Як фіксувати прибуток на біржі криптовалют

Для заробітку на токенах та монетах потрібно не тільки вміти визначати, в який бік зміниться їхній курс. У будь-якій стратегії трейдингу та інвестування є фінальний етап. Користувач зобов’язаний фіксувати прибуток на біржі криптовалют до того, як тренд зміниться у протилежному напрямку та вкладення буде втрачено. Тому новачкам при побудові стратегії важливо навчитися знаходити точки закриття угоди.

Поняття фіксації прибутку в криптовалюті

Трейдерами та інвесторами застосовуються такі методи прогнозування курсу цифрових активів:

 • Фундаментальний аналіз.
 • Індикаторні стратегії.
 • Аналіз графічних фігур та рівнів.
 • Стратегії на основі вивчення склянки ордерів.

Якщо методика виявилася ефективною, курс криптовалюти змінюється у потрібному для користувача напрямі. Баланс гаманця чи облікового запису зростає, клієнт бачить позитивний результат. Але угоду можна вважати успішною лише після фіксації прибутку. Якщо продати зростаючу криптовалюту зарано або утримувати позицію до розвороту тренду, з’являється ризик втрати доходу. Через те, що ціна токенів і монет різко змінюється, замість отримання потенційного заробітку можна позбутися всього початкового капіталу.

Тому трейдери та інвестори повинні фіксувати прибуток на криптовалютних біржах, виводячи з обороту отриманий від транзакцій дохід. Існують різні способи виходу з успішної угоди. Головне при цьому – дотримуватися правила: торговельний результат вважається позитивним лише після того, як користувач перевів капітал у безпечні активи.

Як фіксувати прибуток на біржі криптовалют

Ринок цифрових монет відрізняється високою волатильністю та непередбачуваністю. В історії котирувань Bitcoin , Ethereum та інших криптовалютів можна знайти періоди, під час яких курс змінювався на десятки відсотків за день. Тому немає загальних правил виставлення точки завершення угоди. Зазвичай трейдерами та інвесторами застосовуються такі методи:

 • Прогнозування на основі фону новин або динаміки котирувань (фундаментальний і технічний аналіз).
 • Виведення стартового капіталу відразу після отримання прибутку.
 • Завершення угоди при досягненні наперед встановленої мети.
 • Поступовий висновок прибутку.

На основі прогнозування

Найнадійніший спосіб знайти точку фіксації доходу – провести ринковий аналіз. Користувачі намагаються визначити, у якому напрямі зміниться тренд. І тому можна застосувати методики, зазначені у таблиці.

НАЗВАСУТЬ
Аналіз новинТрейдери стежать за економічною статистикою, висловлюваннями політиків та великих бізнесменів. Якщо з’явилася важлива крипторинка новина, користувач оцінює ризик розвороту тренду і виводить активи в безпечне місце.
Вивчення економічної статистики та ончейн-метрикОснова цієї методики – фундаментальний аналіз. Власники цифрової валюти намагаються оцінити ситуацію на ринках і знайти найперспективніші токени та монети. Якщо біржах складається несприятлива ситуація, угоди закриваються, а капітал перетворюється на фіат, золото та інші стабільні активи.
Технічний аналізТрейдери досліджують графіки та минулі котирування. З цієї інформації можна припустити, як зміниться курс криптоактива у майбутньому. Прихильники технічного аналізу вважають, що історія є циклічною. Знаючи минулі котирування, можна знайти точку розвороту тренду.

Стратегія збереження вкладень

Суть цього зводиться до максимально швидкого виведення стартового капіталу. Наприклад, якщо інвестор вклав $1000 у криптоактив, і після цього ціна валюти збільшилася на 10%, на балансі користувача буде $1100. У такій ситуації можна вивести $1000. Інвестор ризикує втратити лише отриманий дохід. Але стратегія збереження вкладень має кілька недоліків:

 • Неможливість забезпечити беззбитковість. Не всі операції на кріптобіржах бувають вдалими. Якщо курс цифрової валюти змінився у протилежний бік, депозит зменшиться. Обережні стратегії який завжди дозволяють компенсувати втрати від невдалих угод.
 • Низька прибутковість. Що більша сума транзакції, то вище потенційний заробіток. Після виведення початкового капіталу прибуток зростатиме повільніше.

Поріг прибутку

Найбільш поширений метод у співтоваристві криптотрейдерів. Користувач наперед визначає ціновий рівень, до якого очікується зростання котирувань. Трейдер планує фіксувати прибуток у криптовалюті після досягнення курсом активу заданої позначки.

Зазвичай на біржах при цьому виставляються відкладені ордери. У такому разі після заповнення заявки користувач може закрити браузер або мобільний додаток та дозволити платформі самостійно зафіксувати дохід, якщо ціна піде у потрібному напрямку.

У міру отримання прибутку

Цей метод протилежний стратегії збереження вкладень. Якщо операція на кріптобіржі виявляється успішною, користувач виводить отриманий дохід, а не стартову інвестицію.

Наприклад, якщо трейдер купив Bitcoin на суму $1000 та ціна BTC збільшилася на 10%, на балансі буде $1100. Користувач виводить $100, залишаючи на депозиті решту монет. У разі подальшого зростання котирувань можна повторити операцію.

Іноді подібна стратегія передбачає виставляння ордерів типу стоп-лосс. Якщо тренд розгорнеться, угода буде автоматично закрита у точці беззбитковості.

Способи фіксації

Основний обсяг операцій із криптоактивами відбувається на спотовому ринку. Покупець отримує реальні токени та монети, що зберігаються на його гаманці або біржовому акаунті. Фіксація прибутку в криптовалюті здійснюється декількома способами.

Переклад у фіат

Найпростіший спосіб захистити вкладення від знецінення. Клієнти криптобірж продають токени або монети, одержуючи натомість фіатну валюту. Ці гроші можна залишити на депозиті для наступної операції або вивести картку чи банківський рахунок.

Нестача методу – неможливість обміну криптоактивів на фіат на деяких біржах. Клієнту потрібно відправити коїни або токени на особистий гаманець та шукати контрагента для конвертації.

Переклад в інший криптовалютний актив

Найбільш агресивний та ризикований метод захисту вкладень. Передбачає постійний обмін одних кріптоактивів на інші. Наприклад, якщо інвестор отримав прибуток, утримуючи біткоїни, на наступному етапі він може конвертувати їх у Ethereum або Solana.

Недолік способу – висока волатильність ринку криптовалют. Якщо користувач виконає невдалу угоду, він ризикує втратити весь капітал, незважаючи на попередні успішні операції.

Фіксація у стейблкоінах

Нестача більшості цифрових валют – різкі зміни котирувань. Для захисту від коливань були створені стейблкоіни – токени, ціна яких прив’язана до фіату або золота. Наприклад, курс криптовалют Tether та USD Coin належить до американського долара у пропорції 1:1. Фактично, стейблкоіни – цифровий аналог фіату.

Фіксацію прибутку в стейблкоинах можна застосовувати, якщо на біржі є торгові пари, що включають USDT, USDC та аналогічні токени. Перевага цих криптоактивів, порівняно з фіатом, є можливість прямого виведення грошей на інший гаманець. Більшість стейблкоїнів звертаються у блокчейні за допомогою смарт-контрактів; Методи зберігання, передачі та інших цифрових валют ідентичні.

Корисні поради інвесторам-початківцям

Багато новачків допускають два протилежні типи помилок:

 • Занадто швидко припиняють торгівлю, намагаючись не прогаяти навіть мінімальний прибуток.
 • Забувають фіксувати дохід, втрачаючи гроші після зміни тренду.

У першому випадку новачки побоюються, що неправильно визначили точку входу. Наприклад, якщо трейдер купив Bitcoin за курсом $50 000 та ціна криптоактиву збільшилася до $50 500, така угода принесе користувачеві менше 1% доходу. Але коли новачки не знають, чи правильно виконали аналіз, у них з’являється бажання якнайшвидше завершити операцію. Така стратегія невигідна, оскільки рано чи пізно клієнт отримає збиток, що перевищує минулий заробіток.

Протилежна помилка на сленгу трейдерів називається “пересиджування”. Вона полягає у прагненні новачка заробити більше, ніж це насправді дозволяє ринкова ситуація. Учасник торгів відкриває угоду та залишає її активною надто довго у розрахунку на примноження депозиту. Але цифрова валюта не може постійно дорожчати чи дешевшати. Рано чи пізно відбувається розворот тренду, і новачок втрачає вкладення.

Усі торгові та інвестиційні операції потрібно базувати на ретельному ринковому аналізі, а не інтуїції чи бажанні більше заробити.

Мінімізація ризиків

Важливим елементом будь-якої стратегії є захист капіталу від різких ринкових коливань. Для мінімізації ризиків можна використовувати методики, зазначені в таблиці.

СПОСІБСУТЬ
Обмеження обсягу транзакційЩо сума операції, то сильніше ризикує трейдер. Не рекомендується відкривати угоди на всі гроші, що є у користувача.
Відмова від кредитного плечаНа більшості кріптобірж є опція маржинальної торгівлі. Платформа надає клієнтам позикові гроші, які можна використовувати у обмінних операціях. Але якщо прогноз трейдера виявився невірним, збитки зростають швидше. Початківцям бажано торгувати на спотовому ринку.
Виставлення ордерів типу Stop Loss та Take ProfitНеможливо точно прогнозувати динаміку курсу криптоактиву. Потрібно враховувати ризик різкої зміни тренду та заздалегідь виставляти відкладені ордери для фіксації торгового результату.
Відмова від торгівлі у несприятливі періодиВолатильність криптовалюту зростає після виходу важливих новин, політичних заяв, маніпуляцій на ринках. У таких ситуаціях рекомендується тимчасово відмовитись від операцій на біржах.

Поступове нарощування бюджету

Головна мета трейдингу та інвестування – збільшення капіталу. У мережі можна знайти стратегії, що передбачають фіксований відсоток прибутку, який клієнт очікує отримати від угоди. Наприклад, деякі методики пропонують продавати активи після того, як вони подорожчають на 5%.

Орієнтація на доходність який завжди виправдана. Насамперед слід поступово нарощувати загальний капітал, не завищуючи ризики.

Максимізація доходів

Станом на січень 2022 року на ринках торгувалося понад 7600 найменувань токенів та монет. У той час як одні криптовалюти обвалюються, інші досягають рекордних позначок.

Завдання трейдерів та інвесторів – отримувати максимальну прибутковість від зміни котирувань цифрових активів. Тому після завершення чергової угоди слід шукати нових можливостей для купівлі або продажу криптовалюти.

Досвідчені користувачі безперервно аналізують ринок, шукають найперспективніші токени та монети та вкладають гроші в їх зростання. Така стратегія складніша, ніж пасивне зберігання одного криптоактиву. Але цей підхід до заробітку дає змогу отримувати максимальний прибуток.

Короткострокові та довгострокові цілі

Операції на кріптобіржах не повинні бути спонтанними. Рішення краще приймати, керуючись ретельним аналізом та розрахунком, а не емоціями. Щоб правильно фіксувати прибуток у криптовалюті, потрібно заздалегідь спланувати підсумковий результат. Як короткострокову мету можна розглядати успішну операцію з купівлі або продажу активу. У цьому випадку трейдери та інвестори діють за таким алгоритмом:

 1. Вибирають перспективну цифрову валюту.
 2. Проводять ринковий аналіз і визначають, якого значення зросте ціна активу.
 3. Створюють ордер із потрібними параметрами, включаючи обсяг, курс відкриття та завершення угоди.
 4. Стежать за ситуацією на ринках та коригують торговельний план.
 5. Вчасно завершують угоду, фіксуючи прибуток.

На криптобіржах можливий заробіток не лише під час зростання, а й під час падіння курсу цифрових валют. У такому випадку користувачі відкривають короткі позиції і чекають на зниження котирувань.

За довгострокового планування інвестори намагаються збільшити стартовий капітал за рахунок стабільного зростання ціни криптовалюти. У трейдерів методи відрізняються, вони ведуть безперервну торгівлю, чергуючи придбання та продаж активів на біржах.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close