Вклади в криптовалюту та Біткоїн під відсоток

На тлі важкої економічної ситуації у зв’язку із пандемією Covid-19 у 2021 році інвестори почали шукати новий спосіб збільшення капіталу. Багато хто з них знайшли великі перспективи у криптовалюті. Адже цифрові активи виявилися стабільнішими за традиційний фіат. Це зумовлюється відсутністю прив’язки частини монет до національних валют. Цей факт знижує вплив нестабільної ситуації у традиційній економіці на віртуальні гроші. Для збереження капіталу інвестори можуть використати внесок у Біткоїн під відсотки. Такий депозит принесе добрий дохід.

Куди вкласти криптовалюту у 2022 році

Користувачі блокчейн-мереж зауважили, що віртуальні гроші менше залежать від кризових ситуацій у традиційній економіці, зокрема через обмеження емісії багатьох монет. Вкладникам варто брати до уваги цей факт.

Користувачі можуть інвестувати фінанси в різні цифрові напрямки:

 • Біткоїн під відсоток.
 • Лендінг.
 • Стекінг.
 • Інвестиційні фонди.

Розмір прибутку залежить від обраного способу, запропонованих умов та особистого досвіду вкладника. Перед внесенням депозиту користувачам рекомендується отримати хоча б мінімальну базу знань про інвестиції та криптовалюти. Це допоможе провести аналіз вигідних напрямків, майданчиків та методів вкладення грошей.

Вклади в біткоїн під відсотки

Хороший спосіб додатково заробити на інвестиціях у Bitcoin – депозит. У жовтні 2021 року існує великий вибір платформ вкладу. Вони пропонують різні торгові умови. Користувач може біткоїн вкласти під відсотки та отримувати пасивний прибуток. Так можна зробити практично з будь-якою криптовалютою.

Рекомендується витратити час на пошук сервісу. Важливо навчитися відрізняти шахраїв від чесних платформ. Наприклад, занадто великий дохід часто буває хитрощами зловмисників. Краще переконатись у чесності платформи до внесення депозиту. Варто прочитати відгуки реальних користувачів. Потрібно шукати їх на форумах та інших ресурсах.

Суть заробітку на Bitcoin

Принцип отримання прибутку від вкладу BTC схожий на банківський депозит. Інвестор тимчасово чи безстроково вносить кошти та забирає відсоток від вкладеної суми. Алгоритм роботи цієї схеми виглядає так:

 1. Вкладник дає гроші сервісу.
 2. Платформа використовує взяті біткоїни в обороті та отримує прибуток.
 3. За можливість отримувати додатковий дохід, площадка виплачує дивіденди.

Особливості вкладів

Такі інвестиції є майже повністю пасивним заробітком. Якщо вкладник використовує цей метод, то йому залишається лише отримувати прибуток із депозиту, адже чесний майданчик гарантовано виплачує дивіденди.

Після внесення інвестицій клієнту такої платформи стає доступною статистика. Вкладник може відстежувати

 • Загальний баланс.
 • Дохід у відсотках.
 • Суму прибутку та інші дані.

Цей спосіб часто використовують новачки, оскільки він дозволяє отримувати прибуток з інвестицій, не глибоко вникаючи в тему цифрових технологій. Для вкладу біткоїну під відсотки потрібні лише мінімальні знання про криптовалюту.

Умови

Рекомендується розглянути докладний приклад – криптовалютну біржу Binance. Це відомий майданчик для торгівлі монетами. Платформа пропонує клієнтам використати інвестиційне рішення Binance Earn усередині офіційного сайту. Періодично плани вкладень оновлюються. Інвестор може вибрати найвигідніший з них.

Як відкрити вклад

Інвестування біткоінов за принципом банківського депозиту відбувається за простим алгоритмом. На прикладі Binance Earn це відбувається так:

 1. Реєстрація на офіційному сайті.
 2. Внесення депозиту. Криптобіржа дозволяє поповнити баланс як цифровими активами, і фіатними валютами.
 3. Переказ грошей на спеціальний рахунок Earn.
 4. Передплата інвестиційного плану.
 5. Отримання підтвердження системи біржі Бинанс.
 6. Вилучення прибутку з депозиту. При цьому для програм BTC немає жорсткого терміну, тобто можна забрати внесок у будь-який час.

Після п’ятого кроку користувачеві стає доступною статистика. Основними параметрами є:

 • Баланс рахунку.
 • Інвестована сума.
 • Відсотковий дохід за вказаний період.
Рекомендується щоденно відстежувати статистику. У крайньому випадку такий підхід дозволить швидко зреагувати на зміну прибутковості у негативний бік та вивести активи у плюс.

Розрахунок доходності BTC

Прибуток інвестора залежить від:

 • Вибраний спосіб вкладу.
 • Тарифу.
 • Торгові умови майданчика.

Під час розрахунку прибутковості слід враховувати ефект складного відсотка. Це визначається тим, що частина майданчиків пропонує щомісячний прибуток. Наприклад, вкладник отримує 0,2% дивідендів кожні 30 днів. Тоді прибуток у наступні місяці слід розраховувати від збільшеної суми. Це дозволяє точніше розуміти, куди вкласти біткоїни, щоб отримувати більший дохід від інвестицій.

Проте більшість авторитетних криптовалютних майданчиків на кшталт Binance вважають прибуток вкладника у річних відсотках — у жовтні 2021 року це 2,99% на вказаному майданчику. Якщо термін інвестиції не перевищує 12 місяців, біржа перераховує дивіденди по депозиту.

Переваги і недоліки

У розглянутого способу вкладу в BTC є плюси і мінуси. Переваг дещо більше.

ПЛЮСИМІНУСИ
Додатковий заробіток. Таке інвестування приносить більший дохід у порівнянні зі звичайним ходлінгом (утримання монет на тривалий час). Надійні майданчики гарантовано виплачують дивіденди.Неторговельні ризики. Криптобіржа або майданчик для вкладень можуть раптово збанкрутувати та закритися. Проте звичайними трейдерами неторгові ризики часто ігноруються як малоймовірна подія.
Пасивний дохід. Вкладення коштів не потребує уваги та часу. Лише сума депозиту визначає рівень прибутку. Вкладник може виводити чи реінвестувати дохід.Біржа може відвести баланс користувача мінус, хоча шанс на це і дуже маленький.

Лендінг криптовалют

Під терміном маються на увазі кредити інвесторам. Трейдери віддають частину особистих активів або беруть їх у найм через посередника.

Цей спосіб вкласти криптовалюту під відсотки вважається одним із ефективних. Користувачі бірж купують та відправляють монети другій стороні угоди. Учасники лендингу охрестили цей процес непростим, тому що спочатку вкладнику потрібно глибоко поринути у тему.

Особливості

Такий вид угоди пов’язані з великими ризиками. Проте у 2021 році кількість користувачів лендингу збільшилась. Учасники блокчейн йдуть на ризик через потенційно високий заробіток. Нагорода за видачу кредиту може сягати 250%. Терміни надання коштів та інші умови наперед прописані посередником.

Часто займають криптовалюту саме інвестори, а багато кредиторів — це великі майданчики. Метод дозволяє вкладнику збільшити ефективність торгівлі на біржі та використовувати маржинальний трейдинг (фінансова купівля/продаж із кредитним плечем із позиковими коштами). Запорукою видачу позики будуть особисті заощадження першої сторони угоди.

Як вкласти

Для внесення депозиту необхідно визначити другого учасника угоди та домовитися з ним про умови позики (частіше вони вказуються посередником). Робота з відомими платформами має менше ризиків. Такі майданчики – надійні посередники.

Алгоритм роботи з платформами:

 1. Реєстрація облікового запису та підтвердження особи за необхідності.
 2. Вкладення коштів на особистий рахунок.
 3. Передача криптоактивів на майданчик.

Після третього кроку платформа надає позичальникам кредити, а частина прибуток віддає вкладнику. Також кріптобіржі за допомогою отриманих коштів часто фінансують маржинальні рахунки своїх клієнтів.

Біржові лендінги

Маржинальна торгівля тісно пов’язана з високими ризиками, тому кріптобіржі забезпечують гарантії обом учасникам угоди. Особливо це важливо для інвестора. У разі непередбаченого обвалу ринку цифрових грошей кошти разом із відсотками повертаються на торговий рахунок вкладника.

Багато топових криптобірж пропонують клієнтам опцію лендингів. Умови відрізняються. Спільнота користувачів цифрових мереж називає топ-3 платформ, які пропонують лендінги:

 • Binance .
 • Bitfinex .
 • Poloniex .

Фінанс підтримує проект Binance Lending. Сервіс дозволяє користувачам вкладати заощадження та отримувати відрахування. Для участі у лотах потрібно переказувати гроші на депозитний рахунок, який фінансує маржинальні позиції.

Позичальником виступає біржа. Вона використовує зібрані гроші для забезпечення маржинальних рахунків. Платформа пропонує клієнтам такі напрямки:

 • Плаваюча (безстрокова – невизначена) ставка. Перевести в готівку рахунок можна будь-коли.
 • Фіксована ставка. Термін інвестицій – від 7 до 90 днів.
 • Акції. Вносити вклад потрібно на строк від 14 днів.

Lending Pro від Bitfinex – кастомізований фінансовий інструмент. Він ґрунтується на технологіях автоматизації управління кредитуванням. Мінімальна пропозиція – $50 або еквівалент іншої валюти.

Poloniex створила Lending Bot. У сервісу немає графічного інтерфейсу, хоч і є десктопним ПЗ. Робота з Lending Bot відбувається у файлах конфігурації, де користувач сам налаштовує процес кредитування.

Лендінгові платформи

Віддати частину своїх коштів в оренду можна не лише криптовалютним біржам. 2019 року на тлі збільшення попиту кредитування з’явилися лендингові платформи.

Це майданчики швидкої позики та інвестування під відсотки. Платформи пропонують користувачам хороші ставки – до 18% річного прибутку у цифрових активах.
Серед чесних діючих майданчиків криптоспільство виділяє:

 • Nexo.
 • Celsius.
 • BlockFi.

У Nexo вкладник може внести депозит у криптовалюті під фіксований відсоток – 8%. Серед доступних активів є стейблкоіни (USDT, SAI, USDC, TUSD, PAX) та фіат (USD, EUR, GBP). Платформа проводить щоденні виплати та має страховку на $100 млн. І жодної комісії.

Стейблкоіни – криптовалюти, забезпечені конкретними традиційними активами: доларом, євро, карбованцем, золотом, нафтою. Розроблено для зручної торгівлі та створення стабільності на ринку віртуальних монет.

Лендінгова платформа Celsius також пропонує фіксовану ставку. Відсоткова доходність – до 7% річних залежно від активу. Celsius підтримує багато популярних монет. Платформа здійснює виплату щотижня.

BlockFi дає доступ до високопроцентних криптоукладів. У жовтні 2021 року платформа підтримує 6 монет – BTC, ETH, LTC, USDC, GUSD, PAX. Процентна ставка – до 8,6% річних. Періодично прибутковість змінюється залежно від попиту та пропозиції. Майданчик примітний відсутністю мінімальних та максимальних лімітів депозиту.

Переваги і недоліки

Лендінг у світі цифрових активів має плюси та мінуси.

ПЕРЕВАГИНЕДОЛІКИ
Потенційно високий прибуток. Видача позик другий стороні угоди з участю посередника (криптобіржі чи платформи) може дати дохід до 250%.Істотні вкладення. Використовувати лендинг рекомендується великим інвесторам.
Потрібні великі знання про віртуальні гроші. Початківцям краще не використовувати цей метод інвестування.

Стекінг криптовалют

На жовтень 2021 року актуальним методом видобутку монет є стекінг. Він ґрунтується на алгоритмі консенсусу Proof-of-Stake. Ключові учасники блокчейну з таким механізмом підтримки мережі – валідатори. Вузли займаються перевіркою та підтвердженням транзакцій. Цей процес називається валідацією.

Стекінг не вимагає від користувача блокчейна обчислювальних потужностей. Для підтримки мережі вкладник інвестує криптовалютні кошти до неї. Щоб стати валідатором, необхідно заморозити певну суму на гаманці. Якщо всі технічні умови дотримуються, вузол включається в мережу.

Особливості

Стекінг має дві характерні риси. Перед внесенням депозиту важливо ознайомитись з ними:

 • Стекінг потребує великих вкладень. Наприклад, щоб стати валідатором мережі Ethereum 2.0, необхідно інвестувати мінімум 32 ETH.
 • Чи не потрібні обчислювальні потужності комп’ютерної техніки, як при алгоритмі Proof-of-Work – доказ роботи. PoS діє за іншою схемою. Дослівно термін перекладається як «доказ частки володіння», тому важливо лише величина інвестованої суми.

Як вкласти

Щоб інвестувати у стекінг, потрібно спочатку вибрати монету та майданчик. Після реєстрації треба використовувати дану інструкцію та налаштувати вузол. Наприклад, творці ПЗ для валідації в мережі Ethereum 2.0 виклали посібники на GitHub – найбільшому веб-сервісі для спільної розробки цифрових проектів.

Після налаштування вузла потрібно завантажити на персональний комп’ютер десктопний гаманець та відкрити рахунок, а також зробити депозит.

Користувачі різних блокчейнів можуть брати участь у спільному стекінгу. Принцип роботи схожий на майнінгові пули: майбутній валідатор відправляє криптовалюту на рахунок онлайн-сервісу. Після підтвердження депозиту вузол може відстежувати статистику та отримувати винагороду.

Такі послуги збирають кошти користувачів, яким не вистачає грошей для одиночного стекінгу. Майданчики від свого імені працюють у мережі. Але прибуток чесно ділять між учасниками виходячи з величини їхньої частки вкладення.

Криптовалюти для стекінгу

У 2021 році співтовариство валідаторів виділило топові альткоїни для участі у форжингу – куванні нових монет.

 • EOS .
 • Tezos (XTZ) .
 • NEO .
 • VeChain (VET) .

Стекінг на біржах

Найзручніше стати валідатором через криптоплодашки. Вони дають вкладникам можливість переказати кошти на спеціальний рахунок та отримувати прибуток. Найбільші майданчики:

 • Binance .
 • OKEX .

На криптовалютні біржі можна вносити депозит у BTC. Однак, Bitcoin базується на PoW. Для стекінгу потрібно переконвертувати біткоїн у відповідну монету

Переваги і недоліки

Стекінг криптовалют має як плюси, і мінуси. Основні їх перераховані у таблиці.

ПЛЮСИМІНУСИ
Немає клопоту. Стейкінг приносить гарантований, нехай і невеликий прибуток.Заморожені альткоїни не можна торгувати або виводити їх. Проте частину криптобірж у 2021 році запровадили м’який стейкінг із дозволеним трейдингом.
Не потрібно багато знань. Мінімальна база дозволить правильно вибрати монету та біржу для стейкінгу.Низька прибутковість. Середній річний прибуток стейкінгу становить 10-20% від вкладеної суми.
Великий вибір. У 2021 році понад 100 цифрових монет підтримують стейкінг.Нестабільність. Існує ризик зниження ринкового обороту. Це спричинить зменшення прибутковості стейкінгу.
Легко розрахувати потенційний прибуток. Багато майданчиків для стейкінгу надають калькулятор прибутковості PoS.

Інвестиційні фонди

Ще один метод вкладу в криптовалюту під відсотки. Інвестиційні (хедж) фонди збирають гроші трейдерів для використання в особистих цілях – торгівля та вклади у різні проекти. Головне завдання – отримати максимум прибутку. Інвестиційні фонди віддають вкладникам їхній дохід за вирахуванням власної комісії.

Особливості

Криптовалютні хедж-фонди працюють виключно із цифровими активами. Їх відкривають успішні у трейдингу люди чи великі компанії. На доказ своєї надійності, що прибуток точно буде, інвестиційні фонди викладають історію торгів на офіційному сайті та соціальних мережах.

Однак використання цього способу отримання прибутку пов’язане із ризиками. Ситуація на крипторинку часто змінюється. Через це хедж-фонди можуть забрати баланс інвесторів у мінус. Часто вони не беруть відповідальності за втрачені гроші, тож вкладники у критичній ситуації залишаться ні з чим.

Також у співтоваристві користувачів криптовалюти хедж-фонди називають інституційними інвесторами. Вони торгують на цифровому ринку найбільшими сумами – сотнями мільйонів доларів. Наприклад, Polychain Capital у 2021 році управляє капіталом у $1,4 млрд.

Як вкласти

Спочатку треба знайти надійний інвестиційний фонд. Рекомендується витратити більше часу на пошук. Це допоможе вибрати перспективний та прибутковий проект. Ось хороші способи перевірки хедж-фондів:

 • Читання відгуків клієнтів на форумах та інших ресурсах.
 • Ознайомлення з історією торгів.
 • Вивчення інформації про засновника хедж-фонду.

Як вкласти гроші, краще розглянути на прикладі Polychain Capital. Цей хедж-фонд заснований колишнім співробітником Coinbase (Кріптовалютна біржа) Карлсоном-Ві в 2016 році. Щоб вкласти гроші в Polychain, потрібно зв’язатися з керуючим та укласти офіційний договір. У документі буде вказано таку інформацію:

 • Сума інвестицій.
 • Термін вкладення криптовалюти.
 • Зобов’язання обох контрагентів.
 • Порядок дострокового зняття вкладених коштів та випадки, коли інвестор може це зробити.

Переваги і недоліки

Хедж-фонди мають удвічі більше мінусів.

ПЕРЕВАГИНЕДОЛІКИ
Висока прибутковість. Успішні інвестиційні фонди здатні приносити вкладникам понад 100% річних.Високі ризики. Вибравши новий або поганий хедж-фонд, можна втратити гроші. Найкраще користуватися популярними надійними проектами.
Пасивність. Потрібно лише вкласти криптовалюту та періодично перевіряти статистику.Відсутність страховки. Навіть надійний інвестиційний фонд може відвести баланс мінус через різку зміну ринкового тренду. Такі проекти зазвичай не страхують гроші вкладників.
Складність. Потрібно укласти офіційний договір із інституційним трейдером.
Великі вкладення. Щоб інвестувати в хедж-фонд, клієнту потрібно буде внести мінімальний депозит, який зазвичай обчислюється десятками і навіть сотнями тисяч доларів.

Який спосіб вкладення вибрати

Потрібно слідувати особистим перевагам та досвіду. Методів вкласти гроші багато, але основних всього 4. Краще вибирати відповідний у конкретній ситуації спосіб. Це обумовлюється наявністю кількох «але» у всіх методів.

Якщо є великі заощадження, краще диверсифікувати (зменшити) ризики. Вкласти частини капіталу різними методами – гарна ідея. Таким чином, інвестор зможе забезпечити отримання доходів хоча б одним із способів при форс-мажорі.

Резюме

Криптовалюта має великі перспективи вкладу. Завдяки їй можна:

 • Інвестувати в Біткоїн під відсотки.
 • Вкласти в лендінг криптовалют.
 • Заморозити кошти для стекінгу та отримувати прибуток.
 • Вкласти у інвестиційні фонди.

У цій статті зібрано основну інформацію про кожен спосіб. Плюси та мінуси представлені в таблицях – важливо ознайомитись з ними перед внесенням першого депозиту.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close