Заробіток на арбітражі трафіку: інструкція для чайників

Зміст

Ця стаття для тих, хто не знає, що таке арбітраж трафіку, хто знає про нього мало, а також для тих, хто сумнівається в тому, що «це працює». «Але таких статей в Інтернеті багато», — скажіть Ви і будете абсолютно праві. Але тільки справа в тому, що після їх прочитання навіть я, практикуючий арбітражник, не зовсім розуміє, що є заробітком на арбітражі трафіку. Що тут скажеш про пересічного користувача ПК, який захотів спробувати себе в арбітражі, почитав статті, написані непрофесіоналами , і відмовився від цієї витівки… Так, дилетанти, на жаль, можуть порубати добрі починання на корені, написавши низькосортні статті, які введуть у такі нетрі, що заплутається навіть арбітражник із досвідом.

Арбітраж трафіку: що це? Пояснюємо простими словами!

Відразу відкиньте асоціації з чимось юридичним. Арбітраж у мережі не має нічого спільного з судами, позовами та адвокатами.

Насамперед суть криється у заробітку.

Сенс арбітражу трафіку у тому, що Ви перенаправляєте потік людей з одного ресурсу в інший. «Трафік» це і є той самий потік людей.

Ресурс, який отримав потік людей, платить Вам за нього гроші.

Ресурс, який надав цей потік людей, отримує гроші від Вас наперед.

Арбітражник виступає посередником між ресурсами, що отримує свій заробіток за рахунок спекуляції.

Спекуляція полягає в наступному:

Купує трафік недорого → продає його дорожче → залишає собі різницю

Хоча тут слід зробити уточнення, а то багато хто може зрозуміти цю схему надто буквально.

Зрозуміло, ніхто не насипле Вам у пакет 1000 відвідувачів, Ви не візьмете цей пакет і не віднесете його до іншого покупця. Тут слід враховувати специфіку інтернет-бізнесу.

Простий приклад заробітку на арбітражі трафіку:

Ви купуєте рекламу, наприклад, у групі ВК. Припустимо, вона коштує 1500 грн. У групі – мільйон передплатників, але зачекайте радіти.

З моєї практики скажу, що пройдуть за розміщеним Вами посиланням від 1000 до 3000 осіб. Навряд, більше… Хоча все залежить від того, чи правильно Ви визначите оффер, ЦА та групу. Так ось, із цієї тисячі або трохи більше зроблять будь-яку дію на тому сайті, куди Ви зливаєте потік, людина 30. І це буде непогано. За кожну таку людину сайт заплатив Вам обумовлену суму. Знову ж таки, припустимо, по 500 р за 1 особу. Ви отримаєте 15 000 грн., при тому, що витратили 1500 грн. Непогано, чи не так?

Тепер може виникнути питання наступного характеру: якщо трафік – це відвідувачі, то чому на прикладі вище йдеться про оплату не за відвідувачів як таких, а за покупців? Справа в тому, що зараз партнерки платять в основному за дію – cost per action, що перекладається як плата за дію (з перших букв утворюється абревіатура CPA).

Раніше, коли заробіток на арбітражі трафіку тільки набирав обертів, користувалися популярністю і партнерки, які платили за переходи, покази:

CPC (cost-per-click) – плата за клік;

CPV (cost-per-view) – плата показ.

Але, по-перше, платили дуже мало – заробити нормально на них не виходило. Такий заробіток не виправдовував вкладень.

По-друге, самі партнерки швидко збагнули, що платити за покази марно їм невигідно. Їм потрібна активна аудиторія, а не просто відвідувачі. Нині таких партнерок дуже мало. Я не цікавився, скільки саме і які, оскільки їхні пропозиції мені нецікаві через низькооплачуваність. І вам не раджу. Найкращий заробіток на арбітражі трафіку Ви матимете з СРА-мереж.

Але, здається, я перейшов на сленг арбітражника, не познайомивши Вас із ним заздалегідь. Прошу пробачити. Нижче наводжу пояснення.

Основні терміни, без яких арбітражнику нікуди!

Відразу ж засвоїмо значення «нових» слів, які потім зустрічатимуться постійно:

Офферта пропозиція (товар, послуга, гра, брокер тощо), яку Ви просуватимете. Вони можуть бути товарними, фінансовими та ін.
ЦА (цільова аудиторія) люди, яким може бути цікава пропозиція, що просувається. Як зрозуміти: перед Вами ЦА чи ні? Достатньо включити логіку, цьому не потрібно вчитися додатково: легінси для фітнесу будуть цікаві фітоняшкам, а ось книголюби навряд чи перейдуть за посиланням, щоб їх купити.
Креативрекламне оголошення (зазвичай у ВК), що відбиває суть пропозиції. Він повинен бути лаконічним і привабливим, проте без явної рекламщини на кшталт «купи мене, я найкращий».
Перехідвласне, тут усе відомо. Перехід – це клік людини за посиланням, яке Ви розмістили, та її «потрапляння» на потрібний сайт.
Лідце корисний перехід, після якого відвідувач зробив замовлення.
Холдперіод, на який доведеться чекати, щоб партнерка перевела Вам гроші за лід. Багато СРА-мережі взагалі прибирають холд для постійних партнерів, які залучають надійний потік людей.
Партнерка (партнерська програма)сайт, магазин, компанія, яка перераховує гроші арбітражнику за те, що він приваблює людей (по суті рекламує її).
CPA -мережаодин із видів партнерок, який генерує на своєму сайті багато товарних офферів. Як правило, вони оплачують оформлені замовлення на купівлю рекламованого товару. Рідше – реєстрацію на якихось сайтах-вітринах, інтернет-магазинах, іграх, онлайн-казино, ін.
Лендінг (посадкова сторінка)це рекламна сторінка, яка утримує відвідувача та спонукає його зробити покупку. Посилання, яке Ви розміщуватимете як рекламу, і буде посиланням на лендінг. Чим він привабливіший, зручніший та інформативніший – тим більше залучиться потенційних клієнтів. Партнер сам пропонує арбітражнику можливі варіанти лендингу, які той має обрати на власний розсуд. Вони виникають тоді, коли арбітражник «підключив» (вибрав, «взяв») оффер і розпочав створення потоку.
Потікце напрямок по офферу. Їх може бути кілька. Наприклад, по тому самому офферу Ви створили кілька креативів. Або Ви хочете випробувати ефективність декількох лендингів по одному товару. Щоб бачити, за яким із них зайшло більше людей, створюються різні потоки.
Профітчисті гроші, які отримує арбітражник, не враховуючи витрат за рекламу. Простіше кажучи – заробіток.
Конверсія (CR)це співвідношення відвідувачів, що перейшли, і кількості скоєних ними лідів;
Коефіцієнт EPCСередня ціна за клік.

Що забув пояснити тут, розтлумачуватиму по ходу справи. Далі пропоную перейти від теорії до практики. Розглянемо, де закуповувати трафік та куди його спрямовувати.

Заробіток на арбітражі трафіку з нуля: де брати трафік? Оцінюємо ефективність джерел трафіку!

Закуповувати трафік можна у ВК та інших соцмережах, на розкручених сайтах, на форумах, у тизерних, контекстних та банерних мережах, через націлення. Що з цього справді працює?

Джерело 1. Закупівля через рекламу у групах соціальних мереж – улюблений спосіб новачків

Незважаючи на те, що з цього способу «труха сипеться», а адміністрація ВК всіляко вставляє палиці в колеса арбітражникам (забороняє низку офферів, посилює правила реклами незаборонених), він продовжує працювати!

Розмістити креатив з оффер можна двома способами: домовившись безпосередньо з адміном або купивши рекламу через біржу в ВК. Зрозуміло, «спрацює» цей спосіб тільки в тому випадку, якщо реклама розміщуватиметься не в мертвій групі, а чисельною та досить активною, в якій підходить ЦА для Вашого оффера.

Скрін відомого сервісу кожному арбітражнику – allsocial . Тут можна знайти будь-який паблік, відсортувати за множинними критеріями та зв’язатися з адміністратором для розміщення реклами. Заробіток на арбітражі трафіку з нуля починається саме зі знайомств із різними допоміжними сервісами.

Сервіс № 1 для арбітражника – ALLSOCIAL

Джерело 2. Таргетинг – розумний пошук цільової аудиторії

Ця реклама, яка у вигляді маленьких вікон, в вк і мейл.ру. По суті – це тизери, лише «розумніші». У чому полягає «розум»?

Тизерні мережі не містять такого настроювання параметрів рекламної компанії як таргет. Перші можуть як відвідувачі «злити» Вам ботів, другі ж якісніше фільтрують свою аудиторію: дозволяють вибрати її стать, вік, сімейний стан і навіть освіту. Тобто в результаті до Вас прямує більш відібрана аудиторія.

 

Джерело 3. Тизерні мережі – чи великий прибуток?

Дещо розповіли про них вище. Зараз така реклама працює помітно гірше, ніж раніше, тобто заробіток явно нижчий. На початку свого існування цей вид реклами просто створював якийсь «BOOM». Зараз інтелект середньостатистичного користувача ПК помітно підвищився, у зв’язку з чим вони або просто блокують тизерну рекламу будь-якими додатками, або просто не переходять по ній.

Але не буду однозначним. Тизерна реклама, як і раніше, працює і її можна знайти практично на будь-якому сайті.

Якщо ви власник сайту – вам варто спробувати її встановити на свій портал.

Однак це жодним чином не стосується заробітку на арбітражі трафіку, особливо для новачка! Якщо вам доводиться вибирати, яку рекламу купити, то це не тізерні мережі.

 

Що являє собою тизерна реклама?

Яскраву провокаційну картинку разом з продовженням, що інтригує, як правило, що обривається на півслові… Таргетингова реклама в цьому сенсі більш гідна: картинка відображає дійсний товар або послугу, текст зазвичай містить реальні переваги або вигоду від їх замовлення – ніяких перспективних прогнозів.

Ще приклад «трішової» тизерної реклами. Варто зазначити, що саме така інтрига, створена на картинках – непогано чіпляє певну аудиторію, зазвичай жіночу. І якщо вгадати, можна отримати непоганий прибуток.

Джерело 4. Сайти (купівля банерів на сайтах та розміщення статей)

Реклама працює тільки в тому випадку, якщо сайт щодня відвідує велику кількість людей і якщо він знаходиться в ТОПі пошукових систем. А якщо ні, то зв’язуватися з ним і не варто. Оскільки рекламу у вигляді банерів та тизерів можна налаштувати за допомогою мереж, у власників сайтів найчастіше закуповують відвідувачів за допомогою розміщення тематичної статті із зазначенням у ній реферального посилання.

Джерело 5. Форуми

Знову ж таки закупівля потоку відвідувачів виправдає себе лише в тому випадку, якщо форум відвідуваний. І, до речі, довіри до форумів, особистих блогів набагато більше, ніж до тематичних сайтів, оскільки в цьому випадку розповідь йде від першої особи. Тобто люди діляться своїм досвідом та ненав’язливо радять Ваш продукт. Це величезний плюс, оскільки явна реклама дуже відлякує.

А от якщо влитися в довіру цільової аудиторії і стати цільовою аудиторією, то можна непогано заробити на арбітражі трафіку.

Прибуток буде хорошим, але є одне «але». Сьогодні всі форуми дуже ретельно модеруються і виступають відверто проти реклами.

Джерело 6. Контекстні мережі

Взагалі їх всього 2 – Direct і Google Adwords, решта не заслуговують навіть згадки, тому можете вважати, що їх всього 2.

Вони розміщують рекламу серед ТОП-10 пошукової видачі. Реклама виглядає як сайт, на якому розміщено необхідну Вам інформацію. При правильному налаштуванні і подачі – вона може зацікавити великий відсоток ЦА, але і вкластися тут доведеться конкретно, щоб отримати якийсь заробіток.

Заробіток на арбітражі трафіку з нуля: Банерні мережі (джерело 7)

Вони допомагають розміщувати банери на майданчиках, які підходять для Вашого офферу. Однак можна домовитись і безпосередньо з власником сайту про розміщення банера. Тут уже як Вам зручніше. Я б навіть швидше порадив другий спосіб, оскільки тут Ви все вибираєте та аналізуєте самі. А ось, коли замовляєте рекламу в мережі — не проконтролюєш якість майданчиків, на яких буде прокручуватися Ваш банер. Скажу на свій досвід, графічні зображення, як банери, так і тизери, є досить агресивним і настирливим видом реклами, які неоднозначно оцінюються користувачами. Переходити по них можуть хіба що «новачки» в Інтернеті або дідки у прямому розумінні цього слова, з яких навряд чи вдасться щось вичавити і заробити багато.

А чи можна не купувати трафік, а «добувати» його безкоштовно?

Взагалі-то, можна, але … І тут «цих АЛЕ» дуже і дуже багато:

 1. По-перше, якщо у вас є свій ресурс, Ви можете перенаправити відвідувачів із нього на потрібний оффер. АЛЕ це вже не буде арбітражем – цей процес називатиметься монетизацією наявної активності. Заробіток на арбітражі трафіку є способом, коли у Вас немає свого сайту, своєї групи або будь-якого іншого ресурсу, звідки можна було б лити безкоштовний потік клієнтів.
 2. По-друге, якщо у Вас нічого переліченого вище немає, але Ви все одно шукайте халяву, можна намагатися залишати реферальні посилання в коментарях на сайтах або прямо на форумах. А заробити Вам нічого не вдасться – говорю відразу і відверто. Ваш аккаунт незабаром заблокують, але навіть до того моменту – навряд чи знайдеться хтось, хто захоче повірити фейку, що недавно зареєструвався. Люди дуже неохоче розлучаються з грошима і цінують свій час… нехай навіть в Інтернеті. Тому щоб перенаправити їх туди, куди Вам потрібно, потрібно докласти певних зусиль і грошей.

Висновок: займатися арбітражем, нічого не вкладаючи, не вдасться. Заробіток на арбітражі трафіку передбачає початкові вкладення. Безкоштовний потік, як правило, не монетизується.

Якщо будете слідувати нашій покроковій інструкції, проводити аналіз і думати головою, вони повернуться у подвійному-потрійному розмірі. Якщо ж тикатимете пальцем у небо або ворожите на кавовій гущі – Вас у 99 випадках зі 100 чекає глибоке розчарування та «злив» у нуль.

Заробіток на арбітражі трафіку покрокова інструкція з нуля: 6 етапів для новачка!

Тепер приступаємо до практичної частини нашої статті – узагальненої інструкції, яка допоможе Вам зробити перші кроки в арбітражі. Зрозуміло, розписати кожен крок неможливо. Я перерахую основні етапи, які доведеться пройти, щоби отримувати стабільний заробіток на арбітражі трафіку.

КРОК 1. Вибираємо з ким співпрацювати: ТОП-10 партнерських мереж для великого заробітку.

Перед тим, як почати заробляти на арбітражі трафіку, Вам необхідно визначитися з якими офферами Ви працюватимете: товарними чи фінансовими.

Товарні – продають якийсь матеріальний товар, який зазвичай потім пересилається поштою.

Фінансові – пропонують послуги брокерів, банків, агенцій та ін.

На якій із них зробити ставку? Тут складно радити, оскільки є переваги та недоліки в обох варіантів:

“Товарка” існує довше, вона перевірена часом і надійніша. Проте зірвати величезний куш на ній навряд чи вдасться.

Брокери ж пропонують набагато вигідніші умови залучення клієнтів, проте не рідкісні випадки шахрайства з їхнього боку. Проте заробіток реально може бути в рази вищим.

КРОК 2. Вибираємо оффер: як не помилитися? Ключовий етап у заробітку

Увага! Цей етап є ключовим! Ні, звичайно ж вибрати партнерку теж важливо – але тут уже питання смаків, головне, щоби на шахраїв не потрапити. А ось вибір офферу – це вже завдання із зірочкою.

Дам кілька порад:

Якщо Ви новачок, не вибирайте нові оффери. Тут слив гарантовано! Поки що у оффера не заповнена статистика — не ризикуйте.

Вгорі Ви бачите оффери: по одному вказані показники CR та EPC, по-іншому – ні. Поки Ви робите перші кроки в арбітражі, Ви не зможете скласти свій прогноз щодо прибутковості нового оффера. Краще спиратися на дані, які вже є. Тут Ви зможете оперувати хоч чимось: чи йде інтерес до товару на спад або навпаки зростає.

Плюс до всього за новими офферами ще не «відпрацьовані» креативи, а якщо Ви тільки починаєте арбітражити, навряд чи у вас вдасться зробити щось, що стоїть самому, або навіть хоча б знайти хороший креатив серед уже готового трешу, який роблять інші горе-арбітражники.

Найпростіше – взяти вже перевірений креатив (це можна зробити на сервісі Publer) за перевіреним оффером та розмістити його в мільйонній групі з потрібною ЦА. Щось обов’язково вистрілить! Спочатку Вам не потрібні експерименти. Ваша мета – зрозуміти схему заробітку, “промацати” її і, хоча б відбити вкладені кошти. Ідеально, навіть якщо щось заробите.

Так що порада новачкам: користуйтесь покроковою інструкцією, яку я вам написав, і заробіток на арбітражі трафіку вам підкориться?

Якщо Ви вже працюєте у цій сфері, я навпаки рекомендую Вам уважно стежити за новинками. У вас вже наметане око, і Ви легко зможете відрізнити вартий оффер від заздалегідь неприбуткового. Ви зможете зробити самі відповідний креатив, а тому точно не варто боятися працювати з чимось новим. Новинки на старті готові дати величезний прибуток! Не упускайте такої можливості.

Від себе хочу додати, що найбільш прибутковими є оффери, які роблять жінок стрункішими і красивішими без зусиль. Тільки не всі джерела трафіку їх пропускають – не забувайте про це.

КРОК 3. Визначаємо ЦА для офферу! Чи важливо це для заробітку? Звичайно!!

Поясню на простому прикладі:

Ви обрали оффер – «жіночий» крем, який потрібен жінкам після пологів або через вікові зміни. ЦА такого офферу буде жіноча аудиторія після 30 років. Раніше вікової категорії такий крем не потрібен, тому «лити» молодий трафік на такий оффер просто немає сенсу. Заробіток у цьому випадку не буде здійснено.

Кожен оффер має свою ЦА. Її обов’язково потрібно визначати перед тим, як Ви розпочнете вибір джерела трафіку. Чим точніше Ви звузите коло потенційних клієнтів – тим більшим буде профіт.

КРОК 4. Підбираємо привабливий креатив! Робимо самі чи запозичуємо на PUBLER?

При підборі креативу, насправді, немає різниці – чи займатиметеся Ви його виготовленням самостійно або запозичите у колег. Можна скористатися PUBLERом, який допомагає знайти найпопулярніші креативи в мережі і не затримуватися довго на цьому етапі. Особливо варто прислухатися до цього новачка і тих, хто не товаришує з фотошопом.

Сервіс для арбітражника №2 – PUBLER

Тим же, хто хоче виявити творчість, можу дати кілька порад щодо створення креативів:

 • Візуальний матеріал має бути максимально реальним;
 • Він повинен демонструвати всі переваги, результати застосування товару;
 • Уникайте яскравих кольорів, що кричать, в оформленні;
 • Намагайтеся, щоб колір написів гармоніював із загальною гамою кольорів;
 • Текст не повинен бути занадто довгим, спеціально офіційним або явно рекламним;
 • Виклад має бути в міру простим, не спускаючись до простонародного.

Насправді, завжди складно вгадати – чи зацікавить креатив покупця. Часто величезну роль у цьому грають навіть зовсім, здавалося б, дрібниці: стиль і розмір шрифту на картинці, його колір та ін. Пам’ятайте, що самостійне складання креативу – це завжди експеримент.

КРОК 5. Вибираємо джерело трафіку! Як не злити гроші даремно? Покрокова інструкція для заробітку!

В першу чергу джерело трафіку необхідно вибирати за ЦА: дитячі товари – в групи або на сайти для матусь, тонування для авто – на ресурси, де мешкають автолюбителі та ін.

Але ЦА – не єдиний критерій, який слід звертати увагу. Велике значення має рівень активності. Мільйонна група може складатися наполовину з ботів, а група на 100 тис осіб буде активнішою в кілька разів. Те саме стосується сайтів та форумів – внизу у них є лічильник. Завжди дивіться його показники.

КРОК 6. Аналізуємо результати рекламної компанії!

В принципі, чисто технічна частина алгоритму закінчена: Ви обрали оффер, визначилися з креативом, розмістили посилання на якомусь майданчику… Потік пішов. Тепер приступаємо до частини аналізу:

Дивимося, наскільки ефективним є той час, коли було запущено рекламну компанію;

З’ясовуємо, скільки відвідувачів дало джерело;

Оцінюємо, наскільки він активний (скільки переходів та лідів було зроблено).

Часті помилки арбітражника – де очікуваний заробіток?

Що означає, якщо Ви отримали невелику кількість переходів та 0 лідів? Це може пояснюватися так:

 • Ви неправильно визначили ЦА;
 • Ви обрали не те джерело трафіку (неякісний потік, бот, особи віком до 18 років);
 • Ваш креатив неефективний;
 • Ви не врахували регіон у своїй рекламній компанії;
 • Ви вибрали час низької активності.

Подібний аналіз дозволить Вам у майбутньому уникнути подібних помилок. Навіть якщо Ви в свою першу компанію злили гроші та трафік даремно, знайте, що в першу чергу заплатили за свій досвід. Не рекомендую відразу ж кидати цю витівку – швидко самі знаєте, хто народиться.

Використовуйте покрокову інструкцію та отримуйте прибуток з арбітражу трафіку!

Арбітраж трафіку триває мало часу! Чи так це?

У порівнянні з іншими способами заробітку в Інтернеті – копірайтингом, торгівлею на біржах, майнінгом біткоїнів – заробіток на арбітражі видається найшвидшим та найпростішим. Адже всього-то й треба: взяв оффер, підключив його, вибрав майданчик для розміщення креативу і все… сиди, вважай, скільки грошенят накапало в твою кишеню.

Усі перелічені вище дії з технічного боку справді здійснюються швидко. Тільки їх виконання потребує попередньої підготовки, причому розумової. Як я вже говорив вище, арбітражник має проводити аналіз. Але аналіз не лише наприкінці рекламної компанії, а й до того, як вибрати оффер, креатив, джерело трафіку.

Нічого не аналізувати теж можна, тільки пам’ятайте, що тицьнути пальцем у небо, звичайно ж, буде швидше, та ось тільки збитковіше.

Заробіток на арбітражі трафіку буде хорошим лише в тому випадку, якщо Ви приділятимете цій роботі, як і будь-якій іншій, багато часу. Арбітраж – це не халява, не рулетка та не лото. Можливо, один раз Вам і пощастить, якщо Ви витратите 5 хв на вибір, але в інших випадках зазнайте фіаско. Це системна робота, яка вимагає не лише Ваших регулярних вкладень, але ще й сил, часу, логічних розрахунків.

Сподіваюся моя покрокова інструкція із заробітку на арбітражі трафіку буде корисною не лише для новачків, а й для тих, хто вже хоч трохи «в темі»!

Всім удачі та великого профіту!

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close