Де торгувати криптовалютою у 2022 році

На початок 2022 цифрові активи були не тільки засобом платежу, але й інвестиційним інструментом. Криптовалютою можна торгувати (трейдити) або вкладати в неї гроші на тривалий час. Крім того, на багатьох біржах є цифрові деривативи — похідні контракти, наприклад, ф’ючерси та безстрокові опціони. Початківцю потрібно вибрати, де торгувати криптовалютою і які інструменти застосовувати в трейдингу. Для цієї мети підійде одна із класичних або децентралізованих (DEX) платформ.

Що таке криптовалютна біржа

Під цим терміном мають на увазі інтернет-майданчики, створені для трейдингу цифровими активами. У січні 2022 року на кріптобіржі припадала найбільша частина торговельного обороту. Такі платформи з’явилися після випуску Bitcoin та швидко збільшили обсяг операцій.

Біржі є посередниками між криптовалютним ринком та його учасниками. Брокери надають клієнтам торгові термінали та доступ до різних видів трейдингу. У цьому списку є:

 • Спотові операції. Термін означає пряму торгівлю криптовалютами з негайною оплатою виконуваних ордерів.
 • Ф’ючерси (Futures) . Вид деривативних контрактів, що передбачають обов’язок сторін зробити розрахунок через певний час. Котирування ф’ючерсів забезпечуються поточною ринковою (спотовою) ціною базових активів. Власники контрактів беруть він ризики зміни цін базових інструментів.
 • Угоди із кредитним плечем (леверидж). На більшості бірж цей спосіб заробітку називають маржинальною торгівлею. Кредитне плече має на увазі тимчасову позику грошей у криптобіржі під забезпечення депозиту. Цей інструмент дозволяє збільшувати купівельну спроможність інвестора. Наприклад, користувач платформи може зайняти $10 тис. для прибуткових угод під заставу $1000.

Схема роботи

В основі програмного забезпечення всіх криптовалютних бірж лежать 5 основних елементів. Вони представлені у таблиці нижче.

ЕЛЕМЕНТКОРОТКИЙ ОПИС
Торгове ядроЗавдяки йому кріптобіржі забезпечують проведення угод. Ядро автоматично формує баланси користувачів та ордерні книги, перевіряє забезпеченість транзакцій та змінює записи в базі даних (БД) при їх скоєнні, а також виконує інші важливі завдання.
Основні та резервні гаманціДля збереження отриманих від клієнтів коштів торгові платформи мають криптосховища. Для збільшення безпеки більшу частину біржового капіталу вони зазвичай переводять на холодні гаманці , які відключені від інтернету.
МодуліКриптобіржі надають клієнтам різні аналітичні інструменти та індикатори. Крім того, багато майданчиків дозволяють підключати торгових роботів та радників через API.
ІнтерфейсНа сайтах та в мобільних додатках великих криптоплатформ зазвичай є не тільки інструменти для обміну цифрових активів, але й додаткові пропозиції щодо заробітку (стекінг, лендінг). Крім того, в інтерфейсі біржі може бути навчальний розділ, NFT-маркетплейс та інші сторінки.
Панель АдміністратораВикористовується творцями бірж управління проектом. Зокрема, адміністрація здійснює верифікацію користувачів, блокування акаунтів шахраїв та інші дії щодо захисту клієнтів від зловмисників.

Найкращі платформи для купівлі та торгівлі криптовалютою працюють за наступним алгоритмом:

 1. Користувач вкладає депозит.
 2. Платіжний шлюз обробляє переказ та відправляє гроші клієнта на гарячий (підключений до інтернету) гаманець біржі.
 3. Ядро платформи підтверджує депозит і зараховує кошти на баланс користувача торговельного рахунку.
 4. Клієнт біржі викладає пропозицію купівлю токенів чи коинов.
 5. Заявка потрапляє у склянку (книгу ордерів).
 6. Транзакція відбувається, коли інший клієнт платформи викладає пропозицію продажу аналогічного обсягу криптоактивів.
 7. Майданчик стягує комісію за свої послуги.

Критерії вибору криптовалютної біржі

Оцінки трейдерами торгових платформ можуть бути різними. Деякі криптобіржі спеціалізуються на спотових операціях, інші надають доступ до ринку деривативів. Відрізняються комісії, правила реєстрації та список торгових пар. В основному на вибір біржі впливають такі критерії:

 • Число доступних торгових пар.
 • Можливість використовувати фіат.
 • Величина зборів із угод.
 • Середньодобовий обсяг торгів.
 • Зручність терміналу.
 • Час технічної підтримки.
 • Кількість додаткових інвестиційних та інших інструментів.
 • Рейтинг майданчика.
 • Відгуки інших користувачів.

Кількість пропонованих криптовалютних пар

Число доступних напрямів для торгівлі вважається одним з основних критеріїв вибору біржі. Що більше пар пропонує криптовалютна платформа, то краще для трейдера. При цьому велику увагу варто приділяти кількості популярних монет та токенів у складі торгових напрямків.

Не можна забувати про ліквідність (затребуваність) трейдингових пар. Якщо обрана криптобіржа має низький рівень середньодобового обсягу внутрішніх торгів, трейдеру буде складно знайти покупця/продавця цифрових активів, що цікавлять.

Можливість поповнення та виведення фіату

Більшість відомих платформ для покупки криптовалюти (на кшталт Binance та OKEx ) дозволяють своїм клієнтам вносити депозити, наприклад у рублях та доларах США. Менш популярні платформи не завжди надають інвесторам можливість проводити зовнішні платежі у фіаті. Це знижує зручність користування біржовими сервісами. Для комфортної торгівлі рекомендується шукати майданчики з доступом до фіатних платежів.

Комісії

Великі збори з угод відчутні клієнтам криптобірж. Від високих комісій особливо сильно втрачають прибуток:

 • Трейдери, які працюють за стратегією скальпінгу (має на увазі відкриття та закриття ринкових позицій при найменших цінових коливаннях з дуже короткими періодами). З кожного виконаного ордера такі клієнти одержують скромний прибуток. Але за рахунок великої кількості угод, що закриваються, дохідність стає суттєвою. Однак збільшується і сума, що сплачується постачальнику біржових послуг як комісію.
 • Великі інвестори з капіталом $100 тис. та вище. Наприклад, при комісії 0,2% такі вкладники змушені віддавати майданчику $200 за транзакцію.

З цих причин трейдери намагаються шукати послуги з низьким відсотком зборів (до 0,1%). Також підійдуть майданчики, які дозволяють знижувати комісії з обмінних операцій за холд біржових токенів, наприклад KuCoin .

Обсяг торгів

Величина цього показника (метрики) у криптобірж залежить від популярності самого майданчика. Високий обсяг транзакцій зазвичай сигналізує про довіру великих криптотрейдерів.

Також аналізований показник впливає середню ліквідність доступних торгових пар. Що вищий обсяг, то легше і швидше трейдер зможе оперувати криптовалютами.

Зручна торгова платформа

Інвестиції та трейдинг не повинні викликати дискомфорту. Щоб його виключити, важливо шукати платформу для торгівлі криптовалютою із зручним терміналом. Інтерфейс має бути інтуїтивно зрозумілим і простим у використанні. Додатковою перевагою є наявність 2 тем: світлої та темної. Остання знижує навантаження на очі під час роботи вночі.

Цілодобова служба підтримки

Міжнародні криптобіржі працюють у режимі 24/7. Тому питання від клієнтів надходять у служби технічної підтримки навіть у нічний час. Але більшість користувачів хочуть отримувати миттєву відповідь. Це може бути важливо у таких випадках:

 • Трейдер втратив частину вкладень через помилку терміналу.
 • У інвестора завис платіж із введення коштів або неправильно відображається баланс.

Є й інші ситуації, коли відповісти від співробітників біржі потрібно негайно. Тому рекомендується користуватися послугами криптоплатформ, служби техпідтримки яких працюють цілодобово. У критичних ситуаціях це дозволить уникнути втрати грошей.

Додаткові торгові можливості

Багато криптовалютні майданчики надають клієнтам доступ до спотового ринку. Але у сфері цифрових активів є багато інших інвестиційних інструментів, наприклад:

 • Криптокредитування .
 • Опціони (вигляд деривативів).
 • Свопи (похідні інструменти).
 • Ф’ючерси.
 • NFT (невзаємозамінні токени).

Різноманітність інструментів для заробітку дозволяє диверсифікувати (знижувати) ризики.

Місце у рейтингу

При виборі криптовалютної біржі слід звертати увагу до її середню оцінку. Вона впливає на місце у загальному рейтингу . Дізнатися про рівень майданчика можна на агрегаторах криптобірж та великих інформаційних порталах.

Відгуки

Торгувати криптовалютою можна лише на тих майданчиках, у яких більшість рецензій є позитивними. Деякі сайти не забезпечують клієнтам заявлений сервіс або є шахрайськими. Щоб не потрапити на зловмисників, важливо читати відгуки про криптомайданчики, що цікавлять. Реальні користувачі часто дають об’єктивнішу оцінку, ніж співробітники самих бірж.

Відгуки можуть бути рекомендованими. Рекомендується читати рецензії лише на незалежних ресурсах.

Найкращі криптовалютні біржі у 2022 році

На початок 2022 року сформовано топ-8 платформ для торгівлі цифровими активами. Їхні основні показники представлені нижче.

НАЗВАРЕЙТИНГДОБОВИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ОБСЯГЧИСЛО ДОСТУПНИХ МОНЕТ І ТОКЕНІВКІЛЬКІСТЬ ТОРГОВИХ ПАР
Binance3,7/5$8,8 млрд4851905
Coinbase2,9/5$2,4 млрд158442
FTX3,1/5$1 млрд376503
Кракен3,2/5$0,5 млрд112446
KuCoin4/5$1,1 млрд7141394
Huobi2,9/5$1,2 млрд4321040
Gate.io3,7/5$0,8 млрд10171836
Bitfinex4,1/5$0,4 млрд258647

Binance

Криптовалютна біржа запущена у 2017 році китайським розробником Чанпен Чжао. Через 5 років Binance є найбільшим постачальником інфраструктури у сфері криптовалют.

На платформі є такі інструменти:

 • Спотовий трейдинг.
 • Деривативи.
 • DeFi (децентралізовані фінанси).
 • Позабіржова торгівля (OTC).
 • Earn (пасивний заробіток на інвестиціях).
 • NFT.

Також в екосистемі представлено фірмову децентралізовану біржу (DEX). На ній можна торгувати DeFi-токенами BEP-2.

Binance має підрозділ для роботи на території США. На 2022 рік воно отримало ліцензії на ведення діяльності у 35 штатах.

Криптоплатформа, що розглядається, випустила нативний біржовий токен BNB . Спочатку він створений за протоколом ERC-20 (від екосистеми Ethereum ). Пізніше BNB став нативною монетою у блокчейнах Binance Chain (BC) та Binance Smart Chain (BSC). На 2022 рік торгувати криптовалютою BNB можна у трьох цифрових мережах:

 • Ethereum.
 • BC.
 • BSC.

Власники BNB можуть:

 • Оплачувати збори із біржової торгівлі.
 • Участь у токенсейлах через Launchpad.
 • Здійснювати благодійні платежі.
 • Надавати ліквідність для децентралізованого обміну Liquid Swap.
 • Оплачувати покупки карткою.

Технічна підтримка працює цілодобово. Офіційний сайт перекладено 31 мовою, серед яких є російська. Криптоплатформа підтримує внесення та виведення понад 60 фіатних валют. Поповнювати та перевести в готівку рахунок можна через картки Visa/Mastercard. Додатково на Binance є P2P-платформа для прямих угод із користувачами біржі. Також розробники криптомайданчика надають безкоштовні програми для наступних операційних систем:

 • Windows.
 • Android.
 • iOS.

Coinbase Exchange

Криптобіржа створена у 2012 році екс-співробітником проекту Airbnb Брайаном Армстронгом спільно з інвестором Фредом Ерсамом. Через 9 років корпорація Coinbase Global Inc. стала публічною. Весною 2021 року компанія провела IPO, і її акції під тикером COIN пройшли лістинг на американській фондовій біржі NASDAQ.

Офіційно Coinbase зареєстровано у США. На початок 2022 року платформа має 42 ліцензії на роботу в різних штатах та 2 сертифікати від:

 • JFSA. Агентство фінансових послуг Японії
 • BaFin. Федеральне управління фінансового нагляду Німеччини.

У 2020 році команда Coinbase взяла участь у створенні стейблкоїну (цифрового токена з фіатним забезпеченням) USD Coin (USDC) . Розробку вели фінансова компанія Circle та китайський виробник ASIC-обладнання для майнінгу Bitmain.

Також у 2020 році Coinbase запустила сервіс, через який клієнти можуть замовляти дебетові картки Visa. Вони полегшують повсякденне використання криптовалют.

У лютому 2022 року на Coinbase доступні:

 • Спотові операції.
 • Сектор DeFi.
 • Earn (інвестиційний розділ).
 • Фірмовий гаманець.
 • Обмінний термінал.

На Coinbase немає деривативів. Також адміністрація прибрала можливість використання кредитного плеча ще 2020 року.

Техпідтримка Coinbase працює цілодобово. Сайт перекладено 11 мовами. Реєстрацію на Coinbase заборонено резидентам 71 країни. Біржа підтримує 4 фіатні валюти, серед яких є рубль. Вносити депозит та виводити кошти можна за допомогою банківських карток. Також на Coinbase доступний додаток для операційних систем:

 • iOS.
 • Android.
 • Windows.

FTX

Ця біржа входить до списку найкращих платформ для торгівлі криптовалютою. Вона створена вченим-фізиком Семом Банкмен-Фрідом та екс-співробітником Google Гері Ваном у 2019 році. FTX швидко стала популярною через партнерство з Binance. Також із 2020 року керівництво має права на криптовалютний трекер Blockfolio.

FTX зареєстрована в Антигуа та Барбуда. Ця острівна держава знаходиться у офшорній зоні. Але адміністрація FTX дотримується законів тих юрисдикцій, в яких веде свою діяльність. В результаті користувачі криптомайданчика зобов’язані підтверджувати свою особу за паспортом. Також для доменної зони .us (юрисдикції США) керівництво створило підрозділ FTX US.

FTX має біржовий токен з тикером FTT . Він працює поверх криптовалютної мережі Ethereum за стандартом ERC-20. За холд FTT клієнти FTX отримують:

 • Знижки на комісію.
 • Право голосувати.
 • Частина операційного прибутку із зборів FTX.

Користувачі криптобіржі мають доступ до ринку прогнозів. У списку сервісів та інструментів також є:

 • Спотовий трейдинг.
 • Деривативи.
 • OTC.
 • Децентралізовані фінанси.
 • Платіжний термінал FTX Pay.

Творці цифрового майданчика також розробили безкоштовний додаток FTX Pro. Його можна завантажити на смартфони та планшети з iOS та Android.

Інтерфейс FTX перекладено 12 мовами. Є російська локалізація. Техпідтримка FTX працює цілодобово. Співробітники служби відповідають російською мовою. Користувачі з Росії можуть вільно реєструватися на FTX. Клієнтам криптобіржі також доступне введення та виведення грошей за допомогою Visa/Mastercard.

Кракен

Криптобіржа заснована компанією Payward Inc. восени 2013 року. Корпорація має кілька підрозділів у різних юрисдикціях. Діяльність компанії Payward Inc. контролюється такими регуляторами:

 • FinTRAC. Центр аналізу фінансових операцій та звітів Канади.
 • FinCEN. Агентство боротьби з фінансовими злочинами США.
 • FCA. Управління з фінансового регулювання та нагляду Великобританії.
 • AusTRAC. Австралійський звітно-аналітичний центр транзакцій.
 • JFSA. Регулювальник Японії.

Kraken дає користувачам можливість експлуатувати термінал для торгівлі в 3 різних програмах для мобільних пристроїв:

 • Кракен. Це базова програма, яка дублює функції браузерної версії.
 • KrakenPro. Версія призначена для автоматичного трейдингу через API.
 • Кракен Futures. Це окрема програма для роботи з деривативними інструментами.

Найкраще торгувати криптовалютою через базове програмне забезпечення. Всі 3 програми безкоштовні для скачування на смартфонах з ОС Android та iOS. Для планшетів розроблено окремі версії програм.

На Kraken доступні:

 • Деривативи.
 • Операції типу спот.
 • Маржинальний трейдінг.

Також користувачам Kraken доступні стекінг криптовалют та пірингові обміни на окремій P2P-платформі. Команда техпідтримки працює 24/7. Зазвичай, співробітники відповідають протягом 5 хвилин з моменту звернення. Працівники підтримки спілкуються російською мовою. Також інтерфейс сайту має 12 локалізацій. Підтримується російська.

Реєстрація резидентів РФ дозволено. Kraken підтримує 8 способів поповнення рахунку та виведення інвестицій. Але серед доступних методів немає банківських карток.

KuCoin

Цифрову платформу створили криптовалютні ентузіасти на чолі з експертом Майклом Ганом у 2017 році. Біржа працює у юрисдикції Сейшельських островів. KuCoin не контролюється регуляторами. Але криптомайданчик слідує міжнародним стандартам AML/CTF (політиці протидії відмиванню грошей), тому відвідувачі повинні проходити верифікацію за паспортом.

У 2017 році творці KuCoin представили біржовий альткоїн KCS . Його зберігання на гаманці дозволяє трейдерам економити на комісіях під час торгів та автоматично щодня брати участь у розподілі 50% зборів, які стягує криптоплатформа за свої послуги.

KuCoin має фірмовий мобільний додаток, сумісний з пристроями Apple і смартфонами/планшетами на базі ОС Android. ПЗ можна завантажити через магазини AppStore/Google Play та сайт криптобіржі

Доступні такі категорії фінансових інструментів:

 • Спот.
 • P2P.
 • Деривативи.
 • Earn.
 • Маржинальна торгівля.
 • DeFi.

KuCoin підтримує 42 фіатних валют. Поповнити баланс торгового рахунку та вивести з нього гроші можна на дебетові картки. Техпідтримка KuCoin працює у режимі 24/7. Її співробітники відповідають лише англійською мовою. Попри це є російськомовна версія сервісу. Усього платформа має 18 локалізацій.

Huobi Global

Одна із найстаріших платформ, на яких торгується криптовалюта. Huobi створена піонером у просуванні технології блокчейн Леоном Лі у 2013 році. Спочатку платформа працювала тільки в рамках китайського ринку. У 2017 році із запровадженням заборон на цифрові активи в КНР Huobi стала міжнародним майданчиком. Через 5 років штаб-квартира компанії знаходиться за місцем реєстрації – в Сінгапурі. Корпорація має представництва в інших країнах Азії та Європи, серед яких є Росія.

На 2022 Huobi працює без ліцензій від регуляторів. Але керівництво дотримується вимог AML/CTF. Клієнти Huobi можуть користуватися біржею лише після підтвердження особи.

У 2018 році представлений HT-токен Huobi Token. Ця біржова криптовалюта працює у блокчейні Ефіріум за стандартом ERC-20. Власники HT отримують 50-відсоткову знижку на комісії.

Клієнтам Huobi доступні 2 API (програмні інструменти) для автоматичного трейдингу: WebSocket та REST. У криптовалютному співтоваристві їх прийнято вважати просунутим програмним забезпеченням. Це пояснюється можливістю персоналізувати дії роботів або радників та створювати до 20 ключів на 1 особу.

Користувачам доступні:

 • Обміни на споті.
 • Деривативи.
 • Earn.
 • Маржинальний трейдінг.
 • OTC.
 • Криптокошелек.
 • Майнінг та стекінг.
 • DEX.

Huobi підтримує операції з рублем та ще 19 іншими фіатними валютами. Реєстрація резидентів Росії дозволено. Технічна підтримка Huobi працює 24/7.

Проте співробітники служби відповідають користувачам лише традиційною китайською та англійською мовами. При цьому на сайті є і матеріали російською. Також підтримується поповнення та переведення в готівку рахунку за допомогою дебетових карт.

Також розробники Huobi створили для клієнтів додаток, сумісний із наступними ОС:

 • Windows.
 • iOS.
 • Android.

Gate.io

Біржа Gate.io створена у 2017 році розробниками нині закритої криптоплатформи Bter. Остання завершила свою діяльність через введення обмежень на монети та токени у Китаї, де вона спочатку була зареєстрована.

За деякою інформацією, на 2022 платформа для трейдингу криптовалют Gate.io офіційно працює під юрисдикцією Кайманових островів. Проте діяльність майданчика залишається неліцензованою. Незважаючи на це, користувачі Gate.io довіряють посереднику через високу ліквідність.

У 2019 році розробники Gate.io провели IEO (первинну біржову пропозицію) для своєї криптовалюти GT. Монета стала нативним альткоіном у мережі GateChain. Пізніше творці Gate.io дали клієнтам доступ до стекінгу GT за алгоритмом консенсусу Proof-of-Stake (PoS) .

На Gate.io верифікація особи є необов’язковою. Підтвердження персональної інформації дозволяє лише разово збільшити базовий ліміт на виведення коштів. Без верифікації клієнтам криптомайданчика доступне зняття активів на суму до $1000 на добу.

Gate.io пропонує користувачам ряд цифрових інструментів:

 • Обміни на споті.
 • Маржинальний трейдінг.
 • Хмарний майнінг.
 • Деривативи.
 • Інструменти із DeFi-сектору.
 • Токенсейли (IEO).

Gate.io має цілодобову техпідтримку тільки англійською та китайською мовами. Задавати менеджерам питання можна за допомогою тикетів або електронною поштою. Також криптоплатформа підтримує 47 національних валют. Вносити депозити на Gate.io можна банківськими картками. Виведення грошей доступне лише через криптогаманці. Однак Gate.io надає клієнтам P2P-обмінник, що збільшує можливості для переведення в готівку. Також сайт криптобіржі перекладено російською мовою.

Bitfinex

Криптобіржа створена Рафаелем Ніколем із керуючої компанії iFinex Inc. в 2012 році. Штаб-квартира корпорації знаходиться у Гонконгу. Офіційно iFinex зареєстровано на Віргінських островах (територія Великобританії). Проте, діяльність Bitfinex не контролюється місцевим фінансовим регулятором BVI FSC.

У 2019 році Bitfinex запустила службовий токен LEO. Він створений розробниками залучення додаткового фінансування. LEO дозволяє власникам знижувати комісію на 15% за напрямками crypto-to-crypto та crypto-to-stablecoin. Також при холді LEO зменшуються збори із крипто-фіатних угод до 0,06%.

На початок 2022 року Bitfinex має власну платіжну систему. Також криптобіржа надає клієнтам:

 • Спотовий трейдинг.
 • OTC.
 • Кредитування.
 • Стекінг.
 • Лендінг .
 • Деривативи.

Щоб торгувати криптовалютою на Bitfinex, необов’язково проходити перевірку особи. Для використання основних послуг біржі потрібно підтвердити лише e-mail. Однак на Bitfinex є 4 рівні акаунтів:

 • “Основний”. Потрібно підтвердити електронну пошту.
 • “Базовий плюс”. Потрібно надати паспорт та біометрію (тільки особа).
 • “Проміжний”. Потрібно надати друге посвідчення особи та документ, що підтверджує адресу проживання.
 • “Повний”. Потрібно надіслати скан банківської виписки.

Тільки облікові записи четвертого рівня мають доступ до всіх функцій Bitfinex. Після набуття статусу «Повний» клієнти можуть оперувати банківськими переказами.

Користувачам Bitfinex є мобільний додаток. Він підтримується смартфонами/планшетами з Android/iOS. Завантажити програму Bitfinex можна через Google Play та AppStore.

Інтерфейс перекладено 6 мовами. Серед доступних є і російська. Проте служба техпідтримки, що працює 24/7, спілкується з користувачами лише англійською мовою. Також серед фіатних валют, що підтримуються, немає російських рублів. Перевести в готівку і поповнити баланс на Bitfinex можна дебетовою картою та іншими способами.

P2P-платформи

До 2022 року стали популярними пірингові майданчики. Вони дозволяють користувачам торгувати криптовалютою між собою та без посередників. Більшість P2P-платформ функціонують в екосистемах топових централізованих бірж (CEX). Також існують і окремі послуги для прямого обміну криптозасобами, наприклад Chatex і Bitpapa.

Популярність P2P-майданчиків пояснюється тим, що багато пірингових платформ надають клієнтам більше 100 способів оплати та підтримують кілька десятків фіатних валют.

Головним недоліком P2P-сервісів є висока комісія. На деяких платформах величина збору досягає 1% з кожної угоди.

У таблиці нижче представлено топ-5 криптовалютних P2P-майданчиків на 2022 рік.

НАЗВАВЕРИФІКАЦІЯКІЛЬКІСТЬ ДОСТУПНИХ ФІАТНИХ ВАЛЮТКІЛЬКІСТЬ ТОКЕНІВ ТА МОНЕТКОМІСІЯЧИСЛО СПОСОБІВ ОПЛАТИ
BinanceТак90+70%100+
ChatexНі150+100,70%300+
OKExТак90+30%20+
LocalBitcoinsТак200+BTC1%60+
BitpapaНі330,50%100+

Боти у Telegram

Автоматичні послуги, що дозволяють купувати та продавати криптовалюту через однойменний месенджер. Для обміну цифровими активами користувачам не потрібно переходити до інших програм.

Зазвичай такі телеграм-боти (програми) створюються розробниками бірж та P2P-майданчиків. Їх можна розглядати як сполучні інтерфейси між користувачами та існуючими платформами для покупки криптовалют. Іншими словами, Telegram-боти грають роль посередників.

Самі програми є стороною в обмінних процесах.

Найкращі представники криптовалютних Telegram-ботів на 2022 рік:

 • Bitzlato.
 • Bitpapa.
 • Cryptolocator.

Як торгувати криптовалютою на біржі

Щоб почати інвестувати у віртуальні гроші через цифрові платформи, потрібно зареєструвати обліковий запис. На прикладі Binance можна розглянути всі етапи його створення:

 1. Зайти на сайт криптобіржі.
 2. Натиснути на кнопку «Реєстрація» у шапці сервісу.
 3. Вибрати країну або регіон проживання та натиснути «Підтвердити».
 4. Натиснути кнопку «Створити особистий обліковий запис».
 5. Вказати e-mail та надійний пароль.
 6. Натисніть на пункт «Далі».
 7. Натиснути “Отримати код”.
 8. Ввести отриманий 6-значний шифр активації у відповідному полі та клацнути «Надіслати».
 9. Вказати номер телефону та натиснути «Далі».
 10. Ввести отриманий код та завершити реєстрацію.

Після десятого кроку потрібно буде пройти KYC. Це обов’язкова умова користування послугами. Верифікувати особистість можна через браузер або мобільний додаток криптобіржі. Другий метод є більш зручним та швидким, адже для проходження KYC потрібно:

 • Надати скан (фото) паспорта.
 • Зробити селфі.

Після закінчення перевірки користувачеві відкривається доступ до всіх функцій. Але перед торгівлею криптовалютами спочатку потрібно буде поповнити баланс. Зробити це можна у вкладці «Гаманець» → «Огляд» → «Введення». Тут необхідно вибрати зручний метод депозиту та слідувати інструкції.

Після введення грошей, наприклад, для покупки BTC, потрібно зробити такі дії:

 1. Перейти до вкладки Exchange.
 2. Вибрати торгову пару залежно від валюти поповнення, наприклад, BTC/RUB.
 3. Вказати тип створюваного ордера, наприклад Market, для моментального придбання біткоінів.
 4. Ввести суму, що витрачається, або вибрати її за допомогою повзунка.
 5. Натиснути «Купити BTC».

Після виконання п’ятого кроку виставлений ордер відбудеться моментально. Куплені біткоїни одразу надійдуть на рахунок.

Висновки

Є 3 основні категорії сервісів, через які можна торгувати криптовалютою:

 • Цифрові біржі.
 • P2P-платформи.
 • Telegram-боти.

Найзручнішими сервісами для торгівлі є криптобіржі. Вони дозволяють проводити моментальні операції з допомогою високої ліквідності. При цьому важливо вибирати криптобіржі за декількома критеріями, включаючи відгуки інших клієнтів. У топ-5 найкращих CEX можна включити:

 • Binance.
 • Coinbase.
 • FTX.
 • Кракен.
 • KuCoin.

P2P-платформи дозволяють проводити прямі угоди без посередників. Такі майданчики часто підтримують понад 100 способів оплати та пряме виведення фіату. Найкращі P2P-платформи:

 • Binance.
 • Chatex.
 • OKEx.
 • LocalBitcoins.
 • BitPapa.

Telegram-боти є сполучною ланкою між клієнтами та існуючими криптоплатформами. Такі програми дають можливість торгувати монетами та токенами, використовуючи лише інтерфейс месенджера. У топ-3 ботів можна включити:

 • Bitzlato.
 • Bitpapa.
 • Cryptolocator.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close