Скільки буде коштувати біткоїн у 2030 році

Сатоші Накамото розробив біткоін – першу цифрову монету. Це сталося у 2009 році. За біткоїном з’явилися інші альткоїни. Криптовалюта перетворилася на платіжну одиницю, інструмент для інвестицій та заощадження коштів користувачів. При цьому біткоїн продовжує домінувати, рівень капіталізації першої криптовалюти перевищує Ethereum у 2 рази. Експертів та користувачів хвилює прогнозований курс цифрових активів у майбутньому. Існує багато версій, скільки біткоїн коштуватиме у 2030 році. Одні називають суми у мільйони доларів США. Інші прогнозують падіння ціни.

Які фактори впливають на вартість біткоїну

У листопаді 2021 року перша криптовалюта досягла свого максимального значення за всю історію — $69 тис. Потім було зниження курсу під дією політичних криз, заборон у різних країнах, появи нових штамів коронавірусу та інших факторів.

Біткоїн не має забезпечення, як у стейблкоїнів. Його вартість залежить від визнання суспільством, довіри людей. Серед інших факторів, що впливають на курс біткоїну, можна відзначити:

 • Відношення до цифрових валют у різних країнах (заборона, визнання).
 • Проблеми альткоїнів.
 • Технічні особливості першої криптовалюти (халвінг, оновлення мережі).
 • Новинки фон навколо цифрового світу, заяви відомих людей .
 • Відношення великого бізнесу до криптовалют.

Визнання BTC громадськістю

Люди у різних країнах користуються біткоіном та іншими альткоінами. Великі інвестори вкладають мільйони доларів у монети та токени. Підприємства приймають оплату віртуальними грошима.

Це справжнє визнання цифрових активів із боку світової громадськості. Навіть заборона урядів низки країн говорить про те, що біткоїн стає реальною силою, з якою варто зважати.

Однак є скептики, які не бачать майбутнього цифрових активів. Наприклад, відомий мільярдер та інвестор Уоррен Баффет не визнає біткоін як реальний платіжний засіб та інструмент для вкладень. Він вважає криптовалюту спекулятивним інструментом.

Проблеми альткоїнів

У січні 2022 року сукупна капіталізація цифрових активів становить понад $2 млрд. Вона досягала і більших показників. Капіталізація цифрових активів відповідає рівню ВВП розвинутих країн чи найбільших компаній. Криптовалюти на ринку пов’язані між собою, проблеми одного активу відбиваються на всіх монетах та токенах. Чим вище капіталізація та цінність віртуальних грошей, тим більший їхній вплив на інші системи.

Падіння біткоїну впливає на ринок. Усі активи втрачають у ціні. Існують монети та токени, які менше залежать від Bitcoin або Ethereum, проте вони теж йдуть за загальним трендом.

Але є й інша тенденція. Коли відбуваються проблеми в мережах альткоїнів , інвестори виводять активи та вкладають кошти в біткоїн чи інші монети. Курс зростає ще більше.

Конкуренція із банками

Традиційні засоби заощадження – депозити, інвестиції у національні валюти. Криза 2020 року показала проблеми існуючої фінансової системи.

У цей час криптовалюта вийшла на серйозний рівень конкуренції із традиційними банками. Вкладати гроші в біткоїн за принципом HOLD виявилося вигіднішим, ніж зберігати їх на депозиті.

Халвінг

Основна проблема фіату – інфляція. Уряд країни приймає рішення про емісію національної грошової одиниці за необхідності. Валюту нічим не підкріплено. Випуск нових банкнот призводить до зниження їхньої вартості, купівельної спроможності.

Емісія біткоїну обмежена 21 млн. монет. Більше бути не може, це закладено у протоколі блокчейну. Для зниження інфляційної складової темпи емісії контролюються механізмом халвінгу. Кожні чотири роки підвищується складність видобутку монет. Актив стає дефіцитнішим, ціна зростає.

Аналітик PlanB використав механізм халвінгу у своєму розрахунку курсу біткоїну Stock-to-Flow. Модель прогнозування використовує зв’язок між кількістю монет в обороті та можливостями їх видобутку. PlanB передбачив, що біткоїн досягне $100 тис. до кінця 2021 року. Однак цей прогноз не виправдався.

Регуляція у різних країнах

Ставлення урядів до цифрових активів відрізняється. Але кожна нова заборона має сильний вплив на ринок криптовалют. Наприклад, у Китаї регулярно ухвалюють жорсткі закони. Влада вже заборонила торгівлю криптовалютою та майнінг. Після оприлюднення одного із законів у травні 2021 року курс BTC впав. Китай втратив статус держави, в якій видобувається найбільше біткоїнів.

Наприкінці 2021 року у США ухвалили закон про інфраструктуру. Тепер оператори платіжних систем мають повідомляти про транзакції з криптовалютою на суму від $10 тис. Провідні монети та токени відреагували падінням курсів на 7%.

Відношення великого бізнесу

З 2020 року великі інвестори вкладають гроші в криптовалюту, переважно в біткоїн. Довіра серйозних фінансових інституцій стимулює курс активу, що позитивно впливає на імідж цифрових коштів.

Заяви відомих людей

Лідери думок впливають на криптовалюту. Негативний вислів відомої людини здатний опустити вартість активу, а слова на підтримку — навпаки, підняти.

Ілон Маск, підприємець, інвестор та інженер, своїми заявами у Твіттері впливає на криптовалюту. Після повідомлення про прийом компанією Tesla цифрових активів як оплату ціна монет зросла. Слова про те, що біткоїн – це загроза екології та його майнінг надто затратний, сприяли падінню курсу.

Серед лідерів думок існують «бики» та «ведмеді». Перші тягнуть курс нагору, другі — штовхають униз.

БИКИВЕДМЕДІ
Джек ДорсіУоррен Баффет
Ілон МаскБен Бернанке
Стів ВознякДжеймс Даймон
Білл МіллерЛоренс (Ларрі) Фінк
Пітер ТільНуріель Рубіні
Ебігайл ДжонсонДжозеф Стігліц

Історія курсу Bitcoin

За весь час свого існування перша криптовалюта пережила чимало злетів та падінь. Історія курсу біткоїну ділиться на кілька періодів:

 • Початковий – з моменту створення до 2013 року. Біткоїн вперше виріс до $1. Потім його ціна перевищила $10, досягнувши максимуму $32.
 • Час підйому криптовалютного ринку – з 2013 до 2017 року. Вартість BTC вперше досягла $1 тис., потім знову впала. 2017 року ціна зросла до $20 тис.
 • Ведмежий ринок – період з 2018 по 2019 рік. Після досягнення історичного максимуму у 2017-му біткоїн торгувався нижче за $10 тис. Курс часто змінювався під впливом різних факторів. Активізувалась Американська комісія з цінних паперів, багато ресурсів заборонили рекламу коїнів.
 • Період пандемії коронавірусу – з 2020 року. Біткоїн знову повторив історичний максимум 2017 року, досягнувши $19 тис. за монету. 2021-го BTC зростав. До квітня ціна досягла $63 тис. Після падіння у травні курс знову відновився до осені. У листопаді монета досягла нового максимуму – $69 тис.

2022 рік для біткоїна розпочався черговим падінням. Основна причина – поширення нового штаму коронавірусу Омікрон та політична криза в Казахстані.

Скільки може коштувати біткоїн у 2030 році

Передбачення ціни цифрових активів – складний процес. Не можна використовувати традиційні аналітичні інструменти. Занадто багато факторів, що дестабілізують. Серед них — економічні чи політичні кризи, пандемії, інші події, що відбуваються у світі чи окремих країнах.

Багато інвесторів, криптоентузіастів, аналітиків і користувачів роблять прогнози, скільки Bitcoin буде коштувати в 2030 році. У цьому називають різні суми. Серед найфантастичніших — $1 млн і навіть більше .

Враховуючи динаміку останніх років, ціна BTC через 8 років може досягти $500 тис. Проте потрібно брати до уваги стан світової економіки, фінансової системи, ставлення до цифрових активів у різних країнах.

Прогнози щодо біткоїну до 2030 року

Робити точні передбачення , тим більше на кілька років уперед, не можна. Експерти висувають свої припущення, ґрунтуючись на аналізі історичних даних, поведінці біткоїну в аналогічних ситуаціях у минулому. Проте ніхто не знає, що буде через рік чи 5 років із визнанням криптовалюти у світових державах, як вплине черговий халвінг на видобуток монети.

Оптимістичні прогнози курсу BTC в 2030 представлені в таблиці:

ЕКСПЕРТЦІНА ЗА БИТКОЇНОБҐРУНТУВАННЯ
Співробітники криптовалютних компаній та організацій (опитування проводилося виданням ixbt)$4 млнЗараз біткоїн сильно недооцінений, до 2025 року ціна зросте до $318 тис., далі буде вибухове зростання до кінця 2030 року.
Аналітики з Wave Financial$1 млнДо 2030 року більшість монет буде видобуто, на вартість впливатиме повсюдне поширення, використання як платіжного засобу. До того часу покоління мілініалів домінуватиме в бізнесі та торгівлі, вони віддадуть перевагу новим технологіям
Пітер Сміт (Blochain.com),
Брати Вінклвосс (Gemini Exchange),
Джеремі Лью (інвестор з Snapchat)
$500 тис.Розрахунок на підставі зростання кількості користувачів мережі (61 разів)
Марк Юско (засновник Morgan Creek, мільярдер)$400 тис.Особисте переконання
Crypto Research Report$397 тис.аналітичний прогноз. Співробітники компанії досліджували різні показники застосування криптовалюти (перекази, кредити, трейдинг, платежі)
Суспільністьвід $5 тис. до $500 тисДумка опитаних людей кардинально відрізняється. Курс понад $500 тис. прогнозують близько 5% респондентів, 22% вважають, що ціна впаде нижче за $5 тис. Інші учасники опитування називають суму в межах $50-500 тис.

Існують і інші прогнози, що ґрунтуються на особистому досвіді, аналітичних дослідженнях або просто на бажанні відомих людей. Варто зазначити, що за $500 тис. за BTC і 20 млн монет в обороті капіталізація біткоїну становитиме $10 трлн, що можна порівняти з обсягом золота у світі.

Транскордонні платежі

Деякі аргументи експертів та аналітиків мають під собою обґрунтування. Так, Джеремі Лью свій прогноз курсу біткоїну до 2030 року у сумі $500 тис. за 1 BTC пояснює використанням криптовалюти для транскордонних платежів.

Популярність міжнародних транзакцій зростає. За даними Світового банку, у 2021 році обсяг транскордонних платежів становив 0,76% сукупного ВВП. При цьому люди витрачають великі суми на комісії у традиційній банківській системі. Біткоїн здатний знизити плату за переказ, підвищити швидкість передачі грошей в іншу країну. Це особливо актуально в період посилення міграційних процесів (через економічну нестабільність, наслідки стихійного лиха, епідемії).

Політична невизначеність

Джеремі Лью спільно з Пітером Смітом із Blockchain.com вважають, що проблеми в різних країнах призводять людей до думок про альтернативу традиційній фінансовій системі. Таким замінником можуть стати коїни і найпопулярніша з них – Bitcoin. Серед основних переваг цифрових активів:

 • Висока ліквідність.
 • Простота застосування.
 • Зручність для зберігання.

Все це приваблює пересічних громадян. Вони шукають можливості зберегти свої гроші в умовах політичної невизначеності.

Поширення мобільного зв’язку

Африка – один із регіонів, у якому криптовалюта може отримати додатковий стимул до зростання. Відсутність надійної державної системи змушує уряди країн, що розвиваються, шукати альтернативу фіатній валюті. Для поширення біткоїну потрібна лише наявність пристрою для виходу в інтернет та стабільне підключення до мережі. Мобільний зв’язок може це забезпечити. Сучасний смартфон здатний перетворитися на «банк у кишені». Багато криптовалютні біржі та обмінні сервіси пропонують мобільні версії. У програмах можна трейдити, інвестувати, заробляти монети іншими способами.

За даними Міжнародної асоціації мобільних операторів (GSMA), у 2022 році смартфонами користується понад 1 млрд людей. Основний приріст становлять країни, що розвиваються.

Резюме

Біткоїн – нестабільний актив. Він схильний до впливу різних факторів, які складно прогнозувати (економічні та політичні кризи, ставлення офіційної влади держав, великого бізнесу, новинний фон). Аналітики обіцяють: у довгостроковій перспективі ціна монети зросте. Але назвати точний курс і дату важко.

Багато прогнозів експертів про ціну криптовалюти в минулому не виправдалися. На початку 2022 року біткоїн коштує близько $42 тис., а максимальна ціна за всю історію перевищувала $69 тис. (у листопаді 2021 року).

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close