогнозів низька. Тим не менш, існують сервіси типу Uniton.io або Tradingview, які завоювали досить велику аудиторію, завдяки високому ступеню достовірності у поєднанні з оперативністю, а також зручному наданню інформації. На подібних сервісах трейдери різного ступеня професіоналізму можуть подати свої сигнали на платній або безплатній основі.

Платні джерела зазвичай є більш інформативними. Проте слід пам’ятати, що є багато шахрайських сервісів. Потрібно звертати увагу на розмір аудиторії, наявність активної спільноти, позитивні та при цьому непроплачені та шахрайські відгуки, і, звичайно, авторитет ресурсу, який утримується роками.

Майже всі безкоштовні джерела сигналів мають платні версії, як той же Uniton.io, який надає платну передплату. Є спеціалізовані платні сервіси типу RXI Team, Golden Island, або Stratton.Trading.

Зараз популярні такі телеграм-канали сигналів, як Crypto Raiders, InsideTradeBot, AlexDo та ін. Telegram – найпоширеніший месенджер у криптовалютному співтоваристві. І це найоперативніший формат отримання сигналів криптовалютного ринку.

Чи варто використовувати сигнали під час торгівлі на криптобіржі

Переваги сигналів видно при купівлі (продажу) криптовалюти, коли вдалося підібрати зручний момент часу (сигнал-осцилятор) для цього. Сигнали тренду корисні під час довгострокових інвестицій. Сигнали обсягу вказують на те, за якою ціною було куплено та продано велику кількість активів.

Проте, як і будь-який статистичний показник, сигнал для криптоторгівлі має деякі недоліки, про які варто пам’ятати. В ідеалі він повинен бути одним із додаткових інструментів і не замінювати собою здоровий глузд. Не варто сліпо покладатися на один індикатор або сигнал у своїй стратегії, потрібно вміти бачити інші фактори, які, можливо, суперечать.

Іноді сигнали можуть «запізнюватися», особливо це відноситься до трендових, коли вони відображають тенденцію, що вже настала, відповідно, помітну всім гравцям. Часто сигнали вказують на розворот ціни після її, власне, розвороту.

Слід тонко враховувати особливості окремих сигналів та можливі протиріччя між ними. Одні сигнали хороші на різко волатильному ринку, інші на ринку з трендами, треті при флетах.

Правильно зрозуміти (інтерпретувати) отриманий сигнал дуже важливе вміння. За відсутності навичок та досвіду, найбільш оперативний та інформативний платний сигнал не буде правильно зрозумілий та відпрацьований новачком-трейдером.

Уникнути шахрайства

Як будь-яка біржова торгівля, криптовалютний ринок не вільний від шахрайства. Нерідко шахрайські схеми створюють ті, кому навички та досвід не дозволяють ефективно торгувати активами, натомість вони «торгують сигналами», що призводить до збитків довірливих трейдерів. У цьому випадку недосвідчений гравець не лише втрачає гроші на біржі, але й платить шахраю за те, що той поставив йому збитковий сигнал.

Безкоштовні канали часто надають недостовірну інформацію. Однак і платні канали не гарантія успіху: рівень достовірності, при уважному розгляді, виявляється не набагато вищим, ніж на безкоштовних ресурсах. Тут трейдеру допоможе лише досвід і, можливо, паралельна підписка на багато каналів, щоб згодом відбракувати недостовірні та недостатньо якісні джерела.

На жаль, серед платних каналів існують цілі шахрайські мережі з реферальними програмами, в яких весь дохід генерується не за рахунок якісного аналізу та обробки даних, а лише за допомогою нових користувачів.

Існують такі шахраї, які збирають групи недосвідчених трейдерів із метою маніпуляції курсами низьколіквідних монет. Це відома шахрайська схема на ринку сигналів – pump’n’dump (накачування та скидання). Схема колективна та працює наступним чином:

 1. Організатори збирають величезні групи із сотень чи тисяч учасників.
 2. Трейдерам повідомляють час, майданчик та криптовалюту, яку планують «накачувати».
 3. Обсяг торгів зростає, отже, і курс криптовалюти.
 4. Далі учасники продовжують поширювати каналами інформацію про зростання курсу, повідомляючи також фейкові дані та новини.
 5. Коли «запас довірливих» вичерпаний, організатори виходять із монети та курс обвалюється.

Такі схеми привертають увагу навіть державних регуляторів, однак, без чіткої законодавчої бази щодо криптовалют покарати зловмисників складно.

Тонкощі фундаментального та технічного аналізу при торгівлі криптовалютами недоступні більшості учасників ринку, чим активно користуються відомі особи (несумлінні), творці бірж та аферисти. Деякі користувачі воліють платити за якісні сигнали або витрачати час вивчення безкоштовних. Але хтось вирішує та самостійно зайнятися аналізом ринку криптовалют, почавши з азів. Сьогодні професійний трейдер — той, хто вибрав третій варіант.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close