Майнінг на ноутбуці у 2022 році

Ринок криптовалют дозволяє заробляти різними способами (трейдинг, стекінг, вклади та інші). З появою мережі Bitcoin зародився майнінг. Раніше біткоїни видобувалися на процесорах та відеокартах. Але згодом складність мережі зросла, і тепер майнінг BTC приносить прибуток лише на ASIC-пристроях. Проте із розвитком ринку цифрових активів з’являлися нові проекти. Через це майнінг на ноутбуці у 2022 році можливий у деяких блокчейн-мережах. Часто їхні розробники навмисно обмежують потенціал ASIC.

Який ноутбук підійде для майнінгу криптовалют

Видобуток цифрових активів у блокчейнах, заснованих на алгоритмі консенсусу Proof-of-Work, потребує великих обчислювальних потужностей.

Слабкий ноутбук можна використовувати для майнінгу тільки для ознайомлення з процесом (така діяльність завдає збитків).

Займатися цим рекомендується на пристроях із потужною відеокартою. Якщо її немає, краще використовувати зовнішні GPU. Купувати ноутбук спеціально для майнінгу у 2022 році недоцільно. Він зламається швидше, ніж окупиться.

Порівняння GPU ноутбука та ПК

Більшість лептопів мають мобільну версію графічного чіпа. Це пов’язано з невеликим простором всередині пристрою, що ускладнює охолодження.

Але є ноутбуки, в які виробники закладають стандартну версію GPU. На таких гаджетах майнінг криптовалют не відрізняється від видобутку на комп’ютері.

Характеристики ноутбуків

Завдання майнерів – Вирішення криптографічної хеш-функції . Це потребує обчислювального обладнання. Алгоритми хешування можуть різнитися у різних блокчейн-мережах . Від цього залежать вимоги до пристрою для майнінгу. Мінімальні системні характеристики:

 • Оперативна пам’ять – 4 Гб.
 • Відеопам’ять – 4 Гб.
 • Операційне середовище – Windows, macOS або Linux останніх версій.

Також важливою є система охолодження. Її має бути достатньо, щоб лептоп або комп’ютер не перегрітись.

Рейтинг ноутбуків для видобутку криптовалюти

Пристрій для майнінгу цифрових активів має бути потужним, але економним щодо електроенергії. Також від лептопа потрібна стійкість до високих обчислювальних навантажень. Майнінг на старому ігровому ноутбуці – погана ідея через вже зношені компоненти пристрою. Найкращі рішення на 2022 рік, засновані на ефективності та надійності:

 • Dell G515-4548.
 • Acer Predator Triton 300 SE PT314-51s-552L.
 • Acer Nitro 5 AN515-45-R8XL.
 • Acer Nitro 5 AN515-45-R671.
 • Lenovo Legion 7 16ITHg6.

Dell G515-4548

Ігровий ноутбук від компанії з Китаю, представлений у 2021 році. Вартість моделі становить 101 тисячу. Виробник зосередився на продуктивності: у гаджеті немає нічого зайвого. Dell G515-4548 оснащений TN-дисплеєм з частотою оновлення кадрів 120 Гц та діагоналлю 15,6 дюйма. Він постачається разом із операційним середовищем Windows 10. Технічні характеристики ноутбука:

 • Видеокарта Radeon RX 5600M (6 Гб).
 • Центральный чип Ryzen 5 4600H от AMD (3 ГГц, разгон до 4 ГГц).
 • ОЗП 8 Гб (DDR4). Її можна додати.
 • Твердотільний диск 512 Гб (SSD).

Acer Predator Triton 300 SE PT314-51s-552L

Цей ігровий ноутбук розроблений компанією з Тайваню у 2021 році. Весь корпус виконаний із алюмінію, що робить його міцним. Вартість цієї моделі становить 114,5 тисячі. Пристрій має мембранну клавіатуру з підсвічуванням RGB для роботи вночі. Екран заснований на IPS-матриці, підтримує частоту оновлення кадрів 144 Гц, а його діагональ – 14 дюймів. Енергоспоживання ноутбука складає 90 Вт. Інші технічні характеристики:

 • Видеокарта NVIDIA GeForce RTX 3060 (6 Гб).
 • Intel Core i5 11300H (3,1 ГГц, разгон до 4,4 ГГц).
 • Оперативна пам’ять 8 Гб (DDR4) із можливістю збільшити до 24 Гб.
 • Твердотільний накопичувач 512 Гб (SSD).

Acer Nitro 5 AN515-45-R8XL

Ще один ноутбук виробника з Тайваню. Модель випущена у 2021 році та повністю зроблена з пластику. Екран IPS з діагоналлю 15,7 дюйма та частотою оновлення 144 Гц. Дисплей має матове покриття, що виключає відблиски. Вартість Acer Nitro 5 AN515-45-R8XL починається від ₽149,3 тисяч. Максимальне споживання електроенергії пристрою – 100 Вт. Його основні характеристики:

 • Графічний чіп NVIDIA GeForce RTX 3070 (8 Гб).
 • Центральний процесор Ryzen 7 5800H (3,2 ГГц, розгін до 4,4 ГГц).
 • Об’єм ОЗУ 16 Гб DDR4 (можна збільшити до 32 Гб).
 • Твердотільний диск 512 Гб (SSD).

Acer Nitro 5 AN515-45-R671

“Старша” версія попередньої моделі з більшою продуктивністю. Пристрій почав продаватися у 2021 році. Ціна на нього починається від 187 тисяч. Порівняно з попередньою моделлю, тут встановлений Quad HD дисплей з роздільною здатністю 2560×1440. Це не впливає на прибутковість з майнінгу, проте дає більш чітке зображення в іграх та перегляді фільмів. Енергоспоживання лептопу складає 100 Вт. Характеристики Acer Nitro 5 AN515-45-R671:

 • Вбудована відеокарта NVIDIA GeForce RTX 3080 (8 Гб).
 • Центральний чіп AMD Ryzen 7 5800H (3,2 ГГц із можливістю розгону до 4,4 ГГц).
 • Оперативна пам’ять DDR4 16 Гб (збільшується до 32 Гб).
 • Об’єм твердотільного накопичувача становить 1000 Гб (SSD).

Lenovo Legion 7 16ITHg6

Потужний ігровий ноутбук, який дозволяє видобувати цифрові активи. Його продажі почалися в 2021 році, а ціна становить 416 тисяч. Корпус пристрою Legion 7 16ITHg6 виконаний із алюмінію високої міцності. Енергоспоживання гаджета при повному навантаженні – 165 Вт. Чіткість зображення забезпечує IPS-матриця з роздільною здатністю 2560×1600. Інші характеристики моделі:

 • Графічний чіп NVIDIA GeForce RTX 3080 (16 Гб).
 • Центральный чип Intel Core i9 11980HK (3,3 ГГц, разгон до 5 ГГц).
 • Об’єм оперативної пам’яті 32 Гб DDR4.
 • Твердотільний накопичувач 2000 Гб (SSD).

Поради щодо вибору моделі

Не вийде ефективно майнути біткоїни на домашньому ноутбуці, але альткоїни — інша річ. Для цього знадобиться новий пристрій із високою обчислювальною потужністю, низьким енергоспоживанням та мінімальною ціною. Купувати лептоп спеціально для видобутку криптовалют невигідно, тому необхідно пам’ятати про зручність при звичайній роботі з ним.

Як майнути на ноутбуці у 2022 році

Видобуток цифрових активів – діяльність, яка потребує певних знань та підготовки. Кожна блокчейн-мережа має власні обмеження та алгоритми хешування. Спочатку потрібно вибрати криптовалюту для майнінгу на ноутбуці. Наприклад, видобувати біткоіни на процесорі та відеокарті в 2022 році не має сенсу, доведеться купувати ASIC-обладнання . Однак майнінг ETH у мережі Ефіріум здійснюється на графічних чіпах.

Далі потрібно вибрати гаманець , на який надходитимуть монети, а також майнінг-пул та софт для управління процесом. Новачку допоможе інструкція, як покроково почати майнути криптовалюту на ноутбуці, не виходячи з дому.

Яку криптовалюту можна майнити

Вибір альткоїну для видобутку залежить від виробника графічного чіпа, а також ситуації на ринку цифрових активів. Під час його зростання майнінг будь-якої монети може давати прибуток (у блокчейнах, що обмежують потенціал ASIC). Також слід обирати легкі мережі з низькою конкуренцією:

 • Zcash. Криптовалюта використається для анонімних перекладів. Алгоритм хешування – Equihash. Розробники проекту захищають мережу від використання ASIC-пристроїв. Видобуток ZEC можливий на відеокартах (ефективніше використовувати від компанії NVIDIA).
 • Ethereum. Проект, що займає другий рядок у рейтингах з капіталізації. Його основна ідея – смарт-контракти . У мережі використовується алгоритм Ethash. Майнінг ETH здійснюється на відеокартах від AMD та NVIDIA.
 • Dogecoin. Криптовалюта створена на основі Bitcoin. Метод підбору хешу – Scrypt. Для видобутку DOGE краще використовувати відеокарти від компанії AMD.
 • Монера. Розробники проекту створили мережу, в якій монети видобуваються лише на процесорах та відеокартах. Алгоритм генерації хешів – RandomX.
 • Vertcoin. Стійка до ASIC монета, що працює на методі хешування Lyra2RE. Видобуток VTC ефективний на відеокартах від компаній AMD та NVIDIA.
 • Bytecoin. Блокчейн створений спеціально для майнінгу на графічних чіпах. У мережі використовується алгоритм хешування CryptoNight.

Створення гаманця

Сховище криптовалют – програмне забезпечення, яке дозволяє працювати з приватним ключем доступу до цифрових активів у блокчейн-мережі. Завдяки йому майнер отримує здобуті монети.

Гаманець повинен бути безпечним та зручним для використання. Найбільш надійні програми – некастодіальні (закритий ключ зберігається на стороні користувача).

Щоб правильно вибрати гаманець для майнінгу, необхідно дізнатися про підтримку монети, що видобувається. Деякі дозволяють зберігати лише Bitcoin або Ethereum, а інші сховища є мультивалютними. Створення гаманця (на прикладі мобільного додатка Trust Wallet):

 1. Для початку потрібно завантажити його з App Store або Google Play.
 2. Погодитись із політикою конфіденційності.
 3. Записати seed-фразу із 12 слів. Її слід зберігати на флешці чи папері. Вона дозволить повернути криптовалюту у разі втрати доступу до облікового запису.

Trust Wallet – некастодіальний мультивалютний гаманець від біржі Binance, яка працює з 2017 року. Він підтримує понад 160 тисяч монет та токенів.

Найбільш безпечні гаманці – апаратні. Вони створюються як окремі пристрої, які зберігають приватний ключ до криптовалюти.

Вибір пулу

Кожен майнер займається пошуком хешу для підписання блоку ланцюга. Нагороду забирає той, хто перший це зробив. Однак у більшості блокчейнів висока конкуренція. Тому при слабкому обчислювальному устаткуванні не рекомендується видобувати цифрові активи самотужки.

Забезпечити стабільний заробіток на ноутбуці дозволяють пули. Вони об’єднуються люди спільного видобутку криптовалют. Нагороди за кожен здобутий блок розподіляться між учасниками. При виборі майнінг-пулу слід враховувати:

 • Потужність. Чим вище загальний хешрейт , тим стабільніша прибутковість.
 • Доступні криптовалюти. Одні майнінг-пули працюють із конкретною монетою, інші пропонують для видобутку різні цифрові активи. Деякі сервіси (наприклад, NiceHash) автоматично переключають учасників більш вигідні алгоритми.
 • Мінімальний поріг виведення коштів. Іноді задля його досягнення необхідно майнути 2-3 місяці, щоб зняти цифрову валюту. Проте частина сервісів відправляють активи одразу на гаманець користувача.
 • Безпека. Рекомендується вивчити пул, почитати відгуки про його роботу.

Найкращі програми для майнінгу на ноутбуці

Підключення до пулу здійснюється через спеціальний софт, який дозволяє керувати процесом видобутку криптовалюту. Такі програми окремо створюються для майнінгу на ASIC, відеокартах, процесорах, також налаштовуються під різні алгоритми генерації хешей. Серед них можна виділити:

 • Гарний Хеш.
 • CGMiner.
 • MultiMiner.
 • BitMiner.
 • EasyMiner.
 • MinerGate.
 • Honeyminer.

Гарний Хеш

Сервіс пропонує послуги майнінг-пулів, продажу та покупки хешрейту, калькулятора прибутковості. Проект пропонує 2 програми для криптодобування різних цифрових активів на відеокартах і процесорах: QuickMiner і Miner. Вони встановлюються на операційне середовище Windows. Порівняння продуктів NiceHash – у таблиці нижче.

ХАРАКТЕРИСТИКАQUICKMINERШАХТАР
Зниження енергоспоживання
Так
Управління різними майнінг-фермами
Так
Переключення на прибуткові алгоритми
Ні
Так
Наявність тесту продуктивності
Ні
Так
Віддалений запуск видобутку
Так
Автоматичний розгін обладнання
Так
Ні
комісія
0%
2-3%

CGMiner

Консольна програма, створена для видобутку біткоїнів, але її можна налаштувати для роботи з альткоінами. Останні версії програмного забезпечення дозволяють використовувати відеокарти від компанії AMD. Налаштування CGMiner здійснюється введенням команд, написаних у файлі Readme. Для збільшення прибутковості майнера програма працює на алгоритмі NeoScrypt.

Основні функції CGMiner:

 • Розгін обладнання.
 • Спостереження за системою охолодження.
 • Вимкнення фонових програм, що заважають видобуток.
 • Збільшення хешрейту через мережевий планувальник.
 • Зниження енергоспоживання.
 • Робота через проксі.

MultiMiner

Популярна кросплатформова програма для майнінгу BCH, DASH та LTC. Вона дозволяє швидко перемикатися між методами генерації хешів. MultiMiner має мало функцій та підійде користувачам, яким потрібно легко запустити видобуток криптовалют. Софт пропонує підключитися до кількох майнінг-пулів для збільшення прибутку.

BitMinter

Програма створена у 2011 році для видобутку біткоїнів на відеокартах. Проект має свій пул і не вимагає завантажувати софт на комп’ютер. Працювати з BitMinter можна на офіційному сайті. У 2022 році він підтримує видобуток ETH, ETC, ZEC, XMR, LTC та інших монет. Інструкція по роботі із програмою є на сайті проекту. Комісія під час роботи з майнінг-пулом становить 1%.

EasyMiner

Програма з відкритим вихідним кодом для видобутку BTC, LTC, DOGE, XMR, ETH та інших криптовалютів. Користувачі можуть налаштовувати її на власний розсуд. Підходить для роботи поодинці та через майнінг-пул на процесорах та відеокартах. Додаток веде аналітику як реального часу (швидкість генерації хешей, кількість недійсних блоків, прибуток). EasyMiner доступний лише у Windows.

MinerGate

Цей майнінг-пул працює з 2014 року та підтримує безліч криптовалют для видобутку (Ethereum, Litecoin, Bytecoin, Zcash, Monero та інші). MinerGate вказує, що кількість їх користувачів перевищує 3,5 млн. людей. Майнінг-програма доступна на Windows, macOS та Ubuntu (Linux). Вона має функцію Smart Mining, за допомогою якої програма автоматично перемикається на видобуток прибуткових монет. Також проект пропонує учасникам пулу мобільний додаток для відстеження показників процесу.

Honeyminer

Програма автоматично перемикається між блокчейнами для видобутку більш прибуткових цифрових валют.

Вони відразу конвертуються в біткоїни на вбудованій біржі, а потім виплачуються на гаманець користувача. Завантажити програму на лептоп можна із сайту проекту.

З 16 жовтня 2021 року Honeyminer призупинив роботу. Розробники заявили, що готують нову пропозицію для користувачів.

Прибутковість майнінгу на ноутбуці

Основна мета людей, які хочуть займатися здобиччю криптовалюту — заробіток. Тому майнерів-початківців хвилює питання «Скільки можна заробити». Прибутковість криптодобування на ноутбуці буде маленькою. Це з низькою потужністю устаткування. Єдиний метод заробити більше – додатково підключити відеокарти зовнішнього типу. Розрахувати прибутковість із видобутку монет можна у спеціальних сервісах – калькуляторах майнінгу. Серед них варто виділити:

 • NiceHash. Показує користувачам середнє значення заробітку в день інших майнерів із певним обладнанням.
 • WhatToMine. Користувач вибирає пристрої, вводить ціну на електроенергію і здійснює розрахунок. Сервіс вкаже прибутковість конфігурації у різних мережах блокчейну.
 • CoinWarz. Сервіс дозволяє вибрати обладнання для видобутку, вказати його енергоспоживання, вартість електрики та комісію майнінг-пулу. Після цього CoinWarz покаже середній дохід на добу.

Приклад розрахунку

NiceHash – популярний сервіс, який обчислює прибутковість видобутку цифрових активів. Тому його було взято для прикладу розрахунку. Вихідні значення:

 • Ціна 1 кВт/год електроенергії – 1,68 грн.
 • Ноутбук — Acer Nitro 5 AN515-45-R671 (видеокарта NVIDIA GeForce RTX 3080).
 • Вартість пристрою –2000$.

Така конфігурація для криптодобування буде приносити в середньому 281,68 (на сервісі NiceHash). Намайнити за місяць вийде близько 8,5 тисячі. Окупність пристрою – 663 дні (приблизно). Це довго: ноутбук швидше вийде з ладу, ніж принесе чистий прибуток.

Де продати здобуту криптовалюту

У процесі майнінгу монети надходять на гаманець. Щоб вивести їх у карту чи обміняти інші цифрові валюти, необхідно використовувати біржу . Є багато торгових майданчиків, які дають змогу продати монети за інші криптоактиви або фіатні гроші.

Переваги та недоліки майнінгу на ноутбуці

Купувати лептоп спеціально для видобутку цифрових активів невигідно. Пристрій довго окупатиметься і, ймовірно, рано вийде з ладу. Проте майнінг-ферма на ноутбуці має переваги. Серед них:

 • Набуття досвіду у процесі видобутку.
 • Легке та швидке налаштування обладнання.
 • Невелике енергоспоживання.

Резюме

Криптодобування – спосіб заробітку на ринку цифрових валют. Для цього не потрібно мати спеціальне обладнання. Будь-який користувач комп’ютера, лептопа та навіть мобільного телефону може почати добувати монети. Найкращий ноутбук для майнінгу криптовалют у 2022 році вибрати складно. Необхідно виходити з ціни, надійності та продуктивності пристрою.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close