Де зберігати NFT-токени у 2022 році

За даними оглядача The Block Research, у 2021 році продажі незамінних активів перевищили $13 млрд. Сума майже в 400 разів більша порівняно з показниками 2020 року. Ринок NFT активно зростає завдяки підтримці впливових осіб, брендів та компаній. За прогнозами експертів, у найближчі 2-4 роки технологія набуде повсюдного поширення. Цифрові сертифікати надійно фіксують право власності у віртуальному просторі та офлайн. Щоб власники могли зберігати NFt-токени, створено спеціальні гаманці. Це функціональні послуги, за допомогою яких зручно керувати цифровим капіталом.

Особливості гаманців для невзаємозамінних токенів

Non-fungible token — різновид криптовалюти, який є цифровим сертифікатом на власність. Об’єктами NFT можуть бути:

 • Картини.
 • Музичні твори.
 • Фотографії.
 • Нерухомість та інше.

Спочатку NFT-токени були реалізовані лише в мережі Ethereum. У 2022 році свої незамінні активи є у всіх великих блокчейнах (Polygon, Solana). Інформація про них зберігається у розподіленому реєстрі.

Гаманець для NFT – це простий криптовалютний сервіс, сумісний з протоколами ERC-721, ERC-1155, TRC-721 та іншими.

Система підтримує з’єднання з маркетплейсами та децентралізованими платформами (dApps). Керувати токенами можна за допомогою браузерного розширення або програми для гаджетів на базі Android або iOS.

Найкращі гаманці для зберігання NFT у 2022 році

Ціна на віртуальні артефакти швидко зростає: вона збільшується в десятки та сотні разів. Окремі активи коштують мільйони доларів. У 2021 р. NFT-картина Everydays: The First 5000 Days була продана на аукціоні Christie’s за $69 млн. Найдорожчим лотом квітня 2022 року став токен One Tin Soldier. Ціна угоди становила $63,48 тис.

Для зберігання цифрових артефактів потрібен безпечний та зручний в керуванні гаманець. Сервіс повинен підтримувати протокол блокчейна, на якому створено токен, та криптовалюту, за яку його продають (наприклад, ETH). У 2022 році користувачам доступні NFT-гаманці більш ніж у 60 ланцюжках блоків:

 • Ethereum .
 • Солана .
 • Розумна мережа Binance.
 • Arweave та інші.

Найбезпечнішими вважаються апаратні пристрої (Ledger). Вони не мають постійного з’єднання з інтернетом і підключаються до мережі лише на час транзакції. Геймерам та творцям віртуальних артефактів підійдуть мобільні сервіси з чималою кількістю опцій (Trust Wallet).

MetaMask

Один із найвідоміших гаманців для роботи з NFT. MetaMask створено технологічною компанією ConsenSys за підтримки Ethereum Foundation. Спочатку платформа працювала виключно як браузерне розширення. Клієнти могли підключитися до dApps із підтримкою NFT.

У 2020-му вийшов мобільний додаток MetaMask з функцією зберігання віртуальних об’єктів. Тепер можна відкривати необмежену кількість рахунків усередині системи.

За замовчуванням гаманець працює у мережі Ethereum. Інші блокчейни можна додати вручну.

На початку 2022 року MetaMask використовують понад 21 мільйон інвесторів та трейдерів. Завдяки високій популярності гаманця докладну інструкцію з налаштування та застосування сервісу легко знайти на неофіційних ресурсах у різних мовних версіях. Переваги та недоліки сховища представлені у таблиці.

ПЛЮСИМІНУСИ
Проста навігація та зручний інтерфейс.Існує думка, що програма передає персональну інформацію про клієнтів системам збору даних.
Доступна версія для смартфонів із підтримкою NFT-об’єктів.Токени ERC-1155 можна лише отримувати та зберігати. Надсилання поки що недоступне.
Є вбудований обмінник для швидкої конвертації Ethereum у токени ERC-20 та навпаки.У розширенні для браузера немає багатьох функцій. Колекціонерам та трейдерам зручніше працювати через додаток у смартфоні.
Можна вибрати розмір плати за газ, залежно від завантаженості мережі.
Висока популярність сервісу дозволяє швидко знайти інструкцію з настроювання та використання функцій в Інтернеті.
Відкритий вихідний код.

Двигун

Один з найпопулярніших гаманців для геймерів підтримує понад 180 криптовалют. В Enjin Wallet також можна зберігати та передавати ігрові та колекційні NFT-токени стандарту ERC-721. У криптокошелек вбудовано біржу для торгівлі цифровими активами. Комісії за операції можна сплатити нативним токеном ENJ.

У Enjin Wallet клієнти можуть створювати свої віртуальні предмети та виставляти їх на продаж. Гаманець сумісний з більшістю популярних dApps та маркетплейсів. У сервісі є професійний саппорт. Оператори швидко відповідають на запитання електронною поштою або в Telegram-чаті.

ПЛЮСИМІНУСИ
Зручний інтерфейсНемає версії для ПК
Є вбудований маркетплейс для торгівлі цифровими предметамиПідтримує лише NFT-токени на блокчейні Ethereum
Якісна підтримка клієнтів
Доступ до облікового запису за біометричними даними (сканування відбитка пальця та автоматичне розпізнавання обличчя)
Є вбудований обмінник

Математичний гаманець

Одне з найбільш функціональних сховищ NFT сумісне з 65 блокчейнами. Math Wallet вважається гідною альтернативою MetaMask. Проект підтримують великі компанії – Alameda Research та Binance Labs.

Сервіс працює у браузері. Також є програма для смартфонів. Math Wallet синхронізується з апаратними девайсами. Це робить його одним із найбезпечніших криптогаманців, у якому можна зберігати NFT.

ПЛЮСИМІНУСИ
Підтримує 65 мереж.У квітні 2022 року працює у тестовій версії. Користувачі повідомляють про помилки.
Працює у браузері ПК та смартфоні.
Сумісний з більшістю dApps.
Є вбудований обмінник криптовалют.
Синхронізується з апаратним пристроєм.

Довіряйте гаманцю

Гаманець для NFT-токенів від Binance Labs використовують понад 25 млн. криптовалютних інвесторів. Trust Wallet працює з незамінними активами таких блокчейнів:

 • Ethereum.
 • Розумна мережа Binance.
 • Жетон Грому.
 • GoChain.
 • TomoChain.
 • Каллісто.

Сервіс зручний для колекціонерів. Клієнти можуть зберігати NFT-токени, але їх не можна передавати. Для надсилання віртуальних об’єктів необхідно підключати сторонні програми (наприклад, OpenSea).

Інформація про куплені NFT надійно зберігається в блокчейні. Однак побачити їх у гаманці автоматично не вдасться. Щоб активи відображалися в інтерфейсі, потрібно настроїти відповідну функцію. Алгоритм дій такий:

 1. У головному меню виберіть мережу (наприклад, ETH). Натиснути «Імпортувати токен».
 2. Перейти до OpenSea або Etherscan, щоб знайти цифровий об’єкт. Копіювати адресу контракту у розділі “Подробиці”.
 3. Вставити дані у відповідний рядок у Trust Wallet.
 4. Натиснути «Додати користувальницький токен».
 5. На екрані з’явиться інформація про актив. Натисніть на «Імпорт».

Купити криптовалюту в гаманці можна з банківської картки. Програма підключається до OpenSea, MyCrypto Heroes та інших NFT-платформ за допомогою API браузера.

ПЛЮСИМІНУСИ
Російська мова інтерфейсу.Доступ до гаманця лише зі смартфона.
Підтримує 5 блокчейнів.Не можна надсилати цифрові предмети.
Оператори саппорта відповідають на запитання користувачів електронною поштою.
Є вбудований обмінник.
Сховище популярне. Інструкцію з налаштування можна знайти у мережі.

AlphaWallet

Сервіс підходить для геймерів та колекціонерів: він підтримує внутрішньоігрові предмети на блокчейні Ethereum. Через інтерфейс AlphaWallet можна підключитися до популярних платформ:

 • Відкрите море.
 • CryptoKitties.
 • Dragonereum.
 • ChainZ Arena.

Гаманець з’явився на ринку у 2018 році. 2022-го розробники продовжують удосконалювати систему. Оновлення товару виходить один раз на 1-2 місяці. Користувачі можуть передавати розробникам пропозиції щодо впровадження нових функцій.

Програма має відкритий вихідний код. Це зменшує кількість системних помилок. Будь-який програміст може протестувати його за безпеку. Так платформу перевіряють одночасно безліччю користувачів.

ПЛЮСИМІНУСИ
Надає доступ до dApps через вбудований веб-браузерУ квітні 2022 року можна використовувати лише зі смартфонів
Підтримує всі NFT-токени у системі ЕфіріумуСервіс доступний у тестовій версії
Простий інтерфейс, зрозумілий новачкам
Команда впроваджує нові функції на запит користувачів

Як вибрати NFT-гаманець

Незамінні токени з’явилися на ринку в 2017 році. Спочатку активи використовували для торгівлі ігровими предметами. 2021-го вони стали зручною альтернативою авторським договорам . На маркетплейсах можна купити предмети мистецтва (фільми, музику, картини, скульптури) та оригінальні лоти (меми, крипточіпси). Наприклад, NFT-токен з першим твітом засновника платформи Джека Дорсі було продано за $2,9 млн.

Власники цифрових артефактів шукають надійних сховищ для активів. Головні критерії вибору – безпека та функціональність. Експерти рекомендують використовувати некастодіальні послуги зі складною мнемонічною фразою (24 слова). Є ще кілька особливостей, які варто враховувати при виборі криптогаманця:

 • Призначення. Існують програми, орієнтовані на колекціонерів або творців цифрових токенів. Перші не виконують великої кількості операцій. Їм підійдуть мобільні гаманці з функцією прийому та передачі NFT (Enjin, AlphaWallet, Trust Wallet). Щоб підвищити безпеку зберігання токенів, колекціонери можуть використовувати окремий пристрій. Для створення цифрових об’єктів необхідно регулярно підключатися до маркетплейсів. Така функція доступна в MetaMask, а також Math Wallet.
 • Доступ до децентралізованих платформ. Сервіси MetaMask, Trust Wallet пропонують клієнтам підключатися до dApps та торгових майданчиків у вбудованому браузері.
 • Підтримка кількох пристроїв. Деякі сховища, наприклад Enjin, Trust Wallet, працюють лише як програми для смартфонів. Іноді це завдає незручностей геймерам, інвесторам. Щоб працювати з окремими маркетплейсами, потрібний ПК (Binance Labs).
 • Кросчейн-сумісність. Функція потрібна, щоб зберігати в одному гаманці активи різних мереж (Solana, Tezos, Binance Smart Chain та інших). Доступна в Trust Wallet, Math Wallet.
 • Підтримка блокчейна. Важливо переконатися, що тип NFT-токена сумісний із гаманцем. Найпопулярніші маркетплейс працюють на Ethereum, Binance Smart Chain. Найбільш поширені типи токенів NFT – ERC-721 та ERC-1155, Binance, BEP-721, BEP-1155. Також може знадобитися сумісність із ERC-20 для оплати комісій.
 • Якість підтримки. Варто вибирати послуги, в яких вирішують проблеми користувачів. Перевагою буде докладний розділ із популярними питаннями на офіційному сайті.

Як встановити гаманець для NFT

Програма для роботи з цифровими предметами доступна для завантаження на сайті творців. Також його можна знайти у магазинах Google Play, App Store. Щоб активувати та налаштувати програму, слід виконати такі дії:

 1. Встановити програму.
 2. Створити акаунт. Вигадати пароль для входу в сервіс.
 3. Система запропонує створити мнемонічну фразу, яку слід записати на фізичний носій. Важливо зберігати дані у надійному місці.

Гаманець готовий до використання.

Для покупки NFT потрібно поповнити баланс криптовалютою мережі (ETH, BNB та інше) для оплати комісії.

Поради, як безпечно зберігати NFT-токени

Шахраї постійно впроваджують нові схеми обману інвесторів. У 2022 році зловмисники намагаються зіграти на популярності аірдропів та відправляють на адреси користувачів цифрові токени. Якщо інвестор виявив у гаманці новий актив, якого він не купував і не обмінював, варто насторожитися. Не можна робити з ним жодних дій.

Якщо спробувати продати такий артефакт, шахрайська програма перенаправить на фальшивий сайт. Це може призвести до втрати персональних даних. Користувачі, які запроваджували секретну фразу на таких ресурсах, втрачали свої активи.

Іноді розробники справді розсилають віртуальні предмети на адреси передплатників, щоб привернути увагу до проекту. Варто уважно розглянути такі транзакції.

Перед тим, як обміняти або продати артефакт, потрібно визначити емітента. Якщо розробники не проводили аірдроп або не вдалося встановити проект, не можна використовувати такі токени.

Для безпечного зберігання цифрових активів варто дотримуватись простих правил:

 • Завантажувати гаманці виключно з ресурсів розробників або Google Play і App Store.
 • Створювати закладки сайтів, щоб стати жертвою фішингу.
 • Генерувати мнемонічну фразу криптогаманця і зберігати її в захищеному місці на фізичному носії.
 • По закінченні роботи з сервісом виходити із системи.
 • Не входити в обліковий запис із чужих пристроїв.
 • Інсталювати на ПК чи смартфон антивірусну програму.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.