Як заробити на криптовалюті: види інвестицій + заробіток без вкладень

Спочатку технології криптовалют і блокей запускалися як деякі компоненти онлайн-простору, що існують у вузькому віртуальному світі. Але з часом вони сильніше адаптуються до реальних умов, проникають у різні сфери суспільного життя та залучають нових учасників. У таких умовах закономірно, що на ринок приходить дедалі більше тих, хто цікавиться, як заробити на криптовалюті. І, звичайно, з’являються різні способи отримання прибутку.

Що таке криптовалюта

Криптовалюта є цифровим активом, призначеним для використання як обмінний засіб або розрахункової одиниці, яка може застосовуватися в глобальних масштабах, або всередині певної інфраструктури. На відміну від фіатних грошей, що підпорядковуються централізованим банківським установам, криптовалюта перебуває під керівництвом децентралізованої системи, яка ніким не контролюється. В основі роботи цифрової валюти лежить стійкий криптографічний алгоритм, що забезпечує надійність фінансових операцій та точність передачі активів.

Децентралізоване управління криптовалютою здійснюється за допомогою технології розподіленого реєстру – блокчейну, який служить:

 • системою, що забезпечує проходження всіх транзакцій;
 • публічною (іноді приватною) базою фінансових операцій;
 • платформою, що сприяє збереженню коштів для всіх користувачів.

Першою децентралізованою криптовалютою вважається Біткоїн, запущений у 2009 році як програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. З цієї події і почався розвиток криптоіндустрії. Згодом було створено ще кілька тисяч альткоїнів – альтернативних варіантів Біткоїну.

Критерії відхилення криптовалют

Криптографічний дослідник Ян Ленксі, визначив шість критеріїв, якими повинен мати актив, щоб вважатися криптовалютою:

 1. Системі не потрібний централізований контроль, її працездатність підтримується розподіленим консенсусом.
 2. Облік цифрових активів та їх власників ведеться автоматично.
 3. Система визначає, чи можуть бути згенеровані нові розрахункові одиниці, і якщо так – вона контролює обставини їх видобутку, а також спосіб знаходження власника створених активів.
 4. Право володіння криптовалютою може бути доведено лише криптографічним методом та не вимагає підтвердження будь-яких контролюючих органів.
 5. Система дозволяє здійснювати транзакції, під час яких змінюється утримувач активів. Витяг про транзакцію може бути виданий лише особисто новим власником за його бажанням.
 6. Якщо створюються одночасно дві різні інструкції для зміни власника того самого активу, система прийме лише одну з них.

За словами Ленскі, всі ці принципи формують із криптовалюти «футуристичний» фінансовий інструмент.

Альткоїн та токен

Термін альткоїн має різні, але схожі між собою визначення:

 • Стефані Янг із The Wall Street Journal визначила альткоїни як «альтернативні цифрові валюти»;
 • в той же час, Пол Вінья, також із The Wall Street Journal, описав альткоіни як альтернативні версії Біткоінов;
 • Аарон Хенкінс з MarketWatch називає будь-які криптовалюти, крім Біткоінов, альткоінами.

На блокчейні можуть бути реалізовані інші можливості, крім здійснення платежів.

Наприклад, децентралізовані програми, смарт-контракти, різні розподілені системи та реєстри. І тут підтримка послуг здійснюється із застосуванням токенів, вони також бувають різних видів залежно від системи, у якій застосовуються: токены корисності, токены додатків, інвестиційні токены, товарні токены.

Довгострокові інвестиції у криптовалюту

На зовнішніх ринках довгостроковими вважаються інвестиції терміном від кількох років і більше. Але в криптовалютному світі час злегка стислий і тут немає єдиної думки про те, який термін можна вважати тривалим.

Загалом утримання однієї криптовалюти протягом кількох місяців уже вважається середньостроком, а до одного року і більше довгостроком. Також треба враховувати, що інвестиції у криптовалюту є більш ризикованими, ніж вкладення традиційні активи. І через рік цифрова валюта може не тільки сильно подешевшати, а й зовсім зникнути з ринку.
Але все ж таки можна знайти більш-менш надійні активи.

Bitcoin

Говорячи про довгострокові інвестиції в криптовалюту, було б дивно не згадати про монету, з якої почався розвиток усієї індустрії. Насамперед Біткоїн — це мірило решти криптоактивів. По капіталізації він займає понад 50% всього ринку та має сильний вплив на інші криптовалюти: від коливань Біткоіна змінюються ціни альткоїнів.

Великі криптовалютні інвестори тримають основну частину своїх депозитів у Біткоїні. Це найліквідніший актив на ринку, він легалізований у багатьох країнах світу, його найпростіше витратити, а також обміняти на фітанські гроші чи цифрову валюту. Зараз експертам важко спрогнозувати, в який бік продовжить рухатися графік головної криптовалюти, але один факт для всіх очевидний: якщо Біткоїн підніматиметься в ціні, разом з ним подорожчають й інші активи, якщо його ціна опуститься — інші монети теж подешевшають.

Ethereum

Це друга капіталізація криптовалюта, яка була запущена в 2015 році. Поява платформи Ethereum спровокувало новий виток розвитку криптовалютної індустрії, внісши на ринок такі поняття як токени, смарт-контракти та децентралізовані програми.
На користь перспективності даного проекту свідчать такі факти:

 • Висока капіталізація – на початок 2019 року становить близько $15 млрд, а на піку криптовалютного ринку сягала $130 млрд.
 • Розвинена інфраструктура — на платформі запущені та з різним ступенем успішності працюють уже десятки проектів, які використовують смарт-контракти та токени.
 • На сьогоднішній день це найпопулярніший майданчик для запуску криптовалютних стартапів.

При цьому на 2019 рік і в майбутньому команда запланувала провести ряд оновлень, спрямованих на оптимізацію швидкості, анонімності та додавання нових сервісів у децентралізовану платформу. Плани вже почали виконуватися – 27 лютого було проведено хардфорк Constantinople.

Binance Coin

Токен, запущений компанією, яка має мабуть найсильніший вплив на криптовалютний ринок – найбільшу біржу Binance. Хоча з капіталізації ця монета займає десяте місце, її ліквідність можна порівняти з Біткоіном і Ефіріумом. Крім біржі-творця, токен торгується також на LBank, Exrates, HitBTC, Gate.io та деяких інших майданчиках. BNB – це єдина з топових монет, яка продовжувала зростати незважаючи на глобальну корекцію ринку. А за 2 місяці 2019 року токен подорожчав на 100%.

Сама біржа вже неодноразово підтверджувала статус лідера ринку. Окрім торгового майданчика були запущені:

 • Binance Labs — венчурний підрозділ, спрямований на допомогу у запуску криптовалютних стартапів та розвитку вже робочих проектів.
 • OTC – сервіс позабіржової торгівлі для великих гравців.
 • Binance Research – дослідницький ресурс, що випускає звіти інституційного рівня;
 • Binance Academy – навчальний сервіс.
 • Binance Charity – криптовалютний благодійний фонд.
 • Binance info – аналітичний сервіс.
 • Binance Launchpad – платформа для проведення ICO.
 • Binance DEX – децентралізована біржа (поки працює у тестовому режимі).
 • Сервіс покупки Біткоіна та Ефіріуму за допомогою кредитних карток.

Компанія має регіональні підрозділи у багатьох країнах світу. Команда Binance продовжує активно розвивати власний проект та запускати нові сервіси.

Telegram Open Network

Проект від Павла Дурова, творця соціальної мережі вКонтакті та месенджера Telegram. У різних джерелах є інформація про те, що команді вдалося залучити чи то $1,7 млрд, чи то $2,55 млрд, чи то $3,7 млрд під час двох або трьох закритих етапів первинного розміщення монет. У будь-якому випадку це стало найуспішнішим ICO в історії криптовалюту.

Сам месенджер Telegram є лише першим етапом глобального проекту, запущеного з метою залучення аудиторії. TON є децентралізованою платформою, всередині якої повинні працювати різні сервіси: починаючи від платіжних інструментів і закінчуючи сховищами файлів та додатків. Доступ до всіх функцій забезпечується криптовалютою Gram, яка використовується як розрахункова одиниця у розподіленій мережі.

Monero

Як би там не намагалися регулювати цифрові активи та інтегрувати їх у реальний бізнес, анонімність назавжди залишиться невід’ємною частиною криптовалютного світу. І на сьогоднішній день Монеро є найуспішнішою анонімною монетою, яка залишила позаду своїх найближчих конкурентів – Dash та Zcash.

Хоча цей актив популярний головним чином даркнеті, це одна з небагатьох криптовалют, яка застосовується як справжні анонімні гроші — саме з метою розрахунків у товарних угодах, а не для спекуляцій чи використання технічних функцій. Тому Монеро збереже свою ліквідність, навіть якщо його заборонять чи видалять із лістингів.

Інвестиції в ICO

Якщо проаналізувати найперші ICO, можна помітити, що проводити їх було досить просто і суми вони збирали не дуже великі (за сьогоднішніми мірками). Це пояснюється тим, що на той час первинне розміщення монет ще не користувалося популярністю як у стартаперів, так і в інвесторів.

Коли учасники спільноти звернули увагу на те, що цей різновид інвестицій є досить прибутковим, чисельність активних інвесторів почала стрімко зростати.

Паралельно збільшувалася і кількість стратапів, що запускалися. Бум припав на 2017 рік – у той період з’являлися сотні нових ICO щомісяця.

Причиною цього стало:

 • з погляду стартапів – спрощений спосіб залучення інвестицій порівняно з традиційними методами;
 • інвесторів подібні проекти зацікавили великими прибутками та швидкістю їх отримання.

Але за такої величезної кількості стартапів на криптовалютному ринку, не могло бути так, щоб усі вони виявлялися успішними. З’явилося багато ICO, які стали збитковими для інвесторів:

 1. Шахрайські ICO (або скам-ICO) – це криптовалютні стартапи, що спочатку запускаються, щоб зібрати гроші з довірливих інвесторів і зникнути. Це досить складний вид шахрайства, організаторам якого доводиться витрачати чимало коштів та часу. Іноді сками дуже складно відрізнити від реальних проектів. Вони можуть на стадії підготовки мати якісний сайт та MVP, замовляти рекламу у світових експертів та наймати в команду відомих професіоналів.
 2. Стартапи, команди яких справді планували запустити проект та реалізувати свої ідеї, але в умовах ринкової конкуренції просто не змогли досягти позитивних результатів.

Вибираючи стартап для інвестицій, необхідно чітко усвідомлювати ризики і розуміти, що дії авторів проекту не можуть дати 100% впевненості в тому, що в кінцевому підсумку це дасть бажані результати.

Ринок ICO у 2018 році

Хоча 2018 рік розпочався з глобальної корекції, на ринку з’являлося більше нових ICO, ніж у попередньому році. Загалом вони залучили більше інвестицій у порівнянні з 2017 роком. Але переважна більшість із них виявилася збитковою для інвесторів.

Така ситуація змусила інвесторів ретельніше відбирати проекти. Як результат – підготовка ICO значно ускладнилася:

 • Якісні проекти відкладали або зовсім зупиняли запуск через те, що підготовка та реклама вимагали більших витрат, ніж можна було залучити через ICO.
 • Для шахрайських проектів проводити рекламну кампанію з метою збирання грошей із довірливих інвесторів стало просто невигідно.

Загалом можна сказати, що 2018 рік був дуже складним роком для стартапів та збитковим для інвесторів.

Успішні ICO 2019 року

У 2019 році було проведено два успішні ICO через платформу Binance Launchpad:

 1. 28 січня 2019 року, ICO BitTorrent — за 14 хвилин було зібрано $7,2 млн. Під час первинного продажу токен BTT реалізувався за ціною $0.00012. У день відкриття торгів ціна спочатку стартувала з позначки $0.0003, а за кілька днів досягла максимуму на позначці $0.0012.
 2. 25 лютого 2019 року, ICO Fetch.AI – за 22 секунди зібрало $6 млн. Під час первинного продажу токен можна було купити за ціною 1 FET = $0.0867. Через 3 дні після ICO – 28 лютого 2019 – торги на біржі стартували з ціни $ 0,3.

Але в поточних умовах ринку подібні приклади — це скоріше виняток із правил. Глобально ситуація із ICO залишається негативною.

Трейдинг та довірче управління

Трейдинг чимось нагадує азартну гру: щоб отримати прибуток, необхідно зробити правильний прогноз. Але торгівля на біржі відрізняється тим, що не варто покладатися тільки на випадок. Для отримання доходу необхідно аналізувати ринок і для цього існують:

 • Технічний аналіз передбачає дослідження цінових графіків з метою знаходження рівнів, на яких розташовані зони підтримки та опору, а також визначення цін, за якими покупці готові купувати, а продавці продавати. З отриманих даних, можна скласти прогноз подальшого руху ціни.
 • Фундаментальний аналіз передбачає дослідження новин, звітів та будь-яких змін у бізнес-процесах проекту, що випустив конкретний актив. Сюди входить і аналітика загальної ринкової ситуації, конкурентів, нових законопроектів та інших факторів, здатних вплинути на подальший розвиток компанії.

Яка б система не була обрана, треба розуміти, що навіть найретельніший аналіз не дасть 100% впевненості у правильності прогнозу.

Довірче управління

Ця послуга вже давно існувала на традиційних ринках:

 • товарних;
 • валютних;
 • фондових;
 • ф’ючерсних.

Не дивно, що вона з’явилася на криптовалютних біржах. Власник активів (людина чи фонд) передає в управління професіоналу з метою примноження. Трейдер у свою чергу проводить торгово-обмінні операції, внаслідок яких отримує певний прибуток. За успішне управління він утримує частину прибутку.

Такий спосіб збільшення прибутку доступний кожному, хто має кошти, які можна на якийсь час довірити професіоналу. За даними статистичної компанії IBISWorld, більше 60% населення Америки віддають частину своїх заощаджень у довірче управління, щоправда йдеться про акції, але ця ж стратегія цілком застосовна і для криптовалютного ринку.

Дуже важливо знайти дійсно професійного трейдера, який зможе збільшити депозит, але не менш важливо вибрати якісну торгову платформу.

Серед найкращих бірж можна виділити такі:

 • Binance – одна з найвідоміших і найбільших бірж за обсягами торгів. Має порівняно низькі комісії та високу швидкість транзакцій. Завдяки якісному технічному забезпеченню платформа здатна обробляти до 1,4 млн угод на секунду.
 • OKEx — дуже популярна біржа китайської аудиторії, але працює по всьому світу. На майданчику торгується безліч активів, а професійні трейдери можуть використовувати алготрейдинг через API.
 • Huobi – велика біржа, що працює з 2013 року. Спочатку була доступною лише для жителів Китаю, але з 2017 року почала розширювати свої кордони та відкривати місцеві представництва у різних країнах світу.
 • Bitfinex ще одна популярна біржа, яка функціонує з 2012 року. Має порівняно невеликий список активів, що торгуються, але оснащена багатьма сервісами та інструментами для професійних трейдерів.
 • Bitstamp – ліцензована європейська біржа, запущена у 2011 році. Для торгівлі доступно всього п’ять криптовалют, кожен користувач повинен проходити верифікацію, а введення та виведення коштів можливе в доларах, євро та криптовалютах.

У 2018 році з’явилося багато нових торгових майданчиків, які приваблюють новачків різними бонусами та сервісами. Але краще не довіряти свої кошти сумнівним проектам, а віддати перевагу старим перевіреним біржам.

Арбітраж

Це досить популярний спосіб заробітку на криптовалютах, який застосовується і традиційних ринках. Являє собою послідовність угод з купівлі та продажу активу на різних торгових майданчиках. Прибуток трейдера залежить від різниці курсів того самого активу на різних платформах.

Цей різновид трейдингу відрізняється тим, що для його застосування не потрібен технічний або фундаментальний аналіз. Основне завдання — упіймати мить, коли курси активів розійшлися настільки, щоб з’явилася можливість провести прибуткову угоду.

Важливо звертати увагу на функціональні особливості бірж:

 • різноманітність активів та торгових пар;
 • способи та терміни введення та виведення коштів;
 • величину комісій;
 • варіанти доступних ордерів.

Ціна одного і того ж активу може стабільно відрізнятися на різних біржах, але через технічні та функціональні особливості цієї різниці буде не достатньо, щоб провести прибуткову арбітражну угоду. Простіше кажучи, комісії з’їдять весь прибуток.

Аналізуючи курси криптомонет на різних біржах, можна з деякою часткою ймовірності передбачати рухи графіків, наприклад:

 • якщо на біржі А почалася різка зміна курсу, незабаром такий рух розпочнеться і на майданчику Б;
 • або навпаки: якщо вартість біржі А різко змінилася, але в майданчику Б залишилася дома — отже, скоро курс повернеться у вихідне становище.

Існує ще один різновид арбітражу, при якій торгівля ведеться на одній біржі — так званий «внутрішньобіржовий арбітраж». Відстежуючи ціни активів, іноді можна помітити “неправильні котирування” – це коли курс однієї валюти змінився, а ціни інших активів не встигли підтягнутися за ним.
Наприклад:

 • є актив Х, який коштує $1000, і актив Y, який коштує $100, це означає, що 1X = 10Y;
 • активи X і Y, торгуються в парах до долара та один одного: X/USD, Y/USD і X/Y.

У певний момент ціна активу Х може різко піднятися до $1100, причому Y залишається на тому ж рівні — $100, а також не змінюється ціна в парі X/Y: 1X = 10Y.

У цей момент є сенс провести три послідовні угоди:

 • продати 1Х за $1100;
 • купити 10Y за $1000;
 • купити 1Х за 10Y.

Таким чином, портфель інвестора не зміниться, а чистий прибуток із цих угод становитиме $100.

Арбітражні угоди можуть проводитися як вручну, і з використанням торгових роботів. У цілому нині це вважається досить безпечним способом заробітку, а, по прибутковості не поступається звичайному трейдингу.

Майнінг

Корекція ринку серйозно впливає на прибутковість майнінгу. На початку 2019 року він став уже збитковим не лише для домашніх ентузіастів, а й для промислових компаній — багато хто навіть не зміг вийти в нуль. За 2018 рік припинили роботу десятки тисяч майнерів у всьому світі, а обладнання подешевшало в кілька разів.

Матвій Сіворакша – експерт з майнінгу та CEO проекту Acronym.Systems заявив, що його компанія вимкнула все наявне у них обладнання крім того, що застосовується для опалення, а також ферм на відеокартах NVIDIA. Більше того, він вважає, що входити до майнінгу зараз немає сенсу, навіть у надії на швидкий розворот ринку, тому що на даному етапі дешевше і простіше просто купити монети.

Як отримати прибуток від майнінгу

Відомо, що електрика, яка споживається під час видобутку криптовалют, переходить у теплову енергію. Тому чеський бізнесмен Каміл Брейча, який є творцем біржі NakamotoX, вирішив використати цей ресурс для вирощування овочів. Провівши прості маніпуляції, він зміг спрямувати теплову енергію у свою теплицю. У результаті це принесло йому гарний урожай в осінньо-зимовий період 2018-2019 року. Вирощені овочі Каміл жартома назвав криптотоматами.

Минулого року іркутські підприємці протестували пересувний будинок, який опалюється завдяки використанню «криптокотла» — спеціальної конструкції, виготовленої з ферм та силіконових труб. Її енергії вистачає на підігрів повітря та забезпечення гарячої води.

У поточних ринкових умовах такі варіанти оптимізації роботи майнінгових пристроїв стали дуже актуальними. Устаткування можна використовувати з різними цілями:

 • підігрів водойм, наприклад басейнів, рибних господарств;
 • обігрів приміщень – квартир, будинків, офісів, залів;
 • забезпечення теплих підлог.

При цьому ефективність майнінгу залишається на тому ж рівні, а саме обладнання отримує додаткове охолодження, завдяки чому економиться електрика.

Обладнання для майнінгу 2.0

На ринку почали з’являтися не тільки виробники, що проектують майнінгове обладнання таким чином, щоб його було зручно використовувати для опалення. Прийшли компанії, які на основі майнінгових установок створюють цілі системи та комплекси, призначені для обігріву тих чи інших об’єктів.

Наприклад, пристрій WX12 від компанії Hotmine – так званий “майнер-конвектор”, видобуває криптовалюту на швидкості 29 TH/s. При цьому установка має потужність 4 кВт та в ній реалізовано спеціальне іммерсійне охолодження. Це обладнання здатне нагрівати воду для опалювальних комплексів до 70 градусів. Є наочний приклад того, як за допомогою такого пристрою можна обігріти цілий будинок.

Заробіток без вкладень

Більшість способів заробітку на криптовалютах припускають вкладення деяких коштів, але є варіанти, за яких можна почати заробляти з нуля.

Крани

Це спеціальні сайти, де можна отримати Біткоїн або іншу криптовалюту за виконання простих дій, наприклад:

 • перегляд банерної реклами;
 • розгадування каптчі;
 • відтворення відео;
 • участь у опитуваннях;
 • переходи за посиланнями;
 • передплата.

Розмір заробітку, звичайно, залишає бажати кращого. Наприклад, один із найпопулярніших кранів FreeBitcoIn, який дозволяє заробити на біткоінах, запущений понад 7 років тому. Він нараховує 110 сатошей один раз на годину, або в окремих випадках щастить отримати 1100 сатошей (ймовірність 10%), а ще рідше 11100 (імовірність 1,5%). Якщо порахувати за найімовірнішим доходом – 110 сатошей, то за добу виходить 110х24 = 2640.

Ті, хто всерйоз намагаються заробляти на кранах, використовують ротатори кранів – спеціальні сервіси, на яких зібрані посилання на крани, і є можливість зручно проходити по черзі весь список, не зупиняючись. Також існує можливість залучити рефералів до своєї структури для отримання пасивного доходу.

Баунті та Аірдропи

Це ще один спосіб заробітку на криптовалютах без вкладень. Передбачає виконання різних дій, спрямованих на рекламування того чи іншого проекту:

 • активність у соціальних мережах – передплати, лайки, репости, коментарі;
 • на форумах – встановлення аватарок та підписів;
 • створення та публікація відео, статтею та іншого контенту;
 • реєстрації та тестування платформи проекту;
 • інші різновиди.

Аірдропи припускають приблизно ті самі дії. Але ці два види бонусних кампаній відрізняються способом виплат:

 • Баунті виплачує всю суму наприкінці рекламної акції;
 • Аірдроп – відразу після проявленої активності або через дуже короткий термін.

Подібні акції проводяться постійно – одні закінчуються, інші відразу запускається. Завжди є на вибір десятки кампаній, наприклад, у лютому 2019 року активні:

 • VTUUR (VRX);
 • Emiba (EMB);
 • NCrypto (NCR);
 • ARFREYR (FRY);
 • Truxir (TIR);
 • GoodX (XFN);
 • Zebi (ZCO);
 • І багато інших.

Творці переважної більшості подібних акцій пропонують отримати токени проекту, на розкручування якого вони спрямовані. Але в окремих випадках бувають Баунті та Аірдпопи, розраховані на Біткоїн, Ефіріум та іншу ліквідну валюту.

Зарплата у криптовалюті

Дослідження, проведене компанією Chronobank, показало, що 66% учасників крипто-спільноти не проти отримувати зарплату в Біткоїні або іншій цифровій валюті. За результатами цього ж дослідження, Японія стала країною, яка може першою перевести ринок праці на цифрову зарплату – там 32% від населення згодні працювати за криптовалюту. Це при тому, що 75% учасників опитування працюють на офіційному постійному місці.

Аналогічне дослідження, проведене компанією Superjob, свідчить у тому, що у Росії лише 2 % дорослого населення готові отримувати всю зарплату в криптовалюте.

Співробітники міжнародних корпорацій, серед яких такі гіганти як Google, Facebook, Airbnb, Uber та багато інших, мають можливість самостійно вибирати, чи отримувати їм зарплату у фіаті чи крипті, або частинами у двох валютах. Для цього використовується програма Bitwage, яка підтримує державні валюти багатьох країн світу, а також Bitcoin, Ethereum, Litecoin та Dash.

Загалом, кожен бажаючий може визначити собі підходящий спосіб заробітку на криптовалюті. З вкладеннями та з нуля, з ризиками збитків та безпечно, пасивно або внаслідок постійної роботи. Але все ж таки треба визнати, що ці види заробітку підійдуть лише певному колу осіб, які мають інтереси або навички, що підходять для ведення подібної діяльності. А до легалізації крипто-зарплат може пройти ще дуже багато часу, та й не факт, що вони взагалі у найближчому майбутньому будуть прийняті на законодавчому рівні.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close