Рейтинг найкращих гаманців для криптовалюти

Зміст

Перший етап роботи з токенами стекінг та монетами – вибір надійного сховища. У кожного виду криптовалютного гаманця є плюси та мінуси. Одні програми та пристрої забезпечують безпеку, інші залучають користувачів зручним інтерфейсом, можливістю роботи з кількома активами. Тому в ТОП найкращих криптогаманців не можна включити лише програмні чи апаратні сховища. При виборі пристрою або онлайн-сервісу необхідно враховувати рівень захисту, доступність та інші фактори.

Що таке криптогаманець

Усі токени та коїни циркулюють у блокчейнах ― розподілених реєстрах, до яких внесено інформацію про транзакції. Криптовалюта – це запис у децентралізованій базі даних про те, що власник адреси має на рахунку цифрові гроші.

Для передачі активів іншому користувачеві необхідно внести в ланцюжок новий блок, де інформація про баланс всіх гаманців буде оновлена. Оскільки у розподілених реєстрах немає адміністрації чи головного сервера, відправник підписує заявку приватним ключем. Шифр звіряється з іншими записами і є доказом правомірності переказу коштів.

Криптовалютний гаманець – це програма або пристрій, що забезпечує збереження приватних ключів, доступ користувача до блокчейну та формування заявок на транзакції в мережі.

Багато хто вважає, що токени та монети після перекладу потрапляють на комп’ютер або телефон користувача. Насправді криптогаманець доречно порівняти з дебетовою чи кредитною картками, або системою онлайн-банкінгу. Ці інструменти забезпечують доступ клієнта до рахунку, де зберігаються заощадження. Сама ж картка потрібна для підтвердження транзакції, але не містить записів про баланс власника.

Типи криптогаманців за способом зберігання

Транзакції з токенами та коїнами вносяться до блокчейну. Без доступу до інтернету неможливо надіслати або отримати криптовалюту. Але з’єднання з мережею не обов’язково має бути незмінним. Користувач може записати приватний ключ на аркуш паперу та вручну вводити його на сайті щоразу, коли збирається надіслати гроші. Аналогічно код доступу до криптовалюти зберігають на устаткуванні, що нагадує флеш-пам’ять. Такий носій можна закрити в сейфі або надійно сховати та підключати до комп’ютера лише для надсилання активів.

Сховища, які мають постійного доступу до мережі інтернет, називають холодними гаманцями. Температура в даному випадку вказує на відсутність безперервного зв’язку з блокчейном.

На відміну від холодних, гарячі гаманці з’єднані з інтернетом. Це можуть бути:

 • Мобільні додатки.
 • Програми, інстальовані на комп’ютер.
 • Онлайн-сервіси, включаючи аккаунти на біржах та обмінних пунктах.
 • Криптовалютні рахунки, вбудовані у міжнародні платіжні системи.

Холодні гаманці

Для безпечного зберігання криптоактивів застосовуються:

 • Паперові методи запису ключів.
 • Аппаратные криптокошельки.
 • Комп’ютери та мобільні пристрої, що не підключені до інтернету.

Крім того, на деяких кріптобіржах є функція «Сейф». Користувач вносить активи на депозит платформи. Але ці кошти передаються у холодний гаманець біржі. Отримання грошей із «сейфа» проводиться в ручному режимі, зазвичай один раз на добу. Навіть у разі злому облікового запису в інвестора залишиться час, щоб помітити атаку та скасувати транзакцію.

Такі рішення не можна прирівнювати до повноцінних холодних криптогаманців, оскільки користувач не має гарантії, що ключі надійно приховані від хакерів. Крім того, багато бірж тримають вкладення на власному біткоін-адресі. У цьому випадку зловмисники можуть знайти вразливість та викрасти заощадження всіх клієнтів.

Гарячі гаманці

Основний спосіб роботи з токенами та монетами – завантаження на комп’ютер або мобільний пристрій програми для доступу до блокчейну. Деякі програми запускаються як плагін (вкладка) браузера. У гарячих гаманців є такі плюси та мінуси.

ПЕРЕВАГИНЕДОЛІКИ
Можливість швидкого переведення монет та перегляду балансу.Високий ризик злому. Якщо зловмисник отримає доступ до пристрою, він може викрасти гроші.
Зручний інтерфейс. Зазвичай, програми для гарячого зберігання орієнтовані на всіх користувачів, включаючи новачків.Ризик втрати активів через припинення сервісу. Якщо користувач зберігає криптовалюту на окремому біржовому гаманці, він може втратити заощадження через блокування сайту платформи.
Додаткові можливості. Програми для роботи з криптовалютою зазвичай суміщені з обмінними сервісами, біржами, аналітичними інструментами.

Типи гаманців по повноті завантаження

Блокчейн – це децентралізована однорангова система. Треті особи мають доступ до всієї історії транзакцій. У перші роки існування головної криптовалюти (Bitcoin) для відправлення та отримання грошей вимагалося завантаження повної копії блокчейна на комп’ютер. Такі гаманці називалися товстими. У міру збільшення кількості транзакцій обсяг записів зріс. У листопаді 2021 року вага блокчейну Bitcoin перевищувала 360 Гб.

Щоб зробити криптовалюту доступною для всіх користувачів, включно з власниками мобільних телефонів, розроблена технологія тонких або легких гаманців. Ці програми зберігають лише приватний та публічний ключі. Сама база даних не скачується. При виконанні транзакції програма звертається на сторонній сервіс та перевіряє угоду через нього.

Товсті

Криптогаманці, що передбачають завантаження всіх блоків, працюють за таким алгоритмом:

 1. Користувач встановлює програму на комп’ютер або телефон.
 2. Після інсталяції програма завантажує базу даних з усіма операціями в мережі. Це може тривати понад добу.
 3. Криптовалютний гаманець готовий до використання після завантаження блоків з інформацією.
 4. При кожному підключенні до мережі програма звертається до інших вузлів блокчейна та додає до бази даних нові записи.

Основні недоліки товстого криптогаманця – низька швидкість роботи та високі вимоги до носія пам’яті пристрою (жорсткого диска). У той же час власник токенів і монет упевнений, що дані, відображені в гаманці, пройшли звіряння з іншими вузлами мережі. Найпопулярніші програми для роботи з криптовалютою, що зберігають повну версію блокчейна:

 • Ядро біткойна.
 • Привид.
 • Збройова палата.

Тонкі

Внесені до блокчейну транзакції залишаються в ньому назавжди. Об’єм ланцюжка постійно зростає. Звичайним користувачам незручно зберігати на мобільному пристрої, ноутбуці або комп’ютері програму вагою понад 360 Гб. Крім того, товсті гаманці проводять регулярну синхронізацію з іншими вузлами. За рахунок цього зростає витрата трафіку.

Тонкі гаманці працюють інакше:

 1. Відвідувач інсталює інсталяційний файл програми. Зазвичай вага програми не перевищує 100 Мб.
 2. Після генерації криптовалютної адреси (приватного та публічного ключів, seed-фрази) інформація передається на сервер програми.
 3. Під час роботи програма не звертається до блокчейну безпосередньо. Усі записи зберігаються лише на сервері.

Недолік тонких криптогаманців – вразливість до розкрадання ключів. Зловмисник може провести атаку на сервер програми та заволодіти особистою інформацією клієнтів.

Топ-5 надійних гаманців для зберігання криптовалюти

Рейтинг програм та сервісів для роботи з цифровими грошима формується за кількома критеріями. Один із головних параметрів – надійність, тобто стійкість до атак зловмисників. У ТОП гаманців для криптовалюти зазвичай включають сервіси та програми з найбільшою кількістю користувачів.

Довіряйте гаманцю

Мобільний додаток, сумісний з операційними системами Android та iOS. Розробник – американська компанія DApps Platform Inc. У Trust Wallet є такі особливості:

 • Мультивалютний інтерфейс. Клієнти можуть отримувати та відправляти BTC, ETH, BNB та інші токени та монети.
 • Вбудовані інвестиційні пропозиції. Тримач криптоактивів може передати їх у стекінг. Отже забезпечується як збереження капіталу, а й нарахування відсотків.
 • Вбудована децентралізована біржа (DEX). Це протокол, який дозволяє обмінювати криптовалюти без посередника.
 • Можливість зберігання невзаємозамінних токенів (NFT). Це права на оцифровані активи (зображення, тексти, музику, відео).

Coinbase

Криптокошелек для монет Ethereum та токенів стандарту ERC-20. Розробник – американська біржа Coinbase. На відміну від торгової платформи, гаманець не вимагає верифікації при створенні облікового запису. Coinbase Wallet можна встановити на телефон із операційними системами iOS та Android. Крім того, програма має браузерну версію (розширення для Google Chrome).

Coinbase Wallet популярний за рахунок високої безпеки, але не позбавлений недоліків. Зокрема, програма не адаптована до роботи з головною криптовалютою (BTC).

Зсув форми

Електронний гаманець для криптовалюти, поєднаний із однойменною DEX-платформою. Дозволяє купувати цифрові активи за фіат (через сайти-посередники), обмінювати токени та монети. Крім того, на платформі ShapeShift доступний заробіток на стекінгу та вкладення в пули ліквідності. До недоліків можна віднести те, що сховище не адаптоване до персональних комп’ютерів з операційними системами Windows або Linux.

Xapo

Рішення для трейдерів та інвесторів, які цінують безпеку. Онлайн-гаманець Xapo дозволяє клієнтам здійснювати миттєві покупки та платежі в біткоінах, купувати монети за фіат. Водночас приватні ключі знаходяться у холодному сховищі – на комп’ютерах, які не підключені до інтернету. За словами розробників, приміщення компанії зачинені броньованими дверима, а носії з особистою інформацією клієнтів оточені клітиною Фарадея. Це означає, що злочинці не зможуть вважати секретні дані, навіть якщо стоятимуть поруч із серверами.

Blockchain.com

Онлайн-сховище для криптоактивів, доступне на сайті блокчейн-моніторингу. Воно дозволяє створювати кілька біткоін-адрес. На Blockchain.com є вбудована платформа для обміну токенів та монет та сервіс покупки BTC за фіат. Для доступу до цих послуг потрібне підтвердження особи.

За заявою розробників, Blockchain.com очолює рейтинг криптогаманців за кількістю користувачів. У 2021 році кількість створених адрес перевищила 79 млн.

Найкращі мобільні гаманці для Андроїд

За даними на червень 2021 року, операційна система Android була на першому місці за кількістю користувачів. Її частка на ринку мобільних програм перевищувала 75%. Кращі гаманці для криптовалюти в 2021 зазвичай сумісні з Андроїд-пристроями.

Crypto.com

Криптобіржа з ​​топ-10 рейтингу за середньодобовим обсягом торгів. Інтерфейс платформи сумісний із пристроями на Android. Трейдери можуть купувати понад 200 коінів та токенів, а інвестори – заробляти на лендингу та стекінгу криптоактивів. Платформа надає програму, сумісну з операційною системою Android Crypto.com DeFi Wallet. Призначення програми – децентралізований обмін токенів та монет.

Гаманець Quppy

Криптовалютний гаманець із виведенням на банківську карту. Додаток дозволяє:

 • Приймати та зберігати BTC, ETH, LTC, BCH.
 • Обмінювати фіат на цифрові гроші.
 • Інвестувати через пірингову платформу та лендинг-сервіс.
 • Прив’язувати дебетові/кредитні картки.

Основний недолік Quppy Wallet – необхідність верифікації. У програмі є елементи криптогаманця та платіжної системи. Тому анонімні клієнти не можуть приймати та відправляти гроші.

GreenAddress

Платформа для приймання та зберігання біткоїнів, заснована у 2013 році. Окрім Android-пристроїв, вона працює через браузер Google Chrome. У 2016 році в результаті поглинання компанії-засновника назва гаманця була змінена на Blockstream Green. Особливість платформи – вбудований мультипідпис. У стандартного биткоин-гаманця є 2 приватні ключі. Один з них зберігається у користувача, другий на сайті компанії. Такий метод роботи безпечніший, оскільки нагадує двофакторну автентифікацію на багатьох сайтах. Монети надсилаються одержувачу лише після підпису транзакції обома ключами.

Гаманець самоурай

Продукт розроблений командою ентузіастів, створений для захисту приватності клієнтів. Samourai Wallet можна використовувати як холодне сховище, завантаживши його на телефон, що не підключений до інтернету. У цьому випадку транзакції проводяться за допомогою SMS-повідомлень. Крім того, в Samourai Wallet вбудовано систему Stonewall, що підвищує анонімність клієнтів. За словами розробників, цей механізм захищає від розкриття особистих даних методом кластерного аналізу.

BLW

Некастодіальний криптогаманець, адаптований під Lightning Network, – протокол, що дозволяє прискорити транзакції в мережі Біткоїн. Приватні ключі користувачів зберігаються виключно на пристрої. У 2021 році Андроїд-додаток перейменований на SBW (Simple Bitcoin Wallet).

Лучшие криптокошельки на iOS

Більшість мобільних програм сумісні з різними типами операційних систем. Щоб вибрати гаманець для криптовалюти на пристрій з iOS, рекомендується перевірити наявність інсталяційного файлу в магазині App Store.

Гаманець довіреної особи

Мультивалютне рішення для BTC та альткоїнів. У 2021 році розробники нараховували бонус у 10 USDT за реєстрацію та першу покупку. Крім того, програма дозволяє отримувати та зберігати NFT, а також здійснювати обмін на рублі та інші фіатні валюти.

Міцелій

Некастодіальний гаманець для біткоїнів та токенів стандарту ERC-20. Екосистема Mycelium орієнтована на власників інтернет-магазинів. Компанія надає криптовалютний шлюз та інші рішення для прийому платежів у біткоїнах. Тому Mycelium Wallet добре підходить для тих, хто продає товари та послуги за цифрові гроші.

Airbitz

Сховище з можливістю створення одноразових адрес. Це дозволяє власникам монет залишатися анонімними, використовуючи щоразу новий публічний ключ. Додатковий захід безпеки, доступний клієнтам, – ліміт на обсяг транзакції. Користувач може встановити другий пароль для підтвердження операцій.

ArcBit

Биткоїн-гаманець, сумісний з операційними системами iOS, Android, Windows, Mac OS, Linux. Розроблений у 2015 році у США. ArcBit має додаткову функцію створення холодного сховища. У листопаді 2021 року сайт проекту був недоступний для відвідування. Це може означати втрату інтересу розробників та припинення технічної підтримки.

BRD

Биткоін-гаманець із підвищеною анонімністю. Він підтримує операції з 83 альткоїни. BRD містить убудований обмінний сервіс. В екосистемі випущено внутрішній (нативний) токен. Його утримувачі можуть придбати знижки на обмінні операції. Сама послуга зберігання цифрових грошей є безкоштовною.

Топ-5 мультивалютных криптогаманців

У грудні 2021 року рейтинг Crypto.ru налічував 7521 токенів та монет. Для роботи з цифровими грошима у різних блокчейнах необхідно реєструвати окремий гаманець та отримувати унікальний приватний ключ. Але для зручності користувачів створені мультивалютні програми та сервіси.

Вихід

Додаток, сумісний як з операційними системами Windows/Linux/MacOS, так і мобільними пристроями. Компанія співпрацює з виробником апаратних криптогаманців Trezor. Це дозволяє власникам холодного сховища отримувати прямий доступ до операцій із токенами та монетами через Exodus. Крім того, розробники пропонують клієнтам встановити додаткове програмне забезпечення:

 • Інвестиційна онлайн-платформа Earn Crypto Rewards.
 • Децентралізований фінансовий сервіс Compound Finance.
 • Платформа для доступу до ставок на спорт SportX.

Ці продукти розповсюджуються у форматі окремих програм.

Jaxx

Розробка програмістів із канадської компанії Decentral Inc. За словами творця, основне призначення проекту – об’єднати криптоспільства з різних країн. У 2021 році доступні десктопна та мобільна версії Jaxx Liberty, а також розширення для браузера Google Chrome. Перевага програми – російськомовний інтерфейс. За замовчуванням є 12 криптовалютних гаманців, включаючи Bitcoin, Ethereum, Dash. Але за бажання в налаштуваннях можна додати ще більше 30 токенів та коїнів.

Атомний гаманець

Криптокошелек, що надає доступ до угод з BTC, ETH, LTC та більш ніж до 300 інших цифрових валют. Крім того, користувачі можуть:

 • Купувати службовий токен проекту (AWC).
 • Заробляти на стекінгу.
 • Купувати криптовалюту через банківську картку.

Розробники програм не збирають особисту інформацію клієнтів, але на сайтах-посередниках необхідно пройти верифікацію. Ця вимога поширюється на операції з купівлі криптовалюти за фіат та обмінні операції.

Coinomi

За словами розробників, програма знаходиться на першому місці в рейтингу некастодіальних гаманців за кількістю сумісних блокчейнів. Coinomi дозволяє купувати, приймати та зберігати понад 1770 криптоактивів. Крім того, можливе придбання токенів та монет за 168 фіатних валют. У Coinomi є російськомовний інтерфейс.

Творці програми стверджують, що з моменту запуску в 2014 році не було жодної успішної атаки хакера або інциденту, що призвели до втрати вкладень користувачами. Розробники обіцяють повну анонімність, зокрема надійний захист інформації про IP-адресу власника гаманця.

Безкоштовний гаманець

Безкоштовний мультивалютний гаманець, сумісний із персональними комп’ютерами та мобільними пристроями. Крім того, програма має браузерну версію. За перекази між користувачами Freewallet не стягуються комісії. Для реєстрації достатньо підтвердити адресу електронної пошти та ввести пароль та PIN-код. Станом на грудень 2021 року доступні операції з 620 коінами та токенами. На Freewallet можна обміняти фіат на цифрову валюту через сервіси MoonPay та Simplex.

Гаманці для зберігання NFT-токенів

Незалежні активи – записи в блокчейні, що підтверджують авторське право на предмет або файл. Особливість NFT – унікальність. Не може бути 2 однакових незмінних токенів.

NFT можна порівняти із свідоцтвом про право власності. Але невзаємозамінні токени вносяться над державні реєстри, а блокчейн. За допомогою NFT можна:

 • Захистити авторським правом картину, колекцію, музику, інший витвір мистецтва.
 • Обмінюватися майном та нематеріальними активами. Наприклад, як NFT можна продавати персонажів із онлайн-ігор.

Незамінні токени випускаються в різних блокчейнах. Найбільш поширені NFT стандарти ERC-721 і ERC-1155, що працюють в Ethereum. Кращі гаманці, що підтримують невзаємозамінні токени:

 • Довіряйте гаманцю.
 • Метамаска.
 • Гаманець Coinbase.
 • Гаманець довіреної особи.
 • Двигун.

Найкращі мікрогаманці

Користувачі-початківці не завжди готові вкладати в криптоактиви великі суми. Багато новачків шукають у цій сфері методи заробітку без вкладень. Зокрема, криптопроекти часто проводять безкоштовні роздачі нових токенів (аірдропи) або запускають біткоін-крани. Особливість таких кампаній – невеликий розмір винагород. Зазвичай дохід одному крані вбирається у кількох сатоши. Новачку немає сенсу приймати виплату на повноцінне локальне або мобільне сховище, таку суму неможливо переказати через ліміти.

Для шукачів заробітку без вкладень створено спеціальні рішення ― мікрогаманці. Зазвичай це сайти, на яких після реєстрації надається обліковий запис з біткоін-адресою. На нього зараховуються всі аірдропи та виплати з кранів. Після того, як клієнт накопичив достатню суму, він може вивести монети на іншу адресу.

У 2021 році одним з найпопулярніших мікрогаманців був сервіс FaucetPay. Розробники називали 2 переваги свого сайту:

 • Автоматичний збір виплат із кранів.
 • Низькі комісії через транзакції.

У мікрогаманців є й мінус: недостатня безпека. Зокрема, сховища FaucetPay в липні 2021 року зазнали хакерської атаки. За повідомленням адміністрації, зловмисники вкрали криптоактиви на загальну суму $600 000. Тому мікрогаманці можна рекомендувати лише новачкам для зберігання перших зароблених коїнів. Як тільки на адресу надійде достатньо монет, слід негайно вивести капітал.

Рейтинг апаратних гаманців

Незважаючи на заходи безпеки, будь-яка програма або вузол можна зламати. Зокрема, у грудні 2021 року хакери успішно атакували сховища криптобіржі BitMart і вивели активи на суму близько $150 млн. Ще більш уразливими вважаються облікові записи звичайних клієнтів. Зловмисники можуть:

 • Підібрати пароль до облікового запису.
 • Виманити особисту інформацію за допомогою фішингового (підробленого) сайту.
 • Зламати електронну пошту, відновивши пароль.
 • Обійти двофакторну автентифікацію за СМС, перехопивши повідомлення.

Подібні інциденти трапляються навіть із клієнтами великих криптобірж. У 2021 році один із користувачів Binance втратив близько $200 000. Хакери обійшли двофакторну перевірку, а потім придбали з акаунта потерпілого NFT-токен, створений самими злочинцями. Тому обережні користувачі намагаються зберігати цифрову валюту на апаратних гаманцях. Ці пристрої зазвичай нагадують носії флеш-пам’яті. У ній записаний приватний ключ від криптогаманця. Оскільки сховище більшу частину часу не підключено до інтернету, ризик втрати грошей через злом знижується.

Усередині апаратного гаманця зазвичай встановлено окрему операційну систему. Навіть надіславши жертві шкідливу програму (вірус), хакери не зможуть зламати сховище.

Зазвичай робота з апаратними гаманцями проводиться в такій послідовності:

 1. Тримач криптоактивів підключає пристрій до комп’ютера або телефону. Для цього можуть використовуватися з’єднання USB або зв’язок Bluetooth.
 2. На основному пристрої формується заявка на транзакцію. Наприклад, трейдер може авторизуватися на онлайн-гаманці та ввести реквізити та суму платежу.
 3. Заявка передається на апаратний носій, який шифрує її унікальним приватним ключем. Фактично на цей момент відбувається підписання транзакції відправником.
 4. Інформація повертається на основний пристрій та через нього передається в інтернет.
 5. Вузли блокчейна перевіряють заявку та вносять її в черговий блок.
 6. Після завершення транзакції власник витягає пристрій і ховає його у недоступному від сторонніх місці.

Станом на 2021 рік на ринку можна придбати понад 10 моделей апаратних гаманців. Основний критерій при виборі обладнання – надійність. Оскільки ключі від біткоін-адреси зберігаються безпосередньо всередині пристрою, при його поломці власник ризикує втратити доступ до грошей. Тому потрібно вибирати перевірені моделі.

Крім того, на рейтинг продукту впливають його ціна і кількість криптоактивів, що підтримуються. У 2021 році у списку найкращих апаратних гаманців знаходилися такі пристрої.

Ledger

За даними виробника, криптогаманці цієї компанії знаходяться на першому місці за кількістю користувачів. У 2021 році понад 4 млн трейдерів та інвесторів зберігали заощадження на пристроях Ledger. У модельному ряду гаманців є дві основні версії:

 • Nano X. Базовий тип сховища. Забезпечує доступ до 100 вбудованих криптовалютних програм.
 • Nano S. Зменшена версія гаманця. Має лише 3 основних програми. Програє Nano X за місткістю, але коштує дешевше.

Trezor

Лінійка мультивалютних гаманців, розроблених чеською компанією Satoshi Labs. За твердженням виробника, Trezor можна підключати навіть до комп’ютера, зараженого шкідливими програмами. Це не вплине на безпеку транзакцій, оскільки користувач керує переказами через вбудований дисплей. Модель Trezor One вважається першим апаратним криптогаманцем, що надійшли у серійне виробництво. У 2021 році у продажу з’явився Model T з розширеною комплектацією та функціоналом. Зокрема, у ньому є вбудована картка пам’яті для запису seed-фрази.

KeepKey

Один із параметрів для оцінки криптогаманця ― зручний дизайн. KeepKey укомплектований великим дисплеєм (3,12 дюйми). Це спрощує роботу зі сховищем та захищає від випадкових помилок. Крім того, у KeepKey є вбудований додаток для обміну криптовалют і власний браузерний плагін. Гаманець призначений для операцій з BTC, ETH, LTC, DOGE, BTG та токенами стандарту ERC-20.

CoolWallet

Перші апаратні сховища виготовлялися у вигляді флеш-накопичувача та підключалися до комп’ютера через USB-інтерфейс. Це не завжди зручно, оскільки багато користувачів працюють через мобільні пристрої. Криптокошелек CoolWallet S за розмірами нагадує звичайну банківську картку. Він підключається до мобільного телефону через вбудований анонімний додаток.

У 2021 році у продажу з’явилася нова модель сховища CoolWallet Pro із розширеними можливостями. Користувачам доступні гаманець обмінник криптовалюти, а також:

 • Вкладення у стекінг.
 • Робота з DeFi-додатками.
 • Більш широкий список криптовалют, включаючи Tron, Polkadot та Cosmos.

BitBox

Незважаючи на постійну появу альткоїнів, Bitcoin залишається головною криптовалютою. Якщо користувачі не цікавляться іншими активами, є апаратні рішення для зберігання монет BTC. Приклад зручного холодного гаманця – модель BitBox02 Bitcoin only edition. Цей апарат дозволяє зберігати будь-які приватні ключі та seed-фрази, але у вікні програми відображаються лише монети BTC. Для роботи з альткоінами створено альтернативну модель BitBox02.

ELLIPAL Titan

Незважаючи на заходи захисту, що застосовуються в апаратних гаманцях, при їх з’єднанні з комп’ютером або мобільним пристроєм зберігається ризик витоку приватної інформації. Розробники ELLIPAL Titan вигадали інноваційне рішення для підвищення безпеки. Це сховище не має інтерфейсу для підключення до інших пристроїв. Необхідна інформація для транзакції відображається на дисплеї виключно у форматі QR-коду. Відправнику достатньо піднести телефон або камеру та рахувати реквізити для здійснення платежу.

Tangem

На відміну від фіату кріптовалюти існують виключно всередині електронної мережі (блокчейна). Це обмежує застосування цифрових грошей, оскільки для надсилання платежу користувачеві потрібне підключення до інтернету. Але є рішення, які дозволяють перенести криптоактиви в реальний світ. Лінійка гаманців Tangem включає декілька моделей сховищ. Це невеликі пристрої, що візуально нагадують банківську карту. Архітектура Tangem дуже проста, за рахунок чого ціна гаманця в 2021 складала менше $20. Таким чином, відправник може передати саме сховище контрагенту, не підключаючись до інтернету.

До недоліків Tangem відносять відсутність механізмів резервного копіювання. При втраті або поломці гаманця доступ до біткоін-адреси буде неможливим.

SafePal

Мультивалютний пристрій із вбудованою функцією самознищення. SafePal не має інтерфейсу для підключення до комп’ютера або телефону, інформація передається лише у форматі QR-коду. Якщо операційна система пристрою зафіксує спробу несанкціонованого доступу, активується режим самознищення приватних ключів.

Arcos

Невеликий мультивалютний криптогаманець. Підвищений рівень безпеки забезпечується обов’язковим 6-значним PIN-кодом та шифруванням вбудованої пам’яті. Навіть у разі розкрадання фізичного носія ніхто, крім власника, не зможе авторизувати транзакцію.

Cobo Vault

У апаратних гаманців теж є вразливість. Зловмисники можуть вкрасти (відібрати) фізичний носій та спробувати вивести гроші, зламавши записані на ньому ключі. Щоб протидіяти цьому, розробники Cobo Vault запровадили механізм авторизації щодо відбитка пальця. Крім того, корпус гаманця виконаний із цільного металу. При спробі розрізати пристрій станеться самознищення ключів. У 2021 році виробник здійснив ребрендинг – назву модельного ряду замінено на Keystone.

Топ-10 онлайн кошельков для криптовалюты

Недолік додатків та локальних сховищ ― необхідність завантаження та встановлення. Крім того, програми можуть неправильно працювати на старих комп’ютерах. Онлайн-гаманці дозволяють приймати та відправляти активи через браузер. Такий метод зберігання криптовалюти має плюси і мінуси.

ПЕРЕВАГИНЕДОЛІКИ
Миттєвий доступ через браузер.Ключі зберігаються на сервері та можуть бути викрадені.
Не уповільнює роботу операційної системи та не витрачає вільне місце на диску.Ризик реєстрації на сайті шахраїв. Часто жертви випадково переходять за посиланням фішинга.
Найменший ризик встановити шкідливу програму.Транзакція може не потрапити в ланцюжок через збої на сервері онлайн-гаманця. У власника монет немає прямого доступу до блокчейну.
Надіслати переклад можна з будь-якого, зокрема з чужого пристрою.

Основний критерій вибору онлайн-гаманця – безпека ключів. Перевірені сайти забезпечують хешування (шифрування) даних між клієнтом та сервером. І тут менше ризик перехоплення особистої інформації. В огляд кращих онлайн-гаманців слід включити такі послуги.

BitGo

Один із найбільш захищених онлайн-гаманців. Розроблено для супроводження інституційних інвесторів: брокерів, торгових платформ, криптовалютних проектів. 2021 року компанія не пропонувала послуги звичайним користувачам.

MetaMask

Універсальний криптокошелек для зберігання цифрових грошей та їхнього обміну на децентралізованих платформах. Він розповсюджується у вигляді плагіна до браузерів Google Chrome, Firefox, Edge та Brave. Після встановлення розширення необхідно пройти реєстрацію та зберегти seed-фразу. MetaMask забезпечує доступ до токенів стандарту ERC-20, Binance Smart Chain та деяких інших мереж, у тому числі тестових для блокчейну Ethereum. З 2021 року сховище підтримує операції з NFT.

MyCrypto

Один користувач може мати необмежену кількість криптовалютних сховищ різних видів. Наприклад, великі інвестори зазвичай розміщують більшу частину капіталу в холодних апаратних або паперових гаманцях. Інші вкладення використовують у торгових операціях. У цій ситуації трейдерам зручно мати під рукою платформу, що дозволяє керувати всіма криптоактивами. MyCrypto задуманий як агрегатор, що поєднує доступ до кількох гаманців. Цей сервіс підтримує роботу з такими сховищами:

 • Головна книга.
 • Сейф.
 • MetaMask.
 • Локальними гаманцями.

Таким чином, користувач авторизується на одній веб-платформі і через неї керує капіталом.

Гаманець конюшини

Плагін для браузера, що надає доступ до ринку децентралізованих фінансів DeFi. Інтерфейс Clover Wallet дозволяє:

 • Створювати та імпортувати адреси у різних блокчейнах.
 • Підключати DeFi-додатки, у тому числі інвестиційні, кредитні та страхові.

У 2021 році плагін дозволяв працювати з токенами, що циркулюють у блокчейнах Ethereum, Polkadot та Binance Smart Chain.

Cryptopay

У міру легалізації ринку криптовалют деякі компанії починають об’єднувати в рамках одного проекту інструменти для роботи з фіатними та цифровими грошима. Платформа Cryptopay, заснована у 2013 році, дозволяє:

 • Зберігати, обмінювати та відправляти Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Tether та інші токени та коїни.
 • Купувати криптовалюту за фіат із дебетової/кредитної картки.
 • Вносити гроші на банківські рахунки.

Cryptopay випускає власні передплачені картки. Їхні власники можуть робити покупки в магазинах, поповнивши рахунок фіатом.

Coinfy

Безкоштовний сервіс для роботи з BTC, ETH та токенами стандарту ERC-20. Він приваблює новачків швидкою реєстрацією та простим інтерфейсом. Користувач може створити біткоін-адресу в кілька кліків або імпортувати ключі, згенеровані іншою програмою. Недолік Coinfy – слабкі налаштування безпеки. Зокрема, при реєстрації введення seed-фрази не є обов’язковим. Користувачі-початківці не завжди усвідомлюють, що відновити забутий приватний ключ неможливо. Якщо новачок не вказує seed-фразу, він ризикує будь-якої миті втратити заощадження.

StrongCoin

Криптокошелек, який розробники називають гібридним рішенням, що перевершує інші локальні та онлайн-сховища. У 2021 році він забезпечував доступ лише до монет BTC та BCH. Другий недолік сервісу – відсутність розширень для браузера. Доступ до сховища можливий лише через офіційний сайт, що ускладнює авторизацію облікового запису.

Guarda Wallet

Універсальний криптогаманець. Поширюється як окрема десктопна/мобільна програма, розширення для браузера або онлайн-сервіс. Користувачі можуть:

 • Зберігати та відправляти криптоактиви.
 • Заробляти на стекінгу.
 • Купувати цифрову валюту за фіат.
 • Здійснювати миттєвий обмін токенів та коїнів.

Клієнтам пропонується взяти участь у реферальній програмі. За кожного залученого користувача компанія нараховує 0,5% внесеної ним комісії.

Coinb

Безкоштовний біткоін-гаманець, який працює під ліцензією MIT. Це означає, що проект не має власника. Відвідувач може використовувати програмний код сервісу та створити аналогічний сайт. Coinb має такі недоліки:

 • Відсутність російськомовної версії.
 • Можливість роботи лише з BTC.
 • Складна для новачка процедура реєстрації (необхідно відразу вказати тип біткоін-адреси та налаштування транзакцій).

MyEtherWallet

Безкоштовний онлайн-сервіс для роботи з блокчейном Ethereum. Крім веб-інтерфейсу, він пропонує мобільний додаток та посилання на сторінку продажу апаратних криптогаманців. В описі платформи розробники вказують, що не рекомендують тримати капітал в сховищах онлайн, оскільки це небезпечно. Але будь-хто може створити адресу в мережі Ефіріум, вказавши пароль або мнемонічну фразу.

Паперові гаманці для криптовалюти

Незважаючи на шифрування даних, що застосовується в блокчейн-мережах, власники цифрових активів ризикують втратити заощадження через крадіжку або атаки хакерів. Зловмисниками застосовуються такі методи:

 • Розсилання шкідливих програм. Під виглядом файлу або документа користувач отримує вірус, який передає паролі хакеру.
 • Фішинг. Злочинці створюють підроблений сайт, виманюючи через нього приватні ключі.
 • Соціальна інженерія Недосвідчений користувач може випадково скопіювати і передати шахраям приватний ключ або seed-фразу, переплутавши їх з адресою биткоин.

Для захисту капіталу від атак хакерів можна використовувати паперові гаманці. Це звичайні листи (або інші предмети), на яких записано приватний ключ. Головна перевага такого методу роботи з блокчейном – можливість приховати від оточуючих сам факт криптовалюти. Для цього потрібно:

 • Сховати символи приватного ключа або seed-фразу у звичайному тексті.
 • Вибити код доступу на медальйоні.
 • Записати ключ невидимим (прозорим) чорнилом.
 • Вивчити всі символи на згадку.

Власникам паперових гаманців слід пам’ятати, що відновити приватний ключ, не знаючи seed-фрази, неможливо. Якщо листок або інший запис буде втрачено, користувач не зможе повернути монети. Тому прагнення зберегти в безпеці заощадження не повинно бути надмірним.

Найкращі локальні гаманці

Перевага сховищ, встановлених на комп’ютер, – прямий зв’язок між користувачем та вузлами у блокчейні. На відміну від онлайн-сервісів власника криптогаманця не можна заблокувати, а доступ до транзакцій не залежить від роботи сайту-посередника. Сховища, встановлені на комп’ютер, називають локальними. По повноті завантаження даних з блокчейну вони поділяються на 2 види:

 • Товсті (Bitcoin Core, Armory).
 • Тонкі (Electrum, Guarda Wallet).

Ядро біткойна

Один із найпопулярніших локальних гаманців. Після встановлення та синхронізації з блокчейном пристрій отримує статус повного вузла (ноди). З Bitcoin Core можна не тільки отримувати та відправляти BTC, але й займатися майнінгом (видобуванням нових блоків). До інших особливостей криптогаманця відносяться:

 • Можливість перемикання між різними типами інтерфейсів. Досвідчені користувачі працюють у режимі командного рядка. Початківцям доступний стандартний графічний інтерфейс.
 • Підтримка з’єднання з іншими гаманцями. Вузол Bitcoin Core можна використовувати як міст для мобільних та десктопних програм.
 • Меню додаткових опцій анонімності. Bitcoin Core має опцію для роботи через браузер Tor або проксі-сервери.

Electrum

На відміну від Bitcoin Core та інших товстих гаманців при установці Electrum Wallet не потрібно чекати на завантаження всієї історії транзакцій. Програма має кілька версій, сумісних із операційними системами Windows, Linux, Python. Крім того, на сайті проекту є мобільний додаток.

Electrum Wallet розповсюджується під ліцензією MIT. Код програми не захищений авторським правом, його дозволяється використовувати в інших програмах. Тому розробники просять завантажувати файли лише з офіційного сайту, інакше є ризик встановлення фішингової копії.

Після інсталяції програми користувач може створити такі види криптогаманця:

 • Стандартний.
 • З двофакторною автентифікацією.
 • С мультиподписью.

Також у програмі доступний імпорт приватних ключів з інших сервісів та платформ.

Збройова палата

Локальний гаманець для криптовалюти, орієнтований на досвідчених користувачів з підвищеним рівнем захисту особистих даних. Перевага програми – можливість генерувати біткоін-адреси для холодного зберігання монет. Такий гаманець не підключається до інтернету і використовується тільки для транзакцій, що входять.

Інсталяційний файл Armory займає небагато місця на диску. Але для онлайн-запуску програма вимагає попереднього налаштування повної ноди через Bitcoin Core.

Гаманець васабі

Мережа Біткоїн не забезпечує повної анонімності користувачів. Існує кілька методів дізнатися про особу сторін угоди. Для підвищення приватності розробники створюють гаманці із вбудованими механізмами анонімізації.

Wasabi Wallet здійснює угоди з функцією CoinJoin. Це протокол для поєднання кількох переказів в одну транзакцію. Третя особа не бачить, між якими сторонами здійснено правочин. Алгоритм роботи CoinJoin нагадує біткоін-міксери – послуги для анонімізації відправників монет.

Крім того, інформація в Wasabi перенаправляється через мережу Tor. Це захищає клієнтів від розкриття IP-адреси.

Подивіться на Wallet

Програма, сумісна з операційними системами комп’ютерів та мобільних пристроїв. Окрім фінансових та інвестиційних сервісів, платформа пропонує безкоштовне навчання. Екосистема Guarda також включає службовий токен та інструменти для випуску власних цифрових активів.

Анонімні криптовалютні гаманці без верифікації

На появу цифрових грошей багато в чому вплинули ідеї захисту приватності. У банках та централізованих платіжних системах клієнти повинні проходити верифікацію, надавати документи та особисті дані.

У блокчейнах транзакції проводяться без процедури ідентифікації. Локальні сховища та більшість мобільних та десктопних програм (Bitcoin Core, Armory) поширюються як програми з відкритим вихідним кодом. Будь-який відвідувач може знайти у репозиторії настановні файли. Для реєстрації біткоїн-адреси не потрібно проходити верифікацію.

Виняток становлять послуги, запущені криптобіржами та платіжними системами. Для отримання адреси через WebMoney, PayPal, обліковий запис торгової платформи може знадобитися ідентифікація.

Але навіть програмне забезпечення, що вільно розповсюджується, не гарантує повної анонімності. Власник биткоин-гаманця не вносить у блокчейн особисті дані. Але спецслужби та інші користувачі можуть встановити IP-адресу та інші конфіденційні відомості. Тому прихильники абсолютної приватності мають попит на програми та сервіси з підвищеними заходами анонімізації. До таких гаманців та додатків відносяться:

 • Bitcoin Core. Дозволяє виходити в мережу з анонімайзерами (програмами для приховання IP-адреси).
 • Wasabi Wallet. Використовує технологію CoinJoin, що ускладнює ідентифікацію клієнта.
 • Chaincase. Програма для операційної системи iOS з підвищеною увагою до налаштувань безпеки.

Списки гаманців для популярних криптовалют

У різних блокчейнах відрізняються методи шифрування та передачі інформації. Тому кожен криптовалютний гаманець призначений для збереження певної цифрової валюти. Але в одному додатку або онлайн-сервісі можна паралельно опрацьовувати заявки на переклад у різних протоколах. Тому при виборі сховища слід заздалегідь подивитись, які токени та монети воно підтримує.

Bitcoin

У 2021 році Біткоїн був першою криптовалютою з капіталізації, кількості транзакцій та середньодобовим обсягом угод на біржах. Більшість гаманців розроблено для прийому та відправлення монет BTC. До списку кращих сховищ Bitcoin можна включити.

НАЗВАТИП
Ядро біткойнаЛокальний
Довіряйте гаманцюМобільний
Головна книгаАпаратний
Blockchain.comОнлайн

Ethereum

Ефіріум – друга з капіталізації та поширення монета. Крім того, блокчейн Ethereum забезпечує оборот токенів стандарту ERC-20. Для роботи із цими криптоактивами створені такі гаманці.

НАЗВАТИП
MetaMaskМобільний/онлайн
Головна книгаАпаратний
Довіряйте гаманцюМобільний
MyCryptoОнлайн

Ripple

Криптовалюта XRP у листопаді 2021 року перебувала у топ-5 рейтингу Crypto.ru. Цей проект створювався як цифрова альтернатива системам банківських переказів. Актив приваблює користувачів високою безпекою та швидкістю обробки транзакцій. Для зберігання та відправлення Ripple підходять такі криптогаманці.

НАЗВАТИП
Жетонна кишеняМобільний/онлайн
СейфАпаратний
Довіряйте гаманцюМобільний
Гаманець CoinbaseМобільний

EOS

Цей проект задуманий як децентралізована операційна система. Під час запуску розробники неодноразово називали EOS головним конкурентом блокчейну Ethereum. Але перевершити Ефіріум творцям не вдалося – у 2021 році ця криптовалюта знаходилась у нижній частині топ-50 рейтингу. Водночас багато трейдерів та інвесторів продовжують купувати та зберігати монети EOS . Для цього підходять такі криптогаманці.

НАЗВАТИП
ЯкірМобільний/десктоп
Головна книгаАпаратний
Довіряйте гаманцюМобільний
Нескінченний гаманецьМобільний

Cardano

Блокчейн Ethereum, запущений 2015 року, переклав сферу децентралізованих фінансів на новий рівень. Завдяки технології смарт-контрактів стало можливим укладати договори, виконання яких забезпечується автоматично. Успіх Ethereum стимулював програмістів розробляти аналогічні проекти. Одним з них став Cardano , створений у 2017 році математиком Чарльзом Хоскінсоном та підприємцем Джеремі Вудом. Розробники назвали проект “Ethereum нового покоління”.

У листопаді 2021 року криптовалюта Cardano знаходилася в топ-10 із капіталізації. Загальна вартість монет ADA перевищила $47 млрд. Для роботи з цією криптовалютою підходять такі гаманці.

НАЗВАТИП
Гаманець CoinbaseМобільний
СейфАпаратний
ДедалЛокальний
ЙоройМобільний/онлайн

Stellar

Технологія блокчейн дозволяє оцифрувати (токенізувати) будь-який актив. Зокрема, це стосується фіатних грошей, золота, акцій та похідних фінансових інструментів. Один із прикладів токенізованих активів – стейблкоїни. Це криптовалюти, забезпечені фіатом та мають фіксований ринковий курс.

Платформа Stellar запущена для проведення фінансових операцій із токенізованими грошима. Робота екосистеми підтримується за рахунок службової криптовалюти Lumen (XLM) . Основне призначення цього активу – засіб оплати за дії всередині блокчейну. 2021 року капіталізація Stellar перевищила $7,5 млрд. Для транзакцій з монетами XLM розробники проекту рекомендують такі криптогаманці.

НАЗВАТИП
Гаманець CoinbaseМобільний
СейфАпаратний
KeybaseДесктоп/мобільний
СонячнаДесктоп/мобільний

NEO

Один із способів застосування блокчейн-технологій – розробка децентралізованих додатків (DApps). Це програми, що передбачають передачу інформації в однорангових мережах. Найчастіше DApps працюють через механізм смарт-контрактів. Основний блокчейн, сумісний із цією технологією, ― Ethereum. Але Ефіріум не позбавлений мінусів, один з яких обмеження на мови програмування, що використовуються в смарт-контрактах. Ethereum підтримує лише деякі з них, включаючи Solidity та Fe.

У 2014 році у Китаї створено альтернативний блокчейн для DApps. Спочатку проект був названий Antshares. У 2017 році здійснено ребрендинг, і мережа отримала найменування NEO . У цей же час влада КНР надала публічну підтримку платформі. Основні переваги NEO – висока масштабованість та можливість створювати смарт-контракти будь-якою мовою програмування. Для прийому та відправлення службових токенів платформи підходять такі гаманці.

НАЗВАТИП
ONTO WalletМобільний/онлайн
NeoLineОнлайн
OneGateМобільний
Нео-GUIЛокальний

Monero

Поширена помилка початківців криптотрейдерів – міф про повну анонімність Біткоіна. Насправді мережа Bitcoin не приховує історію транзакцій користувачів. Існує кілька методів дізнатися особистість власника биткоин-гаманця.

У блокчейні Monero цей недолік усунено. Спеціальний алгоритм CryptoNote дозволяє приховати історію перекладів та особи сторін угоди. Крім того, видобувати монети XMR можна на звичайних процесорах та відеокартах. Це робить Monero популярним активом серед майнерів-початківців і людей, що турбуються про особисту безпеку. Для роботи з XMR рекомендуються такі сервіси та програми.

НАЗВАТИП
Головна книгаАпаратний
GUI Wallet MoneroЛокальний
СейфАпаратний
Гаманець для тортаМобільний

TRON

Одна з перспективних сфер застосування блокчейн-технологій ― розважальна індустрія. У традиційних централізованих систем є недолік – відсутність контролю авторів контенту над інформацією. Для вирішення проблеми у 2017 році китайський підприємець Джастін Сун зібрав $70 млн інвестицій та запустив власний блокчейн Tron.

Користувачів залучили до участі у проекті такі переваги:

 • Висока пропускна спроможність. Швидкодія TRON перевищує аналогічні показники в Ethereum та подібних блокчейнах.
 • Помірні комісії. У 2021 році збір за підтвердження транзакції в мережі в доларовому еквіваленті був набагато нижчим від витрат на переклади токенів стандарту ERC-20.
 • Можливість створення NFT. У мережі застосовується стандарт TRC-721, що дозволяє випускати невзаємозамінні токени.

У грудні 2021 року капіталізація TRON становила $8,9 млрд. За цим показником монета перебувала на 23-му місці в рейтингу криптовалют. На сайті розробників проекту розміщено рекомендацію використовувати такі гаманці.

НАЗВАТИП
Головна книгаАпаратний
Гаманець HuobiМобільний
TronLinkЛокальний
Довіряйте гаманцюМобільний

QTUM

У середовищі програмістів і звичайних користувачів тривалий час тривала суперечка про те, який проект краще – Біткоїн або Ethereum . До переваг Bitcoin можна віднести надійність. Ethereum привабливий найкращою перспективою масштабованості та смарт-контрактами.

У 2017 році команда розробником із Китаю постаралася завершити цю суперечку. Програмісти створили проект QTUM, який об’єднав переваги Bitcoin та Ethereum в одній мережі. Новий блокчейн створює середовище для децентралізованих додатків, зберігаючи стабільність та безпеку криптовалюти біткоін.

Для операцій із QTUM підходять такі гаманці.

НАЗВАТИП
Веб-гаманець QtumОнлайн
Головна книгаАпаратний
Qtum CoreЛокальний
Довіряйте гаманцюМобільний

OmiseGO

Для застосування криптовалют у повсякденні платежі необхідно прискорити обробку транзакцій. На відміну від централізованих фінансових систем, інформація в блокчейні проходить кілька стадій перевірки. Це заважає використовувати цифрові гроші для звичайних переказів.

Проект OMG Network (до 2020 року – OmiseGO) – один із способів для масштабування мережі Ethereum. Ця система дозволяє учасникам швидше передавати монети ETH та токени стандарту ERC-20. Натомість користувачі розплачуються внутрішньою криптовалютою OMG. Для роботи з нею підходять такі сховища.

НАЗВАТИП
Атомний гаманецьМобільний/десктоп
Головна книгаАпаратний
Гаманець CoinbaseМобільний
СейфАпаратний

Toncoin

У 2018 році засновник соціальної мережі ВКонтакте та месенджера Telegram Павло Дуров оголосив про запуск блокчейн-проекту TON. За допомогою однорангової мережі планувалося створити екосистему, що включає послуги передачі інформації, анонімізації та фінансових перекладів. У червні 2021 року керівництво проектом перейшло до незалежної команди розробників.

Ключову роль у створеній екосистемі відіграє службова монета Toncoin . Котирування цього активу стрімко зростали влітку 2021 року на тлі планів розробників запустити мережу, яка відповідає концепції «Третього покоління інтернет-технологій» (Web 3.0). Для операцій із валютою Toncoin підходять такі криптогаманці.

НАЗВАТИП
Ton Wallet (з кількома версіями для різних операційних систем)Мобільний/десктоп/локальний
Гаманець TONОнлайн

Solana

У 2021 році 2 найбільші по капіталізації криптовалюти (біткоін та ефіріум) використовували метод захисту Proof-of-Work. Для підтвердження транзакцій учасники мережі надають обчислювальні потужності. Чим більше пристроїв підключено до блокчейну, тим складніше видобути новий блок. Недоліки Proof-of-Work – високі енерговитрати та низька швидкість обробки перекладів.

У 2017 році відбувся запуск проекту Solana , що застосовує альтернативний метод захисту – Proof-of-History (доказ історії). В результаті в блокчейн впроваджено внутрішній годинник, що проставляє мітку для кожної транзакції. Це дозволило збільшити пропускну спроможність системи та обробляти до 60 тис. переказів за секунду. Для отримання та відправлення монет SOL підходять такі гаманці.

НАЗВАТИП
Головна книгаАпаратний
Довіряйте гаманцюМобільний
PhantomОнлайн
ВихідМобільний

Avalanche

Один із популярних напрямів у криптоіндустрії – децентралізовані фінанси (DeFi). Це послуги та додатки, що забезпечують пряму взаємодію між кредитними, страховими, брокерськими компаніями та їх клієнтами. Угоди користувачів DeFi-проектів вносяться до блокчейну зазвичай за допомогою смарт-контрактів. Для децентралізованих фінансів потрібні потужні, надійні та безпечні мережі. Довгий час цю роль виконував Ethereum, але зі зростанням навантаження на блокчейн виникла потреба в альтернативних проектах.

Платформа Avalanche , запущена в 2020 році, забезпечує одночасну роботу та взаємозв’язок кількох ланцюжків блоків. Це дозволяє розділити фінансові платежі та децентралізований обмін інформацією. Для прийому, зберігання та відправлення службової криптовалюти проекту AVAX можна використовувати такі гаманці.

НАЗВАТИП
Гаманець AvalancheОнлайн
Гаманець CoinbaseМобільний
CoinomiЛокальний/мобільний
MetaMaskРобочий стіл

Polkadot

Блокчейн-технології можуть успішно застосовуватись у сфері фінансів, онлайн-торгівлі, обміну інформацією. Тому творці багатьох стартапів хотіли б використати власний ланцюжок блоків. Після запуску Polkadot у травні 2020 року стало можливим підключення нового криптовалютного проекту до мережі, що вже існує. Система працює як ланцюжок із блокчейнів, здатних обмінюватися інформацією між собою. Усередині основної мережі проводяться транзакції криптовалюти Polkadot (DOT) . Для роботи з нею підходять такі гаманці.

НАЗВАТИП
Головна книгаАпаратний
Довіряйте гаманцюМобільний
PolkawalletМобільний
Настільний горошокРобочий стіл

Near Protocol

Для розробки децентралізованих додатків необхідні блокчейн-протоколи, що забезпечують високу продуктивність та гнучкість контрактів. У 2020 році запущено платформу Near Protocol , налаштовану під взаємодію DApps. Її внутрішня криптовалюта служить для розрахунків між користувачами та розробниками додатків. У грудні 2021 року капіталізація NEAR перевищувала $4 млрд.

Для роботи з цією криптовалютою підходять такі гаманці.

НАЗВАТИП
БІЛЯ гаманцяОнлайн
Довіряйте гаманцюМобільний
Crypto.comМобільний

Криптовалютні гаманці від платіжних систем

Крім децентралізованих мереж (блокчейнів), є класичні електронні фінансові сервіси. На деяких із них в інтерфейс вбудовано окремі криптовалютні рахунки. Це дозволяє швидко обмінювати фіат на токени та монети та забезпечує надійне виведення грошей зручним способом.

WebMoney

Особливість платіжної системи – наявність внутрішніх віртуальних валют. Клієнти зберігають та передають у мережі не фіатні гроші, а права вимоги на них. Так, одна одиниця WMZ гарантує можливість її власника будь-якої миті отримати від компанії $1. Для кожного виду віртуальної валюти створено окремі гаманці. WebMoney надає доступ до операцій із BTC. Для цього в Особистому кабінеті можна створити WMX-гаманець. У нього є 2 адреси:

 • Внутрішній (для перекладів у системі).
 • Зовнішній (звичайний біткоін-адреса).

1 WMX дорівнює 0,001 BTC. Ці облікові одиниці можна отримати за фіат на внутрішньому обмінному сервісі або інших користувачів.

До недоліків платіжної системи належать суворі правила верифікації. Для повноцінної роботи з WebMoney слід отримати персональний атестат. Для цього клієнту доведеться самостійно знайти реєстратора (людини, яка перевіряє документи) та при особистій зустрічі пред’явити йому паспорт.

Відвідувач, який не має персонального атестату, ризикує отримати тимчасову заборону на виведення грошей, якщо операція здасться підозрілою.

Payeer

Універсальна платіжна система для фіатних та криптовалютних операцій. Після реєстрації клієнт отримує адреси для роботи з Bitcoin, Ethereum. Ripple, Litecoin та Dash. Внесення фіату проводиться з дебетових/кредитних карток та через системи електронних грошей (QIWI, WebMoney, AdvCash) та банківських переказів.

Для повноцінної роботи на платформі потрібно пройти верифікацію. Служба безпеки зазвичай вимагає скан паспорта та банківської виписки, що підтверджує адресу проживання.

PayPal

Міжнародна платіжна система. Популярність PayPal багато в чому пов’язана із торговою платформою eBay. Користувачі застосовують цю систему для замовлення товарів та послуг в інтернеті.

У 2020 році клієнти отримали можливість купувати, зберігати та відправляти біткоїни. До недоліків PayPal відносять суворі вимоги до верифікації користувачів. Система не допускає повноцінної реєстрації клієнтів з низки країн. Крім того, у будь-який момент від користувача можуть вимагати документи, що підтверджують особу, місце проживання та походження грошей.

Perfect Money

Система безготівкових інтернет-розрахунків. Клієнт разом із новим акаунтом отримує кілька віртуальних адрес, включаючи криптовалютну. На платформі доступні обмін BTC на фіат та можливості для оплати рахунків та відправки коінів іншим особам.

Як вибрати биткоин-гаманець

Немає єдиного критерію для оцінки криптовалютного сховища. Кожен тип гаманців має окрему сферу застосування:

 • Онлайн-сервіси зручні для разових операцій, оскільки вимагають інсталяції.
 • Апаратні та паперові сховища захищені від злому.
 • Мобільні версії програм для роботи з токенами та монетами дозволяють здійснювати транзакції з будь-якої точки, де є з’єднання з Інтернетом.

Тому порівняння гаманців криптовалют різних типів немає сенсу, все залежить від пріоритетів користувача.

Російська мова

Більшість великих додатків та сервісів працюють у міжнародному форматі. Інтерфейс та технічна підтримка адаптовані під клієнтів з різних країн. Щоб вибрати криптогаманець російською мовою, рекомендується вивчити сайт компанії або команди розробників. Можна запитати службу підтримки. Це дозволить не витрачати час на встановлення програми та перевірку списку доступних мов.

Функціонал

Основне завдання криптогаманців ― купівля, зберігання та відправлення токенів та коїнів. Але функціонал платформи, сайту чи програми може містити такі додаткові опції.

НАЗВАСУТЬ
КредитуванняДля власника криптовалюти це аналог банківського депозиту. Він дозволяє передавати криптовалюту іншим користувачам чи платформі під відсоток.
УкладанняТимчасове блокування коїнів у мережах, що застосовують алгоритм Proof-of-Stake. Власники монет допомагають підтверджувати транзакції. Натомість мережа віддає їм частину доходу від генерації нових блоків та комісій.
Спотова торгівляОбмін криптоактивів на умовах негайного постачання.
P2P-операціїУгоди із цифровими валютами між користувачами. P2P-платформи привабливі широким вибором способів оплати. Зокрема, на пірингових біржах зустрічаються опції обміну BTC та альткоїнів на готівку.
Покупка криптовалюты за фиатДеякі сервіси мають вбудований термінал для придбання біткоїнів з дебетової/кредитної картки.
МікшериАлгоритми анонімізації транзакцій. Переказ відправника поєднується з кількома платежами інших користувачів. Сторонні не можуть точно визначити між якими адресами здійснювалася транзакція.
Аналітичні інструменти та блокчейн-моніторингВласникам цифрових валют важливо знати, як може змінитися курс, наскільки зросла чи знизилася активність переказів. На деяких гаманцях є аналітичні інструменти: індикатори, графіки комісій, лічильники кількості транзакцій на добу.

Конфіденційність

Усі операції у блокчейні захищені криптографічними методами. Вважається, що потужність сучасних електронних пристроїв недостатня для злому великої мережі (на кшталт Bitcoin) шляхом перебору. Але витік особистих даних все одно можливий. Найчастіше це відбувається через уразливість у коді. В результаті хакери отримують приватний ключ від криптогаманця та викрадають активи.

Для підвищення конфіденційності користувачі заводять:

 • Апаратні та паперові сховища.
 • Некастодіальні биткоин-гаманці.
 • Програми та онлайн-сервіси великих та надійно захищених бірж.

Відкритий вихідний код

На криптовалютному ринку поширене шахрайство із застосуванням шкідливих програм. Хакери створюють підроблені копії гаманців або власні програми. Після того, як відвідувач встановлює файл, комп’ютер або телефон заражаються вірусом. Зловмисники отримують приватні ключі та доступ до інших фінансових інструментів. Тому рекомендується встановлювати програми з відкритим вихідним кодом. Такі програми можна перевірити та виявити шкідливі вставки.

Користувачам, які далекі від інформаційних технологій, складно досліджувати вихідний код. Тому звичайним людям краще встановлювати програми з офіційних сайтів розробників, оскільки в магазинах додатків та репозиторіях (файлових сховищах) може бути підробка.

Інтерфейс

Новачки при виборі криптосховищ часто дивляться на гарний дизайн та зрозумілі позначення кнопок та сторінок. Але в оцінці інтерфейсу важливі такі характеристики:

 • Швидкість завантаження сторінок.
 • Захист від випадкових дій (надсилання монет на неіснуючу адресу, видалення гаманця).
 • Юзабіліті (зрозумілий дизайн та зручна структура меню).

Мінімальна комісія

Більшість програмних гаманців є безкоштовними. Але біржі можуть стягувати збори за поповнення рахунку та надсилання криптовалюти. Щоб уникнути витрат, слід уважно читати клієнтську угоду перед встановленням програми. Крім того, низька комісія не завжди корисна.

Якщо користувач здійснить надто малий збір за відправку активів у мережах з нагородою за перевірку транзакцій (майнінг або стекінг), є ризик затримки обробки платежу. Чим вище комісія в блокчейні, тим швидше операція потрапляє до нового блоку.

Мультивалютность

Усі сховища можна розділити на 3 типи:

 • Биткоїн-гаманці. Сумісні лише з блокчейном Bitcoin.
 • Програми для токенів стандарту ERC-20. Онлайн-гаманець для альткоїнів цього типу працює в мережі Ethereum.
 • Мультивалютні рішення. Дозволяють приймати та відправляти різні токени та монети.

Курси цифрових валют швидко змінюються. Щодня з’являються нові блокчейни та криптографічні проекти. На думку деяких експертів, у майбутньому біткоїн може втратити статус головної цифрової монети. Тому мультивалютні криптогаманці, що дозволяють швидко обмінювати різні токени та коїни, вважаються більш перспективним способом роботи з віртуальними грошима.

Можливість підключення кількох адрес

Для роботи у блокчейні не потрібна реєстрація. Користувач може мати необмежену кількість адрес. Тому досвідчені інвестори не зберігають весь капітал одному місці. Краще розподіляти активи на кілька адрес. У разі втрати ключа від одного з них решта заощаджень залишиться в безпеці.

Як створити гаманець для зберігання криптовалюти

Найкращий спосіб для початку роботи з блокчейном – встановлення мобільного або браузерного додатка. Створення криптогаманця можна описати на прикладі розширення Coinbase Wallet для Google Chrome. Для цього потрібно:

 1. Встановити та запустити браузер Google Chrome.
 2. Перейти на сайт біржі Coinbase в розділ Wallet.
 3. Вибрати тип програми (для мобільного або браузера).
 4. Натиснути на кнопку установки та підтвердити дію (завантажити криптогаманець).
 5. У верхньому правому куті браузера знайти список плагінів (у вигляді значка з пазлом) і вибрати Coinbase Wallet extension.
 6. Натиснути кнопку Create new wallet.
 7. Введіть ім’я користувача.
 8. Вказати пароль для входу до розширення.
 9. Зберегти секретну (seed) фразу та вибрати перше та останнє слово з неї.
 10. Авторизуватися в криптогаманці та внести монети Ethereum для перекладу та отримання інших токенів стандарту ERC-20.

Як поповнити криптогаманець

Отримати токени та коїни можна такими способами:

 • Придбати у приватної особи. У мережі є багато оголошень про обмін криптоактивів. Цей метод найпростіший, оскільки не вимагає реєстрації та підтвердження особи. Але нарівні зі звичайними продавцями в інтернеті багато шахраїв, які зникають після внесення передоплати. Тому угоди із приватними особами краще проводити на P2P-платформах. І тут контрагенти зобов’язані надати майданчику скани чи фото документів.
 • Придбати в обмінному пункті, телеграм-боті або на сайті-посереднику. На вимогу регуляторів для покупки криптовалюти за фіат зазвичай необхідно пройти верифікацію.
 • Обміняти на біржі . Зазвичай це роблять трейдери та великі інвестори. Переваги методу – висока безпека операцій та вигідний курс. Процедура вибору криптобіржі та створення облікового запису може зайняти багато часу, тому для разових операцій краще підходять угоди з приватними посередниками.
 • Отримати як винагороди за допомогу проекту. В інтернеті зустрічаються крани, аірдропи , баунті та інші форми нарахування невеликих сум криптовалюти. Через невеликий розмір винагороди цей спосіб підходить тільки для новачків, які хочуть подивитися, як працюють цифрові фінанси.
 • Заробити, підтверджуючи транзакції у мережах, які застосовують протокол Proof-of-Work. У Bitcoin та деяких інших блокчейнах для перевірки угод користувачі проводять обчислення. Нагороду за це мережа виплачує нагороду. Зазвичай майнери об’єднуються в пули – групи з багатьох обчислювальних пристроїв, що паралельно працюють. Криптовалюта надійде на гаманець, якщо встановити програму для видобутку блоків. Потім слід вибрати пул і вказати адресу, на яку буде відправлено нагороду.

Як відновити криптогаманець

Часті проблеми для тримачів токенів та коінів – видалення сховища або втрата доступу до нього. Це відбувається через неуважність чи збоїв у роботі обладнання.

Основний принцип децентралізованих реєстрів – для здійснення транзакцій необхідно підписати переклад приватним ключем. Якщо цей шифр втрачений, користувач безповоротно втрачає контроль над грошима.

Тому всім власникам криптоактивів рекомендується створювати резервні копії приватних та публічних ключів:

 • Записувати на аркуші паперу.
 • Заховати в текстових документах на жорсткому диску.
 • Створювати резервні копії (бекапи) локальних сховищ.

Але можлива ситуація, коли людина не встигла записати ключі, а доступу до гаманця відсутня. І тут потрібно виконати такі действия:

 1. Спробувати повторно авторизуватись на онлайн-сервісі або відкрити локальне сховище.
 2. Переглянути всі розділи жорсткого диска і спробувати знайти файл wallet.dat.
 3. Перевірити електронну пошту, листування у месенджерах, носії флеш-пам’яті. Можливо, користувач колись зберігав там ключ, seed-фразу або бекап програмного гаманця.
 4. Звернутися до адміністрації онлайн-сервісу з проханням про допомогу у відновленні доступу. Цей метод підходить, якщо активи знаходилися на гаманці кріптобіржі або обмінного пункту.
 5. Віддати жорсткий диск спеціалістам, які займаються відновленням віддалених файлів. При звичайному очищенні комп’ютера програми та документи не повністю знищуються. Інформація залишається на жорсткому диску, але не видно операційної системи. Якщо з моменту видалення файлу пройшло небагато часу, і користувач не застосовував програми для затирання вільних розділів, є можливість відновити записи.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close