Як добувати біткоіни: Майнінг для чайників

Якщо ви вирішите зайнятися Майнінгом біткоїнів для інвестування і отримання прибутку, швидше за все, ви зіткнетеся з однією серйозною проблемою: більшість сайтів на цю тему створені для просунутих користувачів. Якщо ж ви не професійний програміст, у вас немає досвіду роботи з Ubuntu і Linux, а є лише трохи досвіду використання Mac або PC, цей текст допоможе вам почати з азів.

1. Купуйте обладнання для Майнінгу біткоїнів

Видобуток біткоїну (Bitcoin) – це дуже конкурентний вид діяльності. З кожним днем ​​користувачів з новітнім обладнанням для Майнінгу стає все більше, і Майнити біткоїни стає все важче. Тому перш ніж приступити до цього, потрібно добре підготуватися.

Необхідно провести розрахунки і зрозуміти, чи вийде у вас витягати з цього заняття прибуток. Для цієї мети краще всього скористатися калькулятором для Майнінгу біткоїнів.

Просто введіть в нього дані Майнера біткоїну, який ви збираєтеся купити, і подивіться, як скоро ви відіб’єте витрати і вийдете в плюс. Майте на увазі, що початкові вкладення, швидше за все, складуть не менше $ 2000.

Покінчивши з розрахунками, настав час приступати до покупки комп’ютера-Майнера. Для початку вивчіть різні відгуки про обладнання для Майнінгу біткоїнів, щоб зрозуміти, який майнер найкраще підходить саме вам. На сьогодні найбільш просунутим і новим є майнер Antminer S9. У минулому займатися Майнінгом біткоїнів можна було на звичайному комп’ютері або за допомогою відеокарти (це називалося GPU-Майнінг). Однак сьогодні цей вид діяльності став настільки конкурентним, що вам знадобляться ASIC-Майнери – спеціальні комп’ютери, призначені виключно для Майнінгу.

2. Заведіть біткоїн-гаманець

Насамперед вам треба буде вибрати біткоїн-гаманець. Оскільки біткоїни – це криптовалюта, вам треба буде десь зберігати ваші гроші. Завівши гаманець, переконайтеся, що у вас є адреса гаманця. Він являє собою довгу послідовність літер і цифр. У різних гаманців способи отримання публічного (відкритого) біткоїну-адреси розрізняються, але, як правило, все це дуже просто. Зверніть увагу, що вам знадобиться публічна біткоїн-адреса, а не приватний ключ, який являє собою пароль до вашого гаманця.

Якщо ви завели собі автономний гаманець (завантажили програму на свій комп’ютер і не використовуєте онлайн-сервіс), потрібно зробити ще одну дуже важливу річ. Скопіюйте на флешку файл wallet.Dat, роздрукуйте його і зберігайте все це в безпечному місці.

Справа в тому, що якщо ваш комп’ютер зламається, і у вас не буде копії файлу wallet.Dat, ви втратите доступ до гаманця. Вони не дістануться іншому користувачеві, а просто зникнуть назавжди, як якщо б ви спалили банкноти.

3. Виберіть пул для Майнінгу

Тепер, коли у вас є гаманець, вам, ймовірно, не терпиться приступити до Майнінгу, але якщо ви дійсно хочете заробити трохи біткоїнів, вам найкраще приєднатися до якогось пулу. Пул для Майнінгу – це група біткоїн-Майнер, які об’єднали свої обчислювальні ресурси, щоб добути більше біткоїнів. Сенс колективної роботи полягає в тому, винагорода видається за блоки – як правило, створений блок коштує 12,5 біткоїни, – і користувачеві-одиночці має дуже сильно пощастити, щоб отримати ці гроші. У пулі вам треба буде виконувати невеликі і менш важкі алгоритми, і завдяки колективним зусиллям у вас буде більше шансів виконати великий алгоритм і заробити біткоїнів, які будуть розподілені між учасниками пулу пропорційно їхньому внеску в спільну справу. У підсумку ви зможете заробити більше біткоїнів, і ваші інвестиції швидше почнуть приносити прибуток.

Вибираючи пул для Майнінгу, задайте собі наступні питання:

  • За яким принципом розраховується винагорода?
  • Яка комісія за Майнінг і видубуток біткоїну?
  • Як часто вони формують блоки (тобто, як часто ви будете отримувати винагороду)?
  • Чи просто здійснюється видубуток біткоїну?
  • Які статистичні дані вони надають?
  • Наскільки пул надійний?

Відповіді на більшість цих питань, містяться в відмінному тексті на сайті BitcoinTalk. Крім того, детальне порівняння пулів для Майнінгу є на біткоїн-вікіпедії. Для прикладу можна розглянути пул Slush’s Pool. Після реєстрації ви отримаєте ім’я користувача і пароль, які вам пізніше знадобиться ввести для роботи в цьому пулі. Пройдіть по посиланню на сайт, клікніть на «Sign up here» у верхній частині екрану і дотримуйтесь покрокової інструкції.

Після того, як ви створите свій аккаунт, вам треба буде додати «співробітника» (Worker). Власне, для кожного комп’ютера-Майнера вам потрібно буде зареєструвати окремий ID, щоб пул міг відстежувати ваш внесок у загальну справу.

4. Встановіть на свій комп’ютер програми для Майнінгу

Тепер, коли з приготуваннями покінчено, ви вже майже готові почати добувати біткоїни. Залишилося тільки встановити на комп’ютер клієнтську програму, щоб керувати своїм обладнанням для Майнінгу. Для різних комп’ютерів потрібно різне ПО. У багатьох пулів є своя власна ПО, наприклад, Bitminer, але у деяких його немає. Якщо ви працюєте на Mac, можна використовувати програму MacMiner. Найпопулярніші програми для PC – це BFGMiner і 50Miner.

5. Починайте добувати біткоїни

Тепер ви готові приступити до Майнінгу. Увімкніть свій майнер. Переконайтеся, що він приєднаний до вашого комп’ютера (як правило, через USB), і відкрийте програму для Майнінгу. Насамперед увійдіть в свій пул, введіть ім’я користувача та пароль. Все, процес Майнінгу біткоїінів пішов. Ви починаєте генерувати кулі, які відображають вашу участь в створенні наступного блоку. Залежно від обраного пулу вам буде йти винагорода тією чи іншою кількістю біткоїнів. Важливо тільки переконатися в тому, що ви правильно ввели адресу свого гаманця при реєстрації.

Чи не простіше було б купити ці біткоїни?

На закінчення цієї статті зупинимося на одному важливому моменті. Часто виходить так, що купувати біткоїни вигідніше, ніж вкладатися в Майнінг, а придбати потужності в сервісі хмарного Майнінгу, наприклад, Hashflare, виявляється простіше, ніж зібрати свій пристрій. Вивчіть всі варіанти, перш ніж приступати до видобутку, покупці або інвестицій в біткоїни.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.