Стратегії інвестування. ТОП-10 тактик для справжнього інвестора

Бажання збільшувати свій капітал, заробляти гроші, використовуючи можливості фінансового простору – цілком природно, і з кожним днем інвесторів стає дедалі більше. Стратегії інвестування пропонують широкі можливості для підбору індивідуального плану дій, все давно стандартизовано, обкатано та пропонується всім охочим. Це не означає, що кожна стратегія дасть дохід, він гарантований лише у 2-3 видах інвестицій . Чим більше інвестор приділяє уваги деталям, тим краще у нього виходить заробляти, тобто інвестиційна діяльність все ж таки вимагає певних зусиль, саме по собі все працює тільки в зовсім консервативних випадках.

Що таке стратегія інвестування і чому вона потрібна?

Стратегія інвестування – це певна послідовність дій інвестора, алгоритм, розроблений ним самим або запозичений у готовому вигляді, для здійснення інвестиційної діяльності. На даний момент таких стратегій існує досить багато, деякі з них є десятиліттями і навіть століттями.

Вони відрізняються між собою в основному такими параметрами:

 1. Обсяг вкладень . Десь можна почати інвестувати від 1000 рублів, інші ж вимагатимуть суму в 3 мільйони і більше.
 2. Ризики . Є варіанти без ризику взагалі, а є такі, у яких ймовірність успіху оцінюється у кілька відсотків.
 3. Прибутковість . Зазвичай нерозривно пов’язані з попереднім пунктом, оскільки немає високоприбуткових стратегій, які у своїй не передбачали б серйозних ризиків .
 4. Залучення інвестора до процесу . Можна щодня витрачати по кілька годин, а можна робити пару дій на рік.
 5. Кваліфікація інвестора та його фінансова грамотність . Відкрити депозит у банку може і бабуся у віці 90 років, а ось хороший криптовалютний портфель скласти під силу тільки досить непогано розуміється на питанні людині.

 

З цього списку стає зрозумілим різноманіття, адже можна по-різному комбінувати. Також очевидно, що розподіл стратегій інвестування на категорії досить умовний, оскільки таких класифікацій можна зробити нескінченно багато – короткострокові безризикові, довгострокові та високоприбуткові, самостійні низькоризикові довгострокові тощо . Ми ж розглядатимемо їх послідовно по одному з основних пунктів, даючи уявлення про те, як можна підійти до процесу інвестування.

Особиста участь в інвестуванні

Мабуть, у будь-якій класифікації слід розпочинати саме з цього пункту. Тут не грає жодної ролі кількість грошей (за рідкісними винятками), важливо лише участь самого інвестора. Відповідно, у нас виходить два варіанти:

 1. Самостійне інвестування . Як і слідує з назви, інвестор сам приймає всі рішення. Сюди входить визначення суми, напрями для інвестування, оцінка ризиків та потенційного прибутку. Потрібно розуміти, що деякі види інвестицій вимагатимуть знань у фінансовій галузі, тому братися варто тільки за варіанти, які знайомі або про які хоча б є загальне уявлення. Більшість стратегій, що розглядаються далі, належить саме до самостійного управління . З одного боку, невпевненість у собі може призвести до поганих результатів, з іншого взагалі не факт, що вдасться знайти гідного керівника, кваліфікація якого буде вище.
 2. Довірче управління ( ДК ). Це передача управління спеціальної керуючої компанії або, якщо розглядати в контексті ринку форекс – інвестиції в спеціальні ПАММ рахунки , якими управляє будь-який трейдер . Інвестор не займається здійсненням операцій, він просто стежить за станом інвестиції. Як правило, вкладаються відразу в кілька різних галузей, тобто створюють портфель. На прикладі найпопулярнішого напряму – фондового ринку, можна позначити управляючі фірми, які зазвичай є в кожного брокера. Там цілий штат аналітиків оцінює перспективи та можливості. Щоб звернутися до такої компанії, досить просто залишити заявку на сайті або зателефонувати на гарячу лінію. Основна перевага полягає в тому, що це офіційні організації з відповідними ліцензіями , наприклад, Ощадбанк або Тінькофф Інвестиції .

Відповівши собі на питання, чи готові ви витрачати час і нерви, можна приймати рішення. Якщо це довірче управління, починаємо підшукувати собі компанію. Якщо це все-таки самостійне інвестування, то дивимося різні варіанти далі .

Пасивне та активне інвестування

Отже, якщо прийнято рішення займатися самостійним інвестуванням, далі слід визначити, який тип інвестицій цікавий і переважний – пасивний чи активний . Розглянемо стратегії фінансового інвестування у цьому ключі:

1. Пасивне інвестування . Така стратегія полягає в наступному – ми збираємо різного типу активи, які потребують одномоментних дій із незначним подальшим контролем . Найпоширеніша тактика – оренда нерухомості в оренду. Щомісяця виходить дохід, за певних обставин можна уникнути податків. Як модернізацію стратегії інвестування в нерухомість використовують іпотеку – вносять перший внесок і далі сплачують суму з тих грошей, які приносить оренда приміщення. Після виплати у нас вже два об’єкти нерухомості, можна повторити іпотечний варіант з ще одним. І так може продовжуватися дуже довго, при цьому кожна нова нерухомість прискорює процес виплати за іпотечною.

Другий варіант пасивного інвестування – різні фінансові вкладення . Наприклад, депозит у банку. Він приносить невеликий, але дуже стабільний дохід, не потребує часу та уваги. Дохід можна забирати, а можна залишати, поступово збільшуючи суму грошей, відповідно, зростатиме і сам дохід. Ще один популярний вид пасивних інвестицій – державні облігації. Тут відсутні стратегії інвестування в облігації , ми просто вибираємо відповідну за строками погашення та графіком виплат. Надійні, передбачені виплати з урахуванням інфляції (окремий вид ОФЗ – дохід становить показник інфляції, якого ще додають 2,5%). Як і з депозитом – один раз вклалися та спокійно отримуємо гроші.

2. Активне інвестування Має на увазі безпосередню участь інвестора в процесі. На відміну від пасивного, такі стратегії передбачають більший дохід, але разом із цим доведеться постійно моніторити ситуацію, вивчати багато інформації та бути в курсі того, що відбувається у світі.

З усього раніше сказаного виходить, що якщо обрано самостійне інвестування і воно не буде пасивним, то переходимо до стратегій активного інвестування, які досить різноманітні, численні і кожен знайде “свій” варіант.

Стратегії інвестування на фондовому ринку

Фондовий ринок відкриває перед інвестором великі можливості. Про облігації ми вже говорили, тому розглянемо все, що пов’язано з акціями – це найходовіший торговий інструмент . Для роботи з ними потрібен брокерський рахунок, його реєстрація займе зовсім небагато часу (для довгострокового інвестування краще відразу робити ІІС , це дозволить заощадити на податках). Після цього можна розпочинати торгівлю.

Основні стратегії інвестування виглядають так:

1. Стратегія інвестування в акції підприємств . Справа в тому, що у корпорацій під час загального економічного зростання справи зазвичай йдуть дуже добре, вартість паперів плавно зростає, а періоди спаду розглядають як можливість придбати акції дешевше. Тому просто збираємо потроху спільну позицію. Хороший приклад – Газпром , який останнім часом показав чудове зростання. А до нього був Ощадбанк. Це всім відомі бренди, тому купівля їхніх акцій завжди виправдана. Але треба стежити за фоном новин, тобто за інформацією, що стосується компанії. На негативному фоні продаємо, на позитивному купуємо та тримаємо . Якщо ж акція пішла в мінус, то доведеться чекати, через деякий час вона повернеться в плюс (йдеться тільки про топові акції – “ блакитні фішки ”)”).

На окрему згадку заслуговує дивідендна стратегія . У попередньому варіанті мається на увазі заробіток на зміні вартості паперу, що певною мірою можна назвати спекулятивною стратегією інвестування на фондовому ринку . Але крім цього є основне призначення паперу, саме – отримання частини прибутку від діяльності підприємства. Виплата дивідендів провадиться відповідно до того, які результати показала компанія, зазвичай хорошим показником вартості акції є таке: дивідендні виплати за рік становлять 5-6% від котирування паперу . Тобто. Якщо платять 6 рублів на рік на акцію, то її вартість буде близько 100 рублів. Все, що дешевше – має потенціал до зростання, дорожче – до падіння.

Дивідендна стратегія має на увазі утримання позиції довгий час та отримання прибутку у вигляді виплат. Втім, це чудово поєднується і з першою стратегією, отримали дивіденди та продали папір.

2. Стратегія портфельного інвестування на фондовому ринку . Який папір виросте, напевно, знати неможливо. Буває так, що все готове до зростання, хороші показники і позитивний фон новин, але котирування тупцюють на місці. Щоб не вкладати всі гроші в одну акцію, розумно використати портфельне інвестування . Суть у тому, щоб купувати різні фінансові інструменти.

Наприклад, можна зробити наступний портфель : 30% вкласти в облігації, а 70%, що залишилися, розділити між 7 різними акціями – Газпром, Ощадбанк, МТС, Магніт, Мегафон і так далі . Якщо не почнеться криза, то немає жодних передумов тому, що вони залишаться на місці або взагалі впадуть. Реєстрація в один клік. Одне натискання кнопки «Реєстрація» і надалі ви переходите на офіційний сайт Pegas21 вам залишиться лише вибрати зі списку улюблену гру та на яку валюту грати. Вносити депозит тепер можна у криптовалюті (Bitcoin) або (ефір). І висновок також можете виводити на Біткоїн. Кожен гравець при реєстрації отримує справжні 800 рублів бонуса. Зазвичай стратегія портфельного інвестування передбачає значну частку захисних активів, про яку ми розповімо далі.

3. Консервативна стратегія інвестування . Вона популярна у тих, хто насамперед цінує стабільність. Такий вид інвестування може не принести доходу, але при всьому цьому навіть не йдеться про те, що інвестиційний капітал може сильно постраждати. Консервативна стратегія інвестування передбачає вкладення такі активи:

 • валютний кошик , де основну частину займають швейцарський франк, японська єна та трохи менше долар США;
 • дорогоцінні метали , які, до речі, взагалі схильні до сильного зростання у будь-який період нестабільності;
 • облігації , про які йшлося раніше.

Ось із цих активів і складається консервативний портфель, який від згаданого раніше відрізняється лише часткою захисних активів. Чим вона вища, тим надійнішим вийде вкладення, але при цьому потрібно розуміти, що прибуток буде мінімальним.

 

4. Стратегія довгострокового інвестування . Відрізняється лише термінами. Якщо зазвичай ми дивимося денні графіки та оцінюємо потенціали руху паперу чи валюти на максимум 10-15%, то у довгостроковій стратегії інвестування йдеться про тижневі і навіть місячні графіки. Наприклад, Лукойл дуже довгий час перебував у невеликому діапазоні, а потім за пару років показав зростання більш ніж на 100%. Той, хто терпляче чекав, весь цей час отримував дивіденди і врешті-решт побачив подвоєння паперу. А хто дуже довго – потроєння. Така стратегія чудово поєднується з портфельним інвестуванням. Те, що виросло, продаємо та вкладаємо в інші інструменти. А те, що не росте, просто тримаємо та отримуємо дивіденди.

5. Агресивна стратегія інвестування . Суворо горя, вона, як і консервативна стратегія, застосовна як на фондовому ринку. Суть полягає в наступному : ми використовуємо максимум доступних коштів для отримання максимального прибутку . Припустимо, побачили, що акції просіли на новинах. Це чудова можливість для короткострокового вкладення , причому тут може використовуватись і кредитне плече .

Нещодавній приклад – акції Яндекса. На негативну інформацію (можливе ухвалення законопроекту, який абсолютно невигідний Яндексу) акції впали. А потім відновилися, коли стало зрозуміло, що у найближчій перспективі нічого такого не буде. Головний плюс стратегії – швидкий заробіток. Швидкий щодо інших видів, звісно. Головний мінус – необхідність розбиратися у темі, стежити за новинами та проводити чимало часу перед монітором.

Як бачимо, всі стратегії певною мірою нагадують мозаїку, з якої можна скласти що завгодно, стратегії чудово поєднуються одна з одною, можна брати принцип однієї і реалізовувати в контексті іншої або поєднувати дві в рамках роботи по третій.

Стратегія інвестування у криптовалюти

Можна було б сказати, що ми створюємо звичайний портфель. Але це зовсім так. У результаті справді вийде портфель, але є нюанси у тому, який склад використовуємо. Отже, стратегія інвестування в криптовалюти передбачає таке:

 1. Основне місце в портфелі відводиться двом головним криптовалютам – біткоіну та ефіру . Вся крипта ходить слідом за біткоіном, якщо він росте, то ростуть і решта. Якщо падає – інші також.
 2. У портфелі обов’язково мають бути монети, які з’явилися не так давно . Не варто купувати їх багато, достатньо буде 15% суми вкласти у кілька таких криптовалют. Суть у тому, що нові валюти мають величезний потенціал до зростання, але яка з них це зробить – ми не знаємо. Тому й розподіляємо.
 3. Криптовалюти не можна шортити, тобто відкривати короткі позиції . Торговельне середовище недосконале, ліквідність незрівнянна з ринком акцій і тим паче валютним. Якщо відбудеться ривок, все може закінчитися примусовим закриттям позицій. Але це актуально лише у тому випадку, якщо ми говоримо про торгівлю криптовалютами на біржі. Якщо просто тримаємо в гаманці (що і є найбільш безпечним рішенням), то ні про які шорти не йдеться, це просто неможливо.
 4. Уважно стежимо за новинами з Китаю, особливо щодо законодавчих ініціатив щодо крипти.

Стратегія інвестування у валюти

Тримати гроші в рублях – це все одно, що сидіти на бочці з порохом . За останні 5 років було два дуже сильні рухи, на яких можна було непогано заробити.

Стратегія вкрай проста – купуємо долари та євро на позначках у 63-65 рублів за долар та 69-72 рублі за євро. Пропорція приблизно навпіл. Коли рубль слабшає, скажімо, до 68 рублів за долар і 76 рублів за євро – продаємо половину валюти. Решту тримаємо до серйозніших позначок. Важливо не боятися продати валюту вчасно!

Справа в тому, що економіка Росії дуже стійка, жодних доларів по 200 або навіть по 300, про що люблять говорити “аналітики” на РБК та БізнесФМ, не буде. Але спекулятивні рухи в область 80-100 рублів за долар можуть відбуватися. Тому, якщо таке трапляється, сміливо продаємо валюту і чекаємо на зниження курсу для того, щоб потім знову її купити. Цикл можна повторювати багато разів. Передумов до зміцнення рубля до позначок нижче 60 рублів за долар, на жаль, також немає.

Стратегія інвестування Дональда Трампа

Ім’я президента США використовують скрізь, приписуючи йому щось. Чого і близько немає. До того ж він сьогодні говорить одне, а завтра зовсім інше. Тому судити про його стратегію інвестування можна лише за офіційними угодами. А також щодо декларацій, які він подає. Отже, основні засади такі:

 1. Значна частина коштів вкладається в активи, які завжди скрізь будуть представляти цінність . Йдеться, звичайно ж, про нерухомість. Криза в економіці або благополуччя – все одно нерухомість завжди в ціні. До того ж, це чудовий спосіб пасивного заробітку.
 2. На фондовому ринку вкладатися варто у стійкі акції, у компанії з великою капіталізацією . Про це ми говорили раніше, це зазвичай ТОП всього списку акцій на ринку. Слід становити портфель їх, щонайменше 8-10 паперів. Якщо десь справи не дуже добре йдуть, інші папери принесуть дохід. І знову ж таки, не забуваємо про дивіденди.
 3. Чим би Трамп не займався – він завжди поринає в питання з головою , уважно все вивчає і діє вкрай обережно. Чим більше ми знаємо про об’єкт інвестування, тим краще буде результат.

Висновок

Підсумовуючи, можна сказати, що варіантів вкладень маса, немає універсального рішення всім. Хтось консервативний, хтось хоче швидко та багато, треті не хочуть робити нічого самостійно. Найпростіший варіант для інвестора – це звичайними словами взяти та описати своє бачення процесу, тобто позначити цілі, терміни, суми та бажану прибутковість. Ці дії дозволять далі зіставити бажане з тим, що можливо з перерахованого вище, деякі пункти будуть взаємовиключними (дохідність-ризик). Після коригування вийде власна стратегія інвестування. Чи можна скористатися вже готовими рішеннями, які описані вище, багато хто з них застосовуються солідними інвесторами протягом довгих років.

Залиште коментар:

Ваш email не буде опубліковано.

Продовжуючи роботу на сайті, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie. Детальніше

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close