Інтеграція з метавсесвітами на шляху до концтабору та інші прогнози для криптовалюту на 2022 рік

ForkLog поговорив із експертами про головні тенденції на ринку криптовалют, за якими варто стежити у 2022 році.

Про все потроху

Гліб Костарев, директор Binance у Східній Європі:

З початку 2021 року індекс домінування біткоїну неухильно знижувався – з 70% до 43%. У цей час альткоїни демонстрували зростання, особливо Ethereum, BNB та USDT. Це говорить про те, що інвестори фіксують прибуток у біткоїні, особливо після досягнення нового історичного максимуму $68 000 у листопаді. Якщо тенденція збережеться, домінування біткоїну може вперше знизитися нижче 40%.

Блакитні фішки від альткоїнів з великою ймовірністю посиляться на ринку, оскільки інвестори переходять у них, щоб максимізувати прибуток на поточному бичачому ринку перед ведмежим циклом. У наступні місяці, до кінця першого кварталу 2022 року, ми очікуємо на велику волатильність.

У 2021 році кількість інституційних інвесторів збільшилася на 22%, порівняно з минулим роком. У 2022 році ми також очікуємо на подальше зростання в цьому напрямку.

Нові можливості ринку принесе сегмент DeFi. Однак для створення складних фінансових інструментів, таких як облігації, фіксований дохід та відсоткові свопи, йому знадобиться більше експертів із традиційної індустрії. Також необхідно працювати над збільшенням ліквідності та ефективності капіталу.

Величезний імпульс отримають NFT та GameFi, що посилить конкуренцію із традиційними ринками розваг.

Головною загрозою безпеці для криптовалютної екосистеми залишаються соціальна інженерія та фішинг. Біржі можуть протидіяти цьому за рахунок двофакторної автентифікації та навчання користувачів за правилами безпеки.

Число користувачів криптовалют у порівнянні з традиційними фінансами все ще дуже невелике. Легалізація криптовалюти за рахунок появи нормативних стандартів може допомогти у залученні людей із традиційних фінансів. У 2022 році ми побачимо великий прорив у цій галузі.

Про курс популярних монет

Георгій Вербицький, керуючий активами:

У 2022 році Ethereum має всі шанси зрівнятися з біткоіном за ринковою капіталізацією. У ефіру найбільше ком’юніті розробників та децентралізація з усіх блокчейнів зі смарт-контрактами. Але йому наступатимуть на п’яти нові екосистеми. З цікавих – Fantom, Cosmos, Polygon, Terra, NEAR Protocol, Avalanche та Polkadot.

Сподіваюся, що наступного року вистрілять Web 3.0, DAO та PriFi . GameFi та токени метавсесвітів, швидше за все, зайдуть на другу хвилю хайпа. В ігровому середовищі продовжиться активне освоєння play-to-earn.

Серед бірж, судячи з динаміки, FTX за оборотами омине Coinbase, а Gate.io омине Huobi та KuCoin.

Про майнінг та перерозподіл світових обчислювальних потужностей

Вадим Крутов, виконавчий директор Bitfury Group:

У 2022 році ми очікуємо збільшення частки Proof-of-Stake та Proof-of-Authority протоколів. Запуск ETH 2.0 може одномоментно та сильно змінити співвідношення Proof-of-Work та інших алгоритмів консенсусу.

Відбудеться кратне зростання обчислювальної потужності мережі біткоїну за рахунок розміщення значного інституційного капіталу в секторі майнінгу та збільшення частки обчислювальних потужностей, що належать громадським компаніям – Cipher, Hut 8, Riot та інші.

Збільшиться акцент на концепцію сталого розвитку, ESG та зниження вуглецевого сліду у майнінгу. Почнеться перехід видобутку криптовалют на відновлювані джерела енергії – сонячну, вітрову та атомну.

Якщо циклічний характер динаміки котирувань біткоїну продовжиться, ми побачимо новий ціновий рекорд на основні криптовалюти, за якими слідує корекція.

Про DeFi

Антон Буков, співзасновник 1inch Network:

Багато венчурних інвесторів зрозуміли, що сектор криптовалют — це все-таки IT, а не просто спекуляції, як усі думали під час минулого циклу 2017 року. Для них це стає ще однією можливістю інвестувати в Google, Apple, Facebook, Amazon як 20 років тому.

Останні два роки ми спостерігали величезне зростання обсягів спотового ринку криптовалют на централізованих та децентралізованих біржах. При цьому деривати на криптовалюти сьогодні практично неліквідні. Я очікую, що в 2022 році у DeFi з’явиться можливість заповнити цю прогалину завдяки приходу на ринок інституційних інвесторів і маркетмейкерів.

Критично важливу роль займатимуть процеси взаємодії між блокчейнами. Деякі компанії, такі як NEAR Protocol та Aurora, будують децентралізовані мости (Rainbow Bridge) на основі взаємних смарт-контрактів на відміну від більшості інших мостів, що підтримуються мультисиг-валідаторами.

Про криптозим і біг часу

Сергій Менделєєв, CEO Indefibank:

Я думаю, багато залежатиме від загальної капіталізації ринку крипти. Хоч як парадоксально, але найбільший розвиток галузь отримує саме під час «зими», коли зарплати девелоперів повертаються в розумні рамки, а з ринку змиває хайпожорів, які прагнуть іксів замість розвитку технології. Минула криптозима подарувала нам DeFi і сайдчейни, позаминула купу успішних ICO, ще раніше народився ефір та інші криптовалюти.

Думаю, що в наступному циклі очікується розвиток криптотехнологій, що повторюють реальні сектори — токенізація фізичних об’єктів, DeFo (децентралізований форекс) і купу всього цікавого, що зараз народжується лише в головах трохи божевільних ентузіастів.

На жаль, від регуляторів нічого хорошого в криптосфері чекати не доведеться, так, власне, ніхто давно нічого подібного і не чекає.

Думаю, з часом крипта взагалі перестане помічати саму наявність регуляторів, приблизно як зараз неповнолітні тиктокери з мільйонною аудиторією не знають про існування законів про ЗМІ, Роскомнагляд та інші відомства, дивні правила яких вони повинні начебто дотримуватися.

Ми живемо в новий час, не всі люди старше 40 за ним встигають, дивно було б вимагати від бюрократичних неповоротких механізмів. Але треба розуміти, що згодом вони неминуче виявляться приблизно там же, де зараз сидять автори правил поведінки гужових возів на ґрунтових дорогах.

Про біржі

Олександр Луцкевич, засновник та CEO біржі CEX.IO:

Основною проблемою для бірж стануть регулюючі органи, використовують традиційні підходи під час створення норм передової промисловості. Ми сподіваємось, що учасники ринку допоможуть регуляторам реалізувати збалансований підхід при впровадженні інновацій у існуючу законодавчу базу.

Цифрові платіжні системи, такі як Venmo та PayPal, вже працюють над наданням послуг, пов’язаних із криптовалютою. І хоча ці платформи обмежені за кількістю монет і послуг, вони залишаються багатонаціональними компаніями з десятками мільйонів користувачів. Завдяки цьому вони можуть стати сильними конкурентами для компаній, орієнтованих на криптовалюти спочатку.

При цьому біржі все ж таки мають широкі можливості для масштабування, враховуючи їх глибшу інтеграцію в блокчейн і популярність серед споживачів. Наприклад, збільшення кількості криптовалют на базі Proof-of-Stake дозволить торговим платформам пропонувати споживачам послуги стейкінгу з низьким порогом входу.

Нарешті, біржі можуть пропонувати додаткові послуги зберігання монет на своїх гаманцях. Дедалі більше компаній починають приймати цифрові валюти на оплату послуг, отже їм знадобиться кастодіан для зберігання виручки, і навіть місце щодо розрахунків і конвертації у фіат.

Про цифровий концтабір

Михайло Чобанян, засновник криптовалютної біржі Kuna:

Головним трендом наступного року будуть метавсесвіти та їхні внутрішні криптовалюти. Вони можуть бути як у нативному вигляді, так і у вигляді NFT.

Щодо регулювання, в Україні воно, найімовірніше, настане у 2022 році. Єдине, що може завадити цьому, – розпуск парламенту до голосування. Тоді все затягнеться.

У глобальному плані в промисловості вже все сталося: повсюдне введення AML/KYC процедур, повна прозорість всіх блокчейнів і операцій. Тому ми вже на півдорозі до цифрової диктатури, до цифрового концтабору. Питання «що з цим робити» залишається відкритим.

Про кіберзлочинців

Олександр Гостєв, головний технологічний експерт «Лабораторії Касперського»:

У 2022 році зловмисники, швидше за все, продовжать застосовувати стандартні техніки. Наприклад, красти криптовалюту, отримавши доступ до особистого кабінету користувача на криптобіржі. Дані для входу вони можуть красти за допомогою підроблених мобільних програм або сайтів, що імітують роботу реальних криптобірж або гаманців.

Також залишаться популярні схеми, коли зловмисники розсилають листи про первинне розміщення монет або розміщують подібну інформацію в соціальних мережах з підробленого акаунту відомої людини. Триватимуть спроби зламування криптобірж та шахрайство зі смарт-контрактами.

Інтерес зловмисників до криптовалютів, а також їх використання, наприклад, для отримання викупу після атаки шифрувальників, потенційно призведе до того, що регулятори різних країн продовжать посилювати контроль над подібними активами.

Учасникам ринку варто пам’ятати, що відслідкувати шахрайство з криптовалютами можна, проте після крадіжки виправити щось практично не можна. Саме тому краще заздалегідь замислитися про безпеку: зберігати валюту на кількох хардверних криптогаманцях, нікому не передавати закриті ключі, створювати резервні копії, залишатися пильними та пам’ятати про правила кібербезпеки.

Про CBDC, NFT та метавсесвіт

Денис Васін, технічний директор Waves Enterprise:

Ринок NFT після вибухового зростання у 2021 році «дорослітиме» і вийде за рамки арту та спекулятивних колекцій. З’являться NFT, що реалізують фінансові примітиви та токени, пов’язані з об’єктами реального світу.

З великою ймовірністю ми побачимо пік хайпа проектів, пов’язаних із метавсесвітами. Після анонсу компанії Meta (колишня Facebook) ринок отримав величезний імпульс, однак створення метавсесвітів вимагає великої кількості ресурсів, яких немає у стартапів, що постійно з’являються. У зв’язку з цим ми побачимо початок консолідації ринку довкола кількох великих гравців.

Корпоративний сектор також розпочне інтеграцію з метавсесвітами. Найближчим часом представництво або офіс у метаверсі стануть такими ж обов’язковими атрибутами бренду, як аккаунт у соцмережах.

Безперечно, ми побачимо прискорення розвитку сектора CBDС. У 2021 році в багатьох країнах стартували пілотні та тестові проекти, які отримають розвиток та перейдуть у фазу впровадження та масштабування у 2022 році.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close