Як придбати і куди вкласти долари: найкращі варіанти інвестування

Ситуація в геополітиці та економіці останні п’ять років відрізняється підвищеною нестійкістю. Експерти заявляють, що і нестабільність і надалі буде основним трендом. Рівень інфляції зростає на 1,5-2% на рік. Відповідно, накопичувати кошти в гривнях – це постійно зазнавати збитків. Є альтернатива – це покупка валюти. Виходить, що питання, куди вкласти долари, потребують детального вивчення.

Чому американський долар краще для інвестування

Іноземна валюта стабільно набирає популярності в нашій країні з 1990-х років, але зараз тут не все так просто.

Провідних і найпопулярніших валют у світі чотири:

 • американський долар;
 • євро;
 • англійський фунт;
 • японська йена.

Однак не варто поспішати йти в обмінник і купувати там будь-яку валюту зі списку. Серед професійних інвесторів найгіднішим варіантом для заощадження коштів вважається американський долар — решта валют більше підходить як спекулятивний інструмент.

Саме долар є основним розрахунковим засобом у світовій економіці. І його різкого падіння чи втрати купівельної спроможності не варто побоюватися у найближчому майбутньому. Жоден із найбільших світових фінансових гравців у цьому не зацікавлений.

Відповідно і прості громадяни можуть практично гарантовано зберегти та примножити свої кошти.

Найкращі напрямки для інвестицій у доларах у 2019-2020 роках

Просте придбання доларів та зберігання їх на рахунках у банках лише гарантує збереження фінансових коштів (не більше 3% доходу на рік). Реальний прибуток долари почнуть приносити лише після інвестування.

Деякі вкладники, які бажають отримати швидкий дохід, можуть зайнятися торгівлею на форекс-біржах. Варто з обережністю ставитися до цього виду інвестування, тому що сам процес потребує солідних знань та досвіду. А більшість гравців за останні два роки втратили ліцензії — відповідно довіряти їм свої кошти означає підвищувати ризики збитків.

Основні варіанти вкладення доларових активів такі:

 1. Купівля державних американських облігацій – від 8 до 9% доходу на рік.
 2. Інвестування в акції підприємств США чи Європи – від 10 до 12% доходу на рік. Насамперед ІТ-сектор, мобільний зв’язок, інтернет-провайдери. Сюди відносяться компанії, що випускають товари широкого вжитку.
 3. Вкладення в закордонну нерухомість (на території ЄС та США) та її подальша експлуатація – не менше 12-15% доходу на рік.
 4. Купівля паїв в інвестиційному фонді, що працює на фінансовому ринку США – від 10% доходу на рік.
 5. Купівля золота — дуже вигідне вкладення, оскільки всі розрахунки у разі і так виробляються доларах. З великою часткою ймовірності дохід перевищить інфляцію на 2-3%. Сюди відносяться зливки, інвестиційні та колекційні монети та знеособлені металеві рахунки. Але не варто зараховувати сюди ювелірні прикраси — вони мінімально прибуткові.
 6. Новий напрямок — вкладати долари у купівлю криптовалют (біткоїн, альткоїн тощо), а також займатися ними спекуляціями на біржах. Такі вкладення вимагають певних знань та навичок, інакше вони можуть виявитися збитковими (втім, як і будь-які інші інвестиції).
 7. Досить вигідно вкладати долари в покупку євробондів країн, що розвиваються. Йдеться про папери солідних корпорацій чи державних підприємств.

Варто, однак, розуміти, що кошти краще розподіляти за різними напрямами з метою диверсифікації ризиків та підвищення ймовірності отримання прибутку.

У що краще вкладати — гривні чи долари

На думку експертів, у поточному році не можна сподіватися тільки на вкладення в гртвню або долар. Найвигідніше проводити диверсифікацію заощаджень:

 • дві третини вільних коштів тримати на гривневих вкладах;
 • одну третину – на валютному вкладі (переважно долар).

Прагнучи більшої безпеки накопичень, можна збільшити відсоток валютних вкладів до 50 %. Це якщо не принесе відчутного доходу, то збереже зароблене раніше.

Проте, варто розуміти, що купівля та зберігання доларів у вигляді готівки не просто малоприбутково, а й збитково через інфляцію та стрибки обмінного курсу. Ажиотажный попит, що з’явився, часто призводить до підвищення обмінного курсу банками не на користь покупця. У результаті вже на етапі покупки може бути зазнаний збиток.

Відкривши рахунки у банку, потрібно дати їм «відстоятись». Коли на них накопичиться сума приблизно рівна доходу вкладника за строк близько шести місяців, можна надлишок вкласти в індивідуальний інвестиційний рахунок.

Вкладення в нього можна повернути у вигляді податкового відрахування — близько 1/8 суми вкладу. До цих грошей можна ще додати дохід від торгівлі цінними паперами, заради якого власне цей рахунок відкривається. Таким чином, на рік можна гарантовано отримати не менше 15% доходу.

Процентна ставка на доларові вклади у всіх банках нижче за гривневі. Але це найкраща гарантія від девальвації та різкого падіння гривні.

Понад те, ослаблення гривні, яке триває кілька років (на 10-15 %) дозволяє отримувати з доларових вкладів щонайменше 9-10 % річного доходу.

Якщо сума накопичень на валютному рахунку зростає ще більше, їх варто вкласти в покупку нерухомості за кордоном. Зараз це досить просто зробити скориставшись послугами сертифікованих фірм-посередників. Саме вони візьмуть на себе всю процедуру – від відкриття рахунків в іноземних банках до вибору вигідних варіантів нерухомості.

Від вкладника потрібно постійно стежити за станом валютного ринку та користуючись вигідними для нього інструментами, переводити частину вкладених коштів із карбованцевого вкладу в доларовий та навпаки. Дуже зручно та швидко це робити за допомогою онлайн-банкінгу. Це дасть постійний прибуток на різниці курсів.

Головне — враховувати думки експертів та проводити самостійний аналіз ситуації на валютних ринках та у сферах, які на них прямують.

Розраховуючи зберегти і примножити власні кошти необхідно розуміти, що у відрізку в один-два роки вигідніше вкладатися в доларові рахунки і депозити. Прибутковість буде хоч і невеликою, але безпека вкладу максимальною. Протягом трьох-п’яти років найкращим буде вкладення державні облігації США та золото.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.