Хто такі криптоінвестори

Ринок цифрових активів – молоде поняття. Перша криптобіржа Bitcoinmarket почала працювати у березні 2010 року. Наприклад, Нью-Йоркська фондова біржа відкрилася у травні 1792-го. Але завдяки сучасним інформаційним технологіям (новинні сайти, тематичні форуми та соцмережі) інновації в галузі фінансів стають доступними багатьом людям. У 2022 році в цифрові монети інвестують навіть ті, хто далекий від світу блокчейну. Купівля активів – один із найбільш обговорюваних способів вкладення грошей.

Хто такий криптоінвестор

Привабливість віртуальної валюти як інструменту для отримання доходу легко пояснити. Люди бачать (в інтернеті чи новинних ЗМІ), який прибуток взяли ті, хто від початку повірив у криптовалюту. Навіть з’явився термін «Біткоїн-мільйонери».

Щоб стати криптоінвестором, не обов’язково бути експертом у біржовому трейдингу, розбиратися в коді блокчейну або розрізняти особливості консенсуальних протоколів. Можна вкласти гроші в один або кілька цифрових активів та чекати, коли курс монет зросте. За 12 років існування біткоїну його ціна збільшилася майже в 102,3 млн. разів.

Звісно, ​​все не так легко. Стійкі криптовалюти дорогі, і для суттєвого прибутку потрібно вкладати великі суми. Молоді монети дешеві, мають великий потенціал, але вирізняються високою волатильністю. Успішних інвесторів виділяє вміння знаходити правильний баланс між фінансовими ризиками та можливим прибутком.

Способи інвестування

Екосистема блокчейн проектів та всієї криптоіндустрії передбачає кілька напрямків для вкладення грошей з метою отримання прибутку. Вибір методу залежить від низки причин:

 • Наявність та розмір стартового капіталу.
 • Вміння орієнтуватися в інформаційному просторі.
 • Досвід роботи з біржами та сервісами обміну (для трейдерів).
 • Хоча б базове уявлення про принципи, закладені у криптовалюту (прозорість, децентралізованість, емісія).

Майнінг

Вкладати гроші у видобуток нових монет можна 2 способами:

 • Купівля обладнання (організація криптоферми) для традиційного майнінгу.
 • Інвестування активів у найм обчислювальних потужностей, для хмарного майнінгу.

Плюси та мінуси різних способів видобутку криптомонет представлені в таблиці.

МАЙНІНГПЕРЕВАГИНЕДОЛІКИ
ТрадиційнийТокени з низькою капіталізацією можна видобувати домашньому комп’ютері.
Майнер повністю контролює весь процес та може сам вибирати пул для приєднання. Час роботи залежить від терміну оренди.
Робота на відеокартах приносить невеликий дохід.
Сучасне обладнання дороге. ASIC працюють лише з однією монетою. Великі енерговитрати на видобуток кріптовалюють. Наприклад, у 2021 році всі майнери у світі на видобуток Bitcoin витратили 121,36 ТВт.
ХмарнийПідходить для будь-якої криптовалюти.
Не треба купувати та налаштовувати обладнання.
Можна потрапити на шахраїв, процес оренди збудований на довірі.
Стягується комісія з отриманих монет.

Варто ще згадати форжинг. Хоча насправді це не майнінг, але принципово спосіб видобування нових монет у проектах, заснованих на консенсусі Proof-of-Stake (доказ ставки). Тільки замість обчислення криптографічних завдань отримання токенів необхідно мати їх на рахунку.

Купівля монет на біржі

Торгові платформи, де можна за фіатні гроші придбати цифрові активи, бувають 2 типи:

 • Регульовані біржі. Такі майданчики діють на підставі законодавства країни, де знаходяться. Вони мають ліцензію, офіційну реєстрацію та виконують вимоги фінансових регуляторів. На запит державних структур біржі надають інформацію про своїх клієнтів. Тому легальні платформи дотримуються вимог KYC (підтвердження особи) та AML (боротьба з відмиванням грошей). Багато хто бачать у цьому порушення одного з головних принципів криптовалюти — анонімності, і негативно ставляться до бірж, що регулюються. Але є плюси. Такі торгові майданчики безпосередньо взаємодіють із банками. Швидкість обробки платежів вища, як і можливостей введення-виведення фіатних грошей. Крім того, самі криптоінвестори почуваються захищеніше. Приклад: Coinbase, Gemini, Currency .
 • Нерегульовані біржі. Подібних на січень 2022 року більшість. Часто вони розташовані в офшорних зонах, де немає чітких законів щодо обороту криптовалюти. Найбільші дорожать своєю репутацією і цілком надійні, але деякі підтримують пряму покупку за фіат. У цьому все депозитні рахунки клієнтів не захищені юридично, їх збереження залежить від інтересів власників біржі. Приклад: Binance, CEX.io, Poloniex.

Інвестиції у криптовалютні проекти

Екосистема блокчейн стартапів має розвинену структуру. Це дає можливість вибирати той напрямок для вкладення грошей, який буде зручним та зрозумілим для інвестора. Завжди краще вкладати фінанси в підприємство, принцип дії якого зрозумілий.

Для отримання прибутку не обов’язково купувати криптовалюту та зберігати її на електронному гаманці. Можна влитися в проект на ранніх стадіях та інвестувати фінанси у його розвиток. Зазвичай під цим мається на увазі участь у токенсейлах (публічне розміщення монет) ICO, IDO та IEO. Там проводять криптовалютні проекти з метою збору коштів у запуск сервісу.

Такі інвестиції можуть принести великі дивіденди, що у 10 або 100 разів перевищують вкладену суму. Однак і ризик втратити вкладення також є. Майже 90% токенсейлів виявляються лавкою. Дізнатися заздалегідь, який стартап «вистрілить» і принесе величезний прибуток – складно. Певною мірою це лотерея. Для такого типу інвестицій потрібно мати гарні знання про блокчейн технології та сучасні тренди у світі криптоіндустрії.

Типи криптоінвесторів

Кількість людей, які вкладають гроші у цифрові активи, збільшується щодня. Оскільки криптовалюти децентралізовані, їхня цінність залежить виключно від попиту та віри інвесторів у конкретний віртуальний актив. За кількістю вкладених грошей, причин та поведінки на ринку таких вкладників класифікують за 5 типами:

 • Любителі.
 • Ентузіасти.
 • Кити.
 • Класичні інвестори.
 • Інституційні криптоінвестори.

Любителі

Вони відстежують новини про криптовалюти, але рідко відвідують спеціалізовані (технічні) інформаційні ресурси. Любителі — найчисленніша група, яка вкладає гроші у цифрові активи. У цьому їх «інвестиції» мінімальні і зроблені, скоріш, з інтересу (вони не розраховані отримання прибутку). Таких вкладників часто називають For Fun (для розваги).

Ентузіасти

Група фанатів криптовалюти, блокчейн-проектів та всього, що з цим пов’язано. На відміну від любителів, вони дійсно добре розуміються на програмній та економічній складовій віртуальних грошей. Крім того, ентузіасти активно просувають ідеї технології розподіленого реєстру та впевнені, що майбутнє саме за ними. Якщо проект-початківець отримує у свою спільноту таких «блокчейн-євангелістів», то це може дуже добре вплинути на його розвиток.

Кити

Нечисленна група людей або компаній займає найбільшу нішу на ринку цифрових активів. Це найбільші власники біткоїнів та альтернативних віртуальних валют. Навіть держава може називатися китом. Болгарський уряд заявив у 2017 році про те, що країна має 213 519 біткоїнів. Точної кількості BTC, після якого інвестор вважатиметься китом немає. Але вже з 1 тис. біткоїнів можна впливати на курс.

У 2021 році аналітики BitInfoCharts заявили, що 42% усіх монет BTC знаходяться на гаманцях 0,01% власників.

Класичні інвестори

Таких людей поки що мало на криптовалютному ринку. Їхнє поле — акції, дорогоцінні метали та ресурси. Але це професійні інвестори, які бачать перспективу віртуальних валют, і поступово їхня частка серед власників цифрових активів стає більшою. Збільшується обсяг коштів, які вони вкладають.

Інституційні криптоінвестори

Через високу волатильність віртуальної валюти та законодавчу невизначеність великі фонди довгий час не звертали уваги на крипторинок. Ситуація змінилася на початку 2019 року, коли два пенсійні фонди США розмістили кошти ($40 млн) у компанії Morgan Creek Digital Capital. А вже 2020 року MicroStrategy придбала BTC на загальну суму $425 млн.

Ці події показують, як змінилося ставлення великих фінансових організацій до цифрових активів. Все частіше біткоїни та топові альткоїни розглядаються як варіант хеджування інфляції та інвестиційних ризиків.

Основні ризики інвестицій у криптовалюту

Ринок віртуальних монет – найвищий за останні 10 років, тому вкладення грошей у цифрові активи – хороший інструмент для заробітку. Але як і будь-які фінансові операції, інвестиції можуть призвести до втрат. Основні ризики:

 • Висока волатильність та непередбачуваність. Може призвести до того, що після закінчення інвестиційного періоду криптовалюта коштуватиме менше, ніж на момент покупки.
 • Законодавчі акти щодо використання, зберігання та переміщення віртуальної валюти. У багатьох країнах ще не сформовано, як і питання оподаткування. Тому є ймовірність появи заборонних декретів чи запровадження таких зборів, що інвестування виявиться невигідним.
 • Ризик злому гаманця або облікового запису на біржі. Ця проблема може бути нівельована, якщо використовувати апаратні сховища криптовалюти.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.