Торгівля криптовалютою на біржі для новачків

Зміст

Цифрові платформи дозволяють клієнтам купувати та продавати віртуальні активи. При цьому на трейдингу користувачі можуть добре заробляти. Але важливо знати правила торгівлі криптовалютами на біржах для новачків. Інакше є ризик укладання невигідних угод.

Що таке трейдинг криптовалютами

Під терміном мається на увазі біржова торгівля цифровими активами. Основна мета такої діяльності – отримати прибуток із криптовалютних угод. Зазвичай користувачі застосовують схему перепродажу – купують дешевше та продають дорожче.

Як працює криптовалютний ринок

У квітні 2022 року деякі користувачі вважають цифрові монети та токени частиною світової економіки. Але через свою специфіку криптовалюти відносяться до окремого фінансового ринку. Варто розібратись, як він працює.

Відмінності від традиційних валютних та фондових ринків

Криптовалюти не подібні до інших фінансових активів. Основні відмінності цифрового ринку:

 • Висока волатильність. Ринкові котирування багатьох криптовалют дуже мінливі. Монети деяких блокчейн-проектів періодично демонструють зростання розміром 1000% і вище.
 • Низький поріг входу. Купувати криптовалюту на біржах можна на суму $10. Але брокери, наприклад, на фондовому ринку часто вимагають великих вкладень у розмірі від $10 тис.
 • Цілодобовий доступ. Криптовалютні біржі працюють у режимі 24/7. Традиційні ж брокери надають клієнтам доступ до різних ринків у певний час.

І це лише частина відмінностей. Наприклад, блокчейн-проекти із цифровими монетами вирішують реальні проблеми типу відсутності анонімності.

Види криптовалютних бірж

Усі цифрові торгові платформи працюють із блокчейном — технологією розподілених реєстрів. Але вони все одно поділяються на 2 типи:

 • Централізовані біржі (CEX). Їх контролюють компанії-розробники та регулятори (приватні та державні). Працездатність централізованих платформ забезпечується торговими ядрами . На CEX під час укладання угод стягується комісія за обслуговування.
 • Децентралізовані біржі (DEX). Їхня діяльність ніким не регулюється. Працездатність децентралізованих платформ забезпечується смарт-контрактами . На DEX теж є комісія – вона стягується за надання ліквідності .

Умови торгівлі на біржі

Умови залежить від типів трейдингових платформ. Основні торгові умови на CEX та DEX представлені у таблиці нижче.

ВИМОГИВІДЛDEX
Створити торговельний рахунок
Так
Ні
Створити гаманець
Ні
Так
Перевірка особистості
Так
Ні
Внести депозит на рахунок/гаманець
Так
Сплата комісій
Так

Що впливає на ринок криптовалют

Котирування всіх токенів та монет залежать від 4 основних факторів:

 • Цінові коливання Bitcoin. Цей фактор впливає лише на альткоїни. Аналітики давно зауважили, що цінові графіки другорядних криптовалют часто повторюють малюнок коливань котирувань BTC. У результаті зростання ціни Bitcoin збільшується вартість майже всіх альткоинов.
 • Новинки фону. Позитивні та негативні заголовки про криптовалюти у ЗМІ впливають на весь цифровий ринок.
 • Механізм речення. Наприклад, нативні криптовалюти мереж із алгоритмом консенсусу типу Proof-of-Work (PoW) емітуються шляхом майнінгу. При цьому максимальна кількість таких монет часто обмежується на програмному рівні. І через періодичне зниження швидкості емісії попит на коїни починає наздоганяти показники їхньої пропозиції.
 • Поліпшення криптомереж. Після успішного хардфорка конкретного блокчейну ціна його нативної монети може зрости. Провальне оновлення надає зворотний вплив.

Ринкові тренди та цикли

У світі цифрових активів є поняття тенденції руху котирувань. Ринкові тренди є частиною природних криптовалютних циклів. Вони мають чотири фази. Їхнє знання спрощує торгівлю криптовалютою:

 1. Накопичення. Цей період за промовчанням вважається першим. Він настає після досягнення криптовалютного ринку свого дна. На початку фази накопичення інвестори купують провал — купують активи за найнижчими котируваннями.
 2. Зріст. Ця фаза називається бичачим трендом. У період зростання криптовалютний ринок починає прагнути максимуму по експоненті (зі зростаючою швидкістю). Під час цієї фази загальний настрій трейдерів та інвесторів стає більш оптимістичним.
 3. Плато. Цей період означає досягнення котируваннями своїх піків. У фазі плато у трейдерів та інвесторів простежуються змішані настрої. У цьому продавці починають домінувати над покупцями. Торгівля активами провадиться у вузьких коридорах (діапазонах котирувань).
 4. Падіння. Цей період називається ведмежим трендом. Він вважається найважчим із психологічного погляду. Малюнок ведмежого тренду на графіках також має експоненційний характер.

Як почати торгувати криптовалютою на біржі

Перед цим потрібно вивчити основи трейдингу криптовалютами для початківців. Без базових знань торгувати не можна. Інакше великі ризики отримати збитки.

Основні навички трейдера

Для більш успішної торгівлі на біржі потрібно мати три основні якості:

 1. Аналітичність. Для успішного трейдингу потрібно щодня вивчати фон новин криптовалютного ринку, графіки котирувань та інше.
 2. Холоднокровність. Під час трейдингу слід залишатися спокійним у будь-якій ситуації. Висока емоційність шкодить тверезому мисленню і дає приймати правильні торгові рішення.
 3. Терплячість. У разі збиткових інвестицій іноді потрібно просто почекати ще трохи. Також не слід забувати про циклічність ринку.

Людям із описаними якостями легше заробляти на криптовалютах. Вони здатні робити правильні висновки і не стає так званими хом’яками .

Основні принципи торгівлі криптовалютою

До трейдингу не можна ставитися недбало. Криптоторгівля вимагає відповідальності та дисциплінованості. Тому трейдинг має такі базові принципи:

 • Завжди мати запас заощаджень для дозакупівлі активів. Після вкладення вартість придбаної криптовалюти може знизитися. Тоді рекомендується дозакуповувати актив з метою нівелювання збитків та збільшення загального прибутку.
 • Виписувати угоди чи користуватися біржовими звітами. Робити це потрібно хоча б один раз на місяць. Записи та звіти дозволяють оцінювати результати торгівлі та коригувати поточні стратегії.
 • Не торгувати на останні чи позикові гроші. Заробляти на криптовалютному ринку важко. Тому краще не ризикувати і не рити потенційну боргову яму.
 • Не нехтувати навчанням. Трейдинг криптоактивами – нервова та важка праця. Він вимагає усидливості та постійного навчання.
 • Визнавати збитки. Небажання втратити заощадження та надмірно довге очікування зростання призводять до упущення нових можливостей. Якщо інвестиції не виявилися успішними, краще закрити поточні позиції та вибрати інші вкладення.

Торгівля має бути заснована на цих принципах. Відхилення від них збільшують ризик втрати капіталу при трейдингу криптовалютами на біржі.

Технічний та фундаментальний аналіз

Є 2 основних методи вивчення криптовалютного ринку:

 • Технічний . Використовуючи цей метод, трейдер вивчає переважно графіки криптовалют. Різні технічні аналітичні інструменти та порівняння поточних індикаторів дозволяють виявляти повторні моделі (патерни), складати картини про тренди, що діють, і т.д.
 • Фундаментальний . Цей метод вивчення дозволяє отримувати інформацію про реальні ціни та перспективи зростання криптоактивів. Фундаментальний аналіз заснований на дослідженні та зіставленні базових аспектів: технічних показників блокчейнів, числа користувачів, їх інтересу до проектів та ін.

Окремо ці методи не дають інвесторам повного розуміння поточної ситуації. Технічний та фундаментальний аналіз потрібно використовувати разом.

Потенційні ризики

Вони супроводжують будь-яку криптовалютну угоду. Саме тому важливо мати аналітичний склад розуму і бути холоднокровним. Інакше ризики втрати заощаджень збільшуються та торгівля буквально стає небезпечною.

Холоднокровність не дозволяє розвиватися FoMO (від англ. Fear of Missing Out) – синдром упущеної вигоди.

Стартовий капітал

Його сума не має значення. Можна почати торгівлю криптовалютою з нуля або з вкладеннями в розмірі $50 тис. Але один факт при виборі суми стартової інвестиції все ж таки потрібно враховувати – внесок не повинно бути шкода втратити. Трейдеру варто заздалегідь зазнати поразки — змиритися з потенційним провалом.

Диверсифікація портфеля

Цей термін означає згладжування загальних ризиків вкладень. Диверсифікація має на увазі збір інвестиційного портфеля з криптовалют різних за своєю спрямованістю блокчейн-проектів. Асортимент підсумкового закупівлі рекомендується робити максимально широким (від 10 монет та токенів).

При диверсифікації падіння котирувань однієї криптовалюти нівелюється зростанням ціни на іншу. Проте згладжування ризиків немає сенсу при купівлі випадкових альткоинов (без вивчення їх перспектив). Для максимізації доходу потрібно аналізувати проекти та купувати лише потенційно прибуткові криптовалюти.

Вибір криптовалюти

Залежно від цілей трейдера актив повинен мати певні перспективи. Наприклад, для короткострокових торгових угод можна вибирати криптовалюти з майбутніми оновленнями, про які у спільноти склалася позитивна думка. Такі покращення часто провокують швидке зростання котирувань.

За бажання робити довгострокові інвестиції варто вивчати білу книгу криптопроектів з упором на дорожні карти. Не можна забувати і про компетентність команди розробників.

Ідеї ​​проектів мають бути унікальними та цікавими учасникам цифрової спільноти. Тоді їхні монети зможуть зрости у майбутньому.

Вибір криптовалютної біржі

У трейдерів різняться переваги щодо торгових платформ. Але є загальні критерії вибору. Основні параметри криптобірж:

 • Надійність. Криптовалютна біржа зобов’язана забезпечувати безпеку заощаджень користувача. Наприклад, клієнти CEX повинні мати можливість підключення двофакторної аутентифікації (2FA) до торгових рахунків.
 • Зручність та інтуїтивність. Криптобіржа має бути простою в освоєнні. Завантажений та малозрозумілий інтерфейс ускладнить процес торгівлі.
 • Вигода. Криптоплатформа не повинна стягувати невиправдано високі комісії. Оптимальна величина збору – 0,1% від суми угоди.
 • Різноманітність активів. Криптовалютна біржа має пропонувати великий асортимент інвестиційних інструментів. Це дозволить торгувати сотнями цифрових активів у межах однієї платформи.

Вибір стратегії

Торгувати віртуальними активами можна по-різному. На 12 квітня 2022 року існує близько 20 стратегій трейдингу криптовалютами.

НАЗВАКОРОТКИЙ ОПИС
Маржинальна торгівляЦя стратегія вважається високоризикованою. Вона має на увазі взяття позики у цифрової біржі для здійснення криптовалютних угод. Величина кредитного плеча в іксах відображає додатковий прибуток трейдера та підвищення ризику торгівлі.
СкальпингВважається дуже прибутковою стратегією. Частина трейдерів заробляють на скальпінгу до 500% на місяць. Сенс стратегії полягає у скоєнні коротких угод із невеликим прибутком – до 2-3%. Час утримання позицій часто не перевищує 10 хвилин.
Довгострокові інвестиціїІнвестиції такого характеру теж приносять великий дохід. Довгостроковими інвестиціями вважаються ринкові позиції, відкриті терміном від 12 місяців. У прибутковість таких вкладень сягає 1000% і від.
Торговля по трендуСенс стратегії полягає у купівлі активів під час тривалої бичачої тенденції. При цьому торгівля за трендом не передбачає угоди проти спрямування руху ринкових котирувань.
Пробій рівня опоруЦя стратегія передбачає покупку криптовалютних активів на висхідному тренді з подолання ціною важливої ​​позначки на графіку. Після пробиття рівня опору зростання котирувань часто продовжується.

Процес торгівлі криптовалют на біржі

Він пов’язаний з експлуатацією трейдингового терміналу та його функцій. Завдяки їм та ядру платформи можлива торгівля криптовалютою на біржі. Через термінал трейдери відкривають ордери та здійснюють угоди.

Етапи

Перед торгівлею криптоактивами необхідно пройти підготовку. Вона складається з трьох етапів:

 1. Реєстрація торгового рахунку на біржі чи гаманця.
 2. Перевірка особистості (на CEX).
 3. Поповнення торгового рахунку чи гаманця.

Після проходження всіх етапів користувачам стають доступними всі функції вибраної криптовалютної біржі. Інакше повноцінно торгувати віртуальними активами не можна буде.

Щоб зареєструватись, потрібно діяти таким чином (на прикладі біржі Currency.com):

 1. Зайти на сайт криптоплатформы.
 2. Натиснути «Реєстрація» у шапці сервісу.
 3. Ввести адресу e-mail, що діє.
 4. Вказати пароль (1 раз) і натиснути на «Далі».
 5. Натиснути на «Заповнити профіль» у вікні.
 6. Вказати країну проживання та громадянство.
 7. Поставити галочку навпроти пункту «Я не резидент США» і клацнути по «Продовжити».
 8. Ввести ПІБ.
 9. Вказати дату народження.
 10. Відзначити прапорцем «Підтверджую, що дію від свого імені та у своїх інтересах» та натиснути «Продовжити».
 11. Ввести адресу (за пропискою) для підтвердження особи та клацнути по «Продовжити».
 12. Вказати номер телефону та підтвердити його.

Після дванадцятого кроку попередня реєстрація завершиться та завантажиться сторінка особистого кабінету.

Без верифікації користувач зможе поповнити рахунок на $1 тис. та укладати угоди протягом 15 днів.

Після тестового періоду платформа автоматично заморозить клієнту торги криптовалютою на біржі та вимагатиме пройти KYC-перевірку.

Верифікація особистості проводиться за таким алгоритмом:

 1. Зайти на сайт Currency.com.
 2. Авторизувати обліковий запис.
 3. Перейти до розділу налаштувань облікового запису.
 4. Натиснути на «Завершити реєстрацію».
 5. Завантажити фотографію головного розвороту паспорта чи іншого посвідчення особи.
 6. Надіслати скан квитанції про оплату житлово-комунальних послуг (банківської виписки або договору про оренду) для підтвердження місця проживання.

Після цього завантажені документи надійдуть у обробку. Процес верифікації на Currency.com займає 24 години у середньому.

Клієнт отримає електронного листа на прив’язаний e-mail про успішне підтвердження особи.

Поповнення торгового рахунку на Currency.com можливе криптовалютою та фіатом. Щоб внести депозит цифровими активами, потрібно діяти за таким алгоритмом:

 1. Відкрити веб-сайт біржі.
 2. Увійти до особистого кабінету.
 3. Перейти до інтерфейсу трейдингового терміналу.
 4. Натиснути кнопку “Внести кошти”.
 5. Вибрати цікаву монету або токен.
 6. Перевести криптовалюту з цифрового гаманця на отриману адресу.

Потім транзакція потрапить на обробку блокчейн. Час очікування залежить від швидкості функціонування конкретної мережі.

Для поповнення рахунку фіатними грошима потрібно:

 1. Увійти до облікового запису на сайті платформи.
 2. Перейти до розділу «Внести кошти».
 3. Вибрати метод поповнення рахунку (банківським переказом або через картку).
 4. Дотримуватися подальших інструкцій криптовалютної біржі.
 5. Підтвердити внесення депозиту.

Після виконання цих дій відправлений переказ потрапить на обробку процесингового сервісу (платіжну систему) банку. Терміни зарахування залежить від емітента карти.

Графік ціни

При торгівлі криптовалютою на біржі слід стежити за котируваннями цікавих та куплених активів. Щоб відображати динаміку цін, термінали платформ використовують графіки. Трейдери можуть налаштовувати їх та застосовувати до них технічні інструменти для аналізу.

Основні типи ордерів

Різні види заявок відрізняються шляхом виконання. Часто на криптобіржах доступні такі типи ордерів:

 • Ринковий. Заявки цього виду виконуються моментально за поточними котируваннями активів, що купуються/продаються. Трейдери що неспроможні встановлювати рівні цін здійснення угод за ринковими ордерами.
 • Лімітний. Такі ордери виконуються при досягненні встановлених користувачами цінових рівнів. Лімітні заявки дозволяють робити більш вигідні криптовалютні угоди.
 • Стоп-ліміт. Ордер цього типу мають на увазі установку користувачами 2 цінових рівнів. Перший необхідний спрацьовування тригера, який створює заявку. Другий рівень – це ціна купівлі/продажу криптоактивів. Але поки тригер не спрацює, користувачі можуть вільно оперувати наявними заощадженнями.

Також торговці цифровими валютами часто використовують ордери типів Take Profit та Stop Loss. Але подібні заявки підтримуються малим числом платформ, і вони є основами криптотрейдинга для початківців.

Біржова склянка

Ордер бук – таблиця з лімітними заявками трейдерів, що діють на платформі. Зазвичай біржова склянка поділяється на зелену та червону частини. Кольори означають списки ордерів на купівлю та продаж.

Інформація щодо обсягів торгів

У трейдингові термінали вбудовані алгоритми для розрахунку сум усіх операцій по криптовалютних парах за останні 24 години. Часто ця інформація відображається в еквіваленті двох активів. Наприклад, для трейдингової пари ADA/USDT відомості будуть представлені в Cardano та Tether .

Історія угод

Користувачі криптоплатформ можуть відстежувати хронологію досконалих ордерів. Часто відповідний розділ трейдингового терміналу називається “Історія угод”. У ньому в хронологічному порядку міститься загальна інформація про виконані заявки, наприклад:

 • Криптовалютна пара.
 • Тип угоди.
 • Дата виконання ордера.
 • Ціна активу.
 • Кількість куплених/проданих монет або токенів.
 • Розмір комісії.
 • Сума угоди.

Також у терміналах можна встановлювати період історії досконалих ордерів для перегляду. Це допомагає простіше знаходити угоди та швидше складати звіти про прибуток.

Торговий термінал

Під цим поняттям на увазі інтерфейс для трейдингу. Він складається з наступних основних елементів та розділів:

 • Ціновий графік.
 • Біржова склянка.
 • Інформація про торговий обсяг по парі, що цікавить.
 • Історія угод.
 • Відкриті ордери.
 • Вікно для створення заявок

Трейдингові термінали дозволяють купувати та продавати криптовалюти на біржах. Вони спрощують взаємодію користувачів із ринком віртуальних активів.

Комісії

За здійснення угод криптобіржі з клієнтів стягують збори. Розмір комісії залежить від торгових умов конкретної платформи. При цьому на популярних криптомайданчиках суми зборів часто менші, ніж на нерозповсюджених біржах.

Частина платформ надає клієнтам можливість зниження торгових комісій за експлуатацію службових токенів.

Основні види торгівлі

На 12 квітня 2022 існує різний криптовалютний трейдинг. Основні його види представлені у таблиці нижче.

ТИПИ ТРЕЙДИНГУКОРОТКИЙ ОПИС
Спотова торгівляТакий трейдинг має на увазі придбання базових криптовалют з негайною оплатою виконуваних ордерів. Після здійснення спотових угод покупці миттєво отримують монети/токени на рахунки. Така торгівля – класика. Але на спотових ринках не можна експлуатувати кредитне плече.
Маржинальна торгівляЦей тип трейдингу має на увазі використання кредитного плеча. Воно дозволяє збільшувати прибуток від криптосделок. Але маржинальний трейдинг небезпечний. Через неправильні рішення можна повністю втратити інвестовані заощадження.
Торгівля деривативами (похідними від базових активів інструментами)До квітня 2022 року цей тип криптовалютного трейдингу став популярним. Він передбачає торгівлю терміновими та безстроковими контрактами – ф’ючерсами, опціонами та іншими деривативами. При цьому ціна похідних інструментів майже завжди дорівнює спотовим котируванням базових активів.

Приклад торгівлі криптовалютою на біржі

Трейдинг цифровими активами зводиться до аналізу та оперування ордерами на платформі. Щоб зрозуміти, як грати на біржі криптовалют початківцям, потрібно розібрати приклад торгівлі на CEX.

Після верифікації особи та поповнення рахунку користувачеві стає доступним трейдинг через термінал платформи. Купівля криптоактивів по ринку здійснюється за таким алгоритмом (на прикладі біржі Binance із застосуванням гривні):

 1. Навести курсор на напис «Торгівля» у шапці сервісу.
 2. Щелкнуть по пункту «Спот».
 3. Вибрати криптопару з карбованцем, наприклад MATIC/RUB.
 4. Вказати тип угоди Buy та вид ордера Market.
 5. Ввести суму заявки у гривнях.
 6. Натиснути Buy MATIC.

Після шостого кроку заявка розміститься в ордербуці та миттєво виповниться. В результаті на рахунок користувача зарахується кількість монет MATIC за ринковим курсом.

Криптовалютні брокери

Криптовалютні брокери називають централізовані цифрові торгові платформи типу Binance. Вони дозволяють клієнтам здійснювати угоди на ринку цифрових активів. Також CEX надають статистичну інформацію та різні технічні інструменти для аналізу.

Боти для автоматизації торгівлі

Трейдингові боти (роботи) – програмне забезпечення (ПЗ) з вбудованими аналітичними алгоритмами. Але під час торгівлі вони зазвичай керуються лише технічними індикаторами та показниками. Програмістам складно навчити роботів фундаментального аналізу.

На 12 квітня 2022 року існують 2 групи роботів:

 • Арбітражні роботи. На біржах вартість одних активів нерідко відрізняється. Арбітраж має на увазі перепродаж такої крипти на різних платформах для отримання прибутку. Але такий трейдинг вимагає високої швидкості виконання дій. Проблему вирішують арбітражні роботи.
 • Трейдингові боти. Таке ПЗ автоматично торгує базовими активами у межах однієї біржі. Завдання трейдингових роботів – купувати монети та токени дешевше, а продавати – дорожче.

Експлуатація ботів не може гарантувати прибуток. Прибутковість торгівельних роботів залежить від налаштувань програмного забезпечення та застосовуваної користувачем стратегії.

Перед експлуатацією ПЗ потрібно зрозуміти, як працює крипторинок. З цієї причини використовувати ботів можна тільки після отримання великого позитивного досвіду самостійного трейдингу.

Найкращі біржі для новачків

При виборі криптоплатформи початківцю потрібно вивчати наступні параметри:

 • Інтерфейс.
 • Число типів ордерів.
 • Безпека.
 • Ширину асортименту криптоактиву.
 • Наявність додаткових інвестиційних інструментів та інші параметри.

Проте вибору біржі потрібно приділяти час. З цієї причини редакція Crypto.ru зібрала найкращі платформи для трейдерів-початківців.

Переваги та недоліки торгівлі криптовалют

Плюси та мінуси трейдингу віртуальними активами занесені до таблиці нижче.

ПЕРЕВАГИНЕДОЛІКИ
Перспективність. Частина криптоактивів дозволяє трейдерам заробляти тисячі відсотків річного прибутку.Велика волатильність. Амплітуда цінових коливань багатьох криптоактив дуже висока.
Різноманітність. На 12 квітня 2022 року існує більше 8,1 тис. криптоактивів та багато деривативних інструментів.Відсутність усталеного законодавства. Щороку уряди десятків країн вживають нових або змінюють старі заходи регулювання крипторинку.
Висока ліквідність. Криптовалюти просто купити та легко продати.Високі ризики. Крипторинок дуже мінливий. Неправильні прогнози часто позбавляють трейдерів-новачків майже всі гроші.
Анонімність. На крипторинку є методи збереження конфіденційності персональної інформації та паспортних даних.Регулярне навчання Частину часу потрібно витрачати на освоєння нових інструментів та методів гри на ринку.
Низький поріг входу. Купити криптоактив можна і на $1.
Доступ до торгівлі 24/7. Криптобіржі працюють цілодобово.

Поради для початківців

Щоб правильно почати торгувати на біржі криптовалют самостійно в Україні, потрібно дотримуватися цих рекомендацій:

 • Вкладати у першу спробу трейдингу малу суму. Величина інвестиції має бути такою, щоб її було не страшно втратити.
 • Вибирати стратегію. Визначатися з торговими планами необхідно з огляду на часвитратність та поточні фінансові цілі.
 • Створювати ордери на 2-3% від депозиту. Це дозволить уникнути великих втрат після прийняття неправильних торгових рішень і швидше навчитися здійснювати прибуткові угоди.
 • Не шкодувати про втрачені вигоди. ФоМО змушує приймати нові необдумані рішення та погіршує результати трейдингу.
 • Не бути жадібним. Прибуткові угоди слід закривати. Очікування більшого доходу часто призводить до збитків. Краще робити багато низькоприбуткових угод.
 • Накопичувати знання. Регулярне вивчення ринку віртуальних активів та різних інструментів покращує результати криптоторгівлі.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close