Міфи про Bitcoin

Зміст

З кожним днем ​​про криптовалюту дізнається все більше людей. І кожен сприймає цю нову технологію по-своєму. Є чимало скептично налаштованих людей, думка яких створюється під впливом некомпетентних статей у ЗМІ, власного та чужого життєвого досвіду, різних здогадів та припущень про суть, походження, подальший розвиток та можливості технології Bitcoin.

У цій статті ми постараємося розвінчати найбільш популярні зараз міфи про Віткоін та інші криптовалюти. Можливо, щось стане для вас відкриттям і проллє світло на деякі помилки, які вже сформувалися у суспільстві.

Ми вважаємо, що технічні складнощі, пов’язані з початком використання цифрових грошей, не повинні бути причиною появи подібних міфів та іншої недостовірної інформації. Сформуйте свою думку про Bitcoin самостійно. Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам багато в чому розібратися.

1. Bitcoin — це щось подібне до інших електронних грошей, нічого нового

Усі існуючі електронні гроші прив’язані до національних валют та повністю контролюються державою. Гроші на рахунках можуть бути заблоковані або конфісковані. Одна з головних відмінностей Біткоїна від усіх інших валют та електронних платіжних систем (ЕПС) – децентралізованість. Його не можна:

 • “додрукувати” – кількість монет заздалегідь відома, 21 000 000 – і вони з’являються в мережі строго за заздалегідь відомим алгоритмом;
 • знищити – всі комп’ютери, що знаходяться в мережі, замінюють єдиний центр, а цілісність ланцюжка блоків від різного виду атак захищена цією великою комп’ютерною мережею;
 • змінити вихідний код без згоди більшої частини спільноти як умови появи кількості монет, так і будь-які інші правила;
 • заблокувати або заарештувати – Біткоїни контролює лише той, хто має прямий доступ до гаманця. Щоб заарештувати гаманець Bitcoin, потрібно спочатку заарештувати його господаря.

2. Біткоїни не вирішують проблеми, які не здатні вирішити золото та/або фіатні гроші

Основні функції грошей , їх внутрішній зміст – це міра вартості , засіб обігу , накопичення та платежу . Золото та фіатні гроші , як грошові одиниці, по всіх позиціях поступаються можливостям, які можуть запропонувати Bitcoin та інші криптовалюти.

Як засіб звернення:

 • на відміну від золота, Біткоїни легко зберігати, вони довільно дробляться на дуже дрібні частини, швидко вирушають;
 • на відміну від фіату, Біткоїни більш надійні їх не можна підробити, вони не зношуються, їх не потрібно перевипускати;
 • всі операції в BTC є прозорими і їх може побачити будь-яка людина, підключена до Інтернету. Тому вчинений платіж не можна оскаржити, виправдовуючись тим, що гроші не прийшли.

Як засіб накопичення та заощадження:

 • криптовалюти мають передбачувану і емісію, що зменшується;
 • не мають регулюючого центру. Для відкриття «рахунку» у мережі Bitcoin не потрібні жодні документи та дозволи;
 • ви завжди можете тримати свої Біткоїни під прямим контролем, наприклад у домашньому сейфі;
 • для Біткоїна немає державних кордонів – його можна миттєво передати у будь-яку точку світу, де є підключення до Інтернету, тобто. Bitcoin виконує і функцію світових грошей .

3. Біткоїни нічим не забезпечені, їхня вартість залежить від кількості витрачених на їх генерацію електрики або обчислювальної потужності

Коли ми говоримо про те, що валюта чимось забезпечена, ми маємо на увазі її прив’язку до обмінного курсу з будь-яким «еталонним» активом. Витрачена на генерацію Біткоїнів обчислювальна потужність, кіловати електричної енергії не можуть бути використані для визначення забезпечення їх вартості. Вартість Біткоїнів заснована тільки на тому, наскільки вони цінуються людьми, причому чим вище ціна, тим більше людей намагатимуться їх генерувати, що у свою чергу призведе до збільшення складності генерації і як наслідок – ще більшої труднощі видобутку.

Щоправда полягає в тому, що ніщо не забезпечене, зокрема державні валюти та золото. Вартість і цінність класичних грошових одиниць залежить від кількох факторів, найважливіший з яких – довіра до емітенту (центробанку), віра в те, що він виконає взяті він зобов’язання. Але дефолти держав (відмова від виплати держборгу ) траплялися навіть у великих економіках.

Золото в очах людей вже не одну тисячу років має цінність саме по собі та не потребує забезпечення. Схожа ситуація складається і з Біткоїном – його забезпеченням є лише те, наскільки він цінний для людей, які готові приймати його як обмінний еквівалент. Тут працює загальний закон попиту та пропозиції. Головний фактор, що визначає цінність Bitcoin, — його поширення та використання в економіці різних країн світу.

4. Біткоїни незаконні, тому що вони не визнані засобом платежу

Для незаконних платіжних коштів існує поняття грошових сурогатів . Криптовалюти на даний момент не належать до цієї категорії. Називати їх незаконними – некоректно.

Дотримуючись основного правила “дозволено все, що не заборонено”, по всьому світу Вitcoin використовують як засіб платежу. У багатьох країнах криптовалюти вже офіційно визнані «приватними грошима» або фінансовим активом , який підпорядковується загальним правилам фінансового регулювання.

У різних країнах ставлення до системи «Біткоїн» дуже відрізняється. У ряді країн офіційно дозволені операції з Біткоїнами. Зазвичай вони розглядаються як товар або інвестиційний актив та з метою оподаткування підпорядковані відповідному законодавству. Іноді Біткоїни визнають як розрахункова грошова одиниця, в інших країнах, наприклад, в Японії, Bitcoin є законним платіжним засобом з податком на їх купівлю. В інших країнах (наприклад, у Китаї) операції з Біткоїнами заборонені для банків, але дозволені для фізичних осіб.

У багатьох країнах статус Bitcoin досі не визначений чи змінюється. Спочатку Банк Таїланду заявив, що для операцій з Біткоїнами потрібна ліцензія на право проведення валютообмінних операцій. Пізніше було опубліковано роз’яснення, що через відсутність законних підстав, в Таїланді обмін Біткоїнів не підпадає під тайське валютне законодавство, оскільки іноземні валюти в операціях не беруть участь. Через деякий час Банк Таїланду додатково роз’яснив, що Біткоїни можна обміняти на іноземну валюту, через обмін вони все ж таки пов’язані і ліцензія потрібна.

Навіть у країні різні державні установи, міністерства, суди можуть ставитися до биткойнам по-різному. У США Біткоїни вважають “віртуальною валютою”. У березні 2013 року комісії з фінансових злочинів (FinCEN) оголосила про те, що операції з обміну будь-яких криптовалютів на фіатні гроші повинні регулюватися так само, як і операції з обміну фіатних грошей між собою. Обмінні пункти повинні зареєструватися як постачальники фінансових послуг (Money Service Business) і повідомляти про підозрілі транзакції до органів правопорядку. У листопаді 2013 року в Сенаті США проходили слухання щодо віртуальних валют. Хоча остаточного рішення не було ухвалено, але криптовалюти не заборонили, висловили побажання їх контролювати та вивчати, працювати над регулюванням цього бізнесу.

У серпні 2013 року обвинувачений у шахрайстві виправдовувався тим, що Біткоїни не є грошима і він не несе перед інвесторами жодних фінансових зобов’язань. Суддя Східного округу штату Техас (США) ухвалив рішення, що при передачі Біткоїнів до інвестиційного фонду вони є валютою або формою грошей, тобто інвестори передали до фонду гроші і тепер фонд несе відповідні зобов’язання.

25 березня 2014 року Служба внутрішніх доходів США випустила керівництво з оподаткування операцій із Біткоїнами та іншими віртуальними валютами, які розглядаються як майно.

5. Біткоїни — це форма фінансового тероризму, бо вони лише шкодять економічній стабільності держави та державній валюті.

Твердження, що Біткоїн було створено в терористичних цілях для руйнування економіки та заподіяння шкоди державним підвалинам, зовсім не відповідає істині.

Тероризм – це форма насильства, причому спланована і спрямована на досягнення певних цілей. Криптовалюти є лише одним із фінансових інструментів, застосування яких залежить від того, в чиїх руках вони знаходяться.

Технологія Bitcoin надає альтернативні вирішення багатьох питань безпеки фінансової діяльності. При грамотному використанні вона може сприяти розвитку будь-якого бізнесу та економіки загалом.

6. Криптовалюти лише полегшать ухилення від податків, що завдасть серйозної шкоди світовій економіці

Зараз, навіть із великою кількістю транзакцій, що проходять через гаманці користувачів криптовалют, суми, які можна розглядати як прибуток і базу для вимог з неї податків, здебільшого вкрай малі порівняно з аналогічним оборотом у національних валютах.

Говорити про те, що це спосіб ухилення від сплати податків, а також, що це призведе до падіння цивілізації, докорінно неправильно. Відповідальність за це так само, як і зі «звичайними» валютами, лежить на конкретних людях, а не на технології.
Законодавці всіх країн працюють над варіантами оподаткування операцій, які проводяться за допомогою Віткоін. У деяких європейських країнах (Німеччина, Великобританія, Нідерланди тощо) операції з криптовалютами оподатковуються тими самими податками, що й інших валютах.

7. Біткоїни може «друкувати» кожен, отже вони марні

Складність видобутку Bitcoin зараз дуже велика, крім цього, вона постійно збільшується.

Як відомо, Біткоїни видобуваються не по одному, а блоками, а нагорода за блок зменшується вдвічі після кожних 210 тис. здобутих блоків. І якщо у 2009 році розмір блоку дорівнював 50 BTC, у 2012-2016 – вже 25 BTC, а з 2016 року – 12,5 BTC.

Основна причина, чому відбувається зменшення винагороди за здобутий блок, полягає у необхідності контролювати інфляцію . Однією з вад традиційних фіатних валют, контрольованих центральними банками, є те, що банки можуть друкувати стільки грошей, скільки вважають за необхідне, а якщо вони створять занадто багато грошей, закони пропозиції та попиту забезпечать стрімке падіння цінності валюти.

У той же час, біткоїн задуманий так, щоб бути схожим за своїми властивостями на звичайні товари, наприклад, золото. У світі обмежений запас золота, і з кожним здобутим грамом золота, залишок золота в надрах стає все важче і важче добути. Внаслідок обмеженої пропозиції, золото зберігає свою цінність міжнародного засобу обміну та накопичення понад 6 тисяч років, і існує надія, що біткоїн поводитиметься так само.

За рахунок впровадження інноваційних розробок обладнання для майнінгу сумарна продуктивність мережі багаторазово збільшилася разом із складністю. Наразі персональний комп’ютер не здатний надати необхідну обчислювальну потужність. Для рентабельного майнінгу вже потрібні суттєві фінансові вкладення.

Корисність чи марність криптовалюти визначається не тим, що її може друкувати чи карбувати кожен, а тим, чи ця криптовалюта використовуватиметься людьми в повсякденному житті.

8. Біткоїни марні, тому що вони засновані на неперевіреній/недоведеній криптографії

Неперевіреність і недоведеність поняття “криптографія” – саме собою є абсурдним твердженням. Алгоритми SHA-256 та ECDSA, які застосовуються у працюючій мережі Bitcoin, є добре відомими промисловими стандартами шифрування.

9. Перші користувачі биткойнами були несправедливо винагороджені

Перші користувачі системи Bitcoin отримували винагороду за те, що використовували та апробували поки що нікому не потрібну та незрозумілу технологію. Цю винагороду вони отримали за те, що брали на себе ризики втрати не лише часу, а й власних коштів. У цьому світі багато несправедливості та винагорода перших користувачів навряд чи потрібно обговорювати.

Зараз близько 2 / 3 від 21 мільйони всіх монет видобуто і знаходиться у користувачів. Якщо ви станете власником Біткоїнів найближчим часом, трохи пізніше для когось ви також вважатиметеся одним з «перших користувачів».

10. 21 мільйон монет не вистачить на всі потреби людства

Ймовірно, ви забуваєте про те, що один Вitcoin є 100 мільйонів неподільних одиниць.

21 мільйон монет – це трохи більше двох квадрильйонів (2099999997690000) максимально можливих одиниць. Передбачається, що до того часу, коли останній Вitcoin буде видобуто, в обігу будуть знаходитися частини монети – міліБіткоїни (mBTC) і мікроБіткоїни (µBTC). Втім, можлива деномінація з коефіцієнтами 1:10, 1:100 і так далі.

11. Біткоїни зберігаються у файлах гаманця, просто скопіюйте гаманець та отримайте більше монет!

Біткоїни не зберігаються у файлах гаманця, вони зберігаються у глобальній розподіленій мережі, а гаманець є лише засобом доступу до цієї мережі. Файл wallet.dat, який створюється під час встановлення гаманця, містить приватні ключі, які дають право розпоряджатися своїми монетами лише вам.
Знання публічної адреси гаманця, (куди вирушають монети) нікого не зробить власником гаманця, ніхто не може розпоряджатися чужими монетами.

12. Втрачені монети не можуть бути замінені, а це погано

На сьогоднішній день відомо про велику кількість загублених монет, які найімовірніше вже ніколи не будуть використовуватися. Але чому ви вважаєте, що це погано.

Монети губляться у випадку, якщо користувач втратив доступ до свого гаманця – файлу wallet.dat, де зберігаються приватні ключі. Найчастіше це відбувається з вини самого користувача.

Пам’ятайте, що безпека монет знаходиться у ваших гаманцях і під вашою відповідальністю.

Чому немає механізму заміни загублених монет?

Тому що розрізнити загублені монети та монети, які зараз не використовуються (тимчасово, або перебувають на холодному зберіганні), неможливо. Втрата монет – неприємна ситуація для користувача, але це не мінус для криптоекономіки. В цьому випадку, втрачені монети виступають додатковим плюсом дефляційної моделі – чим менше монет, тим дорожче коштуватиме один Вitcoin.

«Втрачені монети роблять решту трохи дорожчою. Думайте про них як про подарунок усім». Сатосі Накамото

13. Bitcoin – це гігантська фінансова піраміда

Піраміди створюються у будь-якій валюті. Не слід плутати технологію з різними проектами в мережі Інтернет, які можуть приймати Біткоїн як вклади і бути фінансовими пірамідами . І ласі до швидких грошей люди, повіривши в нездійсненні обіцянки, чомусь звинувачують технологію, а не тих, хто їх обдурив.
Також не потрібно бачити у криптовалюті лише джерело доходу. Вitcoin, перш за все – засіб платежу, це технологія, спосіб генерації нових монет, і кожна транзакція, кожен гаманець є частиною однієї величезної системи.
Все це не має жодного відношення до поняття “фінансова піраміда”. Тут немає регулюючого, зацікавленого в отриманні доходів центру, є просто люди, які будують нову економіку.

14. Ідея Біткоїнів не працюватиме, тому що немає способу контролювати інфляцію

Інфляція – це просто заплановане або природне зростання цін за період часу, який, як правило, є наслідком знецінення валюти. Це одна із основ сучасної кредитної економіки, побудованої на постійному збільшенні кількості грошей.

Навіщо та кому контролювати інфляцію, якщо способи емісії Біткоїнів та фіатних валют повністю протилежні? Кредитна економіка не єдина можлива модель.

Ключовим моментом тут є те, що Біткоїни не можуть бути знецінені різким підвищенням інфляції будь-якою особою, організацією чи урядом, оскільки немає можливості довільно збільшувати пропозицію.
Насправді, через зростаючу популярність, вірогідніший сценарій збільшення попиту на Біткоїн, що призводитиме до постійного зростання курсу та дефляції . Дефляція у криптоекономіці — це зниження вартості товарів, коли за меншу кількість монет можна буде придбати більшу кількість товарів та послуг.

15. Спільнота Bitcoin – це гіки, анархісти, прихильники теорії змови та золотого стандарту

На початку становлення Вitcoin це дійсно було так. Сатосі робив усе можливе задля збереження політичної нейтральності, та його коментарі технологічних рішень показували у ньому лібертаріанські почуття і хакерське мислення.

Творець перших майнінгових систем Йіфу Го (Yifu Guo), який тривалий час працював з Біткоїн і знає його зсередини, відбив ці настрої в одному з інтерв’ю, сказавши, що їх початковим гаслом було «краще зайти надто далеко, ніж зробити замало».

“Біткоїн, якщо ми зможемо правильно його пояснити, співзвучний із лібертаріанською точкою зору. Хоча я краще пишу код, ніж говорю” — Сатосі Накамото.
Однак, почувши можливість заробити, до криптовалютного бізнесу прийшли справжні «акули капіталізму» — роздрібні мережі, ІТ-корпорації, венчурні фонди та навіть деякі банки. Тому останніми роками кількість і вплив справжніх криптоанархістів неухильно знижується. І невідомо, чи це добре. Адже нові ідеї найкраще розвиваються ентузіастами, а чи не адміністраторами.

16. Будь-яка людина з достатньою обчислювальною потужністю може перехопити керування мережею

Зі зростанням кількості генеруючих вузлів стає все складніше зробити це.
Навіть якщо припустити, що хтось зможе взяти мережу під контроль, то ті можливості, які він отримає, будуть настільки мізерні та несумісні з гігантськими витратами на те, що причини такої атаки можуть бути лише ідеологічними.

За жодних обставин він не зможе використовувати чужі Біткоїни. Атакуючого доступне лише скасування своїх власних недавніх перекладів, а також заморожування чужих транзакцій. Ця дуже дорога атака не варта таких невеликих переваг, тому немає жодних раціональних економічних причин проводити її.

Вже зараз купівля та забезпечення роботи обладнання, здатного здійснити таку атаку, обійдеться мінімум у 150-200 мільйонів доларів і при своїй роботі постійно витрачатиме до 50 мегават електричної потужності – це споживання великого промислового підприємства.

17. Точки продажу, що приймають Біткоїни, неможливі, оскільки потрібно 10 хвилин на підтвердження перекладу

У випадку, якщо відправлення оплати за товар здійснюється через електронні або банківські системи, це може зайняти кілька хвилин і кілька днів. Окрім цього, банк може скасувати операцію та угода взагалі не відбудеться. Але навіть ці обставини не заважали становленню інтернет-торгівлі.

Насправді, гаманці Bitcoin зазвичай чекають від 3 до 6 підтверджень, перш ніж монети стають доступними для операцій, тобто чекати доведеться близько години. Якщо оплата здійснюється на місці, то при використанні Біткоїнів продавець вже розуміє незворотність транзакції і немає необхідності очікувати необхідної кількості підтверджень.

Багато інтернет-магазинів використовують систему передоплати. Клієнт може поповнити рахунок, а потім витрачати з нього Біткоїни.

Крім цього, створено платіжні шлюзи, які допомагають миттєво отримувати підтвердження про отримання оплати з іншої країни для швидкого відправлення товару. Платіжні шлюзи виступають як посередник, що підтверджує цю транзакцію і прискорює весь процес. При використанні таких шлюзів продавець отримує власним коштом не Вitcoin, а валюту своєї країни.
Додатково платіжний шлюз Coinbase пропонує користувачам Біткоїн робити покупки в багатьох онлайн-магазинах, що приймають пластикові картки MasterCard .

18. Після видобутку 21 мільйона монет ніхто не генеруватиме блоки, що підтверджують перекази

Коли витрати на генерацію не зможуть бути покриті нагородою за створення блоку, майнери матимуть змогу отримувати прибуток за рахунок комісії за перекази. Очікується, що за понад 100 років, які пройдуть до майже повного обнулення емісії, обороти в мережі Bitcoin будуть більш ніж достатні, щоб забезпечити винагороду майнерів одними комісіями.

Також, у генерації нових блоків будуть зацікавлені власники Біткоїнів, оскільки у разі припинення генерації їх монети стануть марними.

19. Немає вбудованого механізму скасування платежу, і це погано

Неможливість скасування платежу – це вбудований механізм захисту від шахрайства. Відповідальність за уважність під час відправлення, довіру до одержувачів, як і відповідальність за безпеку ваших Біткоїнів, лежить тільки на вас.

Організації на кшталт PayPal несуть відповідальність щодо запобігання шахрайству. Якщо ви купуєте щось на eBay, а продавець не надсилає вам товар, PayPal знімає гроші з рахунку продавця та повертає їх вам. Це зміцнює економіку eBay, оскільки покупці усвідомлюють обмеженість свого ризику та здійснюють навіть ризиковані покупки.

Припустимо, ви домовилися про продаж свого товару або придбання Біткоїнів, перевели кошти (надправили товар) шахраю, який відправив вам монети, але потім скасував цю транзакцію.

Якщо у вас є Біткоїни, то вони лише ваші. Якщо дозволити механізм скасування платежу, це дасть можливість іншій особі забрати ваші кошти. Або ви маєте повний контроль над своїми засобами, або захист від шахрайства, але не те й інше одночасно.

20. Квантові комп’ютери порушать безпеку мережі Bitcoin

Так, теоретично це можливо. Але квантові комп’ютери, здатні цього, на даний момент немає. У разі їх створення, якщо безпека мережі Bitcoin буде під загрозою, розробники зможуть перевести мережу на постквантову криптографію. Це призведе до деяких перебоїв у роботі мережі, але через деякий час вона почне працювати в колишньому режимі.

Слід враховувати, що криптографією користуються не лише криптовалюти, а й весь Інтернет – магазини, платіжні системи , біржі та найголовніше – банки. Тобто під загрозою опиниться вся сучасна фінансова система . Криптовалюти внаслідок своєї гнучкості зможуть подолати кризу швидше за інших.

21. Генерація Біткоїнів енергетично затратна та шкідлива для екології

Велика кількість електричної енергії необхідна для підтримки необхідних обчислювальних потужностей для майнінгу Bitcoin. Але не треба перебільшувати. Енергоспоживання усієї мережі Bitcoin не перевищує потреб невеликого міста з населенням у 100 тисяч осіб.

Якщо порівнювати видобуток Вitcoin, наприклад, з розробкою родовища будь-яких корисних копалин, як і з будь-якими наслідками життєдіяльності людини, цей процес можна назвати одним з найбільш економічних і екологічно чистих на планеті.

Не варто забувати, що всі сучасні фінансові системи, наприклад, численні серверні кімнати та філіальні мережі великих банків, споживають анітрохи не меншу кількість енергії. Однак ніхто не звинувачує їх у порушенні екологічних норм.

22. Власники магазинів не зможуть встановлювати ціни в биткойнах на товари через нестабільний обмінний курс

Власники магазинів і торгових точок, великих інтернет-ресурсів, в основному, використовують для прийому Біткоїна платіжні шлюзи, які проводять прозору конвертацію платежів з Bitcoin у національні валюти та назад. Продавці встановлюють вартість товару у валюті своєї країни.

Покупці товару здійснюють оплату в Біткоїнах, які конвертуються в цю валюту, що не впливає на вартість товару — продавці завжди виходять бажаний результат, незалежно від курсу Біткоїна та його волатильності. Деякі продавці, наприклад, Overstock, залишають частину криптовалютного виторгу собі, таким чином приймаючи на себе ризики волатильності.

23. Біткоїни можуть бути ліквідовані урядами, оскільки вони є незаконними (як Liberty Dollar) і тому, що вони використовуються злочинцями

Ліквідувати Вitcoin не можна, тому що у нього немає централізованого механізму управління: немає єдиного інформаційного репозитарію і централізованого менеджменту, і немає жодної точки, відмова (заборона) якої могла б призвести до виходу з ладу всієї мережі; жоден уряд не зможе наказати ліквідувати криптовалюту.

Максимальне силове державне втручання може бути забороною використання криптовалюти для розрахунків у конкретній країні; цей непопулярний у всіх відносинах спосіб навряд чи матиме масовий характер.

Спроба випускати альтернативну валюту в США (Liberty Dollar) була розцінена як шахрайство та фальшивомонетництво. Біткоїни не використовуються як фізичні монети, відсутні запевнення про їхнє забезпечення.
Злочинці можуть використовувати як Вitcoin, так і будь-яку електронну платіжну систему, хоча за статистикою найбільша кількість злочинів проводиться за допомогою готівки, у 99 відсотків випадків — доларами США.

24. Bitcoin – схема для швидкого заробітку в Інтернеті чи високоприбуткова інвестиція?

Велику популярність Біткоїн отримав завдяки бурхливому зростанню вартості у 2013 році та численним «історіям успіху» у ЗМІ. Чим привабливішим буде виглядати історія чергового Біткоїнового мільйонера, чим більше люди сподіватимуться на те, що Вitcoin швидко принесе їм надприбутки, тим частіше з’являтимуться чергові шахраї, які використовують Біткоїн як приманку для своїх злочинних цілей.

Цілком можливо, що вкладення в Біткоїн – це хороша інвестиція, тому що вартість його може зрости дуже суттєво. Так само, як імовірність того, що Вitcoin нічого не коштуватиме. Інвестиції у криптовалюту навряд чи зможуть вразити вас результатами найближчим часом; швидше за все, протягом кількох найближчих років курс Біткоїна буде непередбачуваним. Правильна інвестиція не передбачає швидкого отримання прибутку, і вам не слід розглядати Біткоїн як спосіб швидко та без ризиків розбагатіти.

Для простого обивателя, що не є інвестором, можна рекомендувати наступне: при зручному курсі та наявній деякій кількості вільних грошей купувати небагато монет і відкладати їх на холодне зберігання у свій гаманець. Головне — не сподіватися, що ця інвестиція вже найближчим часом принесе казкове багатство. Час швидкого зростання в десятки і сотні разів, як це було кілька років тому, вже минув – тоді працював так званий «ефект низької бази», коли зростання ціни Bitcoin у масштабах світової економіки було смішним. Але зараз його капіталізація вже вимірюється у мільярдах доларів, тож астрономічного зростання не буде.

25. Чи можна заробляти гроші, просто встановивши клієнт Bitcoin на свій комп’ютер?

Встановивши Bitcoin клієнта, ви нічого не почнете заробляти.

Колись, на початку розвитку Біткоїна, люди ставили на свій комп’ютер або ноутбук гаманець, включали функцію майнінгу і видобували криптовалюту на процесорі. На даний момент мати достатні обчислювальні потужності для прибуткового видобутку Біткоїна можуть лише спеціалізовані ферми, що займають великі площі та споживають величезну кількість електроенергії.

Цей спосіб заробітку – генерація монет на домашньому комп’ютері – звичайним людям вже недоступний. Тим не менш, на процесорах і навіть жорстких дисках можна видобувати деякі форки. Але прибутковість цього заняття рідко покриває навіть витрати на електрику.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close