Чи варто купувати Ethereum у 2022 році

Біткоїн – флагман криптовалютного ринку, але ефіріум буквально настає йому на п’яти. У листопаді 2021 року обидві монети відновили історичні максимуми. Курс BTC вперше перевищив $69 тис., ETH виріс до $4,87 тис. З початку року перша криптовалюта додала в ціні майже 100% (з $29,36 тис.), але друга подорожчала у 6 разів (з $737,71). Основним фактором зростання Ethereum в останні місяці є скорочення емісії. Після остаточного переходу на алгоритм Proof-of-Stake (PoS) пропозиція знижуватиметься на 2% на рік. Це обіцяє високу ціну на актив, тому аналітики закликають купувати Ethereum зараз, доки поїзд не пішов. Є й інші причини подальшого зростання криптовалюти.

Тенденції курсу Ефіріуму у 2022 році

Як криптовалюти BTC та ETH суперничають, але на фундаментальному рівні Ethereum – це повноцінна фінансова екосистема. Підтримку головному альткоїну надають галузі DeFi та NFT. Розвиток ринку децентралізованих фінансів та бурхливе зростання невзаємозамінних токенів у 2021 році позитивно впливають на ціну ефіру. Але головним фактором зростання залишається перехід мережі з алгоритму Proof-of-Work на Proof-of-Stake (Ethereum 2.0).

Першого піку ціни ETH досягли вже в січні — тоді криптовалюта торгувалася по $1,46 тис. У лютому товарна біржа Чикаго (CME) представила ф’ючерси на Ethereum. Ринок відреагував зростанням ціни на монету. Протягом місяця курс пробив позначку $2 тис., але на деякий час відкотився до $1,39 тис.

До квітня криптовалюта оговталася від корекції та продовжила оновлювати рекорди. Позначки $2,65 тис. курс досяг до середини місяця після активації хардфорка Berlin, який входить у план переходу мережі на Ethereum 2.0. У травні актив коштував уже $4,32 тис. Потім почалася корекція, яка перейшла у спадний тренд на тлі загального падіння на ринку.

У наступні 2 місяці криптовалюта торгувалася від $1,74 тис. до $2,35 тис. Зростання почалося в липні після того, як розробники послідовно активували довгоочікуваний хардфорк London у 3 тестових мережах: Ropsten, Goerli та Rinkeby. Оновлення основного блокчейну було запущено 5 серпня. У листопаді ETH встановив новий максимум відміткою $4,87 тис. Після цього курс відкотився, і станом на 26 листопада 2021 року монета торгується по $4,51 тис. Ethereum, як і раніше, залишається другою по капіталізації криптовалютою ($492,09 млрд), поступаючись лише біткоіну ​​($1,04 трлн).

Чи варто купувати ETH? На думку більшості експертів, монета зберігає перспективу зростання 2022 року. Аналітик порталу NewsBTC Рейнальдо Маркес припускає, що після оновлення Ethereum 2.0 ціна активу може збільшитися до $40 тис. Девід Грайдер (Fundstrat Global Advisors) та Міхаель ван де Поппе (Амстердамська фондова біржа) прогнозують зростання до $10 тис. вже у січні 2009 року.

З ними згодні Андрій Подолян (Cryptorg) та Сергій Жданов (EXMO). Однак у JPMorgan Chase не впевнені у тому, чи варто купувати Ethereum у 2022 році. Аналітики холдингу вважають, що динаміка мережі та кількість активних адрес не відповідають поточному курсу монети, а її реальна ціна становить не більше $1 тис.

У таблиці відображено всі цінові рекорди ETH у 2021 році:

ДАТАЦІНА КРИПТОВАЛЮТИ ($)ПОДІЯ
25.01.20211,46 тис.Приплив нового капіталу в актив
20.02.20212,04 тис.CME запустила ф’ючерси на Ethereum
23.04.20212,65 тис.Активація хардфорку Berlin
12.05.20214,32 тис.Зростання ринків DeFi та NFT
10.11.20214,87 тис.Масове спалювання криптовалюти після запуску хардфорку London

Чи варто зараз купувати Ethereum

Хардфорк London кардинально змінив модель операційних зборів у мережі Ефіріум. Тепер замість традиційних комісій користувачі платять base fee – мінімальну суму, що дозволяє включити транзакцію до блоку. Розмір базового збору перераховується залежно від завантаження мережі. Після операції ці монети спалюються. Однак, користувачі можуть прискорити проведення транзакції, заплативши додаткову комісію — priority fee, яка розподіляється між майнерами. З огляду на те, що емісія ETH штучно обмежена розробниками, спалювання монет поступово почне переважати над генерацією. Це спричинить дефіцит криптовалюти та зростання її ціни. На думку аналітиків, курс першого альткоїну збільшиться до $10-15 тис. у 2022 році.

Прогнози експертів підтверджуються даними аналітичного сервісу Ultrasound Money.

За інформацією порталу, до кінця листопада 2021 року в мережі Ethereum було знищено понад 1 млн. монет, еквівалентних $4,2 млн. Річний обсяг спалювання становить 4,3 млн. ETH, емісії — 5,4 млн. При інфляції менше 1% пропозиція ефіру досягне максимуму на позначці 119,7 млн. монет. Після цього актив стане дефляційним.

Експерти називають також інші фактори, які пояснюють, чому вигідно купувати Ethereum у 2022 році:

  • Стекінг (заморожування монет на гаманці для заробітку за алгоритмом Proof-of-Stake) у версії блокчейна 2.0.
  • Технічні та економічні характеристики криптовалюти.
  • Збільшення капіталізації.
  • Оплата ефіром комісій у проектах, створених на блокчейні першого альткоїну.
  • Глобальне зростання інтересу до монети.

Зміна алгоритму та стекінг

Автор мережі Ефіріум Віталік Бутерін неодноразово заявляв, що проект був задуманий як PoS-блокчейн. Однак на момент його запуску цей алгоритм тестувався, тому розробники вирішили використовувати Proof-of-Work, що вже доказав свою надійність. У 2021 році гранично виросла необхідність заміни PoW:

  • Через величезні навантаження на мережу вартість транзакцій підвищилася до космічних значень – 0,013 ETH ($54,64).
  • Посилився тиск громадськості проти брудного майнінгу. Ефіріум вважається чистішою криптовалютою, ніж біткоін (блок ETH містить більше транзакцій і залишає менший вуглецевий слід). Але перехід на PoS-майнінг зменшить енергоспоживання мережі майже на 99%.

Розробники обіцяють завершити активацію Ethereum 2.0 у 2022 році. План переходу включає кілька послідовних покращень мережі, частину яких уже впроваджено.

З грудня 2020 року користувачі можуть пасивно заробляти ETH, розміщуючи частину своїх активів у стекінг (поки що алгоритми PoW і PoS працюють паралельно). Щоб стати валідатором, потрібно мати у гаманці 32 ETH (близько $150 тис. на грудень 2021 року). Прибуток становить 15% на рік, але отримати її та розблокувати активи можна лише після повного переходу на новий алгоритм.

У листопаді 2021 року кількість валідаторів у тестовій мережі становить 262,6 тис. Депозитний смарт-контракт поповнено на 8,75 млн. ETH ($35,49 млрд.). Це відповідає 5,2% від ринкової пропозиції активу (118,52 млн монет вартістю $481,43 млрд). Для повного переходу на Proof-of-Stake необхідно зібрати 11 млн. ETH.

Можливості криптовалюти

Екосистема Ефіріум повністю децентралізована, не підвладна впливу країн та інших структур. Гнучкість протоколу дозволяє компаніям використовувати його для розгортання своїх додатків.

Більшість флагманських проектів децентралізованих фінансів DeFi побудовано на блокчейні Ethereum. За даними Chainalylis, у 2021 році цей сектор криптовалютної економіки зріс на 550% порівняно з 2020 і до листопада досягнув $274 млрд. Значна частина цих грошей заблокована в DEX-криптобіржах на базі Ефіріум (Uniswap, Curve та інших).

Зростання децентралізованих торгових платформ супроводжується відпливом монет із керованих майданчиків. Більше 30% обсягу активу використовується у сервісах DeFi. Кількість централізованих бірж (CeFi) за рік скоротилася з 845 до 672. Активний розвиток DeFi сприяє зростанню ціни ефіру. Враховуючи велику затребуваність криптовалюти на децентралізованих та керованих платформах, вкладати в Ефіріум вигідно навіть за поточних котирувань активу.

У вересні 2021 року колишній топ-менеджер банку Goldman Sachs та криптоінвестор Рауль Пал спрогнозував зростання головного альткоїну до $20 тис. На думку експерта, цьому сприяє розвиток ринків DeFi та NFT. Незамінні токени стали головним інвестиційним трендом у 2021 році. За даними аналітичного порталу Nonfungible, обсяг продажів NFT у 3 кварталі 2021 року становив $10,2 млрд. Це у 107 разів більше, ніж за весь 2020. Свої унікальні токени випускають бренди Gucci, Burberry, Adidas та багато знаменитостей. Більшість NFT створено на блокчейні Ethereum.

Капіталізація

Криптовалюта не має фізичного забезпечення, її курс визначає співвідношення попиту та пропозиції. Збільшення капіталізації свідчить про популярність активу. Підвищений попит та обмежена пропозиція є каталізаторами зростання монети. У листопаді 2021 року капіталізація ефіру становить $492,09 млн — майже половину обсягу першої криптовалюти ($1,04 трлн). Поточна частка Ethereum на ринку становить 19,8%.

Емісія активу не обмежена, проте розробники штучно стримують випуск нових монет. У листопаді 2021 року в обігу перебуває 118,52 млн. ETH. Після активації Харфорка London щохвилини спалюється 5 монет.

За підрахунками експертів, дефляція настане вже 2022 року. Деякі аналітики вважають, що ефіріум має всі шанси наздогнати з капіталізації біткоін. У Goldman Sachs вважають, що ETH найкраще підходить для того, щоб стати домінуючим цифровим сховищем вартості. Віктор Першіков (8848 Invest) і Сергій Жданов (EXMO) рекомендують купувати Ethereum в 2022 році як інвестиції на найближчі 3-5 років.

Комісії

У більшості DeFi-протоколах та NFT транзакції оплачують ефіром. Той самий принцип працює для багатьох інших проектів, створених на блокчейні Ethereum. Активація хардфорка London посилила взаємодію користувачів із децентралізованими системами. Інвесторам та трейдерам більше не потрібно самостійно розраховувати комісії за проведення транзакції. Тепер до операцій в мережі додають фіксовані збори, які можуть змінюватися в залежності від навантаження на мережу, але не більше ніж на 12,5% в обидва боки.

Нова модель оплати транзакцій вирішує проблему переказів, що застрягли, і збільшує пропускну здатність блокчейна Ефіріум. Проте комісії у мережі, як і раніше, залишаються високими.

Це з зростаючою популярністю ринків DeFi і NFT. Нездатність мережі справлятися з таким навантаженням має вирішитись після повного переходу на Ефіріум 2.0.

Загальний інтерес

На думку Віктора Першікова (8848 Invest), ефіріум у 2021 році виглядає сильнішим за біткоїн. Внутрішня інфляція ETH у рази менша, ніж у BTC. Це приваблює інституційних інвесторів, які бачать у монеті можливості хеджування ризиків на тлі інфляції фіатних валют. Підтримка галузей DeFi та NFT, скорочення емісії підвищують позиції головного альткоїну як альтернативне сховище цінності.

Велику роль стимуляції попиту Ефіріум також грає висвітлення у ЗМІ. У 2021 році друга капіталізація криптовалюта знаходиться в центрі уваги. Поетапний перехід на протокол 2.0, розвиток ринку децентралізованих фінансів, успіх незамінних токенів приваблюють інтерес інвесторів.

Де краще купити ETH

З січня до листопада 2021 року Ефіріум подорожчав більш ніж на 500%. Проте криптовалюта зберігає потенціал зростання та, за оцінками аналітиків, є перспективним активом для інвестицій. Купувати Ethereum у 2022 можна на біржах, в обмінниках, через сервіси P2P, платіжні системи та цифрові гаманці. Торгові платформи вже давно перестали бути місцем купівлі ефіру за інші монети та фіат. У 2021 році біржі пропонують велику кількість інструментів для управління активом та отримання пасивного доходу.

Currency – платформа з підтримкою токенізованих активів. Сервіс відповідає світовим стандартам AML та KYC, є першим регульованим мостом між криптовалютами та фінансовими ринками.

Cex.io — міжнародна платформа, представлена ​​у Великій Британії, США, Канаді та інших юрисдикціях. Біржа має ліцензії у всіх регіонах присутності та сертифікат PCI DSS 2 рівня, який дозволяє працювати безпосередньо з банками та приймати платежі з кредитних карток.

Binance — один із найбільших криптовалютних сервісів із торговими оборотами понад $2,6 млрд на добу. Користувачам доступні: спотова, маржинальна, ф’ючерсна торгівля, майнінг, стекінг, лендінг цифрових монет та інші інструменти.

Uniswap – децентралізована біржа, побудована на блокчейні Ефіріум. Платформа полегшує обмін між ETH та токенами ERC-20.

Sushiswap – ще одна популярна DEX на блокчейні Ефіріум. Сервіс пропонує торгівлю криптовалютами, кредитування та інструменти для пасивного заробітку.

Пам’ятка інвестору-початківцю

Ринок криптовалют здається складним та ризикованим. Але це не так, якщо дотримуватися простих правил роботи з цифровими монетами:

  • Визначити стратегію. Від цього залежить, де інвестор зберігатиме свої активи. Якщо купувати ETH на довгий термін, надійніше розміщувати їх у холодному гаманці (Ledger). Для активного управління та торгівлі монетами краще підійдуть біржі (Currency, Uniswap).
  • Створити гаманець або зареєструвати обліковий запис на торговій платформі. Можна скачати програму для зберігання ефіру на комп’ютер, смартфон (Ethereum Wallet) або відкрити обліковий запис в онлайн-сервісі (MetaMask).
  • Купити криптовалюту. Багато бірж пропонують поповнити баланс з банківської картки або через платіжну систему (Binance). За це оператори беруть комісію 3-5%. Купівля ETH також доступна в обмінниках (Bestchange), на P2P-сайтах (Local Ethereum), через платіжні системи (Payeer).

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close