Коли можна буде купити токени Телеграм

Перша інформація про те, що керівництво месенджера телеграм планує провести ICO та випустити власні токени під назвою GRAM, з’явилася в мережі в грудні 2017 року.

Це був час найбільшого зростання популярності ICO. У цей час ICO проводили практично всі проекти, навіть не пов’язані з криптовалютою або не мають тільки готового продукту, але навіть чітко сформульованої ідеї, чого вони хочуть досягти в результаті.

Бачачи бурхливе зростання курсів практично всіх криптовалют, у тому числі і Ethereum, на базі блокчейна якого і створювалися токени більшості ICO, люди купували всі доступні токени на ранніх етапах ICO, щоб отримати найбільшу знижку.

Спочатку інформація про ICO і саме проведення закритих продажів токенів телеграм відрізнялася від усіх ICO, що проводилися в 2017 році. Насамперед, інформація про випуск та продаж токенів у мережі з’явилася не від самого керівництва телеграм, а від якихось третіх людей, які офіційно жодного відношення до телеграм не мають.

Перша згадка в мережі про можливу появу криптовалюти GRAM та проведення ICO телеграм з’явилася 21 грудня 2017 року від колишнього топ-менеджера «Вконтакте» Антона Розенберга. Погодьтеся, ця людина жодного прямого відношення до телеграм не має. Саме керівництво телеграм нічого не коментувало.

Представники медіа-центру телеграм обмежувалися стандартними фразами виду:

Не вірте домислам та чуткам. Всю офіційну інформацію ви можете побачити на офіційному сайті.

Те саме коментував і Павло Дуров – засновник та керівник телеграм.

Ось сайт інформацією про ICO телеграм: Сайт ICO телеграм
Ось whitepapers:  Whitepapaer ICO Telegram

Але це з’явилося набагато пізніше. Спочатку були чутки, домисли, припущення.

Усі відомості про телеграми ICO отримували журналісти від третіх осіб, які були з кимось знайомі або щось десь чули. Як ви розумієте на тлі загального ажіотажу навколо теми криптовалют та ICO, жодних об’єктивних даних, що хоч якось відповідають дійсності, дана інформація не несла.

Наприкінці 2017 року ситуація мала такий вигляд. У той час як інші проекти всіма доступними способами на максимальній кількості ресурсів рекламували свої ICO, при цьому платячи за рекламу і просування дуже великі гроші, керівництво телеграм про ICO і про випущені токені взагалі мовчало. Не було ні офіційно опублікованої інформації, ні платних прес-релізів на інформаційних порталах. Всю інформацію про продаж токенів GRAM журналісти отримували від третіх осіб, які щось знали. Про об’єктивність і правдивість цієї інформації важко щось говорити.

Розвиток подій

Далі події розвивалися так:

8 січня у Techcrunch була опублікована інформація про можливу презентацію монети телеграм GRAM.

13 лютого в мережі з’явився звіт для SEC (Комісії з цінних паперів та бірж США) про те, що під час проведення закритого раунду ICO для великих інвестиційних інвесторів було зібрано $850 мільйонів. Ось цей звіт на офіційному сайті SEC https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1729650/000095017218000030/xslFormDX01/primary_doc.xml

Ця інформація знаходиться у відкритому доступі. Загалом у 1 раунді взяли участь 81 інвестор. Серед них Роман Абрамович, котрий купив токенів на $300 мільйонів.

30 березня стало відомо, що було проведено ще один закритий раунд ICO, під час якого було зібрано ще $850 мільйонів. Імена 94 інвесторів, що беруть участь у закритому раунді, не розголошувалися (були лише різні припущення та припущення).

2 травня була опублікована стаття The Wall Street Journal, де повідомлялося, що під час першого та другого закритого раунду ICO було зібрано достатньо коштів для реалізації всіх запланованих ідей проекту, тому публічний продаж токенів не проводитиметься.

Відмовившись від публічних продажів токенів GRAM, керівництво телеграм позбавилося численних юридичних проблем, пов’язаних з невизначеністю правового становища криптовалют. Як показав подальший розвиток подій, у ході 2018 року відбувалося посилення контролю та регламентації криптовалюту, правового становища інвесторів, яке здійснюється різними державами.

Важко сказати, які б це мало наслідки для вже працюючого месенджера телеграм. Однозначно можна стверджувати, що публічні торги токенами викликали зацікавленість державних органів, здачу численної додаткової звітності та різні позапланові перевірки. А перевірки на те й існують, щоби щось знайти. Як все це позначилося на ціні токенів GRAM, загальної репутації і положенні телеграм важко сказати.

Але як ми бачимо з досвіду інших крипто проектів і загального становища криптовалют, повсюдне посилення регулювання з боку держав призвело до того, що ціни на всі без винятку криптовалюти та токени стали падати. Bitcoin, що має найбільшу капіталізацію, за 2018 рік у ціні втратив 85%, ціна Ethereum, основної криптовалюти, на якій розташовані токени, що проводяться ICO, обрушилася на 95%. Звичайно, таке зниження ціни не могло не вплинути на ціну токенів проектів, розташованих на цій платформі.

Що було запропоновано на ICO телеграм. Telegram Open Network

На продаж були виділені не всі токени, а лише їхня менша частина — 44%, 4% залишили розробникам. 52% всіх випущених токенів GRAM перебуватиме в резерві у розпорядженні управляючого фонду Телеграм. Це зроблено для того, щоб припинити всі махінації з токенами GRAM та припинити всі спекуляції навколо токенів. Таким чином, ні про яке ринкове ціноутворення токенів GRAM не можна говорити. Керуючий фонд Телеграм, подібно до Центробанку будь-якої держави, що контролює курс національної валюти, контролюватиме курс токенів GRAM.

Аналогічним чином, залишаючи токени в резерві, зараз надходять багато серйозних криптовалютних проектів. Інша річ, що суспільство подібні дії активно критикує, як відступ від ідей децентралізації, вільного ринкового ціноутворення, демократії, рівності та інших ідей Сатоші Накамото.

Особливості криптовалюти GRAM

Криптовалюта GRAM майне за алгоритмом PoS. Це означає, що майнути криптовалюту GRAM можуть не всі майнери, а тільки ті, які мають значний запас токенів GRAM на офіційних гаманцях криптовалюти. Чим більше токенів на гаманці, тим більше шансів у майнера видобути та обробити блок.

Алгоритм майнінгу PoS дозволяє досягти високої швидкості підтвердження платежів. Швидкість обробки платежів у блокчейні TON досягатиме кількох мільйонів операцій на секунду. Наскільки це відповідає дійсності, сказати дуже складно.

На даний момент жоден із існуючих блокчейнів навіть близько не здатний досягати такої швидкості обробки платежів. Для порівняння: швидкість обробки платежів у Bitcoin складає 7 операцій на секунду, у Ethereum 15 – 25 операцій на секунду. В одному з найбільш високошвидкісних блокчейнів, що працюють, — EOS максимальна швидкість обробки транзакцій становить 100 000 операцій в секунду.

Навіть якщо врахувати, що існуватиме блокчейн, який зможе обробляти кілька мільйонів операцій за секунду, у мене виникає запитання: А для чого така швидкість взагалі потрібна? Враховуючи вже існуючу потужну інфраструктуру телеграм із 200 мільйонами користувачів, така швидкість обробки платежів буде непотрібною. У будь-якому випадку, ця швидкість означає, що всі операції у блокчейні будуть оброблятися миттєво.

Так само як і в блокчейні Ethereum, у блокчейні TON можна буде створювати смарт контракти, на базі яких працюватимуть окремі децентралізовані програми. Але на відміну від блокчейна Ethereum, де всі децентралізовані програми працюють на одному блокчейні, всі децентралізовані програми в TON працюють на окремих блокчейнах, не впливаючи на загальне завантаження мережі. Можна створювати величезну кількість децентралізованих програм, які будуть працювати окремо, не заважаючи іншим програмам.

Саме завдяки технології мультиблокчейнів досягається така величезна швидкість обробки платежів у блокчейні TON.

Що буде у TON. Основні моменти

Передбачається, що кожен користувач месенджера телеграм може відкрити свій гаманець, на якому він зможе зберігати токени GRAM та іншу криптовалюту. Завдяки можливостям блокчейну можна буде здійснювати мікроплатежі на блокчейні TON. Також користувачі можуть обмінювати криптовалюту та токени та виводити їх на фіат. Для цього потрібно буде пройти верифікацію. Вже розроблено Telegram Passport – механізм для проходження верифікації та здійснення KYC процедур.

На базі блокчейну TON буде створено маркетплейс.

Використовуватимуться боти, для рекламних цілей та спрощення здійснення різних операцій. Оплата роботи ботів здійснюватиметься токенами GRAM.

Особливістю блокчейну TON є простота складання смарт контрактів. Як ви знаєте, для складання смарт контрактів на блокчейні Ethereum потрібна спеціальна мова програмування. Смарт контракти настільки складні, що необхідно проходити їхній незалежний аудит, щоб експерт підтвердив, що смарт контракт безпечний і не містить уразливостей. Для складання смарт контрактів на Ethereum потрібні спеціальні розробники, які знають мову програмування solidity. Особливістю блокчейну TON є розробка спеціальних інструментів, які дозволять складати смарт-контракти будь-якій людині без знань спеціальних мов програмування. Також будь-яка людина зможе читати цей смарт контракт. Не треба буде залучати дорогих експертів, щоб зробити аудит смарт контракту. Будь-яка людина сама зможе провести аудит.

Завдяки простоті складання та використання смарт контрактів, будь-яка людина може їх писати та на їх основі створювати децентралізовані додатки.

Дорожня картка TON

  • Q1 2018 – Запуск зовнішнього коду безпеки;
  • Q2 2018 – Запуск MVP, тобто “Мінімально Життєздатного Продукту”;
  • Q3 2018 – Тестування та перевірка безпеки TON;
  • Q4 2018 – Запуск стабільної версії блокчейна TON;
  • Q4 2018 – Запуск гаманця Telegram для роботи з криптовалютою та фіатом;
  • Q1 2019 – Початок будівництва екосистеми та основ на блокчейні Telegram Open Network;
  • Q2 2019 – Запуск сервісів, сховища та проксі-серверів TON.

На даний момент реалізований Telegram Passport – механізм для проходження KYC процедур та верифікації, який навіть не відображений у дорожній карті.

Telegram Passport буде складовим елементом офіційного гаманця TON. Кожен користувач Telegram може створити гаманець. Для повноцінної роботи з гаманцем необхідно пройти верифікацію та завантажити скани своїх документів. Саме для цього і потрібен буде Telegram Passport. У гаманці TON можна буде зберігати не тільки GRAM, а й інші криптовалюти. Тобто, він буде мультивалютним. Очікується, що можна буде криптовалюту обмінювати на фіат.

Розпочато закрите тестування платформи TON. Всі інші етапи дорожньої карти досі не реалізовані.
Наразі ясно видно, що всі терміни, зазначені у цій дорожній карті, вже давно зірвані.

Як можна купити токени GRAM

На даний момент токени GRAM недоступні для продажу. Всі, хто пропонує токени GRAM для продажу, швидше за все, шахраї. Відстежити можливість продажу токенів GRAM, коли вони будуть доступні для продажу, буде на сайті https://coinmarketcap.com/.

Як тільки почали говорити про можливий запуск телеграм ICO відразу ж з’явилися шахраї, які стверджували, що у них є доступ до великих інвесторів, які купили токени GRAM. Цим людям або терміново потрібні гроші, або вони розчарувалися в проекті і вони хочуть дешево продати токени GRAM.

Досі в мережі з’являються повідомлення, що існують люди, які пропонують токени GRAM для продажу.
Зараз можна купити лише ф’ючерси токенів GRAMM. Докладніше про це можна дізнатися на офіційному сайті ICO телеграм: http://telegram.org.ru/5125-kupit-gram-kriptovalyuta-telegram-ton.html

Зазвичай токени крипто проектів з’являються на біржі після проведення громадських торгів. Але річ у тому, що в телеграмах публічних торгів токенів не було і, швидше за все, не буде. Принаймні про можливість проведення публічного продажу токенів на офіційному сайті месенджера телеграм не повідомляється. Тому важко спрогнозувати, коли токени GRAM стануть доступними для продажу.

Інша річ, що токен GRAM є основним засобом платежу на платформі TON. Всі розрахунки за всі послуги на платформі будуть здійснюватися у токенах GRAM. Тобто як тільки блокчейн GRAM буде введений в дію і на ньому можна буде здійснювати певні операції, створювати програми, здійснювати грошові платежі, платити за послуги, зберігати гроші тощо. виникне потреба у токенах GRAM. Тоді вони з’являться у вільному обігу та на біржі.

Коли можна буде купити токен GRAM

MVP TON, тобто «Мінімально Життєздатний Продукт», мав бути запущений у 2 кварталі 2018 року. У 4 кварталі 2018 року має бути запущена стабільна версія блокчейна TON, гаманець для зберігання криптовалюти GRAM та здійснення розрахунків усередині системи. У 1 кварталі 2019 року мало б розпочатися будівництво екосистеми TON та запуск додатків.

Тобто, згідно з умовами дорожньої карти, токени GRAM вже мають активно циркулювати у рамках екосистеми TON. Але нічого цього не сталося. Усі терміни, встановлені дорожньою картою, зриваються.

На даний момент проводиться закрите тестування блокчейну TON. Відставання від термінів реалізації дорожньої карти становить близько 1 року. Якщо виходити з цього припущення, то до кінця 2019 має з’явитися інфраструктура для повноцінної роботи з токенами GRAM: блокчейн, гаманець.

Яка буде ціна токенів GRAM

Хотілося б сказати, що ціна токенів GRAM визначатиметься ринком та потребою в продукті. Але це зовсім так. Ціну токенів GRAM, у тому числі, визначатиме керуючий фонд Телеграм. Але, швидше за все, управляючий фонд втручається в ціну токенів у крайньому випадку, щоб не допустити маніпуляцій ринком та махінацій.

Телеграм уже має дуже лояльне крипто співтовариство. Більшість власників криптовалют користуються месенджером телеграм і люди нетерпляче чекають запуску блокчейна TON та появи мультивалютного гаманця для зберігання токенів GRAM та інших криптовалют.

З іншого боку, є речі, які якщо не лякають, то насторожують крипто ентузіастів. Передбачається, що для роботи з гаманцем GRAM потрібно буде проходити верифікацію. Більше того, перший продукт, який випустив телеграм, це Telegram Passport, механізм для проходження верифікації. Як ви знаєте, такі речі не могли не насторожити крипто ентузіастів. А як же анонімність? – Скажіть ви. Більш того, гаманець телеграм буде прив’язаний до облікового запису телеграм. Таким чином, все листування буде деанонімізоване, тобто буде зрозуміло, хто кому що сказав.

Скільки користувачів телеграм захоче пройти верифікацію, щоби повноцінно користуватися гаманцем, важко сказати. При цьому слід врахувати той факт, що телеграм люди обирають саме через його анонімність та безпеку.

Розробники телеграм запевняють, що всі дані користувачів зберігатимуться в безпеці та будуть нікому не доступні. Хотілося б додати, що дані користувачів мають бути недоступні всім, крім державних органів.

Передбачається, що на блокчейні TON можна створювати безліч децентралізованих додатків. Будуть розроблені спеціальні механізми, які дозволять створювати програми самостійно без спеціальних знань мов програмування.

Чим більше додатків буде перебувати на блокчейні TON, тим вище потреба в токенах і дорожче їхня ціна.
Таким чином, незважаючи на досить велику кількість моментів, що насторожують, перспективи екосистеми TON дуже великі і більшість користувачів телеграм і користувачів криптовалют з нетерпінням чекають повноцінного запуску блокчейна і будівництва екосистеми TON.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close