Просідання курсу — не завада: як заробити на криптовалюті з мінімальним ризиком

Станом на 3 липня 2022 року на ринку цифрових активів спостерігається ведмежий тренд. Котирування всіх криптовалют повільно знижуються протягом кількох останніх місяців. Торгівля монетами та токенами в таких умовах складна і пов’язана з великою ймовірністю втрати заощаджень. Але є десятки методів заробітку на криптовалютах, причому з мінімальними ризиками. З них популярними є 6 способів.

Пасивні методи заробітку на криптовалютах

Інвестування такими способами має на увазі разову активність. Вкладнику потрібно тільки вибрати інструменти і вкласти криптовалютні заощадження на термін, що цікавить. Далі капітал самостійно «працюватиме» на інвестора.

Серед криптовалютних вкладників популярні такі методи пасивного заробітку:

 • Депозити.
 • Стекінг.
 • Довгострокові вкладення.

Депозити

Цей метод має на увазі депонування віртуальних активів (часто на фіксований термін) усередині криптовалютних бірж. Такі вкладення нагадують банківські депозити. Вони безпечні та не вимагають участі інвестора. Натомість вкладник отримує лише невеликий прибуток – зазвичай до 10% річних. Іноді прибутковість буває дуже низькою – близько 1% за 12 місяців.

Використовувати криптовалютні депозити можна на спеціальних інвестиційних платформах або біржах. У списку останніх знаходиться, наприклад, сінгапурський торговий майданчик Phemex . Це екосистема цифрових продуктів, що включає Phemex Earn. Цей інструмент дозволяє користувачам безпечно вкладати криптовалюту на гнучких та фіксованих умовах.

Станом на 3 липня 2022 року на сервісі Earn діють вигідні депозити стейблкоїнів USDC з розрахунковою ставкою 8,80%. Також є й інші інвестиційні програми:

 • BTC – 1,20%.
 • SOL – 0,85%.
 • ETH – 0,50% та інші.

Стекінг

Цей метод заробітку прибутковіший від депозитів. Розмір річного доходу може становити і 100%. При цьому стекінг – один із способів депонування заощаджень. Але в цьому випадку інвестор не передає капітал будь-кому. Стекінг має на увазі заморожування криптоактивів. Функцію блокування інвестицій надають деякі:

 • Криптовалютні гаманці.
 • Біржі.
 • Сервіси сектора DeFi .

Нерідко самостійний стекінг коштує дуже дорого. Наприклад, мінімальна сума для заморожування на смарт-контракті Ethereum 2.0 становить 32 ETH ($34,4 тис. на 3 липня 2022 року). Проте існують стекінг-пули. Їх створюють уже чинні валідатори . Вони збирають заощадження вкладників збільшення загальної суми інвестицій, що позитивно впливає результативність стекінгу. При цьому зазвичай пули дозволяють клієнтам вкладатись потроху (наприклад, від $1).

Інвестувати заощадження у стекінг нерідко можна всередині біржових екосистем – наприклад, Binance та Phemex. Ці дві платформи надають клієнтам спеціальні сервіси для стекінгу. У екосистеми Phemex він називається Phemex Launchpool і знаходиться в розділі ” Пасивний дохід “. На цьому сервісі один за одним відкриваються тимчасові стекінг-пули для депонування різних криптовалютів. Розмір доходів відрізняється.

На 3 липня 2022 року на Phemex Launchpool відкрито пул криптовалюти NEAR . Термін його дії – 14 днів. Прибутковість NEAR пул становить 95% річних.

Довгострокові інвестиції

Цей пасивний спосіб заробітку на цифрових активах вважається найнебезпечнішим. Результат вкладень залежить від рішень інвестора та правильності його прогнозів. Наприклад, при помилковій позитивній оцінці обраного криптовалютного проекту вкладник ризикує втратити більшу частину заощаджень.

Довгострокові інвестиції мають на увазі відкриття торгових позицій терміном від 1 року. Перед такими вкладеннями потрібно проводити ретельний фундаментальний аналіз монет та токенів. Потенційно довгострокові криптовалютні інвестиції можуть принести високий прибуток. Учасникам ринку цифрових активів відомо багато випадків зростання котирувань на 1000% та більше.

Купувати криптовалюти більшими сумами на довгий термін краще через централізовані біржі. Багато популярних торгових платформ пропонують користувачам низькі комісії і високу ліквідність трейдингових пар. Наприклад, величина зборів зі спотових угод усередині Phemex становить 0,10%. При цьому дана платформа відкриває трейдерам доступ до деривативів (похідних інструментів).

Зазвичай, на централізованих біржах найнижчі торгові комісії. Наприклад, на децентралізованих платформах із кожної угоди забирають у середньому 0,30%.

Інші способи заробітку на криптовалютах

Існує багато методів інвестування цифрових активів із мінімальними ризиками. З них популярні й ті способи, що потребують періодичної чи регулярної активності від вкладника. У цьому такі методи нерідко прибутковіші, ніж пасивні вкладення.

Високий дохід приносять такі способи інвестування з найменшими ризиками:

 • Пули ліквідності (Liquidity Pools).
 • Фармінг (прибуткове фермерство).
 • P2P (пірингова торгівля).

Пули ліквідності

Liquidity Pools необхідні для забезпечення торгів по криптовалютних парах. Пули ліквідності є лише децентралізованих біржах (DEX). Це специфікою таких торгових платформ. DEX працюють за допомогою смарт-контрактів, а не торгових ядер.

Пули ліквідності — деякі сховища цифрових активів із конкретних торгових пар на децентралізованих платформах. Забезпеченість Liquidity Pools збільшує швидкість проведення торгових угод усередині DEX та знижує величину прослизу (змін цін у процесі обмінів). З цієї причини децентралізовані біржі сплачують інвесторам пулів ліквідності. Нагороди вкладників складаються з комісій, які стягує платформа з трейдерів.

Зазвичай величина премій становить 0,20% або 0,25% з операцій із торговим парам. Розрахунок денного прибутку провадиться за такою формулою: сума інвестицій / загальне забезпечення пулу * добовий обсяг торгівлі * ставка винагороди. Наприклад: $1 тис./$1 млн * $2 млн * 0,25% = $5 за 24 години.

Вклади у Liquidity Pools вимагають від інвестора активності. Це пояснюється наступною рекомендацією: потрібно відстежувати прибутковість пулів, що забезпечуються, і змінювати їх за необхідністю для збільшення підсумкового доходу.

Фармінг

Прибуткове фермерство дуже популярний метод вкладень. Фармінг виник завдяки концепції пулів ліквідності. Заробіток за забезпечення Liquidity Pools вважається низьким. Раніше це слабко приваблювало інвесторів. Тоді розробники децентралізованих бірж вигадали видавати вкладникам так звані «LP-токени». Їх потрібно стікати, щоб отримувати додатковий дохід. При цьому DEX виплачують премії за фармінг своїми службовими токенами . Таким чином, децентралізовані платформи емітують свої криптовалюти та стимулюють інвесторів забезпечувати Liquidity Pools.

Прибутковість депонування LP-токенів сильно відрізняється. Наприклад, на 3 липня 2022 року на платформі Biswap мінімальна прибутковість фармінгу становить 2,13% (DAI-USDT), а максимальна – 218,71% (GST-USDC).

У прибутковому фермерстві існує нюанс — доступні пули для стекінгу LP токенів періодично змінюються. З цієї причини вкладникам доводиться регулярно шукати інші Liquidity Pools та реінвестувати капітал у них.

P2P

До 3 липня 2022 року пірингові платформи стали дуже популярними. Вони дозволяють торгувати криптовалютами безпосередньо з іншими клієнтами P2P-систем . Але найчастіше користувачі застосовують такі платформи для купівлі чи продажу цифрових активів за фіат.

Безпека проведення угод гарантують посередники. Зазвичай вони створюють функції арбітражу (для вирішення спорів) та автоматичні алгоритми заморожування заощаджень продавця цифрових активів. Після здійснення платежу покупцем другій стороні правочину залишається лише підтвердити отримання коштів. Тоді криптовалюта перераховується на баланс першого учасника обміну.

На пірингових майданчиках можна встановлювати свої курси угод. Тому найбільш активні користувачі P2P-платформ нерідко стають торговцями криптовалютами і фіатом. Вони закладають у курси обмінів свою комісію — близько 1% від ринкової ціни активів.

При великому обігу коштів інвестиції в P2P можуть давати дуже високий прибуток. Наприклад, здійснивши за день угод на $10 тис., продавець отримає $100 чистого доходу.

Піринговий сервіс є в екосистемі Phemex. Відкрити його можна, перейшовши в розділі “Купити криптовалюту” на сторінку “Купити криптовалюту на P2P-ринку”. У цій вкладці представлена ​​ордер-форма з 2 напрямками обмінів:

 • Купівля.
 • Продаж.

У нижній частині ордер-форми вказується довідкова вартість криптовалюти у фіаті. Якщо курс обміну влаштовує, потрібно натиснути кнопку «Купити» або «Продати» (залежно від обраного напрямку угоди).

Які біржі використовуватиме заробіток з мінімальними ризиками

Для отримання прибутку з криптовалютних вкладень можна використовувати такі торгові платформи.

НАЗВАТИП БІРЖІОПИС
PhemexЦентралізованаБіржу запущено у листопаді 2019 року. Через 30 місяців на платформі зареєструвалися 5 млн користувачів. Phemex досягла середньодобового обсягу торгів у розмірі $4,4 млрд. Також платформа перетворилася на екосистему криптовалютних продуктів. Вона надає користувачам доступ до ринку P2P та деривативів, а також кілька пасивних інвестиційних інструментів.
BinanceЦентралізованаЦя біржа створена у липні 2017 року. За 5 років роботи Binance стала найпопулярнішою централізованою криптовалютною екосистемою. На платформі зареєстровано десятки мільйонів трейдерів. Загальний обсяг торгів усередині біржі становить $7,2 млрд. у середньому. Користувачі екосистеми можуть оперувати деривативами та здійснювати пірингові обміни. Також на Binance є функції безпечного пасивного заробітку.
BiswapДецентралізованаЦя платформа запущена у травні 2021 року. Через 13 місяців децентралізована біржа стала однією з найкращих у блокчейні BNB Smart Chain (BSC). Цьому сприяла співпраця з платформою Binance. Biswap надає клієнтам 7 інструментів для заробітку на криптовалютах із мінімальними ризиками та інші сервіси.

Що таке диверсифікація ризиків

З латинської термін перекладається як «розширення», «різноманітність». У криптовалютному трейдингу диверсифікація — розподіл вкладень за декількома інвестиційними інструментами. Такий підхід дозволяє зменшити ризик втрати капіталу при зниженні котирувань одного або декількох цифрових активів.

Нерідко диверсифікація зменшує підсумковий прибуток. Натомість інвестор отримує майже гарантований дохід (за рахунок розподілу вкладів) на довгій дистанції. У цьому диверсифікацію можна проводити по-різному. Наприклад:

 • Купити 10 криптовалют у довгострок на всі гроші.
 • Придбати 5 криптовалют на 50% заощаджень і вкласти в стекінг суму, що залишилася.
 • Інвестувати в 5 інструментів пасивного заробітку.

Комбінації можна вигадувати нескінченно. При цьому чим більше інвестиційних інструментів буде використано, тим нижче стане загальний ризик.

Резюме

Станом на 3 липня 2022 року на криптовалютному ринку простежується чітка ведмежа тенденція. Котирування багатьох цифрових активів впали в 3-10 разів з пікових значень восени 2021 року. З цієї причини трейдинг зараз небезпечний. Але існують способи заробітку на монетах та токенах з мінімальними ризиками:

 • Депозити.
 • Стекінг.
 • Довгострокові інвестиції.
 • Пули ліквідності.
 • Фармінг.
 • Торгівля P2P.

Інвестиції в пули ліквідності та прибуткове фермерство можливі лише на децентралізованих біржах. Але інші методи заробітку доступні й у багатьох централізованих криптоекосистемах.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close