Книги з блокчейну ― топ-15 про криптовалютні технології

Мережа Біткоїна була запущена у січні 2009 року невідомою особистістю під псевдонімом Сатоші Накамото. Через велику складність системи існує версія, що це ціла команда розробників. Проте підтвердити чи спростувати теорію до кінця 2021 року досі не вдалося. Зануритися в тему криптовалют і дізнатися, як Bitcoin розпочав революцію у сфері фінансів та бізнесу, допоможуть книги про блокчейн . У статті представлено 15 праць від різних авторів.

Топ-15 книг про блокчейн-технології

Прийде витратити трохи часу для усвідомлення принципу роботи децентралізованого реєстру. Читання літератури про блокчейне допоможе зрозуміти ідею технології та те, до чого вона приведе.

Кількість книжок на цю тему зросла зі зростанням популярності цифрових грошей у 2017 році. Список кращих представлений у таблиці нижче.

НАЗВААВТОР
“Цифрове золото”Натаніл Поппер
«Епоха криптовалют»Майкл Кейсі та Пол Вінья
«Грокаємо технологію блокчейн»Калле Розенбаум
«Децентралізовані програми»Сірадж Равал
«Біла книга»Сатоші Накамото
«Як гроші здобули свободу»Брайан Патрік Еха
«Mastering Bitcoin»Андреас Антонопулос
«Віртуальні мільярди»Ерік Гейсінгер
«Блокчейн від А до Я»Лоран Лелу
«Value Web»Андреас Антонопулос
«Про криптовалюту просто»Джуліан Хосп
«Блокчейн. Схема нової економіки»Мелані Свон
«Як заробити на криптовалютах та блокчейні»Андрій Рябих, Світлана Русова
“Blockchain for Dummies”Тіана Лоуренс
“The Book of Satoshi”Філ Шампань

Цифрове золото

Книга про появу та розвиток мережі Біткоїн, написана журналісткою з New York Times. У ній автор простежує, як відома у вузьких колах технологія отримала увагу з боку світу. Натаніел Поппер у ході розповіді аналізує майбутнє Біткоіна.

Для написання матеріалу «Цифрове золото» було проведено інтерв’ю з людьми, які застали розвиток системи у перші роки. Велику увагу приділено її автору Сатоші Накамото. Матеріал написаний без складних технічних подробиць Bitcoin.

Епоха криптовалют

Журналісти з The Wall Street Journal опублікували книгу у 2015 році. Автори в ній спробували розвіяти страхи та міфи людей про біткоін (BTC). Вони опрацювали питання:

 • Анонімності криптовалюти.
 • Історія появи.
 • Її децентралізація.
 • Чи не стабільності курсу.
 • Функціональність BTC.
 • Походження монети.

Книга про блокчейн підійде тим читачам, які мають сумніви щодо технології та криптовалют. Журналісти ставили собі завдання показати, що відсутність державного регулювання не робить Bitcoin небезпечним активом. Також у книзі автори розмірковують про майбутнє блокчейн-технологій.

Весь зміст книги у 2015 році було записано до Біткоїна. Це перший випадок внесення до мережі такого великого обсягу інформації.

Грочаємо технологію Біткоїн

Книга з безліччю ілюстрацій була видана у 2019 році. Її автор – засновник консалтингової BTC-компанії Propeller, що має вчений ступінь у галузі комп’ютерних технологій. Він спробував зрозумілою для читачів мовою розповісти про роботу Bitcoin. Калле Розенбаум розкрив такі теми:

 • Що таке криптографічна хеш-функція.
 • Як проводяться транзакції у мережі.
 • Швидкість їхньої обробки.
 • Що таке майнінг.
 • Звідки беруться біткоїни.
 • Як працюють BTC-гаманці?
 • Для чого потрібні форки .

Далеким від комп’ютерних технологій людям матеріал видасться непростим розуміння. Проте вникнути у суть зможе кожен читач.

Децентралізовані програми

Тут автор розповів, які можливості дає блокчейн-технологія у розробках програмного забезпечення. Децентралізовані програми (DApps) – софт, дані якого зберігаються у розподіленому реєстрі. Сірадж Равал розповідає як створити таку програму для отримання прибутку. Письменник ставить за приклад вже існуючі доходні додатки та розбирає їх для читачів.

Книга не розрахована на людей, які хочуть зрозуміти роботу блокчейн-технології та розібратися у криптоактивах. Ця тема тут розглянута поверхово. Вона написана для розробників та програмістів, які розуміють роботу децентралізованих реєстрів та хочуть створити DApps.

Біла книга

Її написав у 2008 році Сатоші Накамото – творець Bitcoin. Першими твір побачили відомі криптографи, які отримали White Paper на e-mail. У листі було зазначено: «Біткоїн: Однорангова електронна система». Сатоші Накамото створив мережу для фінансових переказів без участі третіх осіб (P2P). У White Paper він докладно описав, як працює система Bitcoin.

Як гроші здобули свободу

Брайан Еха – журналіст, який 5 років свого життя присвятив вивченню криптовалют та кібербезпеки. Всі набуті знання він використав для написання книги про блокчейн. У його творі зрозумілою для читачів мовою висвітлюються такі теми:

 • Історія становлення Біткоін.
 • Учасники процесу розробки блокчейну.
 • Помилки створення цифрових грошей.
 • Великі інвестори у Bitcoin.
 • Особа Сатоші Накамото.
 • Бажання банків та держав взяти під контроль ринок криптовалют.

Автор розповідає, як Bitcoin змінює світову економіку. Уривки з «Як гроші здобули свободу» публікувалися у великих виданнях новин. Наприклад, The New Yorker, American Banker.

Mastering Bitcoin

Письменник Андреас допомагає розвиватися маленьким криптовалютним проектам. Він має досвід роботи технічним директором з комп’ютерних технологій. Його знання дозволили написати книгу про блокчейн-технологію та цифрові валюти. Автор як приклад для пояснень взяв мережу Bitcoin.

У перших розділах описуються базові терміни. Вони зрозумілі кожному читачеві. Далі починається складне сприйняття розповідь про технічної реалізації блокчейн. Цей матеріал призначений швидше для програмістів, розробників, підприємців та інженерів.

Віртуальні мільярди

Журналіст Ерік Гейсінгер випустив книгу у 2016 році. Вона розповідає про зростання популярності мережі Біткоїн та розкриває особистостей, які вплинули на цей процес. Автор написав про таких людей:

 • Сатоші Накамото.
 • Росс Ульбріхт.Ця людина заснувала великий майданчик Silk Road, через який продавалися заборонені речовини та пропонувалися протизаконні послуги.
 • Кемерон і Тайлер Вінклвоси. Брати здобули перемогу в судовому процесі над Facebook, одними з перших повірили в ідею Біткоїна і є великими власниками токена.

Історія Гейсінгера розповідає про старанних людей, які вклали багато сил та часу у розвиток мережі Bitcoin. Кінокритик Річард Репес похвалив Еріка та назвав його працю історичною журналістикою.

Блокчейн від А до Я

Лоран Лелу написав книгу у 2017 році. Її перекладом російською мовою займалася Ганна Степанова. Автор є одним із засновників Blockness, France Blocktech та Blockchain Valley. Ці проекти працюють на блокчейні.

Матеріал дає читачеві базове уявлення про децентралізований реєстр і порушує питання впливу технології на світ. Письменник приділив увагу різним сферам її застосування: від фінансової економіки до інтернет-піратства. Ця книга про блокчейн підійде далеким від комп’ютерних технологій читачам.

Value Web

Андреас Антонопулос поширює на маси блокчейн-технологію. Він є експертом у галузі кібербезпеки та викладачем курсу з цифрових валют у Нікосійському університеті. З 2012 року Андреас їздить світом з лекціями про Біткоїна. Найкращі з них, на думку автора, були зібрані у Value Web.

У своїх лекціях Андреас розповідає, чому поява Біткоїна є революційною подією. У ході розповіді автор розмірковує про майбутнє криптовалют та децентралізованих реєстрів. Ці теми у Value Web легко сприймаються читачами. Андреас для доступності своїх лекцій підбирав найпростіші аналогії.

Про криптовалюту просто

Доктор Джуліан Хосп – експерт у галузі цифрових активів. Він є співзасновником криптовалютної платіжної системи TenX. Його книга дає уявлення про безпечне використання цифрових грошей. Автор написав її простою мовою без складних технічних термінів. З твору читачі дізнаються:

 • Що таке багатство.
 • Чи стане криптовалюта заміною фіатних грошей.
 • Обмежена емісія (кількість випущених монет чи токенів) – це добре чи погано.
 • Як випускається криптовалюта.
 • Про блокчейн-технологію.
 • Чи є інші технології децентралізації?

Письменник вважає, що цифрові валюти та блокчейн змінять пристрій світу. Автор порівнює їхній вплив з розвитком інтернету в останні 20 років.

Блокчейн. Схема нової економіки

“Блокчейн: схема нової економіки” – твір Мелані Свон, виданий у 2015 році. Воно стало бестселером на тему сучасних технологій. Автор описує та аналізує розвиток блокчейн-технології. Мелані запитує: до чого ж призведе можливість децентралізованого зберігання в майбутньому?

На думку автора, поява ринку криптоактивів – перший етап розвитку блокчейну. Згодом технологія дозволить зберігати інформацію про будь-який об’єкт. Вона використовуватиметься у медичних, юридичних, підприємницьких та інших цілях. Докладніше про блокчейн-технологію, методи її застосування та криптовалюти можна дізнатися з книжки.

Як заробити на криптовалютах та блокчейні

Праця російських авторів буде корисна початківцям інвесторам і трейдерам. У ньому представлені основні знання з блокчейну та криптовалютах. Матеріал легко читається, складних термінів у ньому немає. У творі представлені різні методи заробітку на криптоактивах, і навіть стратегії торгівлі цьому ринку. Крім того, у ньому дано відповіді на такі запитання:

 • Що таке блокчейн-технологія.
 • Чим біткоін відрізняється від альткоїнів.
 • Чому криптовалюта росте чи падає в ціні.
 • Які чинники впливають курс цифрових активів.
 • Що таке криптовалютні біржі?
 • Як ефективно вкладати гроші?
 • Які монети вибиратиме для інвестування.
 • Який криптовалютний гаманець краще вибрати.
 • Як його захистити?

Андрій Рябих є російським підприємцем та криптоінвестором. Світлана Русова започаткувала проект SmartContracts.Engineer, який допомагає керівникам проектів провести ICO (первинне розміщення криптовалюти на продаж).

Blockchain for Dummies

“Блокчейн для чайників” – твір, написаний Тіаною Лоуренс у 2017 році. Воно призначене для людей, які тільки-но почали знайомитися з даною технологією. Мета книги про блокчейн – дати читачам базові знання про нього, розповісти про його можливості. Автор у своїй праці провів огляд ключових практичних реалізацій технології до моменту його публікації. Твір містить відповіді на запитання:

 • Що таке криптовалюта та блокчейн-технологія.
 • Як зробити цифровий гаманець і навіщо він потрібний.
 • Які існують децентралізовані реєстри.
 • Як захистити криптоактиви.

The Book of Satoshi

Прообраз технології децентралізованого зберігання даних було створено у 1991 році вченими Стюартом Хабером та Скоттом Шторнеттом. Сатоші Накамото використав їхню розробку для створення мережі Bitcoin. Твір Філа Шампані – це збірка його листів та висловлювань. Всі події, що описуються автором, побудовані в хронологічному порядку. Також письменник додав власну думку щодо революційної технології.

Останнє повідомлення Сатоші Накамото залишив 26 квітня 2011 року. Через 10 років його особу не було встановлено. ЗМІ продовжують сперечатися, ким він був.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close