Біржі криптовалют – що це? Види та особливості криптобірж

Швидкий розвиток блокчейн-технологій приніс у сучасне життя таке явище, як криптовалюти . Багато користувачів стали заробляти майнінгом , конвертаціями цифрових монет, а також трейдингом цими активами. Попит та популярність коінів спровокувала безперервна поява спеціалізованих сервісів, робота яких орієнтована переважно на різні торгові операції з bitcoin та альткоїнами. Дуже затребуваними стали майданчики, які називаються криптовалютними біржами .

Криптовалютна біржа – що це?

Криптобіржа є багатофункціональною торговельною платформою, що дає можливість зареєстрованим користувачам виробляти продаж, зберігання, обмін та купівлю цифрових монет, або іншими словами здійснювати торгівлю криптовалютою. Принцип функціонування таких проектів аналогічний валютним, товарним і фондовим біржам – ціни визначаються ринком, при співвідношеннях, що встановлюються «пропозиція/попит» за конкретним активом.

Найважливішими особливостями криптобірж є, природно, торгівля інструментами, що з цифрових монет, наприклад BTC/LTC, ETH/XMR тощо, і іноді з фіатними валютами, наприклад BTC/USD, і навіть простота початку спекулятивної діяльності. Останній аспект обумовлений непотрібністю пошуку брокера, отримання трейдерської акредитації та ін. До того ж, щоб почати торгувати на біржі багато знань не потрібно, як допустимо при торгівлі в метатрейдері на форексі . Отримати свій перший профіт на криптовалютній біржі можна вже сьогодні, навіть якщо Ви новачок, адже волатильність ринку цифрових монет вражає, і може досягати кількох десятків % на добу, що дозволяє отримувати великий прибуток за короткий час.

Проте слід пам’ятати, що ринок криптовалют є високоризикованим, і тут можна легко втратити свій капітал. Тому, працюючи на криптовалютній біржі, враховуйте можливі торгові та інші ризики (наприклад, ризик втрати торгового капіталу при зломі  біржі  хакером, ризик втрати коштів у результаті глобального зниження вартості криптовалюти тощо).

Крім торгівлі криптовалютою, криптобіржі дають можливість зберігати монети. Однак я не раджу зберігати свої криптоактиви на біржових майданчиках, оскільки це дуже небезпечно.

Розберемо докладно значущі деталі, функціонал і специфіку бірж криптовалют, і навіть розглянемо основні особливості роботи у таких сервісах. Вивчимо короткі описи 5-ти найпопулярніших зараз майданчиків для криптотрейдингу.

Як виникли біржі криптовалют?

Тематикою децентралізованих грошей, що цікавиться, відомо, що зовсім не біткоін є стартапом, що дав імпульс до стрімкої появи множини цифрових монет. Однак, саме bitcoin з його масовою популярністю та колосальною затребуваністю, став початком зародження всіх відомих зараз веб-ресурсів, пов’язаних із криптовалютою.

Так, Джед МакКалеб навесні 2010 року презентував інтернет-спільноті першу криптовалютну біржу MtGox. Вона була спеціалізованим сервісом, що базується на платформі Bitcoin. Усі операції здійснювалися в парах, де обов’язково була ця монета. Станом на 2013 рік близько 50% усіх торгових операцій з біткоіном відбувалися на цьому майданчику. Незважаючи на швидке банкрутство цього проекту, зважаючи на шахрайські дії гендиректора біржі Марка Карпелеса, заповзятливі фахівці вчасно визначили чудову перспективність таких майданчиків. Вони почали створювати криптовалютні біржі, які є фактичними аналогами класичних торгових майданчиків типу форексу, бінарних опціонів і т.д.

Поступово вдосконалювалися технології, можливості збільшувалися, і майданчики ставали надійнішими, зручнішими, функціональнішими. Навіть сьогодні проскакують новини про відкриття нових криптобірж, наприклад, корейська Coinbit 11.05.2018, естонська DX.Exchange 18.06.2018 та ін.

Згідно з даними (11.11.2018) аналітико-інформаційногопорталу CoinMarketCap . com офіційно функціонують 226 криптовалютних проекту, де інвестори, трейдери та спекулянти можуть реалізовувати торгові стратегії, і заробляти солідні гроші. Крім цього можна просто використовувати дані сервіси для конвертацій або як криптовалютних онлайн гаманців.
Можна зауважити, що переважна частина особливостей криптобірж є суто специфічною. Практично весь функціонал, варіанти ордерів, графіки, індикатори, опції торгового терміналу запозичені у класичних бірж, на яких гравці торгують опціонами, металами, валютою, акціями та іншими активами.

Види криптовалютних бірж

Беручи до уваги особливості криптобрж, можна визначити 4 їх класифікаційні групи:

 1. Майданчики, що використовують системне регулювання котирувань . Це переважна більшість проектів, об’єднаних в особливу мережу торгівлі криптоактивами. Тут вартість монет формується показниками попиту/пропозиції, присутніми на провідних біржах;
 2. Сервіси із прямою торгівлею . Досить рідкісні сьогодні представники криптотрейдингової сфери, які сильно нагадують онлайн-обмінники. Фіксованих котирувань тут немає, а торгові операції здійснюються виключно за індивідуальними пропозиціями учасників. Якщо один спекулянт виставив ціну, припустимо, 2 ethereum classic = 0,0328 bitcoin cash, то інший користувач, згодний з умовою, може здійснити угоду. Майданчик виконує посередницькі функції;
 3. Брокерські компанії . Варіант, аналогічний до попереднього, тільки угоди проводяться на сайті конкретного брокера, що встановлює власні котирування;
 4. Криптовалютні фонди є пулами, в яких є професійний менеджмент. Клієнти на таких порталах купують, зберігають чи продають цифрові активи.

 

Крім того, криптовалютні біржі поділяються на 2 типи:

 1. Централізовані . Криптовалютні біржі, що працюють за принципом будь-яких форекс-брокерів. Вони мають штат керуючих та спеціалістів. Усі внесені трейдерами кошти зберігаються безпосередньо на гаманцях, що належать самій біржі. У випадку, якщо в штаті спеціалістів або керуючих є зловмисники, тобто ризик втратити свої кошти, оскільки вони мають повне розпорядження біржі. В даний час, за централізованим типом працює більшість криптовалютних бірж, наприклад Binance, Exmo, Kraken, Bitfinex і т.д.
 2. Децентралізовані . Такі криптобіржі розроблені за технологією блокчейн, що робить їх практично самостійними торговими майданчиками, які працюють без втручання людського фактора. Ніяких керівників тут немає, всі засоби користувачів знаходяться у розпорядженні самих користувачів, і ніхто не може ними заволодіти. В даний час децентралізованих бірж стає все більше, але все ж таки їх поки що мало. Ось деякі з них: Etherdelta, DEX і т.д.

Принцип роботи бірж віртуальних валют

Кожен біржовий проект функціонує за типовою схемою. Якщо уявити дії новачка, що прийшов уперше на торговий майданчик, щоб спекулювати криптовалютами, то послідовність його дій буде такою:

 • Безкоштовна реєстрація акаунта , в якому передбачено персональний рахунок. У досвідчених інтернет-користувачів дана процедура складнощів не викличе, оскільки необхідні дії, як правило, традиційні – вказати email, логін та персональний пароль, вирішити капчу, а потім підтвердити реєстрацію через посилання, надіслане у спеціальному листі;
 • Етап верифікації . Не завжди підтвердження особи передбачено, хоча її наявність фігурально свідчить про серйозність та надійність проекту. Тут існує варіативність у деталях самого процесу. Десь потрібен простий скан паспорта, на деяких майданчиках вимагають селфі з документами, підтвердження володіння банківським рахунком тощо. Звичайно, при цьому анонімність повністю втрачається, натомість розкриваються широкі можливості – наприклад, збільшуються ліміти виведення коштів, стає доступною робота з фіатом чи зменшуються комісійні відсотки;
Особливість . У солідних криптовалютних біржах процедура верифікації є багатоступінчастою. Проходження кожної стадії підтвердження особи додає додаткові опції, або розширює доступний трейдеру функціонал на проекті.
 • Поповнення торгового балансу . Події тут передбачені у разі – обов’язково метод поповнення внутрішньобіржового рахунку биткоинами чи альткоинами із зовнішніх сховищ монет, і часто допустимість внесення сум фіатними валютами (традиційні гроші);
 • Безпосередньо трейдинг чи конвертації . Можливе просте використання криптобірж як онлайн-сховищ цифрових монет;
 • Висновок заробленої суми коїнів або фіату . Можливе й одержання залишків із торгового балансу.

Схема дій криптотрейдера та міняли-спекулянта

Діяльність біржах всіх учасників криптовалютного ринку складається з однакових маніпуляцій. Різниця лише у кількості дій. Користувачі, які займаються виключно конвертаціями, зупиняються після укладання першої угоди.

Трейдерам та інвесторам, які заробляють на цінових коливаннях, знадобиться вчинення зворотних угод, щоб зафіксувати прибуток або мінімізувати збиток. Грамотне використання високої волатильності деяких активів (litecoin, bitcoin, ripple, ethereum та ін), дозволяє отримувати відносно швидкий прибуток.

Отже, всі учасники торгів віртуальними валютами на біржах виконують таку послідовність дій:

 • З урахуванням наявного виду капіталу, проводиться аналіз ринкової обстановки за конкретним коїном або групою цікавих монет. Як і на форексі, тут використовуються правила технічного аналізу та здійснюються прогнозування за фундаментальними факторами. Варто врахувати, що технічний аналіз на криптовалютному ринку іноді не діє через різні причини;
 • Враховуються цифри у склянці цін та дані індикаторів;
 • Вибирається напрямок угоди (купівля чи продаж);
 • У багатофункціональних блоках оформляється заявка на ордер. Вноситься сума криптовалюти, що купується, і система автоматично визначає кількість сатоші або альткоїнів, що віддається при відкритті позиції;
 • Підтверджується рішення натисканням кнопки «Buy» (гра підвищення) чи «Sell» ( short-позиции );
 • Відповідно до принципів використовуваної стратегії трейдингу, учасник торгів чекає на оптимальний момент. Тут можливі два шляхи. Якщо виправдовується прогноз, трейдер на запланованому значенні котирування фіксує прибуток. Інший результат – це кардинально протилежний розворот ціни, за якого спекулянт змушений швидко закривати позицію, щоб мінімізувати збиток;
 • Активна позиція закривається зворотним правочином. Наприклад, коли спочатку за 5 monero було придбано 10,29 litecoin, а потім, при вірно розрахованому прогнозі через деякий час, виконано продаж 10,29 LTC, але вже за 5,1 XMR. Тут 0,1 монеро (близько 400 гривень) буде прибутком криптотрейдера.

 

Якщо діє маржинальна торгівля, то спекулянт може швидко заробляти солідні суми навіть у короткі часові проміжки.

Крім заробітку класичним трейдингом деякі спекулянти успішно реалізують методику криптовалютного арбітражу. Суть цієї схеми проста:

 • оформляються акаунти різних біржах криптовалют;
 • на певному майданчику, де котирування нижче, купується цільова монета;
 • після цього вона виводиться на рахунок іншої криптовалютної біржі, де котирування на цю монету вищі;
 • Далі криптовалюта обмінюється назад за більш вигідним курсом, присутнім на іншій платформі.

Події відбуваються швидко. Виходить гібрид конвертації і трейдингу, але грамотна оптимізація такої процедури часто дає постійний профіт.

Як новачкові вибрати біржу криптовалют?

Найчастіше, новачки чи трейдери, непосвяченые в таємниці блокчейн-технологій і криптовалют, зустрічають багато труднощів початку роботи з криптовалютными біржами. Звичайно, механізми, функціонал та активи досить незвичайні, проте розібратися можна.

Рекомендується вибирати криптовалютну біржу за такими характеристиками:

 • торговий оборот (обсяг) – дуже об’єктивний показник, який демонструє актуальну популярність майданчика. Якщо багато трейдерів, значить великі обсяги торгів, отже, якість біржі гарна;
 • репутаційне тло – необхідний супутник будь-якого біржового проекту. Тут потрібна грамотна інтерпретація відгуків, коментарів та інших вражень користувачів;
 • комісійні збори . Цей параметр серйозно враховується всіма криптобіржами, оскільки залучати нових клієнтів дуже просто такими цифрами. Потрібно порівнювати та розраховувати варіанти. Будь-який, навіть 0,005% має значення;
 • географічні ліміти – є криптовалютні біржі, що встановлюють обмеження доступу жителів конкретних країн. Резиденти інших держав можуть отримати відмову в обслуговуванні. Як приклад можна навести трейдерів зі США, яким заборонено доступ до багатьох криптовалютних бірж і не тільки;
 • конвертаційні курси . Усі біржі криптовалют намагаються пропонувати власні ставки. Іноді різниця сягає понад 11%.

Обов’язковим є попередній моніторинг усіх нюансів роботи біржового майданчика. Деколи навіть оптимальна стратегія торгівлі приноситиме мінімальний заробіток через деякі аспекти функціонування системи. Такі моменти необхідно обачливо опрацьовувати заздалегідь.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close