Пасивний дохід від криптовалюти

У 2021 році є багато способів отримання прибутку із цифрових активів без активного залучення до процедури заробітку. До списку входять стекінг, довгострокові інвестиції, біржовий лендінг та інші методи. Всі ці варіанти приносять користувачам різних мереж блокчейн пасивний дохід від криптовалюти. Щоб вдало вкласти гроші, варто знати основи кожного з них.

Способи отримання пасивного доходу від криптовалюти

З 2009 року (моменту створення Біткоїна) ринок цифрових грошей постійно зростає з поправкою на періодичні коригування котирувань (зниження цін після сильного збільшення вартості віртуальних активів). На це впливають:

 • Розвиток блокчейну та супутніх технологій.
 • Збільшення популярності криптовалютних засобів серед громадськості.
 • Новинки в ЗМІ та інше.

Зростання популярності віртуальних активів дає учасникам цифрових мереж можливість вигідно вкладати гроші в криптовалюту . Але у 2021 році існують ще 10 основних способів заробітку. Перед використанням рекомендується:

 • Вивчити основні напрями інвестицій.
 • Ретельно проаналізувати ризики.

Стекінг

Це поняття означає внесок у цифровий проект підтримки його криптовалютной мережі. Щоб брати участь у стекінгу, користувач переводить накопичення на гаманець або біржовий рахунок, де вони заморожуються. Зазвичай інвестор не керує заблокованими коштами.

Натомість він отримує можливість зареєструвати вузол (ноду) у блокчейні та право на валідацію (перевірку дійсності транзакцій та нових частин) усередині системи. Як оплату за роботу нода користувач забирає собі комісію з торгових операцій, внесених у ланку ланцюжка. У криптовалютній спільноті такі вузли називаються валідаторами. Стекінг можливий лише в мережах з алгоритмом консенсусу Proof-of-Stake (PoS) та його аналогами.

Щоб почати отримувати пасивний дохід від криптовалюти цим способом, спочатку потрібно:

 1. Вибрати цифровий проект.
 2. Завантажити софт на сайті творців або через вказане ними джерело.
 3. Налаштувати програму для роботи вузла.
 4. Внести та заморозити депозит.

Інструкція з налаштування зазвичай є програмним забезпеченням або на сайті проекту. До внесення депозиту варто прочитати всі вимоги до валідатора. Це дозволить уникнути неприємних ситуацій у майбутньому та не втратити вкладення.

Майстерноди

У криптовалютній спільноті під цим поняттям мається на увазі вид вузлів, які забезпечують:

 • Захист цифрових активів.
 • Непідробленість мережі.
 • Справну роботу ланцюжка.

Мастерноди підписують блоки та включають їх у віртуальну мережу. Для дії такого вузла потрібна невелика кількість обчислювальної потужності – вистачає середнього комп’ютера або виділеного сервера.

Такі вузли доповнюють роботу майнерів за алгоритмом Proof-of-Service (PoSe) – гібридним механізмом, похідним від Proof-of-Work і Proof-of-Stake. Через те, що блоки підписуються майстернодами, збільшується загальна швидкість функціонування мережі.

Робота таких вузлів оплачується частиною загальної винагороди за створення блоків, наприклад 25%. Якщо генерація нової ланки заохочується 50 монетами, то 12,5 їх забере майстернода. Залишок дістається майнеру.

На 12 грудня 2021 року з більш ніж 7500 віртуальних активів можливість створити майстерноду підтримують лише близько 250 криптовалют.

Майнінг

Один із відомих способів отримати прибуток із цифрових активів — їх видобуток. Для цього майнери використовують обчислювальну потужність комп’ютерної техніки. Вона потрібна на вирішення складних криптографічних завдань — знаходження хеша (скороченого ідентифікатора зашифрованого масиву даних) кожної транзакції та блоку системи. Завдяки роботі майнерів шикується правильна структура цифрової мережі.

Вузли отримують пасивний дохід від криптовалюти за генерацію блоків та їх запис у ланцюжок. Розмір винагороди встановлюється на програмному рівні. З часом розробники зазвичай зменшують плату вузлам зниження швидкості емісії (випуску монет).

Майнінг криптовалюти доступний користувачам лише тих мереж, де діє алгоритм консенсусу Proof-of-Work (PoW). Він виключає колізії та помилки в роботі блокчейну, дозволяє всім діючим вузлам синхронізувати особисті копії ланцюжків із застосуванням обчислювальної потужності.

Для майнінгу потрібне комп’ютерне обладнання:

 • Центральний процесор ПК (CPU). Через низьку потужність у 2021 році це обладнання використовується рідко.
 • Відеокарти ПК (GPU). У 2021 році це основний пристрій для майнінгу. У середньому GPU ефективніший CPU в 4-5 разів.
 • ASIC. Це дорога однозадачна комп’ютерна техніка, яка у 2021 році найчастіше застосовується у криптовалютних системах з високою складністю мережі (показник відображає кількість обчислень для генерації 1 блоку) на кшталт Біткоїн.

Інвестиції

Короткострокові та довгострокові вкладення грошей через криптовалютні біржі — популярні у 2021 році методи заробітку на цифрових активах. Однак часто користувачі віртуальних засобів платежу ставляться до інвестицій швидше негативно, ніж позитивно. Це зумовлено складністю процесу та високою волатильністю (мінливістю) ринку.

Вдалі вкладення можуть приносити великий дохід, адже ціна монет та токенів успішних криптовалютних проектів іноді зростає у сотні разів. Проте інвестор має бути холоднокровним і мати аналітичний склад розуму, щоб приймати правильні рішення.

Переваги і недоліки

Інвестиції мають ряд плюсів і мінусів. Вони представлені у таблиці нижче.

ПЕРЕВАГИНЕДОЛІКИ
Значний прибутокВисокі ризики втратити гроші
Після інвестування залишається лише стежити за ринковими котируваннямиПеред внесенням фінансів необхідно провести аналіз десятків проектів
Великий вибір активів для вкладень у криптовалютуДля успішного інвестування потрібно мати холоднокровність

Лендінг

У світі цифрових грошей є платформи, які дозволяють клієнтам отримувати хороший пасивний дохід від криптовалюти. Через спеціальні послуги один користувач позичає віртуальні активи іншому під відсоток. Але важливо враховувати, що лендинг – високоризиковий спосіб заробітку. Видавати позики потрібно лише перевіреним особам.

Для мінімізації ймовірних втрат інвестор може вкласти гроші у біржові лендинги та окремі платформи для цифрового забезпечення. Часто позикові гроші вкладників використовуються збільшення торгової ліквідності (затребуваності активів). Платформи гарантують виконання зобов’язань обох сторін угоди.

Біржовий лендінг

Таке фінансове забезпечення здійснюється через криптоплатформи, які спочатку спеціалізувалися лише на наданні клієнтам доступу до торгівлі віртуальними грошима. З погляду безпеки накопичень краще скористатися біржовими лендингами. Така послуга просувається в основному популярними та надійними майданчиками, наприклад:

 • Binance .
 • Bitfinex .
 • Hodl Hodl .
 • Gate.io. _
 • Yobit .

Binance

Клієнти цієї криптобіржі можуть використовувати лендинг 3 видів:

 • Депозити із плаваючою ставкою. Біржа не визначать термін вкладення у днях. На 12 грудня 2021 року максимальна доходність була за активом CAKE – 12% річних.
 • Депозити із фіксованою ставкою. Binance встановлює тарифи за різними, заздалегідь обумовленими термінами на кожний віртуальний актив. На 12 грудня 2021 року зафіксовано максимальну прибутковість за токеном FUN – 45% на рік при вкладенні на 14 днів.
 • Акції. Для кожної криптовалюти встановлюється лише 1 термін кредитування, наприклад, 15 або 30 діб. Binance 12 грудня 2021 виплачувала дивіденди за всіма фінансовими інструментами (жоден акція не була доступна для вкладення). Максимальна прибутковість зафіксована за монетою PIVX – 75% річних.

Bitfinex

На цій біржі є кастомізований інструмент Lending Pro. Використовуючи його, можна фінансово забезпечувати власників криптовалюти з урахуванням їхніх запитів та ринкових умов. Мінімальна пропозиція кредитування становить $150 або аналогічну суму в еквіваленті іншого активу.

На Bitfinex є 3 методи надання цифрового забезпечення:

 • Динамічний. Пропозиція кредитора заміщається на ордер з нижчою ставкою, доки знайдено позичальник чи ринкові умови не изменятся.
 • Статичний. Пропозиція замінюється у разі, коли біржові умови трансформуються на певну суму.
 • Ринковий. Пропозиція кредитора надається позичальнику за процентною ставкою останнього прийнятого ордера на Bitfinex.

Hodl Hodl

На цій торговій платформі доступне забезпечення лише між користувачами. Якщо інвестор хоче заробити на біржовому лендингу від Hodl Hodl, він може зробити це 2 способами:

 • Прийняти одну з існуючих пропозицій із умовами від позичальників. Користувачі, які потребують кредит, розміщують на майданчику свої ордери.
 • Створити пропозицію зі своїми умовами. Потенційний позичальник приймає ордер кредитора, якщо його влаштовує.

Gate.io

На цьому торговому майданчику користувачі позичають лише біржі. Gate.io застосовує забезпечення з боку інвесторів для підвищення ліквідності активів, що торгуються тут. Здебільшого організація залучає фінансування збільшення затребуваності криптовалют нових цифрових проектів.

На 12 грудня 2021 року максимальна річна прибутковість лендингу на Gate.io склала 53,16% за активом AXS. Такий пасивний прибуток від криптовалюти пропонує не кожна біржа.

Yobit

На цій біржі є інструмент InvestBox. З його допомогою розробники криптовалютних проектів викладають свої інвестиційні плани. Через InvestBox вони привертають увагу до нових цифрових активів та підвищують їх ліквідність.

За допомогою інструменту від Yobit інвестор може вкласти капітал під ставку 10% на добу для деяких альткоїнів. Такі плани вважаються високоризиковими, але вони забезпечені фондом біржі.

Лендінгові платформи

P2P-майданчики криптовалютного забезпечення працюють як посередницькі організації. Вони проводять угоду між кредиторами та позичальниками. На кінець 2021 року є 3 авторитетні лендингові платформи:

 • Nexo.
 • Blockfi.
 • Celsius Network.

Nexo

Платформа створена у 2018 році великою європейською корпорацією Credissimo, яка працює з новими технологіями у різних фінансових секторах та займається видачею кредитів. До заснування Nexo материнська компанія успішно вела свою діяльність 11 років.

На цій лендинговій платформі інвестор може заробляти до 20% річних. Наприкінці 2021 року для вкладення було доступно 26 різних цифрових активів.

Клієнтські накопичення, що зберігаються на гаманцях Nexo, страхуються на суму $375 млн.

Blockfi

Цей майданчик пропонує нижчі відсоткові ставки по лендингу порівняно з Nexo — близько 6% у середньому. Також у Blockfi мізерна різноманітність криптоактивів. На кінець 2021 року доступний лендинг тільки для біткоїну та ефіріуму.

Низькі ставки та мала представленість доступних для інвестицій віртуальних валют пояснюються тим, що основний напрямок Blockfi – це кредитування. Клієнт може залишити заставу у криптоактивах та отримати позику до 50% від суми депозиту у доларах США.

Celsius Network

Ця платформа для лендінгу – прямий конкурент Nexo. Клієнтам доступно майже 50 інвестиційних планів з максимальною ставкою до 17%. При лендинг можна збільшити дохід на 25% для будь-якого криптоактиву при використанні токена Celsius – CEL.

Платформа також має мобільні програми для пристроїв з операційними системами iOS та Android. Вони безкоштовні для завантаження через App Store та Google Play.

Порівняльний аналіз

Біржові лендинги та спеціальні майданчики для інвестицій у кредитне забезпечення мають кілька відмінностей. Їхній порівняльний аналіз наведено в таблиці нижче:

ЕКСПЛУАТАЦІЙНА ЯКІСТЬКРИПТОВАЛЮТНА БІРЖАЛЕНДІНГОВА ПЛАТФОРМА
Доступ до торгівлі на крипторинкуЄНі
Мінімізація ризиків лендінгу
Так
Збільшення ліквідності монет та токенівЧастоТільки пряме кредитування інших користувачів
Страхування вкладень інвесторів із боку платформиРідкоЧасто
Річний прибутокДо 400%До 25%
Гарантії виплат
Є

Переваги і недоліки

Лендінг цифрових грошей в цілому має кілька переваг перед іншими методами отримання пасивного доходу від криптовалюти:

 • Високий прибуток.
 • Низькі ризики під час використання посередника.
 • Простота заробітку.

Також криптовалютний лендинг має 2 мінуси:

 • Високі ризики за відсутності авторитетного посередника.
 • Багато інвестиційних планів на криптобіржах діють близько 30 днів.

Кредитування

Цей напрямок заробітку на криптоактивах вважається протилежним до цифрового лендингу. В даному випадку інвестор, навпаки, бере позику для торгівлі на ринку цифрових грошей. Функція кредитування є багатьох авторитетних криптобіржах. Наприклад, на Binance позики можуть використовуватися для спотової, маржинальної та ф’ючерсної торгівлі, а також для стекінгу.

Кредитування рекомендується застосовувати лише досвідченим трейдерам. Інвесторам-початківцям спочатку потрібно вивчити тему криптовалютних позик і торгівлі на біржі.

Майнінг ліквідності

Цей спосіб схожий на лендинг і можливий завдяки торговим криптоплатформам. Проте майнінг ліквідності має відмінність — інвестор віддає цифровому проекту свої заощадження щодо кампанії з просування. Натомість вкладник отримує нові токени від розробників. Коли альткоїни зараховуються на рахунок, їх можна продати.

Після закінчення терміну вкладення інвестовані кошти повному обсязі повертаються користувачеві. В результаті на гаманці вкладника виявляється деяка кількість нового токена та криптовалюта, яку він раніше надавав вибраному проекту.

На Binance 12 грудня 2021 максимальний дохід від видобутку ліквідності склав 120,77% для активу SANTOS.

Хмарний майнінг

Такий вид заробітку пропонують деякі майнінгові компанії. Вони дають простим користувачам можливість орендувати частину обладнання у великих дата-центрах. Хмарний майнінг дозволяє учасникам мережі не купувати власну комп’ютерну техніку, але отримувати пасивний прибуток від видобутку криптовалюти.

Партнерські програми

Вважаються одним із основних способів заробітку на цифрових активах без вкладень. При цьому можна брати участь у партнерських програмах одразу на кількох торгових майданчиках.

Суть отримання доходу у тому, щоб залучати унікальних користувачів. За це біржі виплачують частину комісії, яку вони стягують у угодах із новими клієнтами. Щоб заробляти більше, можна запрошувати додаткових рефералів.

Форки та аірдропи

Перший термін означає оновлення криптовалютної мережі. Вони діляться на прості (софт) та глобальні (хард) покращення. Так, масштабні оновлення не приймаються переважно користувачів. Тоді в результаті хардфорка з’являється відгалуження нативного блокчейну із запропонованими правилами. У таких ланцюгах зазвичай циркулює новий альткоїн.

Після поділу блокчейна розробникам потрібно залучити користувачів з нативної мережі до щойно створеної. У зв’язку з цим творці проекту часто нараховують власникам монети старого ланцюга таку ж кількість криптовалюти у новій системі. Наприклад, після хардфорка Bitcoin Cash утримувачі BTC отримали аналогічне число BCH на свої гаманці.

Аірдропи – спосіб заробітку на криптовалюті без вкладень. Airdrop проводять цифрові проекти у рамках рекламної кампанії. Таким чином розробники збільшують популярність нового криптоактиву.

Аірдроп має на увазі виплату користувачам невеликих винагород за прості дії. Після закінчення Airdrop розробники криптопроекту перевіряють виконання умов участі у роздачі. Якщо користувач зробив все правильно, тоді він отримує на свій гаманець кілька токенів. Їх можна продати після лістингу на біржах.

Зазвичай у межах Airdrop потрібно виконувати примітивні дії, наприклад:

 • Зробити репост запису з офіційного облікового запису розробників у соцмережі.
 • Підписатися на розсилку.
 • Вступити до групи проекту тощо.

Зведена таблиця ризиків пасивного заробітку на криптовалюті

Кожен спосіб отримання прибутку з цифрових грошей має нюанси. Наприклад, при аірдроп доводиться вказувати адресу свого гаманця на різних сайтах. Через це є невеликий ризик, що під час злому зловмисники зможуть отримати доступ до сховищ учасників Airdrop.

Інвестиції також мають свою специфіку. У більшості випадків новачки втрачають вкладення через недостатній досвід торгівлі та погане розуміння ринку криптовалют. Небезпечнішим буде лише кредитування на біржах.

Висновки

У 2021 році доступно 11 методів отримання пасивного доходу від криптовалюти: від партнерських програм до інвестування кредитних коштів. Деякі з цих способів дозволяють збільшувати капітал на сотні відсотків щороку. Головне — правильно розрахувати ризики та точно знати, що робити. Інакше є шанс втратити вкладення.

Особливо серйозно варто ставитися до таких способів отримання прибутку з віртуальних активів, як:

 • Кредитування.
 • Інвестування.
 • Майнінг ліквідності.
 • Лендінг.
 • Традиційний майнінг.

 

 

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close