Заробіток на арбітражі трафіку. Що це? Способи арбітражу + покрокова інструкція для новачків

Зміст

Будь-який підприємець зацікавлений у великій відвідуваності сайту. Тільки так можна оминути конкурентів та збільшити дохід. А оскільки на добу лише 24 години, багато продавців самі не приваблюють клієнтів, а звертаються за допомогою до партнерів. Так виникає заробіток на арбітражі трафіку . В результаті співпраці підприємець укладає більше вигідних угод, а арбітражник отримує відсоток із прибутку або фіксовану винагороду. Якщо ви хочете глибше розібратися в цій схемі та навчитися заробляти, прочитайте статтю до кінця.

Що таке арбітраж трафіку простими словами?

Зазвичай терміном “трафік” позначають відвідувачів сайту. А арбітраж трафіку – це процес із залучення відвідувачів на певні сайти або посадкові рекламні сторінки, з метою спонукати їх зробити будь-яку корисну дію (купити товар, замовити послугу, встановити додаток, зареєструватися за партнерським посиланням тощо) .), яке згодом принесе віддачу у вигляді прибутку.

Такою роботою професійно займаються арбітражники . Як правило, спочатку вони самі вкладають гроші в рекламу, а потім перенаправляють аудиторію на інші ресурси та отримують вищу винагороду.

По суті арбітраж трафіку можна описати однією фразою: «Купи дешевші, продай дорожче» . Але не завжди так виходить і арбітражник може піти в мінус. Тобто. вклавши деяку суму у покупку трафіку, він може не виправдати очікувань, не окупивши себе. Тому арбітраж трафіку – це дуже серйозний вид заробітку в інтернеті, який вимагає особливих знань, навичок та непосильної праці та терпіння.

Якщо ви вирішите заробити на арбітражі в Інтернеті, то натрапите на незрозумілі терміни. Вони потрібно розібратися відразу.

Таблиця 1 “Основні поняття арбітражу трафіку для початківців”

Термін

Що це таке

Партнерська програма /

Партнерка

Схема співробітництва між продавцем та арбітражником. Перший платить другому за допомогу у залученні клієнтів.

СРА-мережа / Агрегатор

Каталог партнерських програм.

Креативи / Промо

Графіка та відео, які мотивують користувачів здійснювати цільові дії. Наприклад, реєструватися на сайті, заповнювати форму чи купувати товар.

Оффер

Пропозиція товару, послуги чи онлайн-сервісу.

Вертикаль

Сфера, до якої належить оффер. Наприклад, товарна, фінансова, освітня.

Дейтінг

Оффери у сфері знайомств.

Гемблінг

Онлайн-казино, бінарні опціони, ставки на спорт та інші азартні розваги.

Адалт

Оффери 18+.

Нутра

Оффери у сфері краси та здоров’я.

Лід

Користувач із відомими арбітражнику контактами: телефоном та (або) e  mail . Для продавця лід є потенційним клієнтом.

Гео

Регіон трафіку. Наприклад, країна чи окреме місто.

Буржунет / Бурж

Трафік з англомовних країн: США, Канади, Австралії, Великої Британії та ін. Іноді Буржунетом називають будь-яке гео, окрім Росії, Білорусі та України.

Лендінг

Веб-сторінка, на якій користувач має вчинити цільову дію.

Прелендінг

Веб-сторінка, яка розігріває інтерес відвідувача до офферу та веде на лендинг.

Конверсія

% користувачів, які вчинили цільову дію від загальної кількості відвідувачів ресурсу.

Профіт

Різниця між виручкою арбітражника від участі у партнерській програмі та вкладеннями у придбання трафіку.

Мінімалка

Сума, яку необхідно набрати, щоб вивести заробіток із СРА-мережі чи партнерської програми.

Холд

Термін обробки заявки на виведення коштів. У цей період модератори перевіряють, чи арбітражник не порушив умови партнерки.

 

Насправді термінів у кілька разів більше. Але на початку заробітку на продажі трафіку вистачить тих, що перераховані в таблиці.

Плюси та мінуси заробітку на арбітражі трафіку

Плюси у заробітку на арбітражі трафіку такі ж, як у будь-якого заняття в Інтернеті. Ось основні з них:

 • вільний графік;
 • відсутність начальства, замовників, прив’язки до конкретного місця та часу доби;
 • необмежене зростання доходу.

Останній пункт особливо приємний. Досвідчені арбітражники можуть заробляти понад 30 000 грн. на одній рекламній кампанії , яка триває кілька днів. В Інтернеті вистачає прикладів успішних кейсів.

Другий момент – навчання . Вища освіта для роботи не потрібна, але голова має бути на місці. Арбітраж трафіку змусить вас розбиратися в багатьох сферах: рекламі та маркетингу, інтернет-технологіях, аналітиці, психології, копірайтингу.

Арбітраж трафіку підійде людям, які володіють аналітичним складом розуму, посидючістю та підприємницькою жилкою . А добрим «виконавцям» краще спробувати інші напрямки заробітку в Інтернеті. Наприклад, написання відгуків та коментарів або фріланс.

Як заробляти на арбітражі трафіку – 5 основних способів

По суті, заробіток на арбітражі трафіку зводиться до участі в партнерських програмах. Розрізняються лише формати співпраці з продавцями.

 

СРА-мережі

Цей спосіб заробітку відмінно підійде арбітражникам-початківцям. СРА-мережі мають такі плюси:

 1. Пропонують широкий вибір офферів у найрізноманітніших вертикалях . Арбітражнику не потрібно щоразу реєструватися в новій партнерці та перемикатися між особистими кабінетами. Персональний менеджер дає поради, як лити більше трафіку. А деякі СРА-мережі пропонують своїм постійним партнерам ексклюзивні оффери та промо, про які не знають конкуренти.
 2. Надають готові креативи . Отже арбітражнику не потрібно витрачати час і гроші на їх створення.
 3. Показують докладну статистику трафіку . Цифри дозволяють правильно оцінити конверсію, відсіяти непрацюючі оффери або, навпаки, наростити обороти.

 

У той же час, заробіток у СРА-мережах сильно сковує арбітражника правилами . Наприклад, не всі агрегатори приймають трафік із соціальних мереж. А іноді адміни поводяться недобросовісно і не зараховують частину переходів за партнерськими посиланнями.

Нарешті, найнеприємніше – мінімалка і холд . Можливо, свої перші гроші ви побачите лише за кілька тижнів.

Яку СРА-мережу вибрати для заробітку на продажі трафіку, коли їх – десятки? Рекомендуємо звернути увагу на найбільші майданчики. Вони цінують свою репутацію.

 

Партнерські програми

Розібравшись із агрегаторами, переходьте до участі у партнерських програмах без посередників . Зазвичай там вищі ставки винагороди, ніж у СРА-мережах. Свої партнерки є у наступних компаній:

 • великих інтернет-магазинів;
 • банків;
 • фінансових та інвестиційних компаній;
 • інфобізнесменів;
 • освітніх центрів;
 • digital-агентств
 • і т.д.

Реферальні програми

Рефералки – це різновид партнерських програм . Вони передбачено умову про залучення клієнтів, які постійно користуватимуться сервісом. Зазвичай у реферальних програмах передбачено три варіанти оплати:

 • фіксована сума за реєстрацію нового користувача;
 • % від суми доходів чи витрат рефералу на проекті;
 • % від суми комісії, що стягується із запрошеного клієнта.

 

Останні два забезпечують арбітражнику пасивний заробіток . Але лише тому випадку, якщо реферал залишається задоволений сервісом і залишає його.

Судячи з відгуків людей, які заробляють на арбітражі трафіку, найвигіднішими виявляються партнерські програми з гемблінг-індустрії, освітньої галузі, а також бірж фрілансу . Також свої рефералки є у буксів. Проте виконавці таких майданчиках отримують максимум 100 крб. на день, тому реферер залишаються справжні копійки.

Таблиця 3 “Щедрі реферальні програми для заробітку на арбітражі трафіку”

Проект

Ніша

Винагорода

Bestchange

Обмін електронних валют

0,65 $ за реєстрацію клієнта

Creativelive

Онлайн-освіта

1$ за реєстрацію клієнта, 20% від суми перших покупок, 10% – від суми наступних покупок

Gagarin

РЕКОМЕНДУЄМО!

Гемблінг, покер, беттінг

до 45% від прибутку партнерки + CPA оффери

Perestroika Affiliates

РЕКОМЕНДУЄМО!

Гемблінг

від 45 до 50% від прибутку партнерської програми; є можливість отримувати прибуток за CPA

Etxt , Advego , Text

Біржі копірайтингу

25% від суми комісії, що стягується із залучених копірайтерів та замовників

Vktarget

Сервіс для накрутки лайків та передплат

15% від суми заробітку залучених виконавців та витрат залучених замовників

Dreamhost

Хостинг-провайдер

15-200 $ за оплату клієнтом хостингу (розмір ставки залежить від обраного тарифного плану)

 

Пряме співробітництво

Передбачає самостійний пошук партнерів для заробітку на арбітражі трафіку. Наприклад, можна запропонувати допомогу в залученні клієнтів знайомому адвокату, лікарю приватної практики, майстру з ремонту та оздоблення квартир. Оптимальним розміром комісійних вважається 15-20% від суми угоди.

Але як партнер дізнається, що ви йому допомогли? Можна вчинити так:

 1. Попросити клієнта підтвердити, що він прийшов до фахівця з вашої рекомендації.
 2. Створити свій сайт із формою для заповнення контактів: П.І., телефоном, email. Потім передавати ці дані партнеру. Така схема називається лідогенерацією.

Мінус прямої співпраці без гарантій. Партнер може відмовитися платити, пославшись на угоду або проблеми з клієнтом. Тому працювати краще із людьми, яких знаєш особисто.

Файлообмінники

Файлообмінники – ще один різновид партнерок для арбітражу трафіку. Працюють вони за такою схемою:

 1. Арбітражник знаходить в Інтернеті або на комп’ютері корисні файли. Наприклад, реферати, курсові, рідкісні фільми, ігри.
 2. Завантажує файли на файлообмінник, отримує посилання.
 3. Поширює посилання на безкоштовні та платні канали трафіку.
 4. Отримує винагороду за те, що користувачі завантажують його файли.

Іноді файлообмінник платить гроші лише в тому випадку, якщо людина під час завантаження погоджується встановити додатковий софт (Amigo, Яндекс Браузер). А деякі проекти поділяються з арбітражником частиною прибутку із продажу користувачам платних тарифів.

Також в Інтернеті є файлообмінники, які просять надіслати SMS із кодом в обмін на скачування файлу. І часто навіть не попереджають, що це стягується плата.

 

Увага! Заробіток на файлообмінниках йде в минуле , тому що довіра людей до таких послуг втрачено. Користувачі намагаються завантажувати фільми та ігри за допомогою Torrent. А мобільні оператори накладають обмеження на файлообмінники із платними SMS.

Де арбітражнику брати трафік?

Безкоштовні канали трафіку мають два недоліки: малий вихлоп і приховані витрати . Наприклад, партнерські посилання можна розміщувати на своєму сайті. Але спочатку веб-майстру доведеться вкладати гроші в домен, хостинг, контент, seo-просування. Тому більшість арбітражників таки купують трафік.

 

Платні канали

Тут мова йде про рекламні оголошення з партнерським посиланням, які показуються суворо цільової аудиторії. Розглянемо основні канали трафіку, починаючи з пріоритетних:

 

Таргетована реклама

Це налаштування та показ оголошень у соціальних мережах. Таргетована реклама має такі плюси для заробітку на арбітражі трафіку:

 1. Можливість точно визначити параметри цільової аудиторії, яких зацікавить оффер.
 2. Різноманітність форматів: короткі посади, статті, особисті історії, графіка, відео.

З мінусів такого каналу трафіку варто відзначити жорсткі вимоги до креативів та часті блокування . Тому при роботі з соцмережами вам доведеться сплачувати не лише оголошення, а й купувати акаунти для ведення рекламної кампанії. Радимо використовувати таргет у Facebook

Контекстна реклама

За такої схеми партнерське посилання додається до оголошень Google Ads або Яндекс Директ.

Контекстна реклама має такі плюси для заробітку на арбітражі:

 1. Вважається “білим” способом залучення клієнтів. Трафік з такого каналу приймають усі СРА-мережі та партнерки.
 2. Оголошення показуються «розігрітим» користувачам, які раніше шукали схожі товари та послуги в Інтернеті.
 3. Можливість точно настроїти параметри цільової аудиторії.
 4. Можливість самостійно створити графіку у редакторі.

Основний мінус – висока вартість кліка . Арбітражник, який налаштовує контекстну рекламу, повинен добре знати способи зниження витрат. Наприклад, використовувати навколоцільові запити, правильно вибирати час показу, гео та ін. Найменші помилки неминуче призведуть до зливу бюджету.

Банерна та тизерна реклама

Банери є яскравими графічними блоками. При натисканні ними користувач переходить на сторонній сайт. Головна перевага такого каналу трафіку – низька вартість ліда порівняно з контекстною та таргетованою рекламою.

Якщо ви можете працювати у Photoshop або іншому графічному редакторі, розробляйте креативи самостійно . Також банери можна замовити у фрілансера на біржі (наприклад, Кворк ) або використовувати готові промо СРА-мережі. Для стабільного заробітку на арбітражі трафіку знадобиться сайт із високою відвідуваністю. За відсутності такого вам доведеться купувати чи орендувати місце на сторонньому ресурсі.

Популярний різновид банерів – тизери . Вони являють собою картинки та оголошення з провокаційним змістом. Щось на кшталт «Місто в шоці! Проста офіціантка із Смоленська заробляє 200 000 грн. в Інтернеті на місяць» . Тизери використовуються для арбітражу навіть частіше, ніж звичайні банери, тому що мають хорошу конверсію і дозволяють лити трафік на сумнівні оффери на зразок адалта, гемблінгу та нутри.

Безкоштовні канали

Безкоштовно розміщувати посилання для заробітку на арбітражі трафіку можна як на своїх, так і сторонніх ресурсах. Почати заробляти допоможуть такі канали:

 

Сайт на окремому хостингу

Тут арбітражник має повну свободу дій. Можна вибирати будь-які оффери, що становлять потенційний інтерес для відвідувачів сайту. А також розміщувати посилання та банери на кожній веб-сторінці, якщо вони органічно вписуються у контент.

Багато арбітражників додають на свої сайти форму підписки. Це дозволяє вставляти партнерські посилання та промокоди в email-розсилку. Щоб збільшити кількість передплатників, можна запропонувати відвідувачам безкоштовний інфопродукт : електронну книгу або онлайн-курс .

Блог

Блог можна завести на безкоштовній платформі: Blogger, ЖЖ, Яндекс Дзені, Youtube . Однак у просування, швидше за все, доведеться вкладати гроші чи великі зусилля. Крім того, деякі майданчики накладають обмеження на рекламу певних товарів або кількість партнерських посилань на сторінці. У разі порушення правил – бан.

 

Важливо! Окремі оффери можуть знижувати довіру аудиторії до блогера та призводити до відтоку передплатників.

 

Форуми

Цей безкоштовний канал трафіку для арбітражу йде у минуле . По-перше, модератори ретельно перевіряють оголошення та нещадно банять користувачів (особливо нещодавно зареєстрованих) за спам. По-друге, на більшості майданчиків не вдасться розміщувати активні посилання. По-третє, тематичні гілки форумів часто скочуються на дно через низьку відвідуваність.

Соціальні мережі та месенджери

Підходять для заробітку на продажі трафіку в тому випадку, якщо у вас є розкручена спільнота або обліковий запис. Принцип роботи такий самий, як і з блогом. Розміщення посилань на чужих сторінках призведе не до конверсії, а до моря негативних коментарів та навіть бану.

Увага! Хороший профіт виходить під час використання Telegram. Там пост проглядають 30-50% передплатників.

Покрокова інструкція про те, як розпочати арбітраж з нуля самостійно

Розібравшись з теорією, арбітражники-початківці часто не знають, з чого почати роботу. Багато хто розпорошується на різні канали трафіку, відразу вкладають десятки тисяч грн у рекламу, діють за інтуїцією. А врешті-решт втрачають гроші. Щоб цього не сталося, використовуйте наведену нижче інструкцію.

Етап 1. Вибір СРА-мережі чи партнерської програми

Для заробітку на арбітражі з нуля краще використовувати СРА-мережі або партнерські програми з набором численних офферів, щоб мати можливість порівнювати їх і робити висновки на свою користь. Перед реєстрацією почитайте відгуки інших учасників, перегляньте приклади кейсів. Якщо на платформі часто виникають проблеми з підтвердженням переходів або виведенням коштів, відмовтеся від співпраці.

Розглянемо процес реєстрації у партнерській програмі гемблінг тематики, на прикладі Offerrum. Зайдіть на сайт offerrum.com, придумайте пароль та введіть такі дані:offerrum . com , придумайте пароль та введіть такі дані:

 • ім’я;
 • email;
 • ник у Telegram або Skype.

 

Тепер клацніть на іконку профілю у верхньому правому куті та виберіть розділ «Платіжні дані». Вкажіть реквізити електронного гаманця або банківської картки, на які виводитимете свій заробіток.

Етап 2. Вибір каналу трафіку

Якщо ви вперше займаєтеся арбітражем, почніть із безкоштовних та умовно-безкоштовних каналів трафіку. Найпростіше буде створити блог у Яндекс Дзені, канал у Telegram, спамити у Фейсбуці або завести обліковий запис на форумі.

Однак не всі арбітражники хочуть стати веб-майстрами або блогерами. Тоді можна піти іншим шляхом – навчитися налаштовувати рекламу (таргетовану чи контекстну). Краще відразу витратити гроші на хороший онлайн-курс, ніж самому постійно набивати шишки та зливати бюджет.

Етап 3. Вибір офферів

Від правильного вибору офферів залежить 60% успіху. Вони повинні відповідати таким умовам :

 1. Представляти інтерес для аудиторії . Допустимо, ви збираєтеся розмістити посилання на жіночому блозі. Тоді у фільтрі Oferrum можна відзначити такі категорії: «Для жінок», «Краса та здоров’я», «Схуднення», «Косметика», «Одяг», «Дитячі товари», «Знайомства».
 2. Відноситися до потрібного регіону . Наприклад, якщо ваш блог відвідують в основному жительки Росії, то гео потрібно вибрати цю країну. Важливо щоб продавець міг оперативно доставити товар клієнткам.
 3. Бути конкурентоспроможним . Не варто лити трафік на заїжджені оффери, які до вас зайняли сотні інших арбітражників. Шукайте новинки на стадії сходження або залучайте ексклюзиви. Іноді хороші підказки щодо вибору офферів дає персональний менеджер.

Непоганий варіант – сезонні пропозиції . Наприклад, наприкінці осені – на початку зими можна рекламувати подарунки, лижі, щітки для авто. А влітку найкраще продаються похідний інвентар, купальники, біжутерія. Чи не тестуйте більше 3-4 офферів відразу, щоб не заплутатися потім у статистиці.

Етап 4. Створення та настроювання реклами

Креативи швидко старіють, тому в ідеалі їх потрібно створювати самостійно або замовляти у фрілансера. Альтернативний варіант – попросити ексклюзиви у менеджера СРА-мережі.

При створенні оголошення стануть у нагоді навички в копірайтингу. Текст повинен як передбачати думки і «біль» читача, викликати емоційний відгук і ненав’язливо пропонувати вирішення проблеми.

На інформаційних сайтах та блогах непогано заходять огляди в дусі «ТОП-5 найкращих засобів для схуднення». При використанні контекстної реклами досі працює зв’язка «Оголошення → Прелендінг з особистою історією успіху → Лендінг». Для таргета підійдуть будь-які формати, аби вони викликали довіру в користувачів.

Наступний етап – налаштування показу об’яв . Коротко розглянемо його на прикладі рекламного кабінету Facebook:

 1. Зайдіть в Ads Manager, відключіть плагін AdBlock і натисніть кнопку “Створити”.
 2. Виберіть мету «Трафік».
 3. Придумайте назву рекламної кампанії та групи оголошень.
 4. У розділі Traffic позначте “Сайт”.
 5. Визначте бюджет компанії – тобто скільки грошей ви готові витратити на рекламу.
 6. Налаштуйте параметри вашої цільової аудиторії: гео, стать, вік, мову, захоплення тощо.
 7. Позначте пункт «Автоматичні розташування».
 8. Вкажіть спосіб оптимізації реклами: під кліки, покази сторінок або денний охоплення.
 9. Створіть назву та текст оголошення, виберіть відповідний формат реклами, завантажте креативи, додайте партнерське посилання на сайт продавця.

 

Розібратися в тонкощах налаштувань за 1-2 дні не вдасться. Прийде тестувати різні варіанти та аналізувати статистику. Тому спочатку краще встановлювати невеликий рекламний бюджет. І не за весь період кампанії, а денний.

Етап 5. Аналіз та коригування рекламної кампанії

Найскладніший етап, для якого недостатньо знання теорії. Зазвичай для нього потрібні тижні та місяці практики.

Залежно від вибраних схем заробітку арбітражник може використовувати для аналізу статистику самих платформ або спеціальні інструменти: Advancets, Affise, White Diagnostic, Kuku та ін. . Крім того, коригування може торкатися формату та тексту оголошення, креативи, час показу реклами користувачам.

 

Висновок

Таким чином, заробіток на арбітражі трафіку має мало спільного з азартом . Це складна аналітична робота, яка знаходиться на стику маркетингу та інтернет-технологій. Хороша новина в тому, що арбітражник може заробляти десятки та сотні тисяч карбованців на місяць. Однак, щоб дійти такого результату, необхідно багато вчитися і уважно ставитися до дрібниць.

1 коментар On Заробіток на арбітражі трафіку. Що це? Способи арбітражу + покрокова інструкція для новачків

 • З власного досвіду можу сказати, що арбітражити спочатку дуже важко, але коли розумієш на власному досвіді увесь принцип роботи та взаємодії то нові ідеї аж хлинуть. Я починав з мінімального бюджету та вже створив свої канали трафіку. Зараз дуже задоволений своєю роботою, та продовжую розвиватись!

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close